רכישת NAS חדש

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
istarmini (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 999 פעמים
קיבל תודות: 2177 פעמים

נושא שלא נקרא #61 

urik79 כתב:היה איזה שרשור לא מזמן שדיברו על זה
...
·

טוב לא צריך שרשור.
נכנסתי למניואל של הנאס והוא אכן תומך באופציה הזו אבל רשום שהסוויץ חייב לתמוך ב IEEE 802.3ad וצריך להגדיר נכון איזו פונקציה שנקראת LACP .

הסוויץ גיגה שלי לא תומך ב IEEE הזה הוא תומך באחרים . אנסה לחפש אחד שתומך, במחיר שפוי ואחרי זה נתקדם לענין ה LACP שאני עדין לא יודע מה זה חחחחח

בקיצור בדקתי. סוויצ כזה שתומך עולה סכום סימלי של כ 4000 ש"ח מה דעתך כדאי לקנות?חחחחחחחחחח

urik79
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורי
נתן תודות: 61 פעמים
קיבל תודות: 141 פעמים

נושא שלא נקרא #62 

כנראה שלא... :lol:

אני בטוח שהכל יעבוד חלק גם עם פורט אחד של 1G...

אם היית מחבר ישירות לראוטר אז אולי יש מצב שהיתה תמיכה. אבל סוויצ' צריך להיות סוויצ' מנהול ולא טיפש כדי לתמוך בזה לדעתי. ו 4000 ש"ח בטח לא מצדיק
כל מה שרציתי כל מה שקניתי
כל מה שאספתי זה לא מספיק
כל מה ששמרתי כל מה שחמדתי
בסוף הבנתי זה לא מספיק

dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 135 פעמים
קיבל תודות: 298 פעמים

נושא שלא נקרא #63 

יואב - יש לי רשת Gb, והנתב שלי זה asus n66. אגב, בעבר כן הייתי צופה בשני מקומות בו זמנית (סידרה במחשב וסרט בטלויזיה), ולא הייתה בעיה.
אם הייתי עושה בדיקה כמו שאורי עשה, גם לא הייתי שם לב לעומס על ה-nas, כי כאשר ההורדה מתייצבת גם אצלי אין בעיה. מי שגורם לעומס על הנתב זה transmission ולא תהליך הצפיה.

אורי - אתה יכול בבקשה לראות מה העומס על המעבד של NAS שלך בזמן ההורדה? מסקרן אותי עד כמה transmission מנצל את זה?

istarmini (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 999 פעמים
קיבל תודות: 2177 פעמים

נושא שלא נקרא #64 

dima_vy כתב:יואב - יש לי רשת Gb, והנתב שלי זה asus n66. אגב, בעבר כן הייתי צופה בשני מקומות בו זמנית (סידרה במחשב וסרט בטלויזיה), ולא הייתה בעיה.
אם הייתי עושה בדיקה כמו שאורי עשה, גם לא הייתי שם לב לעומס על ה-nas, כי כאשר ההורדה מתייצבת גם אצלי אין בעיה. מי שגורם לעומס על הנתב זה transmission ולא תהליך הצפיה.

אורי - אתה יכול בבקשה לראות מה העומס על המעבד של NAS שלך בזמן ההורדה? מסקרן אותי עד כמה transmission מנצל את זה?
...
·
סידרה במחשב וסרט רגיל לא אמורה להיות בעיה אצלי מדובר אך ורק בבלוריי מלא אלו כל התכנים שלי ,לא נכנסים אצלי דברים אחרים
מה זה ה transmission הזה? לא ממש שולט בחומר חחחחח

dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #65 

istarmini כתב:
...
...
·
סידרה במחשב וסרט רגיל לא אמורה להיות בעיה אצלי מדובר אך ורק בבלוריי מלא אלו כל התכנים שלי ,לא נכנסים אצלי דברים אחרים
מה זה ה transmission הזה? לא ממש שולט בחומר חחחחח
...
·גם 3 סרטי בלו-ריי אמורים לרוץ חלק מאותו NAS בו זמנית.
transmission זהו קליינט טורנט שמיועד ללינוקס. ישנן גרסאות ל-NAS, ואתה יכול בקלות להתקין אותו באמצעות ממשק של NAS. יש כבר הכל מוכן. כאשר תקבל את ה-NAS שלך אתה תראה עד כמה הכל קל ונוח.

urik79
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #66 

dima_vy כתב:יואב - יש לי רשת Gb, והנתב שלי זה asus n66. אגב, בעבר כן הייתי צופה בשני מקומות בו זמנית (סידרה במחשב וסרט בטלויזיה), ולא הייתה בעיה.

