ניתוקים בפרטנר סיבים , יש טעם לבדוק את סלקום סייבר?

אינטרנט, מהירות, סיבים, fiber, ספקים, בעיות בשירות
Somnium
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 2 פעמים

ניתוקים בפרטנר סיבים , יש טעם לבדוק את סלקום סייבר?

הודעה שלא נקראה #1 

שלום,
לפני כחודשיים-שלוש חיברו את הבניין שלי פרטנר (סיבים). הייתי לפני כן בבזק בינלואמי עם 100 מגה שעבד יציב.
מאז שהתחברתי לפרטנר סיבים 1000 מגה, אני חווה כל כמה זמן ניתוקים של בערך חצי דקה-דקה. דיברתי איתם, והם ניסו להחליף לי לראטור ישן יותר שלהם. זה עדיין לא עזר.
בינתיים חיברו את הבניין שלנו גם לסלקום פייבר 1000 מגה, האם יש טעם לעבור אליהם, או שזה משהו בתשתית הכללית של הסיבים וכדאי לי פשוט לחזור לבזק 100 מגה וזהו?
וכמובן, אם יש עצות טכניות איך אפשר לסדר את הניתוקים, זה בכלל יהיה מעולה.

תודה.

mrraz111
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 90 פעמים

Re: ניתוקים בפרטנר סיבים , יש טעם לבדוק את סלקום סייבר?

הודעה שלא נקראה #2 

תבדוק עם השכנים אם גם להם יש ניתוקים
אם אין אז הבעיה נמצאת בראוטר

Somnium
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

הודעה שלא נקראה #3 

ניסיתי את שני הראוטרים של פרטנר(ההכי חדש שלהם, וגם הגרסה הקודמת הישנה יותר) וזה לא פתר את העניין. האם לדעתך זה עדיין בעיית ראוטר?

תודה

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 327 פעמים
קיבל תודות: 743 פעמים

הודעה שלא נקראה #4 

19/12/2020 10:38  
Somnium כתב:
מאז שהתחברתי לפרטנר סיבים 1000 מגה, אני חווה כל כמה זמן ניתוקים של בערך חצי דקה-דקה. דיברתי איתם, והם ניסו להחליף לי לראטור ישן יותר שלהם. זה עדיין לא עזר.
בינתיים חיברו את הבניין שלנו גם לסלקום פייבר 1000 מגה, האם יש טעם לעבור אליהם, או שזה משהו בתשתית הכללית של הסיבים וכדאי לי פשוט לחזור לבזק 100 מגה וזהו?
...
א. מה בדיוק אתה מתכוון ניתוקים? האם אתה מחובר ב-DHCP או בחייגן? האם בדקת גם בחיבור ישירות למתאם מדיה שלהם (ללא ראוטר)? האם אתה רואה בלוג של הראוטר שיש ניתוקים ומה בדיוק מופיע שם? מה התמיכה של פרטנר אומרים (אחרי שהחליפו ראוטר והבעיה לא נפתרה)? איזה צעדים ביצעת לבידוד התקלה ושלילה של בעיה בצד שלך?

התשתיות של סיבים מאד אמינות וכרגיל זאת לא בעיה בתשתית. כמו שציינו לעיל, אם יש שכנים שגם מחוברים לפרטנר פייבר כדאי לבדוק איתם, שהרי אם גם להם יש את אותה תופעה אז זאת בעיה בתשתית של הבניין וצריך להפנות את הנושא לפרטנר.

ב. התשתית של אנלימטד/סלקום פייבר היא נפרדת, כלומר אנלימטד/סלקום זאת תשתית אחת והתשתית של פרטנר פייבר תשתית אחרת. לכן אם אתה מאמין שהבעיה בתשתית של פרטנר, אז בהחלט כדאי לבדוק את התשתית של אנלימטד/סלקום (כאשר אם אתה מתחבר דרך סלקום תקבל ספק סלקום, ודרך אנלימטד תוכל לבחור אחד מהספקים שעובדים איתם כמו לדוגמא 015 שאני מחובר אליו ומרוצה ממנו).

mrraz111
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #5 

19/12/2020 10:49  
Somnium כתב:
ניסיתי את שני הראוטרים של פרטנר(ההכי חדש שלהם, וגם הגרסה הקודמת הישנה יותר) וזה לא פתר את העניין. האם לדעתך זה עדיין בעיית ראוטר?

תודה
...
אפשר להיות מחובר לסיבים עם מתאם סיב אופטי לרשת יחד עם ראוטר שלך תומך AX
וזה כמובן בהנחה שבדקת עם השכנים שמחוברים לפרטנר שאין להם ניתוקים
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

Somnium
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

הודעה שלא נקראה #6 

19/12/2020 21:19  
eran405 כתב:
19/12/2020 10:38  
Somnium כתב:
...
א. מה בדיוק אתה מתכוון ניתוקים? האם אתה מחובר ב-DHCP או בחייגן? האם בדקת גם בחיבור ישירות למתאם מדיה שלהם (ללא ראוטר)? האם אתה רואה בלוג של הראוטר שיש ניתוקים ומה בדיוק מופיע שם? מה התמיכה של פרטנר אומרים (אחרי שהחליפו ראוטר והבעיה לא נפתרה)? איזה צעדים ביצעת לבידוד התקלה ושלילה של בעיה בצד שלך?

התשתיות של סיבים מאד אמינות וכרגיל זאת לא בעיה בתשתית. כמו שציינו לעיל, אם יש שכנים שגם מחוברים לפרטנר פייבר כדאי לבדוק איתם, שהרי אם גם להם יש את אותה תופעה אז זאת בעיה בתשתית של הבניין וצריך להפנות את הנושא לפרטנר.

