טסלה - השרשור הרישמי

רכבי ICE, פלאגינים, היברידים וחשמליים כמו ג'ילי, טסלה, איוניק, MG
molvy
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 1245 פעמים
קיבל תודות: 1309 פעמים

Re: טסלה - השרשור הרישמי

נושא שלא נקרא #1201 

סליחה על ההתפרצות ועל דעתי הלא כל כך ידידותית לשרשור הזה

אני חושב שניר נותן מבט מזוית מעט שונה על נושא הרכבים החשמליים

אני מאוד בעד רכבים חשמליים אבל לא אוהב את הפורמט של טסלה, נכון שזה שרשור רשמי של טסלה אבל לא ראיתי שכתבתם שזה שרשור רק בעד טסלה ואין לגיטימציה להביע דיעות שונות

בנושא הילדים המתבגרים, מבין את ניר לחלוטין, עברתי את זה, אמנם לא ברכבים חשמליים אבל לא היה פעם אחת שאי מהילדים תדלק את הרכב למרות שהיה להם כרטיס אשראי שלי

אני פתרתי את זה בקניית רכב יעודי (סיטרואן סקסו) לילדים (שלושה ילדים חמישה נהגים) שבהם הם התחלקו בשיטת הכיסא החם, היו פעמים מועטות מאוד שהם היו צריכים לנסוע (בטרמפים) לתחנת דלק עם בקבוק קולה כדי למלא דלק לאחר שנגמר להם הסולר במיכל (עם סולר יש בעיות נוספות שהמכל מתרוקן וזה ממש לימד אותם לקח) המפתחות הרכב שלי היו עבורם כמו נרות חנוכה, לראותם בלבד

אני לא בטוח שזה היה הצעד הנכון אבל זה היה די מזמן

היום אני ממתין לרכב החשמלי שיתן טווח של יותר מ 450 קילומטר בין טעינות וזמן המתנה של פחות מ 10 שנים ואז אני מקווה להצטרף לקהילת הנהגים ברכבים חשמליים

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #1202 

11/08/2022 12:56  
molvy כתב:
סליחה על ההתפרצות ועל דעתי הלא כל כך ידידותית לשרשור הזה

אני חושב שניר נותן מבט מזוית מעט שונה על נושא הרכבים החשמליים

אני מאוד בעד רכבים חשמליים אבל לא אוהב את הפורמט של טסלה, נכון שזה שרשור רשמי של טסלה אבל לא ראיתי שכתבתם שזה שרשור רק בעד טסלה ואין לגיטימציה להביע דיעות שונות

בנושא הילדים המתבגרים, מבין את ניר לחלוטין, עברתי את זה, אמנם לא ברכבים חשמליים אבל לא היה פעם אחת שאי מהילדים תדלק את הרכב למרות שהיה להם כרטיס אשראי שלי

אני פתרתי את זה בקניית רכב יעודי (סיטרואן סקסו) לילדים (שלושה ילדים חמישה נהגים) שבהם הם התחלקו בשיטת הכיסא החם, היו פעמים מועטות מאוד שהם היו צריכים לנסוע (בטרמפים) לתחנת דלק עם בקבוק קולה כדי למלא דלק לאחר שנגמר להם הסולר במיכל (עם סולר יש בעיות נוספות שהמכל מתרוקן וזה ממש לימד אותם לקח) המפתחות הרכב שלי היו עבורם כמו נרות חנוכה, לראותם בלבד

אני לא בטוח שזה היה הצעד הנכון אבל זה היה די מזמן

היום אני ממתין לרכב החשמלי שיתן טווח של יותר מ 450 קילומטר בין טעינות וזמן המתנה של פחות מ 10 שנים ואז אני מקווה להצטרף לקהילת הנהגים ברכבים חשמליים
...
זה אמור להיות שרשור על נושאים שקשורים לטסלה - חדשות, עדכונים, מידע חדש, בעיות וכו'.

