תשתית של הוט 500.10, חוות דעת? לנסות או לא?

אינטרנט, מהירות, סיבים, fiber, ספקים, בעיות בשירות
LuckyQu33n
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

תשתית של הוט 500.10, חוות דעת? לנסות או לא?

הודעה שלא נקראה #1 

היי, קודם כל אקדים ואגיד שאני איש תמיכה טכנית בחברת סיבים אופטיים נורא מוכרת ויחסית חדשה, אז ניסיון בתחום יש לי לא מעט,
אבל, מבחינת פריסה אף חברה לא הגיעה אליי עדיין (כן, גם החברה שלי, כן, גם לעובדים שלנו אין יחס מיוחד כי כשזה מגיע לפריסה וחיבור בניינים מתייחסים לכולם באופן שווה, אפילו שאני גר באזור שבו כולם מחוברים חוץ מהבניין שלנו)

עכשיו, ראיתי שהאופציה היחידה שלי למהירות גלישה שהיא מעל 100, (גם בזק 200 אין פה) זה התשתית 500.10 של הוט
השאלה שלי היא כזאת,
איך הם בתור פיתרון זמני? הבנתי שהעלויות קצת ממש לא בסדר, (149 למהירות הזאת זה מחיר מפגר אם הסטנדרט הוא הרבה פחות עלות בסיבים עם פי עשר מהירות) אבל אם המהירויות והפינג יהיו יציבים אז אני מוכן לנסות,
אז בבקשה מכם, אם מישהו מכם משתמש בהם או ניסה את התשתית הזאת ויכול לתת לי קצת מהחוויה האישית שלכם, זה נורא יכול לעזור לי כי התשתית שיש לי כרגע של בזק בינלואמי 100 מגה נותנים לי ביום טוב 61 העלאה עם מלא ניתוקים.
שאלת בונוס, יש לי Archer C80, כמה הHOTBOX4 יעשה לו bottleneck מבחינת ביצועים כי לפי מה שהבנתי חייבים לקנות ראוטר מהם, (אלא אם כן מישהו פה יודע משהו שאני לא)
אשמח לעזרכתם
ובנוסף אם מישהו פה הבין מאיזה חברה אני הוא מוזמן לשאול שאלות ואשתדל לענות על מה שאני יכול.

yaronkle
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
שם מלא: ירון קליין
נתן תודות: 144 פעמים
קיבל תודות: 218 פעמים

Re: תשתית של הוט 500.10, חוות דעת? לנסות או לא?

הודעה שלא נקראה #2 

אני בהוט הוטנט 500/12 גיימר.
מקבל מהירות בין 350 ל 500 בהורדה ו 12 בהעלעה.
עברתי מסלקום על תשתית הוט להוט מכיוון שהיו המון בעיות בתשתית שהוט התנערו וסלקום היו חסרי אונים. עברתי להוט, המשיכו הבעיות. לא ויתרתי עד שסידרו. קיבלתי זיכוי על כל יום שהיו בעיות. עדיין הנתב מראה שמדי פעם ישנם שגיעות אבל לא משמעותי.
הספק הוטנט נוראי.
ללא הגיימר בלתי אפשרי לשחק. פינג ל 8.8.8.8 היה מקבל timeouts מדי פעם.
הייתה בעיה שאני מאחורי NAT עד שסידרו ומאז מצב יותר טוב אבל עדיין לפעמים רע. סלקום tv נתקע למספר שניות פעם ביום. משחקים עדיין נותנים פינגים גבוהים מדי פעם.
לצערי הרב אין אופציה טובה יותר.
בזק יותר גרוע. קיבלתי 40 עם נפילות כל הזמן.

esloan
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 161 פעמים
קיבל תודות: 198 פעמים

הודעה שלא נקראה #3 

עם 500/12 של הוט. ספק בזק בינלאומי. זה עובד בתקופות. לפעמים ימים שלמים ללא בעיות ואז לפתע שבוע בלתי נסבל.

בוא נאמר שאני מחזיק גם בתשתית וספק של בזק במקביל - מה שאומר הכל. אמנם מקבל 40 מגה בקושי אבל יציב. לא יכלתי לסבול ניתוקים כשיש לימודים ועבודה מהבית.

לאחרונה המצב יציב יותר (חודש אחרון).

ag43
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 24 פעמים
קיבל תודות: 152 פעמים

הודעה שלא נקראה #4 

אני מעריך שתלוי מאוד באיזור ובשכונה. יש לי 2 חיבורים כאלו בעבודה. 2 הוטבוקס 4 מוגדרים כברידג'ים ומחוברים לPFSENSEים.

עובדים מצויין כמעט על מקסימום העלאה\הורדה במהלך שעות העבודה. חודשים של UPTIME בלי בעיות.

כשהשתמשתי בהוטבוקסים כראוטר הייתי צריך לעשות RESET פעמיים בשבוע.

