רכישת NAS חדש

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
theone
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 53 פעמים

נושא שלא נקרא #91 

abeksis כתב:
..
...
נכון, בקרוב תצא בטא 9 עוד כמה ימים, המערכת הזו מדהימה, פשוט מדהימה.
...
אני עדיין עם 5.0.5 אבל מריץ את 6 BETA8 על מערכת ניסוי כ- VM ב- WINDOWS לצורך בדיקות (עם רישיון חינם 2 כוננים + PARITY וירטואליים).

istarmini (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 999 פעמים
קיבל תודות: 2177 פעמים

נושא שלא נקרא #92 

dima_vy כתב:
...
...
·גם אם כתיבה תעמיס על המעבד, לא נראה לי שתרגיש את זה, כי קירטועים נגרמים ע"י עומס על הדיסק, ולא ע"י עומס על המעבד. בבדיקה שלי סעומס של 100% הסרטים המשיכו לנגן כרגיל. אבל אם יווצר עומס על דיסקים אז תרגיש את הבעיה. אני לא מאמין שבהעתקה של סרט בודד תוכל להעמיס כל כך על הדיסקים. מה שאני לא יודע זה מה יקרה אם תתחיל בהעתקה של בלו ריי מלא, שמורכב מהמון קבצים קטנים. דבר כזה גם יכול לגרום לעומס.
אבל שורה תחתונה, אני בספק שתגיע לבעיות האלה.
...
·

היי דימה
ובכן אתמול הותקן הנאס אני עכשיו נמצא באמצע תהליך העתקת התכנים,מההרד דיסקים החיצוניים שלי, לתוכו.
כפי שציינתי אני מוריד את התכנים מסייד בוקס בעזרת FTP (תוכנת פיילזילה, שמותקנת על המחשב).
אתמול מיפינו את הנאס ברשת וכמובן שאין בעיה להמשיך ולהוריד בעזרת הפיילזילה אבל מה שקורה שהתכנים יורדים למחשב ומועברים ברשת לנאס (כרגע רשת 10/100 בקרוב יתווסף ה 1000 ).

אני מעונין להפעיל את שרת ה FTP בנאס ולהוריד בעזרתו מהסייד ישירות לנאס ואת זה אני לא מצליח לעשות.
החיבור לסייד מבוצע על ידי הזנת כתובת IP ,שם משתמש,סיסמה ופורט 21.

יש לך מושג איך מגדירים בנאס שיוכל להתחבר ב FTP לסייד בוקס ולמשוך ישירות ממנו?

תודה

יואב

istarmini (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K

נושא שלא נקרא #93 

פוסט סיכום

אז כמו שכבר ציינתי, הגיע הזמן להתקדם ל NAS .
עד היום הזרמתי את כל התכנים ברשת הביתית, בעזרת מחשב בן כ 12 שנה (כן כן לא צוחק) מערכת הפעלה XP , שרת NFS וכוננים חיצוניים, שמחוברים למחשב בעזרת USB .
בגדול העסק עבד לא רע בכלל רק שמידי פעם המחשב היה מתחרפן, כוננים היו מתנתקים ומתחברים מחדש, ולכן מתנתקים משרת ה NFS , ובכלל הרגשתי קצת תקוע בזמן עבר.
עשיתי קצת ברורים והבנתי שניתן בתקציב לא גדול לבנות מחשב לצורכי NAS להתקין את התוכנות המתבקשות לחבר כוננים והעסק עובד פיקס אבל מאחר ובתחום המחשבים אני לא שולט ברמה הנדרשת ואין לי כח , זמן וחשק לשבת וללמוד את הנושא החלטתי ללכת על NAS קיים לחבר לו כוננים ויאללה הפועל.
כשהחלטתי ללכת על NAS ,כמובן שחברת סלונגי קפצה לי ישר מול העיניים, אבל בבדיקה זריזה ברשת הבנתי שהמחירים בארץ מנותקים מהמציאות ולצערי קראתי גם שהשרות לא מי יודע כמה.
חברה נוספת שקפצה לי מול העיניים היא חברת QNAP וקראתי פה בפורום שאנשים רכשו ומרוצים מעל ומעבר.
מבחינתי כל שנדרש מה NAS הוא הזרמת סרטים ברשת. לא שומר עליו תמונות, מסמכים, שירים וכו.. רק סרטים.
מבדיקה שעשיתי הבנתי שלצרכים שלי יספיק דגם ה 420 של QNAP
קראתי פה בפורום שחברנו יאיר פורמן עובד עם החברה הזו ומהכרותיי את השרות הטוב של יאיר (שיפץ לי את מגבר הבריסטון הקשיש שלי ) החלטתי לפנות אליו בנדון.
יאיר נתן לי הצעת מחיר הוגנת ,שכוללת קינפוג של ה NAS ,התקנתו אצלי בבית ,תמיכה במידת הצורך ואפילו התמודדות עם החפירות שלי ,יענו הכל כלול.חחחחח
רכשתי 4 כונני WD מסידרת ה RED , שמיועדת לשימוש ב NAS ,בנפח של 2T כל אחד סה"כ 8T .בנוסף, ניתן לחבר ל NAS כוננים חיצוניים ב USB ולכן החלטתי לעשות שימוש גם בנפח האחסון של הכוננים שכבר ברשותי וביקשתי מיאיר לקנפג לי את ה NAS עם רייד ,כלומר "להקריב " 2T על מנת לגבות את ה 6T הפנימיים שב NAS.
אתמול בערב יאיר הגיע אלי הביתה חיבר , הדריך ,בדק שהכל עובד,למול הסטרימרים, ובא לציון גואל.
מה שנשאר עכשיו זה להמתין להגעת הראוטר תומך גיגה שהזמנתי (סוויצים תומכי גיגה כבר הוחלפו) ועל ידי כך גם לשדרג את הרשת הביתית לרשת גיגה.
אז שוב תודה ליאיר פורמן ידידי על דיל טוב ושרות טוב – אני מרוצה.

