פתרונות לדקות הראשונות של מים קרים

פורום המתעסק בכל מוצר אלקטרוני אחר שלא בהכרח קשור לאודיו וקולנוע ביתי.
מקררים, שואבי אבק, תנורים וכו'
petlo (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

פתרונות לדקות הראשונות של מים קרים

נושא שלא נקרא #1 

הי,

בדירה שלנו (קומה 3 מתוך 5) עם דוד שמש, לוקח למים החמים ממש הרבה זמן להגיע (כדקה וחצי). זה המצב גם בשאר הדירות, כולל דירות הגג. מקריאת שרשורים ישנים, אני מבין שזה לא "באג", אלא תוצאה של אורך הצנרת. עדיין לא מצאתי הסבר משכנע, איך יכול להיות שכל הדירות מקבלות מים בדיליי, גם אלו שקרובות הרבה יותר פיזית לדוד. אם יש מישהו שיודע להסביר אשמח אבל זה לא העניין המרכזי. אני וצא כרגע מתוך הנחה שזה לא נתון לפיתרון.

בהינתן שזה המצב, האם יש פיתרון סביר שימנע את המים הקרים בדקות הראשונות?

סביר מבחינתי אומר, משהו אמין שלא דורש תחזוקה או התעסקות שוטפת ושיהווה תוספת לדוד שמש ולא יחליף אותו לגמרי (כמו חימום בגז).
למען הסר ספק, אנחנו משתמשים בטיימר חכם ואין לנו בעייה של מחסור במים חמים באופן כללי. פשוט זה שכדי לקבל טיפה אחת של מים חמים צריך להזרים את המים דקה וחצי מאוד מעצבנת (גם באספקט של ביזבוז מים ועוד יותר מבחינת נוחות). המחיר (קניה והתקנה) הוא שיקול פחות משמעותי לפיתרון מספק.

בחיפוש הגעתי לאטמור תרמו בוסט שנראה כמו הפיתרון המושלם אבל מקריאה של הביקורות זה נראה כמו מתכון למפח נפש :? . אבל הרעיון העקרוני מאחורי המוצר זה בדיוק מה שאני מחפש, משהו שיתן בוסט חימום לדקה וחצי הראשונות, עד שהמים החמים מגיעים מהדוד אל הדירה ואז מפסיק לעבוד. מישהו מכיר משהו כזה שעובד ואמין או פיתרון אחר שלא חשבתי עליו?

תודה מראש,
אלון

vivi
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 897 פעמים
קיבל תודות: 424 פעמים

Re: פתרונות לדקות הראשונות של מים קרים

נושא שלא נקרא #2 

לא הייתי משקיע בזה אנרגיות.
בעניין ההמתנה, נראה שאין מה לעשות ואין פתרון יעיל.
ביונקרס אין המתנה וזה עדיף בהשוואה לדוד שמש שעובד על חשמל (אך כמובן לא משתלם בהשוואה למים חמים מהקולט שמש בקיץ כך שתמשיך להמתין)

בעניין ביזבוז המים, נסה לייעל את המים של הדקה וחצי הראשונות ולהשקות איתם / לשטוף את בבית

בהצלחה
Pixel 4 XL | PS4 | NU8000 | Denon X3000 | Chromecast | Spotify | Partner Fiber | Netflix | FC Barcelona | Google Apps |

ahersko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 346 פעמים
קיבל תודות: 584 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

חימום גז...

יתן לך מים חמים מיד וברגע שהמים החמים יגיעו מהדוד הוא נכבה

זה גם נותן מענה כששוכחים להדליק דוד או אין מספיק מים חמים

החיסרון - יקר לחימום

integral
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 312 פעמים
קיבל תודות: 543 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

יש גם מערכות חשמליות של אטמור ואחרים שמתחילות לעבוד כשאין מים מספיק חמים ומפסיקות כשיש. אבל, יש להן ולהתקנה שלהן עלות לא קטנה ואתה צריך לעשות תחשיב של עלות תועלת או החזר השקעה.

petlo (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #5 

תודה לכל המשיבים 🙏 אבל הפתרונות האלטרנטיביים הם כאלו שציינתי שלצערי לא רלוונטיים (גז, אטמור).

יש למישהו נסיון עם משאבות סחרור, משהו כמו זה? המינוס העיקרי שאני צופה עם משאבה כזאת זה פחת חום מוגדל מעט שיעלה את צריכת האנרגיה כשהחימום הוא על חשמל ולא על שמש, אבל זה נראה לי שהעלייה הזאת תהיה זניחה כלכלית. יש בעיות מוכרות אחרות עם משאבות סחרור לשימוש כזה (או בכלל)?

