בזק בינ"ל - עדיפים כספק? + שוק סיטונאי או לחוד?

אינטרנט, מהירות, סיבים, fiber, ספקים, בעיות בשירות
Puzzler
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 0

בזק בינ"ל - עדיפים כספק? + שוק סיטונאי או לחוד?

הודעה שלא נקראה #1 

היי,
לאורך די הרבה שנים אני מחובר על התשתית של בזק לפרטנר (עוד מהתקופה העצמאית של 012).

ההסכם שלי איתם הסתיים, והם הקפיצו את המחיר ב50%, ולא מוכנים לרדת. אז אמנם זה רק 10 ש"ח (30 במקום 20), ובכ"ז, הזדמנות לבדוק את המתחרים. להבנתי, ניוד הוא "לא כואב", אז למה לא?

כשהתקשרתי לבזק בינ"ל, הם טוענים שהמחיר היקר יותר אצלם הוא בגלל שהם מספקים חוויית גלישה עדיפה, בזכות הכבל התת ימי שלהם.

יש לי כמה שאלות (וסליחה על החפירה):

1. האם הם באמת עדיפים, ושווה לשלם להם יותר? כספק בלבד, הם מבקשים 42 שח (מול 30 של פרטנר ופחות מ20 ב018).

2. חבילת "שוק סיטונאי" יותר זולה מתשתית לחוד וספק לחוד. יש סיבה לא לעבור? יש חסרונות לשוק הסיטונאי?

3. שאלה לא ממש קשורה - כששוחחתי עם בזק עצמם לפני כחודש, הם בדקו ואמרו שבאזור שלי יש תשתית רק ל50 מגה (מספר מוזר...). הנציג של בינ"ל אמר שיש לו גישה למערכות של בזק, בדק, ואמר שיש 100. זה הגיוני, או שמנסים לעבוד עלי?

תודה מראש למשיבים!

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 327 פעמים
קיבל תודות: 743 פעמים

Re: בזק בינ"ל - עדיפים כספק? + שוק סיטונאי או לחוד?

הודעה שלא נקראה #2 

@Puzzler

1. תלוי בשימושים שלך, בזב"ל בהחלט אחד הספקים המובילים, אבל כל אחד והמזל שלו ויש גם הרבה שלא כל כך מרוצים מהם (כולל אני בזמנו). בנוסף היום יש תחרות קשה בין הספקים מי נותן רמה טכנית ושירות יותר גרוע, ולדוגמא אם תחפש כאן בפורום תמצא דעות שליליות על כל ספק שתרצה....

בכל מקרה אין שום סיבה שבזב"ל לא ירדו בלקות לפחות ל-30 ש"ח לספק בלבד, כאשר מחיר סביר הוא לא יותר מ-20 ש"ח (שבטוח גם אפשר להשיג מהם ע"י מסחרה "נכונה"). תנסה להתעקש מולם שאתה יודע שהמחיר הוא 20 ש"ח לספק בלבד ושהם יכולים לתת לך את המחיר הזה. לחילופין אם אתה מרוצה מפרטנר כמעט בטוח שאתה יכול להוציא מהם את המחיר של הקודם של ה-20 ש"ח לספק בלבד.

אם אין לך כח למסחרה וכו' אתה יכול לנסות אתה יכול לנסות את 018, ראה את המחירים באתר שלהם (אם מפריע לך שהם שמים מאחורי NAT, לפחות בזמנו היה אפשר לבקש מהם להוציא "זמנית" מה-NAT ללא תשלום נוסף).

2. לדעתי אין שום סיבה לא לעבור. במקרה הכי גרוע תמיד תוכל להתחרט ולחזור לבזק. בהנחה שכרגע תשתית בזק יציבה אצלך, הייתי מקפיד לנייד את הקו הקיים לשוק סיטונאי (אם אתה מבטל אצל בזק ורק אז מזמין מספק מסויים, סביר שתהיה התקנה חדשה ברחוב וזה יכול לעשות בעיות). גם בשוק סיטנאי בדיוק אותו דבר כמו המחירים לספק בלבד: אצל 018 לדוגמא תראה מחירים טובים גם בלי מסחרה ואצל ספקים אחרים אפשר לקבל מחירים דומים רק צריך מסחרה או להתקשר כל כמה חודשים לחדש מבצע וכו' (שם לב שלדוגמא המחיר באתר של פרטנר לחודשיים הראשונים יותר זול מאצל 018).

תדפדף בכמה עמודים האחרונים של השירשור של מחירי האינטרנט ותראה איזה מחירים אנשים משלמים לחבילות יותר גדולות של 200, 500 וסיבים (שאני מנחש שלא זמינים אצלך, אחרת כמעט בטוח שהכי כדאי לך לעבור לסיבים):
https://htmag.co.il/phpbb/viewtopic.php?f=44&t=86654

3. כמו שציינת אין דבר כזה חבילה של 50 מגה, אולי התשתית שלך כרגע מוגבלת ל-50 מגה בפועל שזה אומר חבילת "עד 100 מגה"? או אולי סתם הנציג של בזק המציא מספר. סביר שמדובר על חבילת "עד 100 מגה" וברב המקרים לא מקבלים 100 מגה אלא הרבה פחות.

Puzzler
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #3 

תודה ערן!

השימושים העיקריים הם סטנדרטיים - גלישה, נטפליקס, זום.
אבל יש לי בן גיימר, אז אני צריך רוחב סרט סביר (לוקח את המקסימום שיש באזור) ובעיקר PING מהיר למניעת לאגים.

