שאלה בנוגע לתשתית הוט ביזבוקס לעומת בזק ביזנט

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
Fish72 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 956 פעמים
קיבל תודות: 335 פעמים

שאלה בנוגע לתשתית הוט ביזבוקס לעומת בזק ביזנט

נושא שלא נקרא #1 

אני מעוניין ליישם חיבור אינטרנטי מאובטח ללקוח עם 10 מחשבים במקום שאין בו תשתית סיבים וכנראה שגם לא תהיה בשנתיים הקרובות.
אני מתלבט בין חבילה עם נתב מאובטח של בזק שבו מהירות ההעלאה המקסימלית למיטב הבנתי היא רק 5 מגהביט לבין חבילה של הוט עם נתב CISCO 1530 בחבילה של 500/10 בעלות של 249 שח ל-3 חודשים ראשונים ולאחר מכן 349 שח ל-3 שנים (לפני מע"מ).
מאוד חשוב לי נושא מהירות ההעלאה בגלל גיבוי לילי לענן.
הבנתי מחבר שעוסק בתחום התקשורת שהתמיכה של הוט עסקים טובה בהרבה מהתמיכה הביתית, והייתי שמח לשמוע ממי שמכיר את התחום האם כדאי לשקול וללכת על החבילה של הוט.

תודה

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 718 פעמים

Re: שאלה בנוגע לתשתית הוט ביזבוקס לעומת בזק ביזנט

נושא שלא נקרא #2 

@Fish72מספר נקודות. הוט זה תשתית שיתופית ובמיוחד בחלק של הערוץ העולה אף אחד לא מבטיח ולא מתיימר לספק לא 10 ואפילו לא 3 מגה בחבילה זו שמיועדת ללקוחות SMB\SOHO, שזה זהה ללקוחות הביתיים.
גם בבזק חבילה ביזנט עם ערוץ עולה של 5M מיותרת, אם אתה נדרש דווקא לערוץ העולה, שבחבילה הביתית, הזולה יותר, אתה באותו הקו מקבל כפול מכך.

בקשר לתמיכה בחבילות אלה. גם בבזק וגם בהוט, כל התמיכה של חבילות SMB אלה מסתכמת בכל שהילדים ה"תומכים" מסוגלים להציע לכך לכבות ולהדליק את הציוד קצה שהם סיפקו ובמקרה הכי מתקדם, זה להציע לך לאפס אותו ולנסות להגדיר מחדש. על כל שאר הבקשות וצרכים שלך, התשובה בתסריט שיחה שהם מקריאיים מהמסך, עוד לפני שהם שמעו את הבקשה שלך, תהייה ש... אנו לא תומכים בכך וזה לא כלול בחבילה שאתה מנוי עלייה. מעבר לזה, שבחבילות אלה, לך גם לא תהייה גישה להגדרות של הסבונייה שהם מספקים בתור נתב בחבילות מסוג זה. כך שגם, אם מה שאתה מבקש מהם והם לא מסוגלים לעשות, והיית עושה לבד בשני לחיצות עכבר, זה לא יהיה אפשרי כלל, בגלל שלא תהייה לך אפשרות גישה לממשק ניהול של סבונייה.

ובקשר ל CISCO 1530 שהזכרת, בכלל לא בטוח שזה מה שהוט מספקים בחבילה זו כנתב, כי עד כמה שאני זוכר, זה לא נתב כלל, אלה שזו פעם לפני שנים רבות הייתה נקודת גישה:
https://www.cisco.com/c/en/us/support/wireless/aironet-1530-series/series.html

Fish72 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #3 

סליחה התכוונתי ל CHECKPOINT 1530 WIFI.
תודה רבה על התשובה והפירוט.
אם כך אנסה לראות האם אוכל לחזור לבזק ולקבל IP קבוע תקין לבינתיים.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #4 

@Fish72
אתה יכול גם לנסות לבדוק מול בזק בינלאומי, כספק אינטרנט הם גם תומכים בחבילה של 100 על 10 על בסיס של תשתית בזק. גם אתה יכול לבדוק מול בזק, האם באתר הלקוח זה קיימת אפשרות להתחבר על חבילה של 200 על 20 על בסיס של תשתית DSL של בזק. כך תגיע כבר למהירות מינימלית של הערוץ העולה.

גם מעבר לכך, אם באתר הלקוח אין אפשרות לתשתית של סיבים אופטיים, אבל במרחק של כמה קילומטרים משם בקו ראייה ישיר יש אפשרות לתשתית אופטית, אז כבר כמה שנים שיש פתרונות אלחוטיים זולים ביותר של גישור בין בניין אחד לשני, ללא צורך באישורים של משרד התקשורת ועם התקנה פשוטה ביותר. ויש לי כבר מספר רב של התקנות כאלה שנותנות עד 10G של חיבור למרחק של כמה קילומטרים.

