נתב סלקום - VV5822 - הגדרות BRIDGE לראוטר אסוס ?

אינטרנט, מהירות, סיבים, fiber, ספקים, בעיות בשירות

מנהל: מנהלי רשתות

שלח תגובה
Asustec
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נתב סלקום - VV5822 - הגדרות BRIDGE לראוטר אסוס ?

לינק להודעה #1 

היי !
הגעתי לפורום המגניב הזה דרך חיפוש, שבו מצאתי מספר הודעות מבחור אס בשם ערן שממש הרשים אותי, עם זאת לא הבנתי את הפרוצדורה לעומקה מפני שהחומרה עליה הוא דיבר היתה שונה משלי.

בכל מקרה אנסה לשאול במדוייק,
אני מנסה להשתמש בנתב VV5822 הלבן של סלקום כמודם בלבד, ולשלוח את הראוטינג לרשת MESH של אסוס שרכשתי. (AX86U ועוד שניים או שלושה 67U).
כרגע אני על דאבל NAT, פשוט חיברתי את האסוס השני לסלקום על מצב ROUTER וזה עובד בסדר, הסלקום על 10.0.x והאסוס על 192.168- אבל זה לא אידיאלי מפני שאני לא רוצה שהסלקום החלש הזה ינהל את העניינים.

האם אני צריך לקנות מודם נפרד או שיש איזשהי דרך לגרום לנתב הזה לשרת כמודם בלבד ולתת לאסוס את העבודה הקשה ?
בנוסף, יש קו טלפון על הסלקום, הוא לא קריטי, אבל אם אפשר שישאר פעיל זה יהיה כמובן נפלא.

ראיתי מודמים VOIP של ZYXEL באיביי, עם 2 יציאות טלפון, האם זה מה שאני צריך או שאפשר להסתדר עם הסלקום ?
https://www.ebay.com/itm/Modem-Router-Z ... SwnNtfrc1X

אני חלש מאד ברשתות בלאט, אני שמח ללמוד.

אני מחפש את הפתרון הכי נכון ואלגנטי, לא אכפת לי להוציא כסף בשביל לא לעשות קומבינות. אם הנתב של הסלקום הזה תמיד יהיה חצי קלאצ' אז אשמח להמלצה למודם אותו אני צריך לרכוש כדי להשאיר גם את הטלפון וגם שתהיה אפשרות BRIDGE פשוטה ובלי כאבי ראש.

תודה מראש!

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 307 פעמים
קיבל תודות: 701 פעמים

Re: נתב סלקום - VV5822 - הגדרות BRIDGE לראוטר אסוס ?

לינק להודעה #2 

15/11/2020 15:05  
Asustec כתב:
ראיתי מודמים VOIP של ZYXEL באיביי, עם 2 יציאות טלפון, האם זה מה שאני צריך או שאפשר להסתדר עם הסלקום ?
https://www.ebay.com/itm/Modem-Router-Z ... SwnNtfrc1X
...
אתה מחפש "מודם voip" (או יותר מדוייק, מודם/ראוטר/סוויץ/AP ו-voip הכל משולב במכשיר אחד) בגלל שיש לך גם קו טלפון של סלקום או בגלל שיש לך ספק voip בלתי תלוי (כלומר מחו"ל)? בכל מקרה לא נראה לי שזה מה שאתה צריך.

אתה כנראה צריך דבר ראשון מודם בלבד פרטי כמו לדוגמא ה-9970:
https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=18194
זה כמובן מודם/ראוטר משולב, אבל לא מומלץ להשתמש בו כמודם+ראוטר. תרצה להגדיר אותו במצב של מודם בלבד או bridge, לחבר ל-WAN של הראוטר הראשי ואם יש חייגן להגדיר את החייגן בראוטר הראשי. אם אין לך קו טלפון של סלקום (ראה המשך) אם אפשר עדיף לדעתי להשתמש בציוד של הספק כמודם בלבד, אבל למיטב הבנתי זה לא אפשרי במקרה שלך (שם לב שאין לי ניסיון אישי עם סלקום אז אני לא יכול להגיד בוודאות):
viewtopic.php?p=3091638#p3091638

ברגע שהמודם מוגדר כמודם בלבד אז הראוטר יקבל כתובת אינטרנט ולא יהיה לך double NAT. זאת כמובן הקונפיגורציה המומלצת, אלא אם אתה יודע בדיוק מה אתה עושה ולמה.

