רכישת NAS חדש

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 135 פעמים
קיבל תודות: 298 פעמים

נושא שלא נקרא #106 

istarmini כתב:
...
...
·

צודק אבל
א.אני משתמש בו לצרכי גלישה.
ב.אני עובד חח״י חחחחח
...
·הבנתי אותך :)
אבל עדיין, זאת לא הסיבה לבזבוז ;) אתה הרי לא גולש 24/7. כאשר המחשב שלי שימש אותי להורדות באמת היה דלוק 24/7, כי אני משתמש ב-rss, ואני דאגתי לטורנט פתוח. אותו דבר עושה NAS

istarmini (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 999 פעמים
קיבל תודות: 2177 פעמים

נושא שלא נקרא #107 

dima_vy כתב:
...
...
·הבנתי אותך :)
אבל עדיין, זאת לא הסיבה לבזבוז ;) אתה הרי לא גולש 24/7. כאשר המחשב שלי שימש אותי להורדות באמת היה דלוק 24/7, כי אני משתמש ב-rss, ואני דאגתי לטורנט פתוח. אותו דבר עושה NAS
...
·

אתה צודק לענין שאין סיבה לבזבז.

הבעיה שאני יורד לחדר הזה כמה פעמים בערב/יום וכל פעם לעבור את תהליך איתחול המחשב נראה לי פשוט סיוט.

yairf
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 42 פעמים
קיבל תודות: 199 פעמים

נושא שלא נקרא #108 

dima_vy כתב:
...
הי יואב!
הדרך היחידה שאני מכיר זה דרך telnet להכנס ל-NAS, וממנו להכנס לשרת FTP ב-seedbox, ולבצע העתקה. זאת לא נראת לי דרך נוחה. דרך הנוחה יותר, עם GUI, זאת דרך שהשתמשת בה עד עכשיו - למפות NAS במחשב ולהשתמש ב-filezilla, אבל זה דורש מחשב דלוק. זאת הסיבה שאני מעדיף להוריד ישירות ל-NAS.
...
ככל הנראה יש אפשרות נוספת הרבה יותר אלגנטית - באמצעות אפליקציית Remote Sync של QNAP - בקרוב נבדוק גם את זה :)

theone
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 53 פעמים

נושא שלא נקרא #109 

dima_vy כתב:
...
...
· בזמנו עשיתי בדיקה של צריכת חשמל - מחשב הנייח שלי, כאשר רק windows עובד, ללא תוכנות נוספות, צורך כ-100 וואט. כאשר הייתי מפעיל תוכנות נוספות, כמו כרום וכד' צריכת חשמל רק הייתה עולה. אבל המחשב שלי לא הגיע ל-11 וואט :) רק הדיסקים שעובדים צורכים יותר, ואני לא מדבר על מעבד, כרטיס מסך וכו'
...
·השרת שבניתי צורך, כאשר הכוננים במצב SPINDOWN (לא בשימוש למשך זמן שניתן לקנפג), רק 30W (לא כתבתי 11).
ב- UNRAID כאשר כונן אחד עובד כל השאר לא צריכים לעבור - יתרון על פני RAID5 ששם כל הכוננים חייבים לעבוד (צורת החלוקה של המידע בין הכוננים)
בשרת NAS אין צורך בכרטיס מסך - מה שיש במעבד או על הלוח אם מספק בהחלט.

ufffnick
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 127 פעמים
קיבל תודות: 466 פעמים

נושא שלא נקרא #110 

yairf כתב:
...
...
ככל הנראה יש אפשרות נוספת הרבה יותר אלגנטית - באמצעות אפליקציית Remote Sync של QNAP - בקרוב נבדוק גם את זה :)
...
·
או לחילופין להתקין rsync ו- cron דרך ipkg

yairf
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #111 

ufffnick כתב:
...
...
·
או לחילופין להתקין rsync ו- cron דרך ipkg
...
אז זהו, כבר יש שם RSync עם GUI די נחמד. נשאר רק לראות אם הוא מצליח לתפקד ב-FTP מול סידבוקס.

ufffnick
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 127 פעמים
קיבל תודות: 466 פעמים

נושא שלא נקרא #112 

@yairf
·
ידוע, אבל אני לא בטוח שאפשר לתזמן דרך הgui, ולשם כך הcron.

yairf
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #113 

ufffnick כתב:@yairf
·
...
דווקא יש אופציית Schedule. כאמור הנושא ייבדק בקרוב :wink:

yanivol
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: yanivol
קיבל תודות: 99 פעמים

נושא שלא נקרא #114 

istarmini,

דבר ראשון, תתחדש ותיהנה.

