פרטנר סיבים - עוד מישהו הועבר אוטומטית ל IP6? מה המשמעות של זה?

אינטרנט, מהירות, סיבים, fiber, ספקים, בעיות בשירות
Knight669
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 9 פעמים

פרטנר סיבים - עוד מישהו הועבר אוטומטית ל IP6? מה המשמעות של זה?

הודעה שלא נקראה #1 

אהלן

רציתי להכנס לבדוק משהו בהגדרות ראוטר אז חיפשתי את הIP שלי ב whatismyip ושמתי לב שאני על IP6.

עוד מישהו הועבר לזה?

יש לזה איזושהן השלכות מבחינת מהירות, ביצועי מודם וכד' ? משהו שאני צריך להתאים בראוטר (ראוטר פרטי) כדי שיעבוד טוב יותר?

BreezeNET
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: אבי כהן
נתן תודות: 104 פעמים
קיבל תודות: 101 פעמים

Re: פרטנר סיבים - עוד מישהו הועבר אוטומטית ל IP6? מה המשמעות של זה?

הודעה שלא נקראה #2 

וואללה, עכשיו בדקתי וגם אני בIPv6

NeatNit
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 11 פעמים

הודעה שלא נקראה #3 

אני בספק אחר ויש לי IPv6 כבר די הרבה זמן. בעיקרון אם האתר כותב לך שיש IPv6, סימן שהכל בסדר ולא צריך לשנות שום הגדרות - לא בנתב ולא במחשב :)

מבחינת השלכות - למשתמש הממוצע זה לא צריך להשפיע על כלום, לרבות מהירות. היתרונות העיקריים של זה הם שאין יותר צורך ב-NAT, וכך נחסכות גם כל הצרות שמגיעות ביחד עם NAT (בין השאר: לפעמים משחקים אונליין לא עובדים, לצרכים מסוימים היה צריך לעשות port forwarding ידנית, ועוד).

זה בעיקר מתקן בעיות שהיו בצד של הספקים והתשתיות, ובכל מקרה, IPv6 צריך להיות הסטנדרט כרגע וישראל קצת בפיגור בתחום. אז זה טוב שמשדרגים אתכם! אבל זה לא צריך להיות מורגש.

תחשבו על זה כאילו העירייה סללה מחדש את הכבישים בשכונה שלכם. זה שדרוג, אבל סביר להניח שהוא לא ישפיע על הנסיעות שלכם (בהנחה שהכביש היה תקין לפני), ואתם לא צריכים לשנות משהו במכונית שלכם או אפילו לשים לב שמשהו השתנה. מבחינתכם אתם יכולים פשוט להמשיך להשתמש בכביש כאילו כלום לא השתנה.

Knight669
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 9 פעמים

הודעה שלא נקראה #4 

12/01/2021 1:55  
NeatNit כתב:
אני בספק אחר ויש לי IPv6 כבר די הרבה זמן. בעיקרון אם האתר כותב לך שיש IPv6, סימן שהכל בסדר ולא צריך לשנות שום הגדרות - לא בנתב ולא במחשב :)

מבחינת השלכות - למשתמש הממוצע זה לא צריך להשפיע על כלום, לרבות מהירות. היתרונות העיקריים של זה הם שאין יותר צורך ב-NAT, וכך נחסכות גם כל הצרות שמגיעות ביחד עם NAT (בין השאר: לפעמים משחקים אונליין לא עובדים, לצרכים מסוימים היה צריך לעשות port forwarding ידנית, ועוד).

זה בעיקר מתקן בעיות שהיו בצד של הספקים והתשתיות, ובכל מקרה, IPv6 צריך להיות הסטנדרט כרגע וישראל קצת בפיגור בתחום. אז זה טוב שמשדרגים אתכם! אבל זה לא צריך להיות מורגש.

תחשבו על זה כאילו העירייה סללה מחדש את הכבישים בשכונה שלכם. זה שדרוג, אבל סביר להניח שהוא לא ישפיע על הנסיעות שלכם (בהנחה שהכביש היה תקין לפני), ואתם לא צריכים לשנות משהו במכונית שלכם או אפילו לשים לב שמשהו השתנה. מבחינתכם אתם יכולים פשוט להמשיך להשתמש בכביש כאילו כלום לא השתנה.
...
מגניב, תודה רבה על ההסבר!

MrYair
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 291 פעמים

הודעה שלא נקראה #5 

12/01/2021 1:55  
NeatNit כתב:

...
כמה כבר אתרים יש לך שתומכים ב IPV6?
עדיף כבר לקנות איפי סטטי IPV4 וזהו,לפחות עד שכל העולם
יעבוד בצורה תקינה ב IPV6 חוץ מזה שב IPV6 אין אומנם NAT אבל צריך לדעת לקנפג את הפיירוול בנתב
כי ב IPV6 כל התקן מקבל כתובת IPV6 חיצונית ודבר אחרון שאתה רוצה זה שכל ההתקנים שלך בבית
אהיו מחוברים לאינטרנט ללא שום פיירוול באמצע.

NeatNit
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 11 פעמים

הודעה שלא נקראה #6 

25/01/2021 21:00  
MrYair כתב:
כמה כבר אתרים יש לך שתומכים ב IPV6?
...
די הרבה - גוגל, יוטיוב, ויקיפדיה, נטפליקס, ועוד. אבל כמו שאמרתי, לצרכן הממוצע לא אמור להיות מורגש הבדל אם יש או אין לו IPv6 כל עוד האתרים מקונפגים נכון.
25/01/2021 21:00  
MrYair כתב:
עדיף כבר לקנות איפי סטטי IPV4 וזהו,לפחות עד שכל העולם
יעבוד בצורה תקינה ב IPV6 חוץ מזה שב IPV6 אין אומנם NAT אבל צריך לדעת לקנפג את הפיירוול בנתב
כי ב IPV6 כל התקן מקבל כתובת IPV6 חיצונית ודבר אחרון שאתה רוצה זה שכל ההתקנים שלך בבית
אהיו מחוברים לאינטרנט ללא שום פיירוול באמצע.
...
NAT אף פעם לא נועד להיות אמצעי אבטחה. בכל מקרה (בין אם יש או אין NAT) צריך שיהיה firewall, ואכן יש - במערכת ההפעלה של המכשיר צריך להיות firewall (ל-Windows יש באופן מובנה, לא יודע לגבי האחרות אבל אני מניח שיש), ובכל ראוטר שאני נתקלתי בו יש firewall שמופעל בברירת מחדל גם כן.

https://www.internetsociety.org/blog/20 ... -security/

יש עוד תירוצים למה "IPv6 זה רע":
https://ipv6excuses.com

הכל שטויות

שלח תגובה

חזור אל “אינטרנט - ספקים, תשתית, fiber”