מה שכן - היה יום אחד של תקלת תשתית (כנראה) שבו ההורדה\העלאה ב2 הקווים ירדה למספר חד ספרתי נמוך. לא היה עם לדבר בתמיכה. פשוט לא קיימת.

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 327 פעמים
קיבל תודות: 743 פעמים

הודעה שלא נקראה #5 

06/01/2021 18:07  
LuckyQu33n כתב:
איך הם בתור פיתרון זמני? הבנתי שהעלויות קצת ממש לא בסדר, (149 למהירות הזאת זה מחיר מפגר אם הסטנדרט הוא הרבה פחות עלות בסיבים עם פי עשר מהירות) אבל אם המהירויות והפינג יהיו יציבים אז אני מוכן לנסות,
...
אצל ההורים יש תשתית הוט + הוטנט כבר שנים ועובד טוב, בשנים האחרונות הם בחבילת 200/5 ולא תמיד מקבלים 200 מלא אבל מהיריות סבירות גם בשעות העומס (גם ב"נפילות" זה כמעט תמיד לכל הפחות 100 מגה כשתשתית בזק אצלהם לא מתקרבת למהיריות האלה). באופן מפתיע גם עכשיו שיש מלא תלונות כאן בפורמים על הוטנט הם עדיין מרוצים (כולל ללא NAT ללא תוספת תשלום), אבל אני כבר מתכונן שאהיה צריך להעביר אותם לספק אחר, כנראה לבזב"ל.

דרך אגב, ממה שאני רואה כאן בפורום 149 ש"ח זה באמת ממש לא בסדר (אם זה מה שהתכוונת). תדפדף בכמה עמודים האחרונים של השירשור:
viewtopic.php?f=44&t=86654

noam23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

הודעה שלא נקראה #6 

לא כ"כ הבנתי את השאלה.

תשתית האינטרנט הכי גרועה בישראל היא של בזק. הרבה הרבה מעל נמצאת התשתית של הוט. מעל לכולם נמצאים הסיבים, שאינם זמינים עבורך.

אתה בעצם שואל האם להישאר בתשתית הכי גרועה בישראל, או לתת צ'אנס לתשתית שהיא הרבה הרבה יותר מתקדמת? הממממ... באמת שאלה קשה.

sys_admin
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 522 פעמים

הודעה שלא נקראה #7 

06/01/2021 18:07  
LuckyQu33n כתב:
היי, קודם כל אקדים ואגיד שאני איש תמיכה טכנית בחברת סיבים אופטיים נורא מוכרת ויחסית חדשה, אז ניסיון בתחום יש לי לא מעט,
אבל, מבחינת פריסה אף חברה לא הגיעה אליי עדיין (כן, גם החברה שלי, כן, גם לעובדים שלנו אין יחס מיוחד כי כשזה מגיע לפריסה וחיבור בניינים מתייחסים לכולם באופן שווה, אפילו שאני גר באזור שבו כולם מחוברים חוץ מהבניין שלנו)

עכשיו, ראיתי שהאופציה היחידה שלי למהירות גלישה שהיא מעל 100, (גם בזק 200 אין פה) זה התשתית 500.10 של הוט
השאלה שלי היא כזאת,
אז בבקשה מכם, אם מישהו מכם משתמש בהם או ניסה את התשתית הזאת ויכול לתת לי קצת מהחוויה האישית שלכם, זה נורא יכול לעזור לי כי התשתית שיש לי כרגע של בזק בינלואמי 100 מגה נותנים לי ביום טוב 61 העלאה עם מלא ניתוקים.
שאלת בונוס, יש לי Archer C80, כמה הHOTBOX4 יעשה לו bottleneck מבחינת ביצועים כי לפי מה שהבנתי חייבים לקנות ראוטר מהם, (אלא אם כן מישהו פה יודע משהו שאני לא)
אשמח לעזרכתם
ובנוסף אם מישהו פה הבין מאיזה חברה אני הוא מוזמן לשאול שאלות ואשתדל לענות על מה שאני יכול.
...
הרשת DOCSIS של הוט זהה לגמרי בטופולוגיה שלה לרשתות GPON אופטיות שאנו מכירים אותה גם בישראל בסלקום וב UNLIMITED בחצי שנה אחרונה מאז שסלקום רכשה את השאריות שלה.
זו היא הסיבה גם שהמגבלות של רשת הוט זהות לגמרי למגבלות של רשת סיבים של סלקום או של UNLIMITED למשל. בדיוק כמו שלקוח אחד בחבילה של 1G ברשת GPON יכול להשבית את חיבור לאינטרנט לכל הבניין של 120 דירות או לכל השכונה של 120 צרכנים, כך גם ברשת של הוט שני לקוחות בחבילה של 500M, אם הם מנצלים אותה יכולים להשבית את החיבור לאינטרנט לגוש בניינים או לכמה בתי רבי קומות. כך גם המגבלה של רשת GPON שהיא טורית בסלקום או ב UNLIMITED, רשת שבה חיבור אחד שלא תקין במפצל PON או בהלחמה לא תקינה של כבל משבית את כל הקו בהמשך של עשרות לקוחות, כך גם ברשת של הוט הבעיה היא זהה. הדבר זהה גם עם בעיות של עוצמות ברשת PON מול רשת DOCSIS.