תמונה של החתן
החתן במקומו
 החתן במקומו

נועם22
טרול
טרול
נתן תודות: 18 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #94 

מחיר של כל התענוג (בלי הדיסקים הקשיחים,כולל החפירות)?

istarmini (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K

נושא שלא נקרא #95 

נועם22 כתב:מחיר של כל התענוג (בלי הדיסקים הקשיחים,כולל החפירות)?
...
·

את זה תצטרך לברר מול יאיר . אני בטוח שלא תתאכזב.

urik79
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורי
נתן תודות: 61 פעמים
קיבל תודות: 141 פעמים

נושא שלא נקרא #96 

תתחדש. אני בטוח שתהנה :D
(Y)(Y)(Y)
כל מה שרציתי כל מה שקניתי
כל מה שאספתי זה לא מספיק
כל מה ששמרתי כל מה שחמדתי
בסוף הבנתי זה לא מספיק

dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 135 פעמים
קיבל תודות: 298 פעמים

נושא שלא נקרא #97 

istarmini כתב:
...
...
·

היי דימה
ובכן אתמול הותקן הנאס אני עכשיו נמצא באמצע תהליך העתקת התכנים,מההרד דיסקים החיצוניים שלי, לתוכו.
כפי שציינתי אני מוריד את התכנים מסייד בוקס בעזרת FTP (תוכנת פיילזילה, שמותקנת על המחשב).
אתמול מיפינו את הנאס ברשת וכמובן שאין בעיה להמשיך ולהוריד בעזרת הפיילזילה אבל מה שקורה שהתכנים יורדים למחשב ומועברים ברשת לנאס (כרגע רשת 10/100 בקרוב יתווסף ה 1000 ).

אני מעונין להפעיל את שרת ה FTP בנאס ולהוריד בעזרתו מהסייד ישירות לנאס ואת זה אני לא מצליח לעשות.
החיבור לסייד מבוצע על ידי הזנת כתובת IP ,שם משתמש,סיסמה ופורט 21.

יש לך מושג איך מגדירים בנאס שיוכל להתחבר ב FTP לסייד בוקס ולמשוך ישירות ממנו?

תודה

יואב
...
הי יואב!
הדרך היחידה שאני מכיר זה דרך telnet להכנס ל-NAS, וממנו להכנס לשרת FTP ב-seedbox, ולבצע העתקה. זאת לא נראת לי דרך נוחה. דרך הנוחה יותר, עם GUI, זאת דרך שהשתמשת בה עד עכשיו - למפות NAS במחשב ולהשתמש ב-filezilla, אבל זה דורש מחשב דלוק. זאת הסיבה שאני מעדיף להוריד ישירות ל-NAS.