לגבי הקו טלפון:

א. אם זהו קו טלפון של סלקום, אתה חייב להשתמש בציוד שלהם כמתאם שיחות. לפי דיווחיים כאן בפורום אין בעיה לחבר את הציוד של סלקום מאחורי הציוד הפרטי. שם לב שאתה מחבר את ה-WAN של הציוד שלהם לרשת הפרטית ואם יש שימוש בחייגן הוא יהיה בראוטר הראשי (כלומר בציוד של סלקום צריך לשנות את החיבור WAN ל-dynamic IP).

ב. אם יש לך קו VOIP מחו"ל, אז יש מתאמים נפרדים שאפשר לחבר מאחורי הראוטר הראשי (אישית אני משתמש ב-obi200, לא בטוח האם הוא עדיין אופציה "שווה" היום). יש דיון ארוך בנושא בשירשור הבא (אם יש לך שאלות בנושא אפשר להמשיך את השירשור הבא או לפתוח שירשור חדש):
viewtopic.php?p=2925124#p2925124

בכל מקרה ברגע שציוד מסויים מתפקד כמודם בלבד הוא לא יכול לספק שירות VOIP כי אין לו בכלל חיבור אינטרנט (החיבור לספק נעשה בראוטר הראשי "דרך" המודם, למודם עצמו אין חיבור ברמה של TCP/IP).

Asustec
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לינק להודעה #3 

תודה רבה על הסיוע ! הVOIP הוא של סלקום.

אם הבנתיך נכון אלה האופציות שלי, תקן אותי אם אני טועה:

1. להשאר על דאבל נאט + טלפון בידיעה שזה סבטוחה אם אני רוצה לפתוח סרברי אחסון קטנים (יש עוד חסרונות ? הVPN שלי באסוס עובד מצויין עם קושחה MERLIN, כך שזה כאב ראש אחד פחות)
בנוסף אני כרגע לומד Linux בצורה מסודרת (בהיבט הגנת סייבר) ואני מאמין שיהיו כל מיני שיעורי בית שקשורים בסרברים ובדיקות פגיעות, אני בטח אדפק בנושא הזה לא ?

2. לקנות מודם ראוטר מהלינק של אייבורי, להגדיר ברידג' ולחייג מהאסוס, לבטל את קו הטלפון ושלום על ישראל (שזאת להבנתי האופציה המועדפת)

3. לקנות מודם ראוטר מהלינק של אייבורי, לחייג מהאסוס, ולנסות לחבר את הWAN של הסלקום כקליינט של האסוס, תוך שאני מבטל את הWAN CONNECTION+DHCP SERVER בהגדרות של סלקום, ומקווה שהVOIP יקבל רישום אוטומטית דרך האסוס ?
כלומר בסט אפ הזה יש שלוש קופסאות על השולחן.

להלן ההגדרות היחידות בסלקום שניתנות לשינוי שציינתי באופציה 3.

גילוי נאות:
**רוב הקליינטים השולחניים בבית מקבלים אינטרנט חוטי מהמודם של סלקום, דרך קופסאות moca Box CABLE-----DSL שיושבות אצל כל קליינט. אם זה קשור איך שהוא (לא רואה איך) אז לפחות שנדע :) בגלל שזה בית ישן, ללא שום שקעי DSL, הנחנו שזה הפתרון הכי יעיל כדי למנוע תלות יתר בWIFI.
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור
נערך לאחרונה על ידי Asustec ב 15/11/2020 22:40, נערך פעם 1 בסך הכל.

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

לינק להודעה #4 

15/11/2020 17:36  
Asustec כתב:
3. לקנות מודם ראוטר מהלינק של אייבורי, לחייג מהאסוס, ולנסות לחבר את הWAN של הסלקום כקליינט של האסוס, תוך שאני מבטל את הWAN CONNECTION+DHCP SERVER בהגדרות של סלקום, ומקווה שהVOIP יקבל רישום אוטומטית דרך האסוס ?
כלומר בסט אפ הזה יש שלוש קופסאות על השולחן.