בקשר לחיבור מאובטח ונוח גם ברשת מקומית במקום וגם מרחוק לרשת מקומית של מקום זה, כפי שכבר הסברתי לך את זה לפני כארבע שנים: בדיון הרלוונטי מאז האפשרות המומלצת גם מבחינת מחיר הציוד, גם מבחינת רמת אבטחה ואמינות של מערכת, גם מבחינת הגמישות, יציבות ועדכוני אבטחה של מערכת, הוא pfSense על בסיס של מערכת Intel X64 משובצת. כמובן שהיום כבר מדובר על חומרה אחרת לגמרי, שגם אותה אפשר לרכוש כבעשירית מחיר ממה שעולות מערכות Fortinet, checkpoint, CISCO או אחרות עם משאבי חומרה ועם ביצועי רשת דומים. והתוכנה בה היא החינם לגמרי בניגוד למערכות קנייניות אלה שהזכרתי, שבהם כל פיצ'ר שרוצים להפעיל עולה עוד ועוד מאות או אפילו אלפי דולרים.

Fish72 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #5 

אני זוכר את הדיון רק שעקומת הלמידה של ה PFSENSE די חדה עבורי.
המהירות המקסימלית הניתנת בתשתית אצל הלקוח היא 100/10.
אם לא יסתדר הנושא מול בזק עד תחילת שבוע הבא אנסה לעבור לבזק בינלאומי.

תודה

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #6 

@Fish72
גם אם עקומת למידה של דבר כלשהו היא חדה מדי, אבל, אם מותחים אותה על פרק זמן ארוך יותר, היא כבר הופכת מטיפוס על מצוק לעלייה קלילה ובילתי מורגשת.

בגלל זה, אם למשל לפני ארבע שנים הית מתקין את pfSense, אפילו בסביבת פיתוח, או בבית על מכונה וירטואלית, שלא מצריכה שום חומרה נוספת, אז היום, בטוח שכבר היית שולט במערכת בצורה מלאה. כך גם בהמשך. אם אתה מתחיל היום את הלמידה ואת ההתנסות על מערכת זו בסיבית פיתוח, אז אחרי כמה שבועות, אם אתה התנסית על הפריסה שלה וההגדרות הנדרשות בסביבת פיתוח, אתה כבר תוכל להעתיק אותה לסביבה מבצעית ובמקביל להמשיך להתנסות על כל מה שאתה צריך בסביבת פיתוח.

Fish72 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #7 

שלא תבין אותי שלא נכון, אני מאוד מעריך את עצותייך המקצועיות ואפילו רכשתי מחשב זעיר בזמנו מבוסס מעבד J1900 והתקנתי PFSENSE ושיחקתי עמו במשך כמה שבועות. זה קצת היה מתסכל לעדכן ידנית מודולים של חסימת פרסומות ואתרים ולפעמים המודולים לא נטענו וניסיתי מספר פעמים התקנה מחדש (אין לי רקע של ממש בלינוקס).
גם כשקראתי במספר פורומים הבנתי שחלק מהמפתחים המקוריים עזבו את הפרוייקט ולא ראיתי בזה עתיד לצרכים המינימלסטים שלי ולכן ירדתי מזה. ייתכן שלאנשי רשת מקצועיים זו מתנה משמיים ששווה את ההשקעה של הזמן והכסף.

forum_admin
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 9 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

בביזנט בבזק יש חבילה של 100/10
בתור לקוח soho תקבל תמיכה ממחלקה של ביזנט ב166
בתור לקוח smb תקבל תמיכה ממוקד ipvpn

בבזק מסופק נתב checkpoint 1570

אם אתה זקוק לניהול על הציוד אל תתחבר לאף אחת מהחברות.

Fish72 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #9 

06/07/2022 20:34  
forum_admin כתב:
בביזנט בבזק יש חבילה של 100/10
בתור לקוח soho תקבל תמיכה ממחלקה של ביזנט ב166
בתור לקוח smb תקבל תמיכה ממוקד ipvpn

בבזק מסופק נתב checkpoint 1570

אם אתה זקוק לניהול על הציוד אל תתחבר לאף אחת מהחברות.
...
תודה. כשוחחתי עם נציגי המכירות נאמר לי שאין להם UPLOAD של יותר מ-5 מגה בביזנט (לפחות בתשתית הלקוח המדובר).
בנוסף גם אמרו לי שהם לא יכולים לאחד לאותו הציוד את תשתית ה IPVPN. אולי כל זה לטובה.
בסוף החלטתי להישאר עם התשתית הנוכחית 10/100 של בזק, ואני מחכה כבר כשבועיים עם IP זמני עד שיצליחו בתקווה לסדר את נושא חסימת הפורטים ב IP הקבוע של הכתובות שמתחילות ב 149.....

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”