סלקום פייבר - חוברתי דרך מתאם סיב

אינטרנט, מהירות, סיבים, fiber, ספקים, בעיות בשירות
oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 513 פעמים
קיבל תודות: 3950 פעמים

סלקום פייבר - חוברתי דרך מתאם סיב

הודעה שלא נקראה #1 

זהו, סוף סוף הבניין שלנו חובר לסיב לפני כמה ימים והיום הטכנאי של סלקום חיבר אותי. המקרה שלי מעט מורכב כי צריך לחבר אותי דרך הגג (יש חסימה בצנרת התקשורת בקומה התחתונה של הדירה שלנו אז צריך להגיע מלמעלה). למזלי הטכנאי הבין עניין ועשה יופי של עבודה ואפס לכלוך.

סלקום עדיין לא מחזיקים כסטנדרט מתאמי סיב, אז צריך לבקש במיוחד. ביקשתי גם מסוכן המכירות וגם דרך האינטרנט מתאם סיב. ואכן קיבלתי כזה. הוא נראה בדיוק כמו מודם, קטן - חיבור אחד לסיב, חיבור שני לרשת וחיבור חשמל. נורה שהחיבור תקין ונורת סטטוס שמהבהבת כשיש תקשורת (קרי: כל הזמן).

הם טיפה הסתבכו בהגדרה של זה, כאמור כי הם מכירים רק את הראוטרים ופחות את המתאמים האלה. החבילה הגיעה עם ראוטר וגם מתאם סיב (כלומר, הראוטר שהציעו לי לא הגיע עם חיבור סיב מובנה). מבחינתי זה לא היה מעניין אז ויתרתי.

כמה דברים מעניינים. החיבור של הסיב מאוד ארוך. ציפית שהם יביאו כבל ומחברים שמתאמים בינהם אבל בפועל יש חיבור אחד לבניין עם מתג פסיבי (כך מספרים לי) פלוס כבל אחד שלי מהמתאם סיב, שעובר את כל הצנרת ישירות לחיבור הזה. מינימום מתאמים - מינימום רעש ופוטנציאל לתקלות. זה אמור שיש חסינות יפה גם לתקלות חשמל בחדר המדרגות (שמנתק גם את הוט וגם את יס אצלנו) וגם לבעיות מזג אוויר (ברקים וכיוצ"ב). הסיב עצמו דקיק ולא נראה מאוד מוגן, הוא בהחלט לא מתאים לחיבורי חוץ ולכן התעקשתי שהטכנאי יעביר את זה דרך צנרת בקטע הקטן שזה דורש חיבור שחשוף לשמש/גשם. שלא ישבר/יתקלקל עוד שנה שנתיים.

החיבור הוא דרך Netvision ולכן נדרש הגדרות בראוטר של PPPoE ("חייגן"). זה כמובן מאיט את העניין טיפה, אז אני מגיע ל-800/110 בבדיקות מהירות אופייניות. אני גם מחובר להוט 200/10 כגיבוי. יתכן גם שהראוטר שלי (Asus AC88U שמריץ Merlin) הוא מקור נוסף להאטה בעקבות התוספת CPU שנדרש ל-PPPoE, אבל סה"כ זה עובד יפה.
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

sigamore
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 289 פעמים
קיבל תודות: 586 פעמים

Re: סלקום פייבר - חוברתי דרך מתאם סיב

הודעה שלא נקראה #2 

תתחדש עפר 👌
אחרי כחצי שנה עם סיב (פרטנר -- במקרה שלי) קשה לדמיין חזרה לסטנדרט אחר...
די טעלעוויזיע קאָסטן מיר וועגן פופצן טויזנט פונט !

