מישהו עשה השוואה רצינית בין טסלה מודל Y לאיוניק 5?

רכבי ICE, פלאגינים, היברידים וחשמליים כמו ג'ילי, טסלה, איוניק, MG
טלHD
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 948 פעמים
קיבל תודות: 1099 פעמים

Re: מישהו עשה השוואה רצינית בין טסלה מודל Y לאיוניק 5?

נושא שלא נקרא #151 

26/05/2022 14:26  
TheCoolest כתב:
אני מסכים עם זה שלטויוטה יש "שם" כאן בארץ, אין על זה ויכוח. אני גם לא אומר שהרכב הזה לא יצליח בארץ.
רק אמרתי שיש אופציות טובות יותר במחיר הזה.
רכבי יונדאי וקיה יותר טובים בחלק מהסטטיסטיקות שראיתי מבחינת אמינות. מה זה אומר? לא הרבה.

כן, אני נגד סוכנויות (בארץ: יבואנים), מאד נגד. כל מה שהן עושות זה מנפחות את עלות הקניה והבעלות של הרכב.

בנוגע למוסכים, אז כן, צריך שתהיה רשת מוסכים אם יש לרכב טיפולים תקופתיים.
לרכבים שאין טיפולים תקופתיים, ויש שירות מוסך נייד עד הבית להרבה דברים אפשר להסתדר גם עם פריסה פחות רחבה של מוסכים.
בנוגע לטסלה, אני מודע שזה נושא כואב לאלו שלא בעלים של הרכב ולא מבינים איך אפשר להסתדר, אבל תתפלא, רוב האנשים מסתדרים יפה מאד, גם אלה שגרים באילת ובמטולה. ועם הזמן יתווספו עוד מרכזי שירות.
...
בעולם.. לא בארץ. אנחנו כלום בהשוואה לשאר העולם.
טויוטה היצרנית הכי גדולה בעולם ומייצרת מעל 10,000,000 רכבים.
טסלה חולמת להגיע לעשירית מזה כבר חצי עשור....ולא ממש מגיעים לשם.

לגופו של עניין, טויוטה/לקסוס זה מותג הרכב הכי אמין בעולם כבר כמה עשורים ברציפות לא במקרה ולא בטעות...
כל מוצר נבחן בתנאים הכי קשים וקיצוניים במשך שנה ו 1,000,000 ק"מ לפני שהרכב הראשון עולה לכביש.
(גילוי נאות, אני מכיר את טויוטה מכל הכיוונים האפשריים ולא משמועות או כתבות, מכוון שאני עובד בחב' מעל 20 שנה).

לגבי שירות ואחריות,
אם הייתה מעבדה אחת בארץ לתיקון ושירות לאייפונים, היית קונה אייפון? (התשובה של "איפוניסטים" לצערי כנראה שתהיה "כן").
אז כנראה שלרוב הצרכנים, מאוד חשובה פריסה של מרכזי שירות ואחריות בכל עיר בישראל.

טויוטה מצהירה שיעילות הסוללה תהיה מעל 90% במשך 10 שנים ו 1,000,000 ק"מ...
מי שמתכוון להחזיק את הרכב מעל 3 שנים או 100,000 ק"מ, הרכב ימכר עם חבילות הרחבת אחריות+ טיפולים + מימון + טעינה + אביזרים נלווים ועוד .
לא מוכרים לך את הרכב ו"תסתדר"...אלה עוטפים אותך בכל השירותים שאתה צריך ו/או רוצה לרכב ולכל תקופה שתבחר.
זו גישה אחרת לגמרי.

כאמור, לא מתווכח מה "יותר טוב".
זה פשוט משהו אחר. מאוד אחר.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #152 

@nir11
לטסלה עדיין אין רשת מוסכים, אבל יהיו יותר עם הזמן. ושוב, רוב האנשים שקנו טסלה לא צריכים את המוסך בכלל.
בכל אופן, אין ויכוח על זה שרשת של המוסכים של שאר היבואנים מן הסתם יותר רחבה.
מצד שני, הם יצטרכו להסמיך את המכונאים שלהם לעבוד על הרכבים האלה, זה לא עוד רכב בנזין.

בחירת רכב, וחשיבות האופציות שיש בו זה עניין אישי.
לא הייתי בוחר שום רכב אחר חוץ מטסלה, אבל זה אני.

טסלה היא לא שיגעון של בנאדם אחד. את טסלה הקימו כמה אנשים. כן, מאסק הכי מפורסם ועומד בראש החברה, אבל הוא לא הקים אותה לבד, וכל הפיתוחים של החברה הוא לא פיתח לבד. אני לא רוצה לפתוח עכשיו דיון על אילון, אבל ברגע שמבינים מה הוא מנסה להשיג, אז אפשר להבין למה מה שהוא עושה בכלל לא "מוזר".

בנוגע לעניין היופי, אני מסכים שהמודל 3 לא שיא היופי ויש רכבים יפים יותר, אבל אני לא חושב שהוא מכוער. בכל מקרה יופי זה עניין של טעם.
ובנוסף, את רוב הזמן שלי אני מבלה בתוך הרכב ולא מחוצה לו.

