מה ההבדלים בין Citrix / Terminal Server?

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
b007 (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

מה ההבדלים בין Citrix / Terminal Server?

נושא שלא נקרא #1 

שלום רב,

רציתי לברר מהם ההבדלים המהותים הקיימים בשימוש ב Citrix לבין שימוש ב Terminal Server?

באיזה מצב יש צורך בשימוש בממשק כזה או אחר?

מה היחודיות של כל אחד מהם?

תודה.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

שניהם התחילו מאותו בסיס כשמיקוסופט הציעה לראשונה את החיבור ל session ב Windows NT4 תוך שימוש בטכנולוגיה של Citrix. עם הזמן זה התפתח לכיוונים שונים כשמיקרוסופט מתמקדת ב Remote Desktop דרך RDP ואילו Citrix מתמקדים בפרסום אפליקציות ושילוב ה session לתוך שולחן העבודה.

הדעה המקובלת היום היא ש Terminal Server של מיקרוסופט הוא מספיק טוב גם מבחינת ביצועים וגם מבחינת יציבות אם המטרה שלך היא לאפשר Rermote Desktop או לחבר Thin Clients. השרת של Citrix לעומת זאת הוא פתרון מועדף אם אתה רוצה לפרסם אפליקציות או שיש לך צורך בחוות שרתים ו load balancing.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

b007 (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #3 

זאת אומרת שבCITRIX יש לי אפשרות לשתף אפליקציות וב TS / RDP אני בעצם מתחבר לשרת כלשהו....

האם CITRIX תומך בUNIX?
על איזה בסיס הוא פועל?
כאפליקציה בפני עצמה? או כאפליקציה WEBית?

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אתה שואל האם יש שרתי CITRIX מבוסס UNIX או האם אפשר להתחבר לשרת CITRIX מ Client שמריץ UNIX?

ב UNIX אתה לא צריך שרת Citrix כי Remote Desktop בנוי לתוך מערכת ההפעלה כבר משנות השבעים. ובקשר ל Client טז אני זוכר שהיה, אבל לא בטוח שהיה זמין לכל הגרסאות - למשל אני בטוח של AIX לא היה.

עד כמה שאני זוכר יש אפשרות להתחבר גם עם Client יעודי וגם דרך Web. אבל הנסיון שלי עם שרת Citrix הוא בן כמה שנים ובטוח שהיו שינויים מאז. כדאי שתפנה לאתר שלהם ותקרא מה הם אומרים שם.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

eladgrs
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 18 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

טוב אז ככה, בתור "מומחה Citrix" (מבצע פרוייקטים בחברות מסדר גודל של מאות ועד אלפי משתמשים), אני יכול להרשות לעצמי לענות :lol: .

Citrix זה בכלל לא רק טרמינל ואפילו הרבה מעבר לזה : כמה דוגמאות :

Xenserver.1 - מוצר ה - Hypervisor השני בעולם לטעמי (אחרי Vmware), מבוסס על הקוד הפתוח שלXen.
Xendesktop 2 - מוצר ה VDI המוביל בעולם מבחינת כמויות ואיכות (גם לטעמי וגם מטעם בבחינות רבות שנעשו על ידי אנשי מקצוע רבים), כמובן שתמיד יהיו שיציגו נתונים שונים (וזכותם - זה טוב לתחרות).

3. מוצר ה - Netscaler - מוצר התקשרות מהמובילים בעולם, מתחיל להציג מספרים מאוד מאוד יפים ביחס ל F5 לדוגמא.

ועכשיו לעניין :

Citrix הוא גם סוג של טרמינל וחי על השכבה של הטרמינל ואולם נותן הרבה יותר, בואו נדבר לדוגמא על הפרוטוקול ICA (או בשמו הממותג והמחודש HDX), כאשר אתם מתחברים למחשב מרוחק ונניח רוצים לראות סרט או אפילו לגלוש באינטרנט ואז כמובן רץ Flash ואז מה קורה...הכול נתקע והסיבה פשוטה הפרוטוקול של מיקרוסופט RDP פשוט אינו בנוי ל WAN אלא רק ל LAN (גם בגרסאות החדשות). האם הפרוטוקול RDP יכול לעמוד בנושא ה - Latency של מעל 100MS (בין מדינות או במדינות בהם התקשורת היא קצת יותר בעיתית..).
מה לגבי רוחב פס בין Sites שונים ??? - בקיצור אני חושב שהנקודה ברורה.

עוד דוגמאות : טיפול בפרופילים (אין פתרון נורמלי מצידה של מיקרוסופט), פתרונות הדפסה (דרייברים אוניברסליים), התאמות השינויים הגרפיים ותצורת הגלישה על פי נתונים שוונים ועוד ועוד ועוד...

לגבי UNIX בעבר היה פתרון בנושא כרגע למיטב ידיעתי הסיפור ירד.

נקודה נוספת לגבי UNIX/ Linux כ - Terminal, נכון במקור הם Terminal אבל לא גרפי (היסטורית), הביצועים של Unix/Linux גרפית למיטב ידיעתי הם לא משהו להתפאר בו (למרות שימוש בפרוטוקלים חדשים - אני אף בודק דברים בנושא בדיוק בזמן האחרון).

sttoto
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: Shlomo Turgeman
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 0

Re: מה ההבדלים בין Citrix / Terminal Server?

נושא שלא נקרא #6 

האם אתה נותן ייעוץ בנושא טרמינל /Citrix

EugeneKogan
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

מה שאילה?

sttoto
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #8 

אנחנו מעונים לקבל ייעוץ להרצת אפליקציה בשרת טרמינל /Citrix
אנחנו מריצים אפליקציה שמכילה Node.js במצב של Localhost על שרת טרמינל וניתקלים במיגבלות שונות להריץ פעולות

EugeneKogan
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

19/05/2022 11:38  
sttoto כתב:
אנחנו מעונים לקבל ייעוץ להרצת אפליקציה בשרת טרמינל /Citrix
אנחנו מריצים אפליקציה שמכילה Node.js במצב של Localhost על שרת טרמינל וניתקלים במיגבלות שונות להריץ פעולות
...
אני שולח לך בפרטי שם חברה שאני עבדתי איתה כמה שנים בתחום Application Delivery של Citrix.
eladgrs - לפי ניק נראה לי אני יודע מי זה, גם אין הרבה מומחי CITRIX בארץ :)

sttoto
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #10 

ממש תודה רבה

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”