Shasoosh
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

הודעה שלא נקראה #3 

הדבר הכי טוב בסיב של סלקום הוא שפרטנר אוטוטו גם יזכרו בבניין שלך.
(יש לי נסיון ארוך עם שניהם)

בכל מקרה, אין ספק שגם הסיב של סלקום מהווה עולם אחר לאינטרנט הסטנדרטי.

bixente
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 47 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים

הודעה שלא נקראה #4 

11/01/2021 10:44  
oferlaor כתב:
זהו, סוף סוף הבניין שלנו חובר לסיב לפני כמה ימים והיום הטכנאי של סלקום חיבר אותי. המקרה שלי מעט מורכב כי צריך לחבר אותי דרך הגג (יש חסימה בצנרת התקשורת בקומה התחתונה של הדירה שלנו אז צריך להגיע מלמעלה). למזלי הטכנאי הבין עניין ועשה יופי של עבודה ואפס לכלוך.

סלקום עדיין לא מחזיקים כסטנדרט מתאמי סיב, אז צריך לבקש במיוחד. ביקשתי גם מסוכן המכירות וגם דרך האינטרנט מתאם סיב. ואכן קיבלתי כזה. הוא נראה בדיוק כמו מודם, קטן - חיבור אחד לסיב, חיבור שני לרשת וחיבור חשמל. נורה שהחיבור תקין ונורת סטטוס שמהבהבת כשיש תקשורת (קרי: כל הזמן).

הם טיפה הסתבכו בהגדרה של זה, כאמור כי הם מכירים רק את הראוטרים ופחות את המתאמים האלה. החבילה הגיעה עם ראוטר וגם מתאם סיב (כלומר, הראוטר שהציעו לי לא הגיע עם חיבור סיב מובנה). מבחינתי זה לא היה מעניין אז ויתרתי.

כמה דברים מעניינים. החיבור של הסיב מאוד ארוך. ציפית שהם יביאו כבל ומחברים שמתאמים בינהם אבל בפועל יש חיבור אחד לבניין עם מתג פסיבי (כך מספרים לי) פלוס כבל אחד שלי מהמתאם סיב, שעובר את כל הצנרת ישירות לחיבור הזה. מינימום מתאמים - מינימום רעש ופוטנציאל לתקלות. זה אמור שיש חסינות יפה גם לתקלות חשמל בחדר המדרגות (שמנתק גם את הוט וגם את יס אצלנו) וגם לבעיות מזג אוויר (ברקים וכיוצ"ב). הסיב עצמו דקיק ולא נראה מאוד מוגן, הוא בהחלט לא מתאים לחיבורי חוץ ולכן התעקשתי שהטכנאי יעביר את זה דרך צנרת בקטע הקטן שזה דורש חיבור שחשוף לשמש/גשם. שלא ישבר/יתקלקל עוד שנה שנתיים.

החיבור הוא דרך Netvision ולכן נדרש הגדרות בראוטר של PPPoE ("חייגן"). זה כמובן מאיט את העניין טיפה, אז אני מגיע ל-800/110 בבדיקות מהירות אופייניות. אני גם מחובר להוט 200/10 כגיבוי. יתכן גם שהראוטר שלי (Asus AC88U שמריץ Merlin) הוא מקור נוסף להאטה בעקבות התוספת CPU שנדרש ל-PPPoE, אבל סה"כ זה עובד יפה.
...
שאלה - החיבור לא אמור להיות סימטרי בסיב?
אם אתה על 1000 זה לא אמור להיות 1000/1000 ?
האם זה ככה רק בסלקום או בכלל החברות?
תודה

TheCoolest
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 158 פעמים
קיבל תודות: 1834 פעמים
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראה #5 

חיבור סימטרי היה\יש רק באנלימיטד, לפני שסלקום השתלטו על העניינים שם. היום זה 10% העלאה, כנ"ל בפרטנר.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

הודעה שלא נקראה #6 

13/01/2021 9:49  
bixente כתב:
11/01/2021 10:44  
oferlaor כתב:

...
שאלה - החיבור לא אמור להיות סימטרי בסיב?
אם אתה על 1000 זה לא אמור להיות 1000/1000 ?
האם זה ככה רק בסלקום או בכלל החברות?
תודה
...
כאמור, מי שהתמזל מזלו להתחבר ל-Unlimited לפני שסלקום השתלטו שם על האופרציה, זכה בחיבור סימטרי.

