התייעצות לגביי רכישה (4 כוסות קפה ביום)

המקום לשאול שאלות על קפה, קפסולות, מכונות קפה, סוגי קפה ירוק, חנויות
drcup (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: שי
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

התייעצות לגביי רכישה (4 כוסות קפה ביום)

נושא שלא נקרא #1 

אהלן חברים ושבוע טוב.
חדש קצת בכל עולם הקפה אבל נמצא כאן כרגע בעיקר מהסיבות הכלכליות.
אני נמצא פה בתור קורא כבר בערך כשבוע ולאט לאט אני לומד מחברי הפורום קצת יותר על קפה

היום אנו צורכים משהו כמו 4 כוסות קפה ביום שאותם לרוב אנחנו לוקחים מארומה.
מחיר כוס קפה עלה לאחרונה ב 25% מ 8 ש"ח ל 10 ש"ח והגענו למצב ש 4 כוסות קפה ביום במשך חודש עולות כ 1350 ש"ח בחודש (מוסיפים מאפה מידי פעם).
האמת, שאני לא מחבב במיוחד את המצב הזה ואני רוצה לקחת קצת יותר שליטה, בעיקר באספקט של ההוצאות.

הקפה שלנו מתחלק לפי החלוקה הבאה:
2 כוסות בכל פעם, אחת עם חלב רגיל ואחת עם סויה.
בוקר וערב.

אז הבנתי שיש כל מיני סוגים של מכונות ואשמח לשמוע קצת יותר המלצות מהצד שלכם.
הערכת המחיר שלי מכוונת אותי לאיזור ה 10000 ש"ח כהוצאה כוללת, שנתית, שכוללת בתוכה מכונת קפה, מטחנה, פולים, תחזוקה, מים (מעדיף מכונה עם מיכל שניתן למילוי כי אנחנו נשתמש במים מינרלים) , חלב וכל האביזרים הראשוניים על מנת לקבל כוס קפה טוב. (הדרכת בריסטה במידה ונדרשת אינה כחלק מהתקציב הנ"ל)
* חליטת קפה בזמן הקצפה היא חובה, המטרה היא להוציא את הקפה כמה שיותר מהר

מוכן לחרוג מהתקציב עד כ 2000 ש"ח לטובת:
מכונה עם PID, דוד כפול, הפעלה בשעות מוגדרות, Pre-infusion
סתם צורך העניין, 2 מכונות שחשבתי עליהן - ECM Synchronika ו Lelit Bianca (קראתי שאנשים קנו מכונות כאלה באיזור ה 7K-8K, אם כי המחירים שאני רואה היום בארץ קצת רחוקים משם, טיפים בנושא יתקבלו בברכה!)

אשמח לשמוע המלצות מכם!
תודה!!!

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

Re: התייעצות לגביי רכישה (4 כוסות קפה ביום)

נושא שלא נקרא #2 

לגבי מכונה, הייתי בוחר דווקא במכונת דוד כפול עם ראש רווי או חשמלי במקום ראש E61. היתרונות הם חימום מהיר יותר ויציבות טמפרטורה טובה יותר. הייתי מצמצם את הבחירה לאחת מ-Lelit Elizabeth, Breville Dual Boiler ו- La Spaziale S1 Vivaldi II. ל-Breville יש יתרון בכך שהיא מאפשרת בקרת זרימה (בדומה לביאנקה) באמצעות מוד פשוט שלא דורש רכישה של חלקים, אלא רק חיווט שונה של הצינורות במכונה.

השוואה רלוונטית:
DB comparison2.png
אגב, ב-La Spaziale כן אפשר לחבר שקע חכם, אבל צריך לרכוש אביזר שמאפשר את זה.

לגבי מטחנה, השילוב המושלם לדעתי מבחינת מחיר, איכות טחינה, ונוחות שימוש מגיע מ-Sette 270Wi עם שקילה אוטומטית. החסרונות שלה הן שהיא רועשת יחסית, ושאחת ל-3 עד 5 שנים צריך להחליף לה גלגלי שיניים (בעלות של כ-200 ש"ח). היא עולה כ-2000 ש"ח באמזון גרמניה.

מים מינרלים לא מתאימים למכונות אספרסו. אתה צריך מערכת ריכוך (DVA) או אוסמוזה הפוכה עם הוספת מינרלים ידנית (האופציה המועדפת עלי).
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

sight
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
שם מלא: Sight Full
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

Re: התייעצות לגביי רכישה (4 כוסות קפה ביום)

נושא שלא נקרא #3 

הביאנקה מעולה..
שים לב לתגובה הקודמת בקשר למים המינרלים - האבנית תפגע במכונה .. כדי להימנע אני עובד עם Bestmax לטיפול במים .

שלח תגובה

חזור אל “בית הקפה”