אבל, אם רשת של הוט באזור שלך היא תקינה ולא עמוסה, דבר שנדיר ביותר, אם לא מביאים אותה יזום למצב תקינות זה, אז במצב תקין רשת הוט יכולה לספק בצורה רציפה חיבור של 500 על 10 ללא שום בעיה. זה כמובן לא המצב בשטח ברשת של הוט וברוב האזורים בארץ רשת הוט במצב שהיא פשוט לא עמודת בעומס וגם לא תקינה.

כך שעד שלא תבדוק לבד ולא תתחבר, אתה לא יכול לדעת מה המצב של רשת הוט בבניין שלך. כמובן, שאם תתחבר ותגלה שלא ניתן להשתמש ברשת הוט באזור שלך תהיה לך בעיה נוספת והיא להתנתק מהם, כי בהוט זה כמו בשיר הידוע של אברהם (יאיר) שטרן: "מהשורה משחרר רק המוות" :lol:

קופי
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים

הודעה שלא נקראה #8 

ניסיתי את הוט+הוטנט לשבוע. נדמה לי חבילה של 200. לפני איזה 5 חודשים בערך. עבד טוב מאוד חוץ מזה שלקראת 20:00 כל יום אי אפשר לראות IPTV. כל ערב אותו סיפור. מתקשרים להוט הם אומרים שהבעיה בהוטנט. מתקשרים להוטנט אומרים הוט וחוזר חלילה.
בבזק+ בזק בין לאומי הייתי תקופה והיה סבבה. תחילת קורונה סגר ראשון הייתי 3 ימים בלי אינטרנט כי בזק בין לאומי לא יכלו לספק. 3 ימים. עברת ל CCC ונפתר. IPTV עובד טוב גם ב 20:00.
נראה לי שזה תלוי מיקום ועומסים. אין תשובה אחת לכולם.

הטכנאיקרמר
סמל אישי של משתמש
עובד כבלים/לויין
עובד כבלים/לויין
קיבל תודות: 27 פעמים

הודעה שלא נקראה #9 

מי לא מעיז לא מתיז . לא תנסה לא תדע . בכול אזור זה אחרת. הטוב ביותר תחזור לחיים ללא אינטרנט . בשביל מה לך צרות בעיות . אחרי זה להיתנתק .
רק הטכנאי קרמר

anon1
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #10 

אני על תשתית הוט 500 + בזק בינלאומי ומאז תחילת הסגר השלישי כמו בכל סגר האינטרנט לא באמת שמיש, בימים רגילים מקבל מקסימום
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

ag43
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 24 פעמים
קיבל תודות: 152 פעמים

הודעה שלא נקראה #11 

גם לי בוכים משתמשים שקשה להם לעבוד מהבית ולא מוכנים לקלוט שהבעיה בתשתית שלהם.

מצד שני יש לי כאן 2 חיבורי הוט לפרוייקטים חיצוניים ומקבל מהירות סבירה. מדובר על איזור תעשיה בלי בתים פרטיים.
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

Satsui
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #12 

תלוי מה אתה רוצה. אם אתה מחפש גיימינג, אל תבזבז את הזמן שלך על הוט. לפי מה שאתה כותב אתה גר באזור די עמוס, ולכן צפוי מאוד שאתה הולך לסבול מהוט.

ניסיתי את הוט לתקופה מסויימת עם 500.10, עם גיימר, וזה היה פסיכי כמה שזה מעצבן. זה היה מפתה בגלל המהירות הגבוהה, ואני במצב בדיוק כמוך - למרות שאני גר במקום מרכזי ובניינים לידי התחברו כבר לסיבים, אצלי בבניין החברות מסרבות להתקין סיבים משום מה.

רוב השנים (כולל עכשיו) יש לי בזק+בינלאומי 100 עם גיימר שאני מקבל ממנו בערך 60, אבל לפחות הפינג מאוד יציב כלללל הזמן, סגר לא סגר עומס לא עומס, שזה מדהים ובדיוק מה שאני מחפש, ולא מושפע מכמות האנשים שמחליטים להתחבר באזור שלי.

בקיצור... לא הייתי ממליץ על הוט בשום צורה, נראה לי שכאב ראש מיותר. הכל תלוי כמובן כמה חשוב לך המהירות, ואם אתה מוכן להתפשר על האכות בזמני לחץ.

שלח תגובה

חזור אל “אינטרנט - ספקים, תשתית, fiber”