חיבור לסיבים

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
benbiton22 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

חיבור לסיבים

נושא שלא נקרא #1 

חיברו את הבניין שלנו השבוע לסיבים אופטיים
רציתי לדעת לאיזה חברה כדאי יותר להתחבר ? האפשרויות הם סלקום ואנלימיטד
אני וחברה שלי סטודנטים וכל היום מול הזום לכן צריכים בעיקר Wifi יציב.
בנוסף שתי הטלוויזיות שלנו מחוברות לסטרימרים אחד בכבל רשת והשני על wifi.
כרגע על 200 מגה של הוט לכן אני בטוח שכל מעבר רק יעשה טוב,אבל לפי הצעות שקיבלתי הבנתי שהחיבור של אנלימיטד לא הכי יציב ובעצם דרך "צוואר בקבוק" שמגביל את המהירות ולא מאפשר לקבל את המהירות המלאה לעומת סלקום שזה חיבור ישיר לסיב.

מה גם שאנלימיטד מציעים את הראוטר כחלק מהחבילה כך שבעצם בחודש הראשון אני משלם רק על הראוטר 99 ש"ח ולאחר מכן על 1000 מגה 110 ש"ח.
ההבדל לא כזה גדול,בסלקום המחיר ל 1000 מגה הוא 125 ש"ח והראוטר שכור כמובן.
השאלה איזה חיבור עדיף ויציב יותר.
תודה רבה לעוזרים.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

Re: חיבור לסיבים

נושא שלא נקרא #2 

שניהם אותה תשתית, רק הספקים שונים.
עם סלקום אתה אוטומטית מחובר לנטוויז'ן (עד כמה שידוע לי) וב-unlimited יש לך שניים או שלושה ספקים לבחור מהם.

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

25/11/2020 10:45  
benbiton22 כתב:
אבל לפי הצעות שקיבלתי הבנתי שהחיבור של אנלימיטד לא הכי יציב ובעצם דרך "צוואר בקבוק" שמגביל את המהירות ולא מאפשר לקבל את המהירות המלאה לעומת סלקום שזה חיבור ישיר לסיב.
...
אני לא יודע מאיפה הבנת את זה אבל כמו שכתבו מעלי זו אותה התשתית ואין שום "צוואר בקבוק". אתה צריך לבחור לפי איזה חברה/ספק אתה מעדיף. אישית אני עם אנלימטד+015 ומרוצה.

אם אתה מתחבר דרך סלקום תהיה "כבול" לספק סלקום/נטויז'ן (זה אותו דבר). אצל אנלימטד כמה שידוע לי אתה יכול לבחור בין 015, 018 או 019. כאשר 018 שמים מאחורי NAT שזה פחות מומלץ (ולדעתי גם החיבוריות שלהם לחו"ל פחות טובה). 019 חדשים יחסית ואני לא מכיר איך הם מעל תשתית אנלימטד, למיטב ידעתי הם ספק זול שאין לי ציפיות גבוהות ממנו. אם אתה הולך על אנלימטד אני ממליץ על 015, אני איתם כבר כמה שנים ומרוצה. אפילו הנושא של הניתוב שלהם ל-netflix נראה תקין אצלי כרגע (מנותב לאיטליה).

לבסוף לגבי הנושא של ה-wifi, אני לא בטוח בדיוק איזה ציוד מציעים לך אצל סלקום ואצל אנלימטד אבל כרגיל מדובר בציודים מאד זולים עם wifi שלא תמיד מספק. הייתי שוקל בחיוב לקנות ראוטר פרטי לפי הצרכים והתקציב. יש הרבה שירשורים בפורום בנושא, ראה לדוגמא את השירשור הזה ואת הפוסט שלי שם:
viewtopic.php?f=44&t=352376
אם אתה הולך על סלקום ואין לך דרישות מיוחדות אתה יכול להתחיל מהציוד שלהם ואם אתה לא מרוצה לעבור לציוד פרטי. בכל מקרה הייתי מתעקש לקבל מהם מתאם מדיה במכשיר נפרד מהראוטר כדי שתהיה לך את האופציה להחליף לראוטר פרטי בעתיד (הסיב נכנס למתאם מדיה שממנו יוצא כבל רשת לראוטר שלהם ואז אפשר להחליף לראוטר פרטי בקלות, בניגוד למקרה שמביאים לך ראוטר שהסיב נכנס ישירות אליו). אצל אנלימטד אם אני מבין נכון אתה קונה דרכם ראוטר ממש זול במחיר קצת יותר זול, השאלה האם הראוטר הזה יענה על הדרישות שלך? אם כבר אתה קונה ציוד ברמות מחירים האילו כנראה הייתי הולך על ציוד wifi 6 סיני כמו ה-AX3.

tairs007
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #4 

היי ערן,
האם,לדעתך, נתב הזה (https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=35904) יתחבר למתאם מדיה סיבים של סלקום?

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

27/11/2020 13:51  
tairs007 כתב:
היי ערן,
האם,לדעתך, נתב הזה (https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=35904) יתחבר למתאם מדיה סיבים של סלקום?
...
זה נתב מצויין, וכמו כל נתב אוניברסלי אחר לא תהיה בעיה לחבר אותו למתאם מדיה. שם לב שהנתב הנ"ל בתקן wifi 5 כאשר היום כבר יש דגמים של asus עם wifi 6 כמו לדוגמא:
https://www.asus.com/Networking-IoT-Ser ... /RT-AX86U/

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”