להלן ההגדרות היחידות בסלקום שניתנות לשינוי שציינתי באופציה 3.
...
אין שום צורך לבטל DHCP SERVER שהרי הראוטר של סלקום יהיה עכשיו double NAT ולכן אין בעיה שיהיה לו שרת DHCP משלו למקרה שאתה בוחר לחבר ציוד אליו (כנראה שתרצה לחבר אליו ציוד אך ורק בשביל להגיע לממשק שלו, גם בשביל זה יותר נח שיש שרת DHCP). מן הסתם חשוב שהטווח כתובות שהראוטר של סלקום מחלק יהיה שונה מהטווח כתובות של הראוטר הפרטי. במקרה של ההגדרות כמו שהבאת בצילום מסך תדאג שהכתובת רשת בראוטר הפרטי תהיה שונה מ-10.100.102.0 (או תשנה את הכתובות בראוטר של סלקום).

לגבי חיבור ה-WAN שלו מה שצריך הוא שיקבל כתובת ב-DHCP בראוטר הפרטי (כמו כל מכשיר אחר שמתחבר לרשת המקומית). ברב הראוטרים יש הגדרה של צורת חיבור ה-WAN ואפשר לבחור שם אופציות כמו dynamic IP (שזה אומר לקבל כתובת מ-DHCP), או חייגן pppoe וכו'. קצת מוזר לי שאין אופציות כאלה בראוטר של סלקום (לדוגמא כתוב שהחיבור שלו כרגע הוא ppp שזה כנראה חייגן pppoe, אבל איך הוא יודע את השם משתמש וסיסמא שלך?!). בתקווה הוא יודע לזהות אוטומטית וברגע שאתה מנתק את ה-DSL שלו ומבחר את ה-WAN שלו הוא יקבל כתובת משם.

לבסוף לגבי ה-Mock Box, אני לא מכיר אבל זה נשמע כמו פתרון להעביר רשת על תשתית כלשהי במקום על כבלי רשת. במיוחד אם פתרון כזה עובד אצלך טוב זה מצויין וכרגיל יותר יציב מ-wifi. כמובן חשוב להעביר את כל החיבורים האילו ל"מאחורי" הראוטר הפרטי אם אתה משנה את תצורת הרשת. למודם/ראוטר הזול שאתה קונה לשימוש כמודם בלבד מתחבר רק דבר אחד - הפורט WAN של הראוטר הראשי. ואם אתה משתמש בראוטר של סלקום כמתאם שיחות אזי כל ציוד שתחבר מאחוריו יהיה מאחורי double NAT שזה כמובן לא מומלץ.

Asustec
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לינק להודעה #5 

נשמע מצויין !
אכן יש אפשרות לשנות סיסמא ויוזר מתחת לINTERNET ON OFF, אז מה שאתה אומר שמספיק להסיר את היוזר והסיסמא מהסלקום וזהו, לחבר אותו מאחורי הראוטר הפרטי כדי לקבל טלפון.

הדאבל NAT שהסלקום יצור לא יפגע ברשת הראשית עם המודם החדש והראוטר הפרטי נכון ? התכוונת שזה יפגע רק בציוד שאני אחבר ישירות לסלקום (מה שלא יקרה) נכון ?

