Facebook עושה login בנייד שלי בלי לשאול אותי. איך מונעים את זה ?

אפליקציות, מערכות הפעלה של גוגל אנדרויד - ginger bread, ice cream sandwich, froyo, jelly bean
gilg7 (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 552 פעמים
קיבל תודות: 272 פעמים

Facebook עושה login בנייד שלי בלי לשאול אותי. איך מונעים את זה ?

נושא שלא נקרא #1 

שלום,
אני משתמש מעט מאוד בפייסבוק. יש לי שם פחות מ 100 חברים ואני נכנס אולי פעמיים-שלוש בשבוע דרך המחשב בלבד כדי להתעדכן.
אחרי כל כניסה אני עושה logout בשביל לשמור על פרטיות.

אבל בנייד שלי מתבצעת לפעמים כניסה לחשבון פייסבוק שלי בלי לעבור דרך מסך login ובלי לבקש ממני סיסמא.
למשל אם אני מקבל התראה באימייל על הודעה בפייסבוק ולוחץ על הקישור מהנייד, אני מועבר ישר לחשבון שלי
אבל אם אני לוחץ על אותו קישור באימייל מהמחשב , הוא מעביר אותי למסך login ומבקש משתמש וסיסמא.
הכניסה מתבצעת מהדפדפן כי האפליקציה של פייסבוק לא מותקנת אצלי.

- בדקתי בהגדרות דפדפן במכשיר ומסומן לא לשמור סיסמאות.
- ניסיתי להסתכל בקובץ webview.db בתיקיה data/data/com.android.browser אבל הקובץ לא נמצא. כנראה יש שם קובץ ואני לא יכול לראות אותו כי המכשיר לא rooted.

מישהו נתקל בבעיה דומה ?

mp3lll
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 134 פעמים
קיבל תודות: 1006 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

מנחש, בנייד תעשה יציאה, גש במחשב פתח את כרום לפי הגוגל שלך, ותמחק משם את הסיסמה והמשתמש שהוא שמר.
"הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם" - אין יותר אקטואלי מזה.

gilg7 (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #3 

mp3lll כתב:מנחש, בנייד תעשה יציאה, גש במחשב פתח את כרום לפי הגוגל שלך, ותמחק משם את הסיסמה והמשתמש שהוא שמר.
...
אבל אני משתמש בכרום במחשב לא בטלפון. בטלפון נייד אני משתמש בדפדפן המובנה של אנדרואיד 99% מהזמן, אולי פעם בחודש בכרום.
ז"א: כרום מותקן לי על טלפון כמעט בלי שימוש.

לא סביר שלדפדפן הסטנדרטי של אנדרואיד יש גישה לסיסמאות של כרום.

mp3lll
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K

נושא שלא נקרא #4 

יש אנדרויד שהדפדפן שלו הוא לא כרום אלה אחר? ( אצלי בנקסוס תמיד היה כרום).
אז בעצם אם אתה מבצע logout מהנייד, סוגר את הדפדפן ופותח שוב אתה שוב login?

gilg7 (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #5 

mp3lll כתב:יש אנדרויד שהדפדפן שלו הוא לא כרום אלה אחר? ( אצלי בנקסוס תמיד היה כרום).
אז בעצם אם אתה מבצע logout מהנייד, סוגר את הדפדפן ופותח שוב אתה שוב login?
...
אני רגיל לדפדפן שמגיע עם הייצרן של הטלפון. סתם עיניין של הרגל.

את כל הסיסמאות אני בכלל מנהל עם Roboform על המחשב ולא שומר אף! סיסמא בדפדפן וגם אז: אני משתמש ב Chrome בלי sign-in ל Chrome אלא רק לחשבון גוגל.
נשמע מסורבל אבל בכלל לא. אין לדעתי סיבה לעשות sign-in לדפדפן למי שלא משתמש ב Chrome על מספר מכשירים.

ולפייסבוק אני מעדיף לא להיכנס מהטלפון, אולי פעם בחודש ואז אני עושה logout.

לא ברור לי איך הדפדפן נכנס לי לחשבון פייסבוק אחרי שעשיתי logout.

mp3lll
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K

נושא שלא נקרא #6 

כן אבל מה עם השאלה, אם אתה עושה logout מהטלפון, סוגר ונכנס שוב לפייסבוק, זה שוב ב login?

gilg7 (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #7 

mp3lll כתב:כן אבל מה עם השאלה, אם אתה עושה logout מהטלפון, סוגר ונכנס שוב לפייסבוק, זה שוב ב login?
...
לא בדיוק אבל בערך:

אחרי שאני עושה logout מהפייסבוק בטלפון, אם אני מנסה להיכנס לפייסבוק מהדפדן הוא יבקש סיסמא.

אבל אם אני אגיע לפייסבוק דרך קישור מהאימייל או כל הפניה אחרת ממקור כלשהוא, הוא מכניס אותי בלי סיסמא.
במקרה הטוב הוא שואל אותי : האם אתה גיל ? ואם אני לוחץ Continue הוא מכניס אותי בלי סיסמא.

אבל יש מקרים שהוא אפילו לא שואל אותי אם אני גיל ומכניס אותי ישר אפילו בלי התראה.
למשל אתמול ישבתי באיזה בית קפה אם חברים ורציתי להשתמש ברשת WiFi שלהם שהוא חופשי.
אחרי שתייה של קצת בירה לא חשבתי פעמיים ולחצתי המשך בדף של הבית קפה שעולה ראשון בלי לקרוא מה כתוב בו, כדי שיעביר אותי לאינטרנט (כמו ב WiFi של עיריית ת"א או Bezeq Free).

מסתבר שה "המשך" הזה הכניס אותי לפייסבוק בלי סיסמא ואפילו בלי לשאול אותי אם אני גיל ואז יצר שיתוף בפייסבוק "גיל היה בבית קפה X" אצל כל החברים שלי בלי שהייתי מודע לכך ובבוקר לא מספיק כאב הראש מכל הבירות, אני גם רואה לייקים על השיתוף שלי.

שלח תגובה

חזור אל “Android - אנדרויד”