זה לא אמור להיות טסלה - בעד או נגד. זה גם לא אומר להיות שרשור "ניר מסביר למה הוא נגד טסלה" כי אז אף אחד לא ירצה לכתוב בפורום או בשרשור. בדיוק כמו שאנחנו לא מסכימים שיהיו אנשים שהם שרופים של סוני שיחפרו בשרשורים של סמסונג, אנחנו גם לא רוצים כאן אג'נדות אלא פלורליזם של דעות (דעה היא דעה, היא לא פוסלת או מונעת ממשהו אחר).

אז החוקים הם אותם חוקים כמו בכל שאר המקומות. תשאירו את האג'נדות בצד, ועכשיו בואו נדבר על עובדות ודעות מתוך מקום שכולם שווים וכולם ליגיטימיים.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #1203 

הבעתי כבר את דעתי בנושא הטווח הרבה פעמים, לא ברורה לי ההתעקשות הזו לטווח גבוה. כמובן שזה מאד תלוי באופן השימוש, אבל אם אין לך נסיעות של 300+ ק"מ בכל יום אז טווח ארוך מזה הוא חסר משמעות. אם פעם בחצי שנה אתה נוסע רחוק, אז אפשר לטעון 20 דקות ולהמשיך הלאה. זאת "פשרה", אבל אני לא חושב שהיא משמעותית, התחשב בשאר היתרונות שאתה מקבל עם רכב חשמלי בשאר הזמן. כמובן כל זה תופס אם יש לך אפשרות לטעון בבית.
ואני לא אכנס בכלל לזה שיש כבר לא מעט רכבים עם טווח של 450+ ק"מ. למשל טסלה מודל 3 לונג ריינג'. או ג'ילי עם הסוללה הגדולה גם נותנת טווח של 460 ק"מ.
בנוגע לזמני המתנה, אז כאן אנחנו בבעיה של ביקוש גבוה והיצע מוגבל עקב מגבלות ייצור.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #1204 

השאלה היא האם יש מספיק נקודות טעינה להחזיק את הסיפור הזה לכולם. מי שנוסע הרבה צריך בעתיד הנראה להמשיך עם בנזין או לפחות היברידי. מרביץ האנשים זה לא רלוונטי להם. אני נוסע ממוצע של 80-100 קמ ביום וחשמל חוסך לא מעט.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #1205 

תלוי בצירי הנסיעה, ונכון להיום גם ברכב. רוב הנהגים לא נוסעים הרבה ביומיום, כמובן שיש יוצאי דופן, אבל הם יוצאי דופן ולא הכלל.
אין ויכוח על זה שהיום רכב חשמלי לא מתאים לכולם, אבל הוא מתאים להרבה מאד אנשים.
עם הזמן יתווספו נקודות טעינה איטיות בכל מקום, ולא תהיה בעיה.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #1206 

טסלה חסמה את האפשרות להזמין מודל 3 LR בארה"ב באופן זמני בגלל רשימת המתנה ארוכה מדי. אפשר להזמין רק RWD או P.
image.png
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #1207 

בקליפורניה הטסלה היא הרכב הכי נמכר כיום. לא הרכב החשמלי הכי נמכר, הרכב הכי נמכר מכל הרכבים שנמכרו בקטגוריה שלהם.

בארה"ב טסלה לא לוקחת כרגע יותר הזמנות למודל 3 LR עד מתישהו ב 2023:

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #1208 

אני חושב שטסלה ביטלה את ההזמנות ל-LR בגלל השינויים עם המס שייכנסו לתוקף בתחילת שנה הבאה.
הרכב נמצא קצת מעבר לסף, אולי הם יורידו את המחיר שלו מעט כדי שיהיה מתחת לרף המס.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #1209 

גם בגלל זה וגם בגלל שזמן ההמתנה ארוך כרגע והעלאת המחיר לא תעזור לפתור את זה.

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 235 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #1210 

16/08/2022 18:08  
Huber כתב:
בקליפורניה הטסלה היא הרכב הכי נמכר כיום. לא הרכב החשמלי הכי נמכר, הרכב הכי נמכר מכל הרכבים שנמכרו בקטגוריה שלהם.

