תקלה מוזרה שחוזרת עם הוטבוקס 1

אינטרנט, מהירות, סיבים, fiber, ספקים, בעיות בשירות
Animor
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 84 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

תקלה מוזרה שחוזרת עם הוטבוקס 1

הודעה שלא נקראה #1 

אני מנוי של הוט (לצערי אף סיב לא מגיע אליי הביתה). היה לי בעבר 100/2 עם ספק הוטנט, עבד יחסית יציב.
לפני כשנה שדרגתי ל-200/5 עם ספק ITC, נשארתי עם הוטבוקס 1, שמחובר לנתב פרטי שלי (Huawei AX3 pro).
די מהר החלה בעיה, שמתרחשת בין מספר פעמים ביום לבין פעם ביומיים-שלושה:
המהירות צונחת למגות בודדים, הפינגים קופצים לכמה מאות עד אלפים. עשיתי traceroute וראיתי שהפינגים גבוהים כבר בחיבור מההוטבוקס לנקודה שאחריו. הבעיה קורית גם בחיבור קוי וגם ב-WIFI.
רק כיבוי והדלקה של ההוטבוקס פותר את הבעיה, היא לא מסתדרת מאליה. אבל זה מבאס לעשות את זה כל פעם (לעתים 5 פעמים ביום), באמצע שיחות וידאו מהעבודה וכו'. מה שמוזר זה שלפי הנתונים של status-->connection בממשק של ההוטבוקס, אין שום errors ולכאורה נראה שהכול תקין על הקו.
מה עשיתי:
1. החלפתי הוטבוקס כבר פעמיים, לא עוזר. כלומר, התקלה מתרחשת עם 3 הוטבוקסים שונים (כולם 1).
2. דיברתי עם התמיכה של הספק ITC - אמרו לי שהבעיה בתשתית של הוט.
3. דיברתי עם התמיכה של הוט - אמרו לי שפינגים זו בעיה של הספק, למרות שאמרתי להם שנראה שהפינגים גבוהים כבר בחיבור בין ההוטבוקס לציוד שלהם.
4. חשדתי שאולי הנתב גורם לבעיות (למרות שריבוט להוטבוקס פותר את הבעיה), אז בדקתי עם לאפטופ שחיברתי ישירות להוטבוקס - אותה בעיה.
5. העברתי את ההוטבוקס ל-bridge mode, לא עזר.

חיפשתי ונתקלתי בפוסט הזה שנראה שמדבר על אותה בעיה, אבל לא עלה ממנו פיתרון מוכח:
https://htmag.co.il/forum?q=dmlld3RvcGl ... MwNDM2NTU=

האם מישהו מכיר או נתקל בבעיה הזו? אשמח לעזרה, זה כבר מחרפן.

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 327 פעמים
קיבל תודות: 743 פעמים

Re: תקלה מוזרה שחוזרת עם הוטבוקס 1

הודעה שלא נקראה #2 

@Animor
אכן זה נשמע "מחרפן" וגם עשית בידוד תקלה מצויין. על אף זאת, אני לפחות לא מצליח להבין מה הבעיה אצלך, הייתי אומר שזה פשוט שתשתית הוט השיתופית לא עומדת במהירות שלך + השכנים שלך אבל אם זאת הייתה הסיבה אז איך ריסט להוטבוקס אצלך בבית פותר הבעיה?

לפי מה שכתבת בתחילה ההודעה הבעיות התחילו כשעברת מחבילת 100 מגה עם הוטנט ל-200 מגה עם ITC. בהינתן שכבר בדקת את כל הדברים היותר פשוטים, הייתי מנסה לחזור להוטנט לחבילת 100 מגה ולבדוק האם הבעיה נפתרת וממשיך משם.

Animor
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 84 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

Re: תקלה מוזרה שחוזרת עם הוטבוקס 1

הודעה שלא נקראה #3 

מעדכן שהבעיה נפתרה, לטובת אחרים שאולי ייתקלו בזה. כאמור, החלפתי בעבר פעמיים את ההוטבוקס 1, והבעיה חזרה בכל השלושה.
הניחוש שלי היה שזו אינה בעיה בתשתית או בספק, אלא פשוט בעיה מובנית בהוטבוקס 1 המיושן, שמאבד לעתים סינכרון כאשר התעבורה היא בקצב גבוה, שמתקרב ל-200Mbps שמאפשרת החבילה.
אחרי עוד איבוד סינכרון מתסכל בזמן שיחת וידאו, התקשרתי להוט ודרשתי שיחליפו לי את ההוטבוקס 1 להוטבוקס 4. בעבר סירבו, הפעם הסכימו מייד ואפילו אמרו לי שזה יהיה ללא עלות נוספת למעט המשלוח החד פעמי.
ההוטבוקס 4 הגיע לפני כמעט שבועיים, האינטרנט יציב ביותר מאז ולא הייתי צריך לעשות לו reboot אפילו פעם אחת.

TLDR: הוטבוקס 1 אינו מצליח לעמוד בקצב של חבילת 200/5Mbps ומדי פעם מאבד סינכרון באופן שגורם לפינגים גבוהים מאוד והורדת מהירות האינטרנט. החלפה להוטבוקס 4 פתרה את הבעיה.

שלח תגובה

חזור אל “אינטרנט - ספקים, תשתית, fiber”