אם רכשת את ה NAS מיאיר אז גם בטוח שיש לו אבא ואמא ותמיד יהיה לך את מי לשאול ובמי להעזר.

איך חוויות השימוש בו לצרכי הזרמה? עובד כמצופה?
איסטרה בלגינא קיש קיש קריא

istarmini (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K

נושא שלא נקרא #115 

yanivol כתב:istarmini,

דבר ראשון, תתחדש ותיהנה.

אם רכשת את ה NAS מיאיר אז גם בטוח שיש לו אבא ואמא ותמיד יהיה לך את מי לשאול ובמי להעזר.

איך חוויות השימוש בו לצרכי הזרמה? עובד כמצופה?
...
·

ובכן אני רק בתחילת הדרך אבל היום התחלתי לארגן את כל קבצי הסרטים שהעתקתי לנאס מאחד הכוננים החיצוניים.
ניסיתי להזרים בעזרת שני סטרימרים של פופקורן במקביל ונתקלתי באחד מהם בגימגומים. כשהסתכלתי על % השימוש במעבד ראיתי שכאשר אני מזרים בלו ריי מלא אחד הוא סביב ה 15-17% וכאשר אני מזרים שני תכנים במקביל הוא כמובן קופץ לכ 35%, כלומר הבעיה של הגימגומים היא לא המעבד.

מאז ומתמיד אני מזרים בעזרת שרת nfs ולכן גם הפעם הגדרתי את כל השיתופים בסטרימרים עבור nfs.
בעקבות הגימגומים יצרתי שיתופי smb ולמרבית הפלא הגימגומים נעלמו ואני מזרים במקביל שני סרטי בלוריי מלאים.
האם יתכן ששיתופי ה smb טובים יותר? כנראה שכן לפחות בשימוש בנאס הזה.
חשוב לציין ,המעבד בדגם זה מוגבל ולא יכול לעשות הכל מהר וביחד .רוצים להעתיק מכונן usb פנימה או החוצה? מומלץ לא להזרים תכנים כבדים כי יתקבלו גימגומים .
נכון לעכשיו אני באמת מרוצה ממנו ומהממשק שלו, שאני לומד להכיר. ענין של ימים+ חפירות ליאיר :lol: ואני משתלט על השובב.

עדכונים נוספים בהמשך.

yairf
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #116 

ufffnick כתב:@yairf
·
...
כרגע נבדקה אפליקציית RSYNC מול סידבוקס ב-FTP, עובד היטב, כולל אופצייה של Schedule.

istarmini (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K

נושא שלא נקרא #117 

yairf כתב:
...
...
כרגע נבדקה אפליקציית RSYNC מול סידבוקס ב-FTP, עובד היטב, כולל אופצייה של Schedule.
...
·

ועל זה נאמר , כשיאיר בשטח לא צריך להיות במתח.
אפילו וזה בשעות מטורפות (קרוב לחצות) יאיר לא מתייאש והתוצאות לא מאחרות לבוא.

יאיר הצליח לגרום לו להוריד סרט בודד מהסייד לנאס באון ליין ,כלומר ללא הפעלת תזמון כזה או אחר. בהתחלה עשה רושם שניתן יהיה לסנכרן אותו מול הסייד ושיוריד באופן אוטומטי ומתוזמן את כל מה שיש בסייד ועדין לא ירד.
מאחר ואני נוהג:
א.לא להוריד כל מה שיש בסייד ,כי לעיתים אני מעלה לסייד תכנים רק לצורך שמירת רשיו טוב בטורנט
ב. אחרי שאני מוריד אני משנה את שם הסרט לשם המקורי ,בתוספת שנת יציאה וזאת כדי לאפשר ל YAMJ לזהות אותו כהלכה . כתוצאה מפעולה זו ,שם הסרט שבנאס ושם הסרט שבסייד שונים ולכן מבחינת הנאס הסרט שבסייד לא ירד והוא יוריד אותו שוב.