istarmini (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K

נושא שלא נקרא #98 

dima_vy כתב:
...
...
הי יואב!
הדרך היחידה שאני מכיר זה דרך telnet להכנס ל-NAS, וממנו להכנס לשרת FTP ב-seedbox, ולבצע העתקה. זאת לא נראת לי דרך נוחה. דרך הנוחה יותר, עם GUI, זאת דרך שהשתמשת בה עד עכשיו - למפות NAS במחשב ולהשתמש ב-filezilla, אבל זה דורש מחשב דלוק. זאת הסיבה שאני מעדיף להוריד ישירות ל-NAS.
...
·

המחשב דלוק כל הזמן, כמו תמיד ,אז אין בעיה.
אני לתומי חשבתי שהורדה למחשב וממנו העברה ברשת לנאס לוקח יותר זמן ,מאשר הורדה ישירה לנאס, אבל חבר הסביר לי שזה ממש לא המצב והרשת לא מהווה מגבלה למהירות אז אמשיך בדרך הישנה.

dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #99 

istarmini כתב:
...
...
·

המחשב דלוק כל הזמן, כמו תמיד ,אז אין בעיה.
אני לתומי חשבתי שהורדה למחשב וממנו העברה ברשת לנאס לוקח יותר זמן ,מאשר הורדה ישירה לנאס, אבל חבר הסביר לי שזה ממש לא המצב והרשת לא מהווה מגבלה למהירות אז אמשיך בדרך הישנה.
...
·אני מסכים איתו :)
אההה, חשוב מאוד - תתחדש ותהנה מהצעצוע הזה :))

אגב, אני קניתי NAS דווקא כדי לא להחזיק מחשב דלוק כל הזמן

istarmini (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K

נושא שלא נקרא #100 

dima_vy כתב:
...
...
·אני מסכים איתו :)
אההה, חשוב מאוד - תתחדש ותהנה מהצעצוע הזה :))

אגב, אני קניתי NAS דווקא כדי לא להחזיק מחשב דלוק כל הזמן
...
·

תודה

שמע הוא דלוק בממ"ד ככה אני יכול להתקשקש בשקט באינטרנט בלי חפירות של ההנהלה והגוזלים.חחחחחחחחחח

בעקרון אני יכול לכבות אותו ולהדליק רק שיש צורך למשוך תכנים מהסייד.

dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #101 

istarmini כתב:
...
...
·

תודה

שמע הוא דלוק בממ"ד ככה אני יכול להתקשקש בשקט באינטרנט בלי חפירות של ההנהלה והגוזלים.חחחחחחחחחח

בעקרון אני יכול לכבות אותו ולהדליק רק שיש צורך למשוך תכנים מהסייד.
...
·אני התייחסתי למחשב שסתם דולק כאל מנורה של 100 וואט שסתם דולקת. את המנורה אני מכבה, אז אין שום סיבה לא לכבות מחשב שלא עושה שום דבר חיוני

istarmini (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K

נושא שלא נקרא #102 

dima_vy כתב:
...
...
·אני התייחסתי למחשב שסתם דולק כאל מנורה של 100 וואט שסתם דולקת. את המנורה אני מכבה, אז אין שום סיבה לא לכבות מחשב שלא עושה שום דבר חיוני
...
·

צודק אבל
א.אני משתמש בו לצרכי גלישה.
ב.אני עובד חח״י חחחחח

theone
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 53 פעמים

נושא שלא נקרא #103 

dima_vy כתב:
...
...
...
·זה נכון כשהוא צורך 100W אבל אם צורך 30W? :wink:
בחישוב גס זה 11 ש"ח לחודש.

yairf
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 42 פעמים
קיבל תודות: 199 פעמים

נושא שלא נקרא #104 

תודה על המחמאות.

ובנוסף, המלצה שלי - מי שעוד לא היה אצל יואב וראה את המערכת המעלפת שלו בפעולה - תמצאו תרוץ כלשהו, אפילו משהו קלוש כמו השוואה עיוורת בין כבלי רשת או קליינטים של FTP, רק תלכו לשם - החוויה שווה את זה !

dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #105 

theone כתב:
...
...
·זה נכון כשהוא צורך 100W אבל אם צורך 30W? :wink:
בחישוב גס זה 11 ש"ח לחודש.
...
· בזמנו עשיתי בדיקה של צריכת חשמל - מחשב הנייח שלי, כאשר רק windows עובד, ללא תוכנות נוספות, צורך כ-100 וואט. כאשר הייתי מפעיל תוכנות נוספות, כמו כרום וכד' צריכת חשמל רק הייתה עולה. אבל המחשב שלי לא הגיע ל-11 וואט :) רק הדיסקים שעובדים צורכים יותר, ואני לא מדבר על מעבד, כרטיס מסך וכו'

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”