חיבור סימטרי עולה הרבה כסף ושמור ללקוחות עסקיים בלבד. מדוע? אפשר לקחת על זה הרבה יותר כסף.

bixente
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 47 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים

הודעה שלא נקראה #7 

איך הדבר עובד בחו"ל? האם חיבור פייבר לא אמור לתת חיבור סימטרי?
האם זו המצאה ישראלית לתת רק 10 אחוז העלאה?
עניין של רגולציה שלא עובדת?

TheCoolest
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 158 פעמים
קיבל תודות: 1834 פעמים
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראה #8 

אמור? עניין טכני. פייבר יכול בקלות לתת חיבור סימטרי, פשוט לא עושים את זה מטעמים עסקיים, כפי שעופר אמר.
הרבה יותר רווחי למכור קווים סימטריים לעסקים במחירים הרבה יותר גבוהים ממה שלקוחות פרטיים משלמים על ה-1000\100 שלהם.

Nba
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: בן
נתן תודות: 168 פעמים
קיבל תודות: 150 פעמים

הודעה שלא נקראה #9 

כשאני ביררתי עם אנלימטד עבור קו סימטרי הם רצו פי 13 ממה שאני משלם לפרטנר על קו 1000\100.
כמובן ירדתי מזה..
Denon AVR-X4500H|Epson EH-TW5000|SVS Prime Tower|SVS Ultra Center|SVS PB2000|
Fluance Elite Bipolar Surround|Polk audio 2xOWM3 Atmos|Dune303

l33cher
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 55 פעמים

הודעה שלא נקראה #10 

לא חושב\זוכר שאנלימיטד\IBC\חברת החשמל (יאללה כמה שמות למיזם אחד :lol: ) נתנו\הציעו איי פעם 1000\1000

כן ראיתי ויש כמה משתמשים שכתבו כאן שזכו לקווי 100 ו200 סימטריים,מעל לזה זה היה 500\50 ו100\1000

למה 10%? סטנדרט מחורבן של בזק מאז ומתמיד (עוד מימי ה ADSL הראשונים,בואכה תחילת שנות 2000),וכמובן שכולם מיישרים קו.

שלא תבינו לא נכון,יותר מאשמח ל1000\100,שזה בכלל משהו שאף אחד לא פינטז עליו כמה שנים אחורה

אבל מי שלא מקבל \ מגיע לגיגהביט,לדעתי גם 20% זו לא מילה גסה (הרי אם פעם תירצו את האפלואד הנמוך ב"אין ביקוש",היום יש פי 20582052 יותר ביקוש - תתחילו בזום לתלמידים ואנשים שעובדים מהבית,ריבוי מכשירים על רשת אחת,ועוד המון שימושים)
th1s 1s my d1st0rt3d r34l1ty

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 327 פעמים
קיבל תודות: 743 פעמים

הודעה שלא נקראה #11 

בזמנו כל החבילות של unlimited היו סמטריות והייתה גם חבילה של 1000/1000 שאם אני זוכר נכון הייתה באיזור ה-400 ש"ח. אני לדוגמא עד היום משלם 129 ש"ח על 500 מגה סימטרי (בשנה הראשונה זה היה 10 ש"ח פחות). למיטב ידעתי אי אפשר יותר לקבל את החבילות, לפחות לא כלקוח ביתי ואני יכול רק לנחש שאם הם מציעים חבילות סימטריות לעסקים המחירים בהתאם לשאר השוק.

sys_admin
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 522 פעמים

הודעה שלא נקראה #12 

13/01/2021 14:57  
l33cher כתב:
לא חושב\זוכר שאנלימיטד\IBC\חברת החשמל (יאללה כמה שמות למיזם אחד :lol: ) נתנו\הציעו איי פעם 1000\1000

כן ראיתי ויש כמה משתמשים שכתבו כאן שזכו לקווי 100 ו200 סימטריים,מעל לזה זה היה 500\50 ו100\1000

למה 10%? סטנדרט מחורבן של בזק מאז ומתמיד (עוד מימי ה ADSL הראשונים,בואכה תחילת שנות 2000),וכמובן שכולם מיישרים קו.