לאור האמור חשוב היה לי למצוא דרך לקבוע בעצמי מה יורד לנאס ומתי ויאיר הצליח לבצע זאת.

עדכונים נוספים מעלילות הנאס ,בהמשך. חחחחח

dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
קיבל תודות: 298 פעמים

נושא שלא נקרא #118 

istarmini כתב:
...
...
·

ובכן אני רק בתחילת הדרך אבל היום התחלתי לארגן את כל קבצי הסרטים שהעתקתי לנאס מאחד הכוננים החיצוניים.
ניסיתי להזרים בעזרת שני סטרימרים של פופקורן במקביל ונתקלתי באחד מהם בגימגומים. כשהסתכלתי על % השימוש במעבד ראיתי שכאשר אני מזרים בלו ריי מלא אחד הוא סביב ה 15-17% וכאשר אני מזרים שני תכנים במקביל הוא כמובן קופץ לכ 35%, כלומר הבעיה של הגימגומים היא לא המעבד.

מאז ומתמיד אני מזרים בעזרת שרת nfs ולכן גם הפעם הגדרתי את כל השיתופים בסטרימרים עבור nfs.
בעקבות הגימגומים יצרתי שיתופי smb ולמרבית הפלא הגימגומים נעלמו ואני מזרים במקביל שני סרטי בלוריי מלאים.
האם יתכן ששיתופי ה smb טובים יותר? כנראה שכן לפחות בשימוש בנאס הזה.
חשוב לציין ,המעבד בדגם זה מוגבל ולא יכול לעשות הכל מהר וביחד .רוצים להעתיק מכונן usb פנימה או החוצה? מומלץ לא להזרים תכנים כבדים כי יתקבלו גימגומים .
נכון לעכשיו אני באמת מרוצה ממנו ומהממשק שלו, שאני לומד להכיר. ענין של ימים+ חפירות ליאיר :lol: ואני משתלט על השובב.

עדכונים נוספים בהמשך.
...
·הי יואב!
בקשר לגימגומים - שים לב שזה יכול לנבוע מהרשת שלך, כי היא 100 מס"ש. ישנם סרטים בהם ביטרייט עובר 50 מס"ש, כך שאם תריץ שניים במקביל, אתה עלול להתקל במקרה כזה, בו הרשת תהווה צוואר הבקבוק, ואז לא ישנה האם זה SMB או NFS. אני אישית תמיד השתמשתי ב-SMB

urik79
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורי
נתן תודות: 61 פעמים
קיבל תודות: 141 פעמים

נושא שלא נקרא #119 

גם אני משתמש בשיתוף SMB. לא נתקלתי בבעיות.
כל מה שרציתי כל מה שקניתי
כל מה שאספתי זה לא מספיק
כל מה ששמרתי כל מה שחמדתי
בסוף הבנתי זה לא מספיק

istarmini (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K

נושא שלא נקרא #120 

dima_vy כתב:
...
...
·הי יואב!
בקשר לגימגומים - שים לב שזה יכול לנבוע מהרשת שלך, כי היא 100 מס"ש. ישנם סרטים בהם ביטרייט עובר 50 מס"ש, כך שאם תריץ שניים במקביל, אתה עלול להתקל במקרה כזה, בו הרשת תהווה צוואר הבקבוק, ואז לא ישנה האם זה SMB או NFS. אני אישית תמיד השתמשתי ב-SMB
...
·

לא נראה לי שזה הרשת ,כי עובדה שב SMB עובד.

בכל מקרה בקרוב אחליף ראוטר ואז אני עם רשת גיגה ונגמרים התרוצים חחחחח

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”