לגבי המחיר - נציג פרטנר לא הסכים להתגמש גם אחרי שאמרתי לו שהטלפון הבא יהיה למתחרים.
המחיר האבסולוטי פחות מפריע לי. כמו שאמרתי לנציג: אני מוכן לשלם יותר ולקבל יותר, או לקבל אותו דבר ולשלם אותו דבר. לא לשלם יותר על אותו דבר (ולא שאני לקוח חדש שקיבל הטבת הצטרפות).

למה שNAT יפריע? מה זה חוסם בפועל?

אני חושב שבאמת אנסה את השוק, מה שמעלה לי שאלה חדשה:
זו הזדמנות גם להזדכות על המודם שאני משלם עליו חודשית לבזק.
אבל אם עדיף לנייד, צריך שהמודם החליפי יהיה אצלי בזמן הניוד - נכון?
אם כן, יש מודם מומלץ? (אשאל במקביל בערוץ הטלגרם... סליחה).

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 327 פעמים
קיבל תודות: 743 פעמים

הודעה שלא נקראה #4 

@Puzzler

א. דווקא אם יש חשיבות ל-ping למשחקי רשת אז הספקים "הזולים" מאד בעייתים (דרך אגב אין שום משמעות לרוחב פס בשביל השימוש של משחקי רשת בלבד; כן יש משמעות לרוחב פס ובמיוחד לחוסר סימטריות ול-upload הנמוך אם אתה מנסה לאזן שימושים אחרים - במיוחד כבדים - במקביל לקבלת פינג סביר במשחקי רשת).

מההתרשמות שלי בפורמים כאן האופציות שאנשים מרוצים מהם בשביל משחקי רשת הן בזב"ל ופרטנר (דרך אגב לאוו דווקא צריך/רצוי חבילת גיימר). כמובן אין שום מחוייבות אז תרגיש חופשי לנסות ספקים שונים ולגבש דעה לגבי השימושים והמשחקים הספציפיים שלך אבל הייתי נזהר מלעשות "מהפכות" כמו לעבור לשוק סיטונאי עם ציוד של הספק החדש רק בשביל לגלות שהניתוב שלו לחו"ל לא מספיק טוב בשביל משחקי הרשת.

ב. גם אם "איימת" על נציג א' של פרטנר ולא קיבלת מחיר טוב זה לא אומר שאי אפשר לקבל מהם. מהניסיון שלי (עם חברות אחרות), צריך להצליח לעבור את המחלקה של נציגים שהמטרה שלהם להתיש אותך ולייאש אותך מהאופציה לקבלת מחיר אטרקטיבי (למה זה בכלל ככה?). הייתי מנסה דברים כמו לפנות בערוצים אחרים כמו צאט, פייסבוק, מייל לפניות הציבור וכו' או להתקשר שוב אבל במקום לאיים שאתה כבר עובר למתחרים דווקא להתעקש שאתה רוצה להשאר אצלהם ויודע שהם כן יכולים לתת מחיר יותר נמוך ולבקש שיעבירו למחלקת שימור לקוחות וכו'.

דרך אגב, המחירים שאתה מציין כוללים גם חבילת גיימר? כל מה שאני ציינתי הוא בהנחה שלא לוקחים חבילת גיימר. אין לי ניסיון עם חבילות גיימר אבל למיטב הבנתי זה תמיד בתשלום נוסף.

ג. לבסוף לגבי מודם/ראוטר לתשתית בזק הנוכחית, ראה לדוגמא את הדיון כאן:
viewtopic.php?p=3128453#p3128453 (לפחות את הפוסט שקישרתי ואת הפוסט הנוסף שלי 2 מתחתיו)
שם לב ששם ביקשו במפורש לעבור לציוד פרטי, במקרים שאפשר לקבל ציוד מספיק טוב מבזק/ספק במחיר סביר יש לזה את היתרונות שלו. תלוי בציוד הספציפי שמקבלים מבזק/ספק יתכן שאפשר להשתמש בו כמודם בלבד ולהשתמש בראוטר פרטי רציני כראוטר הראשי (דבר שמומלץ לדוגמא במקרה שאתה מנסה לאזן משחקי רשת עם שימושים אחרים ברשת וכו').

Puzzler
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #5 

המחירים שציינתי היו ללא חבילת גיימר. גם שם בזב"ל יקרים משמעותית (כמדומני כ30 ש"ח מול 10 ש"ח בפרטנר).
מבחינתי, ה"רכבת" של החלפה לשוק כבר יצאה. רכשתי אתמול את ה9970, והזמנתי את הER-X (שצפוי להגיע בעוד כשבועיים).
אבל אתן לפרטנר "הזדמנות" להציע משהו אטרקטיבי במסגרת המעבר לשוק הסיטונאי. ואם לא, אנייד כנראה לבזב"ל, אחרי התמקחות.

תודה!

ofers79
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 101 פעמים
קיבל תודות: 56 פעמים

הודעה שלא נקראה #6 

אני משלם לבזק בינלאומי ספק+תשתית (בזק) במסגרת "שוק סיטונאי" 40 ש"ח בחודש.
זו חבילת שימור שאני מחדש מולם כל 3 חודשים. המחיר כולל גם קו טלפון אינטרנטי.

ELD
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

הודעה שלא נקראה #7 

09/12/2020 13:35  
ofers79 כתב:
אני משלם לבזק בינלאומי ספק+תשתית (בזק) במסגרת "שוק סיטונאי" 40 ש"ח בחודש.
זו חבילת שימור שאני מחדש מולם כל 3 חודשים. המחיר כולל גם קו טלפון אינטרנטי.
...
תוכל להסביר למה הכוונה בקו טלפון אינטרנטי?
משתמש גם בראוטר שלהם או באחד אחר?

שלח תגובה

חזור אל “אינטרנט - ספקים, תשתית, fiber”