הקלטת שיחות המכשירי realme

אפליקציות, מערכות הפעלה של גוגל אנדרויד - ginger bread, ice cream sandwich, froyo, jelly bean
razi_pazi
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 4 פעמים

הקלטת שיחות המכשירי realme

הודעה שלא נקראה #1 

שלום,
אם אני מבין נכון המצב בשנים האחרונות לגבי הקלטת שיחות באנדרויד היא שזה אפשרי אם יש הקלטה מובנית במערכת ההפעלה של היצרן. ואם אין אז גם אפלקציות צד ג לא יעזרו.

האם בכל מכשירי realme יש הקלטת שיחות מובנית? בעיקר תוהה לגבי realme 6 אבל אשמח לדעת כללית על היצרן.

אני פשוט לא רוצה ליפול כמו שנפלתי עם מכשיר מסויים של xiaomi. במערכת הפעלה של מכשירי xiaomi בד"כ יש מקליט מובנה אבל רכשתי במכשיר חריג לעניין הזה - mi 9t pro שכלל לצערי חייגן של אנדרויד ולכן לא ניתן היה להקליט בו שיחות. שנמכתי מול חבר עם mi 9t (לא פרו) בכדי להקליט...

אם כבר בנושא, לדעתי בסמסונג המצב דומה אבל שם יש יותר מכשירים בלי מקליט. מישהו יכול להסביר לי איך אני יודע מראש האם תהיה אפשרות להקליט או לא?

תודה

razi_pazi
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 4 פעמים

Re: הקלטת שיחות המכשירי realme

הודעה שלא נקראה #2 

מישהו?

שמול
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0
יצירת קשר:

Re: הקלטת שיחות המכשירי realme

הודעה שלא נקראה #3 

אהלן חבר,
כאן שמול, אני מקליט שיחות שנים ארוכות במגוון מכשירים ומבין בנושא מאוד ולכן גם כותב מדריכים בנושא באתר דוטקול.

גוגל מזגזגת שנים בכל הקשור להקלטת שיחות באנדרואיד. החל בגרסה 9 של אנדרואיד (PIE) גוגל חסמה את הגישה למפתחים, כלומר חסמה את ה-API שמאפשר למפתחי אפליקציות לגשת "להאזין" ולהקליט את הסאונד שעובר באזניה ובמיקרופון. אבל לגוגל אין את המילה האחרונה וכל יצרן מחליט איך הוא מיישם את אנדרואיד על המכשירים שלו וככה למשל בדוגמה שנתת על מכשירים של שיאומי, גם בגרסאות 9 של אנדרואיד דווקא יש הקלטת שיחות מובנית במכשירים. מאידך, החל מגרסה MIUI 12 של שיאומי (MIUI = מערכת ההפעלה של שיאומי, התאמה של אנדרואיד למכשירי שיאומי) נחסמה שוב הקלטת שיחות והרבה נשארו בלי האפשרות להקליט.

אז אחלק את התשובה שלי לשניים:
1. הקלטה מובנית במכשיר realme 6
2. הקלטה באמצעות אפליקציה להקלטת שיחות

לגבי realme אין לי תשובה לגבי "כל המכשירים" אבל בבדיקה שעשיתי לגבי realme 6 נראה שיש רק דגם אחד כזה שהחברה מוציאה (לפעמים לדגם מסויים יש כמה גרסאות: אמריקאית, הודית, סינית, בינלאומית וכו'). מכאן אני מסיק* שאם אפשר להקליט במכשיר realme 6 אחד, אז אפשר להקליט בכל מכשיר מדגם זה. וזה שיש אפשרות הקלטה מובנית ב- realme 6 זה משהו שאפשר למצוא בקלות ביוטיוב, ראה למשל את הסרטון הזה:

שים לב שהדגם שוחרר כבר עם מערכת הפעלה Android 10, Realme UI וכמו שאתה רואה בסרטון, אפשר להקליט עליו. ז"א: יש הקלטה מובנית על גרסת אנדרואיד 10 למרות שגוגל חסמה את האפשרות. זו בשורה טובה כי היצרן realme דאג שתהיה אפשרות להקליט.

אם במקרה אני טועה ותקבל דגם שלא מקליט או שתקבל דגם שכן מקליט אבל בשדרוג של מערכת ההפעלה תבוטל האפשרות (כמו שקורה במכשירי שיאומי בשדרוג לMIUI 12), עדיין תוכל להקליט באמצעות אפליקציות להקלטת שיחות בסבירות גבוהה מאוד, כמעט ודאי.

כתבת:
"ואם אין אז גם אפלקציות צד ג לא יעזרו"
...
אבל זה לא נכון. הקלטת שיחות מובנית יכולה להצביע על כך שיש אפשרות להקליט שיחה, אבל אם אין הקלטה מובנית זה לא אומר שאי אפשר להקליט. אם אין מובנית, יכולות להיות שתי אפשרוית ששתיהן פחות רלוונטיות לך כי כמו שראית יש הקלטה מובנית ב realme6, אבל לידע כללי: האופציה הראשונה היא שהיצרן החליט לא ליישם הקלטת שיחה בחייגן שלו אבל כן נותן הרשאות לאפליקציות צד ג' להקליט והשנייה היא שהוא גם לא מאפשר הקלטה מהחייגן (מובנית) וגם חוסם גישה לאפליקציות צד ג' שמבקשות להקליט.
גם לפי האופציה השניה, אין סיבה להתייאש. אפליקציות ותיקות להקלטת שיחות עוקפות את החסימה הזו ובאמצעות התחברות לאפשרויות נגישות שבכלל קיימות במכשיר מסיבות אחרות לחלוטין, הן מצליחות "להאזין" ברקע ולהקליט כאשר יש שיחה נכנסת או יוצאת. אני עובד על כתבה מקיפה בנושא, אבל בינתיים אפשר לקרוא על הקלטת שיחות בוואטסאפ - שם כתבתי על הקלטה באמצעות התחברות לתפריט נגישות וגם יש המלצה על אפליקציה שתעשה את העבודה בסבירות גבוהה מאוד.

שיהיה בהצלחה ותתחדש!

שים לב:
* אני יודע איזה מבאס זה לקנות מכשיר ולגלות שהוא לא מקליט לכן אני מסייג את העצות שלי פה ומבקש שתיקח אותן בעירבון מוגבל. עשיתי בדיקה בשבילך אבל יש סיכוי שפספסתי משהו ואני מציע שתמשיך במחקר משלך ותקבל החלטה על דעת עצמך.

שלח תגובה

חזור אל “Android - אנדרויד”