...
·דימה,
אני אנסה לבדוק את זה היום בערב.
אני אחפש רק את הפרוסס הרלוונטי כי יש לי עוד כמה שירותים שרצים על ה NAS, כמו couchpotato ו sickbeard.

dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #67 

urik79 כתב:
...
...
·דימה,
אני אנסה לבדוק את זה היום בערב.
אני אחפש רק את הפרוסס הרלוונטי כי יש לי עוד כמה שירותים שרצים על ה NAS, כמו couchpotato ו sickbeard.
...
·אחלה, תודה, אבל מעניין גם עומס כללי על מעבד בזמן ההורדה. כי אצלי ראיתי בפירוש, כאשר שמתי הורדה על pause, העומס ירד כמעט ל-10% או משהו כזה, ז"א לא היה מאמץ כלשהו, וברגע ש-transmission חזר להוריד, העומס קפץ כמעט למקסימום. מעבר לכך, בד"כ, במהלך היום יש לי מגבלה על מהירות הורדה, עד 2 מס"ש. כאשר מגבלה מופעלת העומס על מעבד NAS לא מתקרב למקסימום. את הניסוי אתמול עשיתי לאחר שהורדתי את המגבלה ומהירות הורדה הייתה יציבה על 4 מס"ש בערך.

ודבר נוסף שמעניין האם ה-NAS שלך יצליח להמשיך לנגן את הסרט חלק תוך כדי תחילת ביצוע הורדה, בגדול זה לא משנה האם זה בלו-ריי או משהו אחר שיהיה בעל ביטרייט גבוהה יחסית.

urik79
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #68 

אנסה גם את זה. החבילת גלישה שלי היא 12 מגה ביט, אז מהירות ההורדה היא לא גבוהה במיוחד.
כל מה שרציתי כל מה שקניתי
כל מה שאספתי זה לא מספיק
כל מה ששמרתי כל מה שחמדתי
בסוף הבנתי זה לא מספיק

UriM
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 44 פעמים
קיבל תודות: 87 פעמים

נושא שלא נקרא #69 

istarmini כתב:
...
...
·

טוב לא צריך שרשור.
נכנסתי למניואל של הנאס והוא אכן תומך באופציה הזו אבל רשום שהסוויץ חייב לתמוך ב IEEE 802.3ad וצריך להגדיר נכון איזו פונקציה שנקראת LACP .

הסוויץ גיגה שלי לא תומך ב IEEE הזה הוא תומך באחרים . אנסה לחפש אחד שתומך, במחיר שפוי ואחרי זה נתקדם לענין ה LACP שאני עדין לא יודע מה זה חחחחח

בקיצור בדקתי. סוויצ כזה שתומך עולה סכום סימלי של כ 4000 ש"ח מה דעתך כדאי לקנות?חחחחחחחחחח
...
יש מתגים שתומכים ב-LA גם בפחות מ-4000, כמו למשל זה:
http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=SLM2008T

avioren
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 63 פעמים
קיבל תודות: 128 פעמים

נושא שלא נקרא #70 

היי יואב

ראשית מברוק על הרכישה.
גם אני מתכוון לרכוש את ה NAS המדובר.
חשבתי בשלב ראשון לשלב איתו שני דיסקים של 3T, ובהמשך כשיגיע הצורך להוסיף דיסקים נוספים (שמן הסתם יהיו זולים יותר).
אם זה לא בעייתי לשתף, אשמח לדעת את המחיר שקבלת, הן לשרת והן לדיסקים ומקום הרכישה.
ראיתי שציינת את KSP ,אבל לא ראיתי את ה NAS המדובר באתר שלהם.