ב. התשתית של אנלימטד/סלקום פייבר היא נפרדת, כלומר אנלימטד/סלקום זאת תשתית אחת והתשתית של פרטנר פייבר תשתית אחרת. לכן אם אתה מאמין שהבעיה בתשתית של פרטנר, אז בהחלט כדאי לבדוק את התשתית של אנלימטד/סלקום (כאשר אם אתה מתחבר דרך סלקום תקבל ספק סלקום, ודרך אנלימטד תוכל לבחור אחד מהספקים שעובדים איתם כמו לדוגמא 015 שאני מחובר אליו ומרוצה ממנו).
...
טוב, בדקתי כמה דברים איתם לפי שאני מגיב. בעיקרון אני מחוברן ב DHCP שציינת, ולא בחייגן.
בהתחלה היה לי את ה DGA2232 שהתחברתי אליו ישירות, אבל אחרי זה ניסו להחליף לי ל- TG789 , ששם כבר שמו לי קופסה שחורה כזאת שדרכה עובר הסיב.
בנוסף, כשהתקשרתי עכשיו לתמיכה הטכנית, הנציגה אמרה שלא רואים ניתוקים בתשתית.
ושלא רואה בעצם כלום שיכול לגרום לתקלה הזאת. והפתרון היחידי אצלהם זה ״להיות במעקב״. הם ניסו לרסט או לאפס את ההגדרות כבר לפני כן אבל זה לא עוזר.

כל יום אבל, על מכשירים שונים שעל הוייפי, קורה שיש ניתוקים לאיזה חצי דקה - דקה שבהמלכם האינטרנט פשוט נעלם לגמרי (למרות שהסימן של הוויפי של הרשת כן מופיע בדר״כ).
לא מצליח לא לגלוש, לא לראות טלויזיה, ...

האם ניתן מהצד שלי לנסות עוד משהו?

amirn
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 57 פעמים
קיבל תודות: 21 פעמים

הודעה שלא נקראה #7 

הניתוקים רק בwifi? או גם בחיבור קווי?

TheCoolest
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 158 פעמים
קיבל תודות: 1834 פעמים
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראה #8 

בהמשך לשאלה הקודמת, האם בזמן הניתוק מכשיר אחד\כמה לא עובדים או בכל הבית אין אינטרנט?

Somnium
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

הודעה שלא נקראה #9 

@amirn

לקווי מחובר רק ה pc שאני בקושי משתמש בו, אז לצערי לא הצלחתי בינתיים להבין אם זה קורה גם עליו, או רק במכשירים על הווי-פיי.

@TheCoolest

אני לא בטוח, כי למשל , לפעמים הטלויזיה מפסיקה לעבוד אבל בנייד אני עדיין גולש תקין.
אבל לפעמים זה מפסיק לעבוד על כמה מכשירים במקביל.

mrraz111
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #10 

אם זה קורה רק ב-wifi אז הבעיה נובעת מזה שהראוטר לא מתאים למה שאתה צריך.

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 327 פעמים
קיבל תודות: 743 פעמים

הודעה שלא נקראה #11 

21/12/2020 17:50  
Somnium כתב:
אני לא בטוח, כי למשל , לפעמים הטלויזיה מפסיקה לעבוד אבל בנייד אני עדיין גולש תקין.
...
לפחות הפעמים האילו זה לא יכול להיות ניתוקים בפרטנר פייבר כי זה היה משפיע גם על הנייד. בלי מידע נוסף הייתי מנחש שהבעיה ברשת המקומית, אולי בגלל הציוד של פרטנר (על אף שהחליפו לך אותו לדגם אחר), אבל בלי בידוד של התקלה אי אפשר להיות בטוחים האם זאת הבעיה ומה נדרש כדי לטפל בה.

אני מבין את הקושי לחקור "ניתוקים" שקורים רק לעיתים רחוקות ולזמן מאד קצר. עדיין הידע האם הבעיה קורית גם בחיבור קווי הוא קריטי להבנת הבעיה (כי ככה אפשר לבודד בין תקלה ברשת האלחוטית לבין תקלה בתשתית או בראוטר עצמו). אולי, באופן זמני ורק בשביל הבדיקה, אתה יכול לחבר את הלפטופ שאתה משתמש בו בכבל לראוטר (או יותר טוב ישירות למתאם מדיה שלהם ללא הראוטר) ולבדוק האם התקלה עדיין קורית?

אבל לפני שקופצים רחוק, בוא נתחיל מבדיקות בסיסיות כמו פינג/טרייס לאורך זמן, אולי התקלה פחות עדינה ממה שאתה חושב וזה מאד יקל על בידוד התקלה. אני ממליץ על WinMTR, תכניס כתובת כמו 8.8.8.8 ותריץ בדיקה של לפחות 15 דקות מהלפטופ בחיבור אלחוטי או ממכשיר אחר שמריץ windows ושאתה חווה בו את התקלה (תנסה להקפיד על תנאים דומים ככל הניתן למקרים שבהם אתה חווה את ה"ניתוקים", כגון מיקום הלפטופ, שעת היום וכו'). מה שמעניין אותי זה בעיקר האם יש איבודים ואם כן באיזה שלב בטרייס. אני מציע שתעשה copy text ותבדיק כאן בתוך בלוק של קוד וננסה לעזור לך לפרש את התוצאות. דרך אגב אין שום בעיה להקטין את ה-WinMTR ולהמשיך להשתמש במחשב כשהוא רץ ברקע, רק תוודא שהמחשב לא ילך לישון בזמן הבדיקה.

שלח תגובה

חזור אל “אינטרנט - ספקים, תשתית, fiber”