בארה"ב טסלה לא לוקחת כרגע יותר הזמנות למודל 3 LR עד מתישהו ב 2023:

...
מי שמכיר את התרבות הקליפורנית יודע שזו הפתעה קטנה מאוד. זו המדינה הכי פרוגרסיבית בעולם. לא זכור לי המידע המדוייק אבל קליפורניה הוציאה תקנה לגבי זה שאחוז מסויים של הרכבים חייב להיות זירו אמישן (לא זוכר את הניסוח המדויק) לפני ה-מ-ו-ן שנים. הרבה לפני שהטסלה עלתה בכלל על הכביש לדעתי. זכור לי שזו הייתה תקנה הזויה, כי פשוט לא היו אז רכבים חשמליים. זו המדינה הכי מתקדמת ופרוגרסיבית :D בעולם.

sigamore
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 385 פעמים
קיבל תודות: 637 פעמים

נושא שלא נקרא #1211 

מתקדמת = פרוגסיבית 😄
התקנות (Zero-Emission Vehicle Program) השתנו במהלך השנים ועודכנו לאחרונה ב 2015.
פירוט מלא ניתן למצוא באתר CARB
די טעלעוויזיע קאָסטן מיר וועגן פופצן טויזנט פונט !

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 235 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #1212 

הפעם הראשונה שקליפורניה הוציאה תקנות מסוג זה הייתה הרבה לפני 2015. ב 2015 כבר היו המון טסלות בכבישי קליפורניה. אני מדבר על משהו כמו 10 שנים אחורה.
ולגבי זה שפרוגרסיבי זה מתקדם, שמח שהזכרת את זה לחברים פה😉

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #1213 

הם ניסו להעביר את זה בשנות ה-90 או תחילת ה-2000, משהו כזה.
מדברים על זה הרבה בסרט Who killed the electric car?
זה סרט שבכלל מדבר על ה-EV1 של GM, שכולן נלקחו מהלקוחות (כל הרכבים היו בליניסג) ונגרטו על ידי החברה.

sigamore
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 385 פעמים
קיבל תודות: 637 פעמים

נושא שלא נקרא #1214 

17/08/2022 17:35  
nir11 כתב:
הפעם הראשונה שקליפורניה הוציאה תקנות מסוג זה הייתה הרבה לפני 2015. ב 2015 כבר היו המון טסלות בכבישי קליפורניה. אני מדבר על משהו כמו 10 שנים אחורה.
ולגבי זה שפרוגרסיבי זה מתקדם, שמח שהזכרת את זה לחברים פה😉
...
אתה אשכרה לא קורא את ההודעה עליה אתה מגיב (או גרוע מזה - לא מבין את הנקרא...) ??
היכן נאמר שהתקנות תוקנו לראשונה ב 2015 ?
די טעלעוויזיע קאָסטן מיר וועגן פופצן טויזנט פונט !

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #1215 

הגמישות של טסלה מבחינת סוג וספקי הסוללות כל פעם מדהימה אותי מחדש.

לאחרונה, קיבלה תקינה באירופה מודל Y "בסיסית" והיא הולכת להשתמש בסוללות בלייד של BYD במפעל של החברה בברלין.
מדובר בסוללה מבנית (structural), אז כנראה שאלו יהיה רכבים עם גיגה קאסטינג קדמי, כמו המודל Y שמיוצרת עם ה-4680 בטקסס.
מדובר בסוללה ב"נפח" של 55KW בלבד, וטווח של 440ק"מ. ההנחה שלי שמדובר בטווח WLTP.
לפי השמועות הרכבים יהיו זמינים לקראת סוף השנה.

וגם עד סוף השנה אנחנו אמורים להתחיל לראות מודל 3 ו-Y עם סוללות LMFP מבית CATL. מדובר בסוללה דומה ל-LFP מרוב הבחינות, אבל משלבת מַנְגַּן (Manganese) ולכן יש לה דחיסות אנרגטית גבוהה משמעותית מסוללות LFP "רגילות" עם עמידות קרובה למדי לזו של סוללות LFP.
מהשמועות אומרים שנראה רכבים עם טווח שגבוה בכ-10% מהמודל RWD שקיים היום בשוק.
בנוסף, המחיר של הסוללות הללו פחות או יותר זהה לסוללות LFP, ולכן זה לא אמור להשפיע על מחיר הרכבים.

שלח תגובה

חזור אל “רכבי ICE וחשמליים”