כמו כן, האם בשימוש של שני דיסקים בלבד, האם ניתו לבצע raid כך שלא יבצע חלוקה מלאה/גיבוי של דיסק שלם, אלא רק חלק ממנו.
כך שלא אוותר על 3T או אפילו 4T במקרה של שני דיסקים זהים.
בשורה התחתונה, אני מעדיף לרכוש שני דיסקים של 3T אך לבצע גיבוי רק של 1 או 2 Tמתוכם.
אני לא מספיק עשיר לקנות מוצרים זולים.

yairf
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 42 פעמים
קיבל תודות: 199 פעמים

נושא שלא נקרא #71 

לבקשתו של יואב, ביצעתי במערכת הפרטית שלי - QNAP420 עם ארבעה דיסקים של Toshiba ב- Raid5, את הבדיקה הבאה:
- הזרמה של סרט בלוריי (M2TS, גודל ספרייה 37GB), שיושב על דיסק חיצוני שמחובר ל-NAS ב- USB3, באמצעות מחשב HTPC עם תכנת XBMC.
- הזרמה של סרט בלוריי נוסף ( כנ"ל, גודל ספרייה 22GB) שיושב בתוך ה-Raid, באמצעות מחשב נייד עם תכנת DaumPotPlayer.
- העתקה של קבצים מתוך הדיסקים הפנימיים, לדיסק חיצוני שני, גם הוא מחובר ב-USB3, באמצעות אפליקציית הגיבוי המובנית ב-NAS.
- הזרמה של מוזיקה בקובץ FLAC מהדיסקים הפנימיים, באמצעות שרת ה-Squeezebox, המובנה ב-NAS, לסטרימר חיצוני.
כל הפעולות הנ"ל רצו בו-זמנית.
הצצה חטופה ב- Task Manager של ה-NAS, לא הראתה שום סימני התרגשות מיוחדים.

yairf
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #72 

avioren כתב:כמו כן, האם בשימוש של שני דיסקים בלבד, האם ניתו לבצע raid כך שלא יבצע חלוקה מלאה/גיבוי של דיסק שלם, אלא רק חלק ממנו.
כך שלא אוותר על 3T או אפילו 4T במקרה של שני דיסקים זהים.
בשורה התחתונה, אני מעדיף לרכוש שני דיסקים של 3T אך לבצע גיבוי רק של 1 או 2 Tמתוכם.
...
אתה מבלבל בין המושג "גיבוי", אותו תוכל לבצע כמו שכתבת באמצעות דיסק חיצוני, לבין המושג "יתירות", שמגן מפני נפילה של דיסק שלם, באמצעות דיסק פנימי נוסף, זהה בגודלו לשני הראשונים.

dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #73 

yairf כתב:לבקשתו של יואב, ביצעתי במערכת הפרטית שלי - QNAP420 עם ארבעה דיסקים של Toshiba ב- Raid5, את הבדיקה הבאה:
- הזרמה של סרט בלוריי (M2TS, גודל ספרייה 37GB), שיושב על דיסק חיצוני שמחובר ל-NAS ב- USB3, באמצעות מחשב HTPC עם תכנת XBMC.
- הזרמה של סרט בלוריי נוסף ( כנ"ל, גודל ספרייה 22GB) שיושב בתוך ה-Raid, באמצעות מחשב נייד עם תכנת DaumPotPlayer.
- העתקה של קבצים מתוך הדיסקים הפנימיים, לדיסק חיצוני שני, גם הוא מחובר ב-USB3, באמצעות אפליקציית הגיבוי המובנית ב-NAS.
- הזרמה של מוזיקה בקובץ FLAC מהדיסקים הפנימיים, באמצעות שרת ה-Squeezebox, המובנה ב-NAS, לסטרימר חיצוני.
כל הפעולות הנ"ל רצו בו-זמנית.
הצצה חטופה ב- Task Manager של ה-NAS, לא הראתה שום סימני התרגשות מיוחדים.
...
·יאיר,
כל הפעולות האלה הן פעולות קריאה, נכון? מה יקרה אם תוך כדי ההזרמה יהיה צורך להעתיק משהו לתוך NAS?

yairf
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #74 

אני אבדוק גם את זה.

istarmini (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K