@טלHD
אתה שוכח שטויוטה קיימת כבר הרבה עשרות שנים וטסלה התחילה ייצור המוני באמת של רכבים רק לפני 5-6 שנים.
אתה שוכח שהחברה גדלה בקצב מסחרר. ב-2020 הם סיפקו 500K רכבים, ב-2021 הם סיפקו 937K רכבים, והשנה צפויים לספק כ-1.5 מיליון רכבים - וזה כולל גם את הסגר הארוך בסין. כשהחברה גדלה בקצב של 50% לשנה בממוצע, לא צריך לחכות הרבה כדי שהם יעקפו את טויוטה לא רק בהכנסות (כמו שהם כבר עשו ברבעון האחרון) אלא גם בכמות הרכבים אותם החברה מייצרת.

לגבי השירות ואחריות, התשובה היא לא - כי אני לא קונה אייפון.
אבל מבחינת מכשיר טלפון, במידה ויש רק מעבדה אחת בארץ - תלוי. תלוי מה המכשיר הזה נותן לי והאם זה שווה לי את ה"סיכון".
בכל מיקרה, אני אישית גר כ-15 דק' מהמוסך המרכזי שלהם, כך שלי אישית העובדה שיש רק מרכז שירות אחד לא מפריעה בכלל.

לא אמרתי שהטויוטה לא אמינה. רק אמרתי שהרכב הזה עוד לא הוכיח את עצמו בכלל.
ושתקופת האחריות שלו קצרה בהרבה מאחריות שנותנות חברות אחרות, ולא רק טסלה.
אני לא צריך "הרחבת אחריות" אם האחריות ה"רגילה" שאני מקבל גם ככה ארוכה יותר מטויוטה.
בנוגע לעמדת טעינה, אז כן, זו הטבה שמקבלים. הייתה הטבה כזו גם ביונדאי, עד שהיא הסתיימה.
אני לא צריך את חבילת הטיפולים שלהם, כי רכבים חשמליים לא צריכים טיפולים תקופתיים כמו שמציגים אותם פה בארץ. מוכרים לך לוקש ואתה אוכל אותו.

אתה צודק שמדובר בשתי גישות שונות, ולכל אחד יש טעם משלו.
אותי מעניינת חוויית השימוש ברכב, לא ה"פינוקים" שנותן לי היבואן, כמו להגיע כל שנה למוסך ל"טיפול". או לקבל מהחברה "טובה" עם אחריות מורחבת.
כמובן שלא עולה בכלל הנקודה של זמינות נקודות טעינה מהירה. לרשת של טסלה אין מתחרים, ועד שהיא תיפתח לכל שאר היצרנים (מה שכנראה יקרה במוקדם או במאוחר), מהבחינה הזו כל שאר הרכבים הם בחסרון. אמנם אני אסכים שבארץ זה פחות בעייתי מאחר ובד"כ לא נוסעים רחוק.

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 235 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #153 

אני לא אסע ברכב מכוער. זה שרוב הזמן אתה בפנים. זה טיעון משונה.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #154 

שמע, יופי זה בעיני המתבונן.
אבל כל רכב זה חבילה, כולל היופי\כיעור שלו.
וכל אחד בסופו של דבר מחליט על מה הוא רוצה ומה חשוב לו בחבילה שהוא קונה.

Arie10
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 177 פעמים

נושא שלא נקרא #155 

שהוא עושה די מוזר. מעבר לזה בעיני הטסלות שיש בארץ, לפחות מלפנים, זה אוטו מכוער....
[/quote]

הוא מכוער מכל זוית אפשרית...מחלקת העיצוב שם לא העפרונות המחודדים ביותר...

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #156 

מאחור בעיני הטסלה יפה מאוד. בחלק הקידמי בגלל שאין מנוע הם יכלו להוריד את גובה מכסה האין מנוע, אבל זה פשוט יצא מכוער וחסר פרופורציות. דעתי.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #157 

העיצוב הקדמי טיפה מועתק. לפני כמה שבועות היו לי ליד המשרד מודל 3 ופורשה. נראה שמשם הגיעה ״ההשראה״.
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #158 

אוי לשים את שתי אלה באותה תמונה זה צלם בהיכל 😄.
למרות שזו פאנאמרה.

Moshe984
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 195 פעמים
קיבל תודות: 161 פעמים

