שאלה לגבי חיבור פייבר של הוט לראוטר

אינטרנט, מהירות, סיבים, fiber, ספקים, בעיות בשירות
nivtsaig
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

שאלה לגבי חיבור פייבר של הוט לראוטר

הודעה שלא נקראה #1 

אהלן חבר'ה, אני לא ככ בקיא בענייני מחשוב ותקשוב כמו הרבה בפורום הזה, אז סילחו לי נא על הבורות.

לאחרונה התחלנו להתעניין במעבר להוט בחבילת טלוויזיה ואינטרנט. הם מציעים 500 מגה עם תשתית וספק, והאמת נמאס לי לקבל 40 מגה מבזק. נחשפתי לכמות הבעיות של הוט והוט נט, אך מצאתי כי במידה וקונים ראוטר איכותי ויציב, זה יכול לשפר פלאים את חווית הגלישה בבית. זה נעשה על ידי bridge (?). האם אוכל לחבר את קופסת הפייבר 4k של הוט לראוטר huawei ax3 pro? ומה זה למעשה bridge? מה זה בדיוק עושה?
ובכללי, מה דעתכם על הפיתרון הזה? האם ראוטר איכותי יותר מהפח שהוט נותנים, באמת מונע ניתוקים וכו?

תודה.

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 327 פעמים
קיבל תודות: 743 פעמים

Re: שאלה לגבי חיבור פייבר של הוט לראוטר

הודעה שלא נקראה #2 

@nivtsaig

א. לגבי הוט, אני לא מבין האם כבר ניסת אותם ויש בעיות או שאתה מתכוון ששמעת/קראת שיש בעיות עם הוט. זה נכון שבהרבה מקרים התשתית של הוט בעייתית אבל כל אחד והמזל שלו, ויש הרבה שמרוצים מהתשתית של הוט. במיוחד אם אתה לא מרוצה מהתשתית של בזק אז בהחלט שווה לתת צאנס להוט. כמובן אם יש סיבים כלשהם אצלכם הייתי עובר אליהם.

ב. ניתוקים זה כרגיל (אבל לא תמיד), בגלל התשתית ולכן החלפת ציוד כרגיל לא תעזור. בכל מקרה אם מדובר על תשתית הוט אז תמיד תשתמש בציוד שלהם לפחות כמודם בלבד (מצב bridge). בתיאוריה, אם יש ניתוקים הוט צריכים לטפל בבעיה, אני מודה שממה שאני קורא כאן בפורום קשה עד בלתי אפשרי לגרום להוט לטפל בבעיות כאלה. צריך כמובן גם להבין בדיוק מה אתה מתכוון "ניתוקים", אם לדוגמא מדובר על קליטה לא מספקת ב-wifi אז בהחלט שימוש בציוד פרטי מתאים בשביל הרשת האלחוטית יכול לעזור.

ג. אני בקושי מכיר את הפייברבוקס של הוט, אבל למיטב הבנתי אי אפשר להפוך אותו ל-bridge. הוטבוקס אפשר להפוך ל-bridge. אפשר גם להשתמש בציוד כמו ה-AX3 כ-AP בלבד ולהשאיר את הציוד של הוט כראוטר מלא (עם או בלי לכבות בו את האלחוטי). אם אין לך שימוש בפייברבוקס + מיניפייברים אז הייתי הולך על הוטבוקס כך שתוכל להפוך אותו ל-bridge. אתה יכול גם להתחיל משימוש של ההוטבוקס כמודם+ראוטר (במיוחד אם מדובר על הוטבוקס 4, שלתשתית 500 מגה אתה חייב לקבל הוטבוקס 4). אם אתה לא מרוצה מההוטבוקס (או פייברבוקס) אז תוסיף ציוד פרטי ותהפוך את ההוטבוקס ל-bridge (או במקרה שאין אפשרות להפוך את הפייברבוקס ל-bridge את הציוד הפרטי למצב AP בלבד).

orir
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 25 פעמים
קיבל תודות: 13 פעמים

Re: שאלה לגבי חיבור פייבר של הוט לראוטר

הודעה שלא נקראה #3 

יש לי פייברבוקס (לא 4k). אצלי הוא מחובר כ bridge לראוטר archer c7 והרשת בבית מהירה ויציבה גם החוטית וגם האלחוטי.
בעיות של ניתוקים שהיו לי זה בגלל התשתית של הוט בשכונה ובעיר שלא עומדת בעומס.

שלח תגובה

חזור אל “אינטרנט - ספקים, תשתית, fiber”