עזרה בחיבור חייגן לפרטנר סיבים עם ER-X

אינטרנט, מהירות, סיבים, fiber, ספקים, בעיות בשירות
djsavta
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

עזרה בחיבור חייגן לפרטנר סיבים עם ER-X

הודעה שלא נקראה #1 

אהלן,

בגלל תקלה טכנית (כרגע מול מחלקת הנדסה של פרטנר), ביקשו שאתחבר עם חייגן.
איפסתי את הראוטר (ER-X-SFP), הכנסתי את פרטי ה-pppoe שקיבלתי מפרטנר אבל משום מה זה פשוט לא עובד (הראוטר לא מושך IP).
ניסיתי גם להשתמש בממיר סיב שלהם ולחבר ל-eth0 במקום לחיבור ה-SFP בראוטר וקיבלתי אותה תוצאה.

יש כאן מישהו עם ניסיון שיודע אולי מה הבעיה?

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 327 פעמים
קיבל תודות: 743 פעמים

Re: עזרה בחיבור חייגן לפרטנר סיבים עם ER-X

הודעה שלא נקראה #2 

@djsavta
אתה בטוח שהבעיה ב-ER? בחיבור של מחשב ישירות לממיר סיב שלהם והגדרת החייגן במחשב אתה מקבל חיבור תקין?

אם הבעיה ב-ER, מה אתה רואה ב-log שלו (תבדוק גם את "show log | match pppd" וגם את "show interfaces pppoe pppoe0 log")? אם עדיין לא ברור מה הבעיה, אם תביא את הפלט הרלוונטי של הלוגים + קונפיגורציה או לפחות את החלק הרלוונטי בקונפיגורציה אעיף מבט (כמובן כדאי לצנזר את הקונפיגורציה)?

djsavta
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #3 

30/11/2020 22:48  
eran405 כתב:
@djsavta
אתה בטוח שהבעיה ב-ER? בחיבור של מחשב ישירות לממיר סיב שלהם והגדרת החייגן במחשב אתה מקבל חיבור תקין?

אם הבעיה ב-ER, מה אתה רואה ב-log שלו (תבדוק גם את "show log | match pppd" וגם את "show interfaces pppoe pppoe0 log")? אם עדיין לא ברור מה הבעיה, אם תביא את הפלט הרלוונטי של הלוגים + קונפיגורציה או לפחות את החלק הרלוונטי בקונפיגורציה אעיף מבט (כמובן כדאי לצנזר את הקונפיגורציה)?
...
האמת שאני משתמש ווינדוס די רציני אבל חייגן בווינדוס עוד לא יצא לי להגדיר (מאז בזק ונטוויז'ן בשנת מי זוכר).
ניסיתי להגדיר דרך internet options וגם דרך "Set up a new connection or network" אבל שניהם לא הצליחו להתחבר.
מציין שבמידה ואני עובר ל-DHCP הכל עובד ומתחבר (אפילו כשהמחשב מחובר ישירות לממיר סיב), פשוט בפרטנר ביקשו בזמן שהנדסה עושים בדיקות להתחבר עם חייגן, יכול להיות שהם היו אמורים לשנות איזו הגדרה אצלם?

אשמח אם תוכל לתת הסבר קצר איך עושים את זה (אני מאמין שזה קליל).

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 327 פעמים
קיבל תודות: 743 פעמים

הודעה שלא נקראה #4 

30/11/2020 23:11  
djsavta כתב:
יכול להיות שהם היו אמורים לשנות איזו הגדרה אצלם?

...
דבר ראשון, אם אני לא טועה, אין דבר כזה שאתה יכול להתחבר גם ב-DHCP וגם עם חייגן. זה הגדרה אצלהם ורק אם הם העבירו אותך מ-DHCP לחייגן זה יעבוד לך (ואז ה-DHCP יפסיק לעבוד). במיוחד לאור זה שגם במחשב אתה לא מצליח אני מניח שהבעיה אצלהם.

