שאלה טכנית לגבי סלקום סיבים

אינטרנט, מהירות, סיבים, fiber, ספקים, בעיות בשירות
itay_m86
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

שאלה טכנית לגבי סלקום סיבים

הודעה שלא נקראה #1 

היי,

אנו עוברים לדירה חדשה ובה תשתית סיבים של סלקום.
ממה שהצלחתי להבין לגבי טכנולוגיית הסיבים של סלקום, להבדיל מפרטנר, סלקום משתמשת בחומרה ייעודית לחיבור הסיבים, זאת אומרת ראוטר ייעודי עם ממיר אופטי-רשת מובנה, בשונה מפרטנר שמספקת ממיר אופטי-קווי חיצוני שמאפשר להחליף את יחידת הראוטר שלהם בראוטר פרטי.
השאלה שלי היא האם אוכל להשתמש בראוטר פרטי עם סלקום ולא עם הראוטר שהם מספקים?

אשמח לשמוע חוות דעת לגבי טיב האינטרנט שלהם בכללי.

תודה מראש.

iseeyou
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים
יצירת קשר:

Re: שאלה טכנית לגבי סלקום סיבים

הודעה שלא נקראה #2 

היי איתי,
אני לא יודע איזה דגם ראווטר סלקום מספקים לך אך ללקוח שלי הציעו בפרטנר 2 אופציות לחיבור הסיב האופטי:
1. באפשרות רק של שכירות בתשלום חודשי קבוע לכל תקופת השירות: Technicolor TG789VAC
2. רכישה חד פעמי: Technicolor DGA2232

בדגם של DGA2232 הבנתי שיש כניסה לסיב האופטי ישיורות לראווטר ע"י ג'יביק לכניסת SFP ואילו בדגם TG789VAC הוא ללא כניסת SFT אז הם הספקים עם הראווטר גם ממיר מדיה אופטי ללא עלות (ממיר אופטי יש כניסת SFP לסיב ויציאת RJ45 לכבל רשת)

בכל מקרה ללקוח המלצתי לא לרכוש ולא לשכור מפרטנר כלום, הוא קיבל מפרטנר את הממיר אופטי ללא עלות ורכש ראווטר איכותי בחצי מעלות שדרשו בפרטנר. כמובן שהראווטר במהירות ג'יגה GIGA ואיכותי.

חשוב להבין דבר נוסף, לא כל לקוח ביתי שמחבר אינטרנט עם סיב אופטי במהירות 1000 מגה יהנה מהמהירות הזו, חשוב להבין שכל הציוד בבית צריך להתאים למהירות הזו.
לתמיכה במהירות אינטרנט גבוהות חשוב איכות הכבילה CAT5e או עדיף Cat6, מתגים (SWITCH) שיתמכו במהירות ג'יגה 10/100/1000 ולא רק 10/100 כיוון שאז לא תקבל את המהירות שאתה משלם עליה. כמובן שהכרטיס רשת במחשב שלך צריך גם הוא לתמוך במהירות ג'יגה.
כמו כן במידה ואתה גולש באינטרנט אלחוטי WIFI ורוצה ליהנות ממהירות גבוה אז צריך שהמכשיר שמתחבר לראווטר יתמוך בחיבור 5GHz המהיר וכמובן שיהיה פריסה אלחוטית של WIFI בכל מקום בבית אתה מעוניין להתחבר לאינטרנט בצורה אלחוטית.

ראה סרטון דוגמה לשידרוג מהירות הגלישה בבית סטנדרטי ע"י פעולה יחסית פשוטה של החלפת כבילה בלבד. מהירות האינטרנט בבית היא "רק" 500 מגה של פרטנר ללא סיב - קואקס

https://youtu.be/qDAAHAeEDkQ

בהצלחה
דודי אלימלך
iSeeYou פתרונות תקשורת וביטחון
www.iseeyou.co.il
דודי אלימלך
iSeeYou פתרונות תקשורת וביטחון
www.iseeyou.co.il

itay_m86
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #3 

היי דודי, תודה רבה על התשובה המפורטת.
האמת מבחינת פרטנר אני מכיר את התהליך אחרי שהתקינו בבית של ההורים שלי, אמרת נכון על הראוטר שפרטנר מספקים וכמובן קנינו ראוטר פרטי ואיכותי יותר. הטכנאי התקין את הממיר האופטי וכל שנותר זה לחבר את הראוטר שגם זה נעשה ע"י הטכנאי.

שאלתי היא לגבי סלקום, האם אוכל לחבר ראוטר שאני קונה לבד במקום הראוטר שסלקום מספקים.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
נתן תודות: 512 פעמים
קיבל תודות: 3947 פעמים

הודעה שלא נקראה #4 

לפי השמועות (מנסה לאמת, כי גם אני בסיטואציה) אפשר ככל הנראה לקבל מתאם פייבר לגיגה גם מסלקום, אם כי זה כנראה עדיין לא בגדר ציוד הסטנדרטי שלהם.

ברירת המחדל הוא ראוטר ומן הסתם מי שכמוני לא מתכנן לוותר על הראוטר שלו, בבעיה די דומה.

vic1234
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 32 פעמים
קיבל תודות: 166 פעמים

הודעה שלא נקראה #5 

לפני פחות מחודש סלקום חיברו את הבניין
וביקשתי מתאם מאופטי לרשת
והנציג עמד על שלו שפעם היו נותנים מתאם נוקיה נראלי
וכיום כבר לא נותנים אופציה כזאת רק ראוטר שלהם
אומנם אתה לא משלם עליו בניפרד הוא כלול בחבילה
אך סירבתי
ואחרי כמה ימים גם פרטנר חיברו את הביניין והביאו מממיר אופטי ללא שום בעיה

itay_m86
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #6 

מעניין על מה עומדת ההתנגדות שלהם בנושא, אולי חיסכון בעלויות חומרה, כך זה ניראה. בכל אופן @עופר, אם תוכל לעדכן במידה והיתה התקדמות אצלך.
ההתקנה שלי תתבצע בעוד 3 שבועות בערך.

furmul
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #7 

03/01/2021 17:22  
itay_m86 כתב:
מעניין על מה עומדת ההתנגדות שלהם בנושא, אולי חיסכון בעלויות חומרה, כך זה ניראה. בכל אופן @עופר, אם תוכל לעדכן במידה והיתה התקדמות אצלך.
ההתקנה שלי תתבצע בעוד 3 שבועות בערך.
...
כי הם רכשו מלא Sagemcom וצריכים להשתמש בהם ורוב הסיכויים שזה הנוהל שלהם.

שלח תגובה

חזור אל “אינטרנט - ספקים, תשתית, fiber”