שלא תבינו לא נכון,יותר מאשמח ל1000\100,שזה בכלל משהו שאף אחד לא פינטז עליו כמה שנים אחורה

אבל מי שלא מקבל \ מגיע לגיגהביט,לדעתי גם 20% זו לא מילה גסה (הרי אם פעם תירצו את האפלואד הנמוך ב"אין ביקוש",היום יש פי 20582052 יותר ביקוש - תתחילו בזום לתלמידים ואנשים שעובדים מהבית,ריבוי מכשירים על רשת אחת,ועוד המון שימושים)
...
מדובר על דבר פשוט לגמרי.
יחס הלא סימטרי בין הערוץ היורד והעולה הוא אילוץ של הטכנולוגייה שסלקום ו UNLIMITED לאחר שהשאריות שלה נרכשו על ידי סלקום משתמשות.
מדובר על טכנולוגייה בשם GPON, שהיתה נפוצה בתחילת שנות 2000 ותוכננה לשימושים ולצרכים של תקופה ההיא. מדובר על מבנה עם משאב רוחב פס משותף לענף רשת של כ 120 משתמשים, בדיוק כפי שזה ברשת כבלים של הוט למשל. רק כאן מדובר על תשתית אופטית. זו הסיבה גם שבתקן זה שני לקוחות שמחוברים לחבילה של 1G ומנצלים אותה גורמים לזה שלשאר ה 118 לקוחות באזור כולו לא יהיה אינטרנט כלל. זו גם הסיבה שבגללה כבר לפני עשור בעולם עברו לטכנולוגייה של 10G-PON ואחרי זה לפני כחמש שנים ל NG-PON2 , בכדי לפתור את הבעיות אלה ולספק ללקוחות מהירות סבירה שלא תלוייה בשימוש של השכנים באינטרנט.

ALFRED3
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 34 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

הודעה שלא נקראה #13 

@oferlaor
היי עופר

גם אני מנסה להשיג מתאם סיב ,לטענתם אחת הסיבות שקשה /אין להשיג הוא שהיה הרבה תקלות עם הציוד ולכן הפסיקו לעבוד איתו .אתה חווה בעיות כלשהם עם המתאם כמו ניתוקים וכו'?

תודה

Nba
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: בן
נתן תודות: 168 פעמים
קיבל תודות: 150 פעמים

הודעה שלא נקראה #14 

נראה לי קצת מוזר מה שהם אמרו לך..
אני עובד איתו שנתיים פלוס
ומכיר עוד 3 משתמשים ללא תקלות.
Denon AVR-X4500H|Epson EH-TW5000|SVS Prime Tower|SVS Ultra Center|SVS PB2000|
Fluance Elite Bipolar Surround|Polk audio 2xOWM3 Atmos|Dune303

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

הודעה שלא נקראה #15 

18/01/2021 19:43  
ALFRED3 כתב:
@oferlaor
היי עופר

גם אני מנסה להשיג מתאם סיב ,לטענתם אחת הסיבות שקשה /אין להשיג הוא שהיה הרבה תקלות עם הציוד ולכן הפסיקו לעבוד איתו .אתה חווה בעיות כלשהם עם המתאם כמו ניתוקים וכו'?

תודה
...
בינתיים שום בעיות. אבל אני עדיין צעיר בתחום, צריך לראות את זה לאורך זמן.

שלח תגובה

חזור אל “אינטרנט - ספקים, תשתית, fiber”