לגבי הגדרת חייגן ב-windows (אם זאת הייתה כוונתך), הנה התוצאה הראשונה שקיבלתי בגוגל:
https://www.digitalcitizen.life/how-set ... indows-10/
(אני גם כבר שנים לא עשיתי זאת, וכנראה שגם אף פעם לא ב-windows 10. למיטב זכרוני התהליך ב-windows 7 היה מאד לדומה למה שמוסבר לעיל.)

בכל מקרה ברגע שאתה מתחבר עם מחשב ישירות למתאם מדיה שלהם אתה יכול "להפיל" את הבעיה על התמיכה שלהם (הסיכוי שהתומך שלהם ידע להתעסק עם ציוד כמו edgerouter שואף לאפס מהצד שהשלילי...).

djsavta
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #5 

30/11/2020 23:21  
eran405 כתב:
30/11/2020 23:11  
djsavta כתב:
יכול להיות שהם היו אמורים לשנות איזו הגדרה אצלם?

...
דבר ראשון, אם אני לא טועה, אין דבר כזה שאתה יכול להתחבר גם ב-DHCP וגם עם חייגן. זה הגדרה אצלהם ורק אם הם העבירו אותך מ-DHCP לחייגן זה יעבוד לך (ואז ה-DHCP יפסיק לעבוד). במיוחד לאור זה שגם במחשב אתה לא מצליח אני מניח שהבעיה אצלהם.

לגבי הגדרת חייגן ב-windows (אם זאת הייתה כוונתך), הנה התוצאה הראשונה שקיבלתי בגוגל:
https://www.digitalcitizen.life/how-set ... indows-10/
(אני גם כבר שנים לא עשיתי זאת, וכנראה שגם אף פעם לא ב-windows 10. למיטב זכרוני התהליך ב-windows 7 היה מאד לדומה למה שמוסבר לעיל.)

בכל מקרה ברגע שאתה מתחבר עם מחשב ישירות למתאם מדיה שלהם אתה יכול "להפיל" את הבעיה על התמיכה שלהם (הסיכוי שהתומך שלהם ידע להתעסק עם ציוד כמו edgerouter שואף לאפס מהצד שהשלילי...).
...
הבנתי אותך, כלומר הם פשוט שכחו להעביר אצלם, כי ה-DHCP שלי עובד גם עובד.
כבר חשבתי שאין לי מושג מה אני עושה חחח.
אני פשוט אדבר איתם או שאשאיר את זה ככה כרגע.

העניין מול מחלקת הנדסה שאני ביקשתי שיבדקו זה פינגים גבוהים (200+) ו- NAT Type Unavailable מול Xbox Live.
השרת יושב בפרנקפורט ובעבר (עד לפני שבוע-שבועיים בערך) היינו מקבלים מולו באזור ה-70-80.
אגב שללתי את האפשרות שהבעיה נבעה מה-edgerouter כי חיברתי את האקסבוקס ישירות לממיר סיב שלהם (שכמובן עכשיו לא בשימוש כי יש חיבור SFP לראוטר) והיה בדיוק אותו דבר (כמובן שזה אחרי שכבר שברתי את הראש עם ניסיונות לפתיחות פורטים ואפילו UPnP עם כל הצער שבדבר).

אחי הקטן שחקן פיפא מקצוען, אז זה לא ממש סובל דיחוי.
אז אם יש לך מושג ממה הדבר יכול להיגרם זה אפילו עוד יותר טוב.

בכל מקרה תודה על ההתייחסות והניסיון לעזרה, הערכתי הרבה!

djsavta
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #6 

לכל המעוניינים, מעדכן שהבעיה מול אקסבוקס נפתרה בהסרת חבילת הגיימר של פרטנר.

שלח תגובה

חזור אל “אינטרנט - ספקים, תשתית, fiber”