נושא שלא נקרא #159 

ברכבי בנזין טויוטה מספר 1 כבר שנים, מזה קיה מזה יונדאי זה הכל חירטוטים. יונדאי בהסתכלות אחורה לא מחזיקה מחיר ומבחינת אמינות חלקים היא מתפרקת, תסתכלו אין נראות יונדאי אחרי 10 שנים על הכביש זה ישר לפירוקיות, כנל כל האירופאיות סיאט פ'גו סיטרואן לא למדו כלום לאורך השנים עדיין בעיות ותקלות בלי סוף וכל דבר שנוגעים משהו אחר מתקלקל, נו בחייאת והגרמניות כנל בעיות בלי סוף אחזקה יקרה להחריד גירים בעייתיים, ואין מה לעשות מי שלא מחליף כל 2-3 רכב, אין לו מה לחפש מלבד רכב יפני וגם מתוך היפנים טויוטה הכי טובה ובפער.
לגבי חשמליות, מי שעבר לחשמלי לא עובר אחורה, ומי שעולה על טסלה לא יירד ממנה.
שכל אחד יחשוב ויאמר מה שהוא רוצה, מכוער, אין מוסכים, אין תמיכה, אין עמדות טעינה, הכל נכון, אחריות לא אחריות, אםהיה זול יותר הייתם אומרים זה זול מידיי זה לא טוב, אם היה יקר יותר הייתם אומרים אוי זה יקר מידיי, בוכים מצאו צמיגים יקרים מידיי , רכב של 3 שניות 0 ל 100 מה ציפיתם לשים עליו 4 צמיגים ב 400 שקל מכפר קרע נו בחייאת, זה הכל חירטוטים, שורה תחתונה, בוטום-ליין, הבוטום-ליין הוא שטסלה שובר הכל ולא יעזור כלום.
https://cars.walla.co.il/item/3508754
אין תחזוקה, אפס הוצאות.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #160 

26/05/2022 13:28  
טלHD כתב:
אתמול, בפחות מ 24 שעות, כ- 500 לקוחות ישראלים הזמינו בהזמנה מוקדמת את ה- BZ4X של טויוטה...
https://bz4x.toyota.co.il/

תכלס, אם טסלה Y עולה כ- 100,000 ש"ח יותר ממנו, יהיה לה קשה להימכר.
...

ה BZ4X וה Subaru Solterra הם כמעט אותו רכב. ממליץ בחום למי ששוקל את ה BZ4X לצפות בסרטון הנ"ל להבין כמה הרכב הזה מיותר:

וזה שישראלים מזמינים משהו לא הופך את זה אוטומטית לטוב - אנחנו לא בדיוק העפרון הכי מחודד בקלמר בתור עם לצערי.

וד"א - שווה להזכיר שאתה עובד אצל היבואן של טויויטה למיטב זכרוני - די משנה את כל השיח...

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #161 

26/05/2022 13:55  
Arie10 כתב:
יש מין הרגשה, שהשרשור הופך אט אט לשרשור מעודדות טסלה.
ואני חשבתי לעצמי שיש כבר שרשור כזה.

לא חייבים לקפוץ על כל אחד שמנסה להשוות משהו לטסלה...
הבנו כבר מזמן שטסלה זה הרכב הטוב בעולם, שאין שני לו.
אין צורך להסביר לנו את זה כל יום ולהוכיח אותנו על זה שאנחנו לא מבינים כלום. אנחנו ילדים גדולים ומבינים גם קצת (ממש קצת).
...

ויש אותך שחוזר לפה כל פעם להגיב בצורה שלילית לגבי הטסלה.

איך אומרים, הגמל לא רואה...

OMRIJ
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 25 פעמים
קיבל תודות: 231 פעמים

נושא שלא נקרא #162 

26/05/2022 17:14  
טלHD כתב:
(גילוי נאות, אני מכיר את טויוטה מכל הכיוונים האפשריים ולא משמועות או כתבות, מכוון שאני עובד בחב' מעל 20 שנה).
...

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #163 

26/05/2022 14:09  
nir11 כתב:
לטויוטה יש בראנד ניים ומוניטין ללא תחרות בכל היקום לגבי אמינות. זה שווה המוווון למר ישראלי. זה אומר טסלה לא רק ל"אייפוניסטים".
בגדול דה קולסט כל מה שאתה כותב נשמע כמו מישהו שעבר חתיכת סדנה של שכנוע עצמי. "מה אני צריך סוכניות". צריך רשת מוסכים למשל?
...
ממליץ לך לצפות בסרטון שצירפתי בתגובה הקודמת שלי - ואחרי שתצפה בו אשמח אם תסביר לי מה כ"כ טוב/מיוחד בטויוטה הנ"ל, כי אחרי הצפיה בו די מובן שההפף הוא הנכון.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #164 

29/05/2022 12:51  
OMRIJ כתב:
...
ו...? זה שפעם אפשהו זה נכתב עוזר למי? אני במקרה זכרתי את זה אכשהו, אבל אתה באמת חושב שכולם זוכרים/יודעים/קראו את זה?

לדעתי האישית בנאדם שמקושר בצורה ישירה/אישית לנושא כלשהו, דבר שיכול לצבוע בצורה לא אובייקטיבית את התגובה שלו, צריך להודיע על זה כל פעם שהוא מעלה טענה כלשהי בנושא הנ"ל.

זו רק דעתי כמובן.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #165 

26/05/2022 23:29  
nir11 כתב:
אני לא אסע ברכב מכוער. זה שרוב הזמן אתה בפנים. זה טיעון משונה.
...

מכיר את הביטוח על טעם וריח? אתה. אני חושב שהעיצוב שלו די יפה. אין פה נכון או לא נכון, רק טעם אישי.

שלח תגובה

חזור אל “רכבי ICE וחשמליים”