שוב תודה, אני מעריך מאוד את העזרה!

איינשטיין
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 401 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

הדוד נמצא אצלך בדירה / במרפסת השירות או שהוא על הגג??
אם כן, אז אורך צינור המים החמים מהדוד למקלחת אמור להיות מטרים ספורים לכל היותר. במקרה כזה, תוך פחות מחצי דקה אתה אמור לקבל מים חמים בברז, בהנחה שבדוד יש מים חמים.

תעשה חיפוש על פקחום. אולי זה יתאים לך.
חיים פעם אחת, נצלו כל רגע להנות מהם!

petlo (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #7 

לא, הדוד על הגג. אחפש לגבי הפקחום

petlo (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #8 

תודה, לצערי פקחום לא רלוונטי, הוא פותר בעיה אחרת. אין אצלנו מערכת משותפת, לכל דירה יש את הדוד שלה וחיבור ישיר לדירה

Victor22
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

יש לי דוד חשמבלי בחדר האמבטיה עם מרחק של מטרים ספורים אז אין לי בזבוז מים בכלל. כל הרעיון של דודי שמש היה טוב לפני 50 שנה לחסוך בחשמל אבל היום אם כל השטח על הגג היה מנוצל לטובת פנלים סולריים אז היינו מייצרים חשמל הרבה יותר ממה שדודי השמש היו חוסכים לנו וגם פחות בזבוז של מים או תחזוקה יקרה במיוחד שיש נזילה מדוד ולא מגלים מיד כי היום מי בכלל עולה לגג?

איינשטיין
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 401 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

08/02/2022 19:17  
Victor22 כתב:
יש לי דוד חשמבלי בחדר האמבטיה עם מרחק של מטרים ספורים אז אין לי בזבוז מים בכלל. כל הרעיון של דודי שמש היה טוב לפני 50 שנה לחסוך בחשמל אבל היום אם כל השטח על הגג היה מנוצל לטובת פנלים סולריים אז היינו מייצרים חשמל הרבה יותר ממה שדודי השמש היו חוסכים לנו וגם פחות בזבוז של מים או תחזוקה יקרה במיוחד שיש נזילה מדוד ולא מגלים מיד כי היום מי בכלל עולה לגג?
...
צודק מאד. רק בעיה אחת: נושא פאנלים סולארים לא הוסדר עדיין בבתים משותפים.
חיים פעם אחת, נצלו כל רגע להנות מהם!

petlo (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #11 

ויקטור, אני בהחלט מסכים, וכמעט התקנו אצלנו גם פאנלים אבל לצערי זה לא התאפשר. כך או כך זה לא פותר את הבעיה הקונקרטית הנוכחית.

דרך אגב, מי שזה יעזור, דיברתי עם החברה לגבי הautocirc והם הפסיקו לשווק את המוצר הזה כי הוא לא באמת עומד בהצהרות. יש פתרונות אחרים אבל אלו דורשים הוספת קו מים חוזר...

Victor22
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

מעניין למדוד כמות המים הקרים בזמן הדקה וחצה הראשונות עד שמגיע המים החמים ואז לחשב את עלות הבזבוז של המים, בחנחה שאתה לא אוגר את המים באיזה מיכל ואחר כך משתמש במים האלה לכל מטרה אחרת.
את המים הקרים מגיעים מהצנרת מהגג לתוך הדירה ולפי הערכה גסה אולאי הכי הרבה 33 ליטרים והבזבוז לחודש לבן אדם אחד זה 1.0 קוב מים ולפי תעריף ממוצע של 10 ש"ח לקוב אז הבזבוז מסתכם ב 10ש"ח לחודש או 120 ש"ח לשנה. ואם זה יותר מבן אדם אחד אז תעשה חשבון.
אפשר למדוד את כמות המים הקרים פשות מאוד לקרוא מד המים לפני פתיחת הברז ושוב אחרי שמגיע המים החמים, כאשר כל יתר הברזים סגורים.

נירקו
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 18 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

אם תעביר צנור מים חמים (בלבד) דק יותר (עשוי פלסטיק מבודד) התופעה תתקצר מששמעותית למספר שניות.

kobbi
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 223 פעמים
קיבל תודות: 377 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

פשוט
כל פעם שמישהו רוצה להתקלח אתה הולך לשטוף כלים במים מהברז החם וכך מנצל את המים הקרים עד שהתחממו ואז ניתן להתקלח
ואם גם לא זה אז עזוב אחי יש בעיות קשות יותר בעולם מה 10 ליטר שהולכים לביוב :-)

שלח תגובה

חזור אל “מוצרי חשמל לבית”