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

לינק להודעה #6 

15/11/2020 19:42  
Asustec כתב:
נשמע מצויין !
אכן יש אפשרות לשנות סיסמא ויוזר מתחת לINTERNET ON OFF, אז מה שאתה אומר שמספיק להסיר את היוזר והסיסמא מהסלקום וזהו, לחבר אותו מאחורי הראוטר הפרטי כדי לקבל טלפון.
...
אין לי מושג איך בדיוק לעשות זאת ב-VV5822. כמו שכתבתי לעיל ברב הראוטרים יש בחירה של "סוג החיבור" של ה-WAN, עם אופציות כמו pppoe לעומת dynamic IP וכו'. תחפש הגדרה כזאת ותשנה ל-dynamic IP. אם אין הגדרה כזאת הייתי מבצע את החיבור הפיזי ובודק האם זה עובד, דבר ראשון בלי לשנות שום הגדרה ואם זה לא עובד משנה הגדרות ומנסה לגרום לזה לעבוד (כמו לדוגמא להסיר את היוזר והסיסמא, אישית אני בספק שזה יעזור אבל שווה לנסות אם זה לא עובד). הייתי בודק דבר ראשון אם יש אינטרנט במחשב שמחובר "מאחורי" הראוטר של סלקום (מחובר זמנית בשביל להגיע לממשק שלו). אחרי שהאינטרנט עובד בחיבור קצה גם הטלפון אמור לחזור לעבוד.

אם יש אינדיקציה לכתובת WAN שה-VV5822 קיבל אתה אפילו יכול לעשות את הבדיקה כבר עכשיו (לא יהיה אינטרנט בכלל, לא בראוטר הפרטי ולא בראוטר של סלקום, אבל תוכל לבדוק האם אתה מצליח לגרום ל-VV5822 לקבל כתובת מהראוטר הפרטי).

אולי מישהו שיש לו ניסיון עם ה-VV5822 יודע איך עושים זאת בדיוק?
15/11/2020 19:42  
Asustec כתב:
הדאבל NAT שהסלקום יצור לא יפגע ברשת הראשית עם המודם החדש והראוטר הפרטי נכון ? התכוונת שזה יפגע רק בציוד שאני אחבר ישירות לסלקום (מה שלא יקרה) נכון ?
...
כן.

Asustec
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לינק להודעה #7 

דלוקס, אעדכן !!
תודה מקרב לב

elic1973
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 1 פעם

לינק להודעה #8 

@Asustecאשמח לקבל עדכון כיצד עבד לך בסופו של דבר...
אני לקראת התקנה של סלקום בעוד שבוע ולא רוצה להשתמש בנתב שלהם.

Asustec
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לינק להודעה #9 

סגור, לא הספקתי להגיע לאייבורי בזמן פעמיים אבל מחר אני לא עובד ואני אטפל בעניין הזה.
המודם שערן המליץ לא במלאי אגב בשום מקום... זה משנה אם אני אקח את ה-DLINK המקביל שעולה 150 שקל ? נראה ששניהם VDSL2 עם התקנים היחסית אחרונים.

Asustec
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לינק להודעה #10 

טוב חבר'ה, הכל עובד מצויין חוץ מהVOIP.
הסלקום מקבל IP אצל הראוטר הראשי, אך מכיוון שאין מתגים לשנות את הWAN לDYNAMIC/אין אפשרות להסיר את שם המשתמש, הוא תמיד מנסה "להשתלט" ולעשות את שלו.
הקושחה של הסלקום ADB הזה בנויה כמו וירוס, ברגע שמחברים לו WAN הוא מבצע פעולות השתלטות ואי אפשר לעצור את זה.
נח כשמוכרים ראוטר למליוני מבוגרים, לא נוח כאשר רוצים לקנפג - ממליץ לכל חבר בפורום פה לוותר על הראוטר שלהם ולקנות לבד

דיבור עם כמה חבר'ה מסלקום אישר את העניין שאי אפשר לחבר אותו מאחורי הראוטר.

מפה לשם, ביטלתי את הקו טלפון והחזרתי את הציוד שלהם , אני כרגע רק על המודם והאסוס ומבסוט.
הראוטר סלקום הזה נורא יקר, ב20 ש"ח לחודש. ממליץ לכולם בכלל לא לרכוש אותו וללכת ישר על ראוטר ומודם פרטי.
השיאומי סטרימר עוד בסדר, אפשר למצוא הגיון כלכלי מסויים בהשכרה שלהם בהתחשב בזה שכל פעם שיוצא BOX חדש אפשר להתקמבן על שדרוג.

בגדול מאד מרוצה מהשירות הטכני של סלקום, קילומטרים שיפור מחברות הקבלן הקטנות.

YMMV

elic1973
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 1 פעם

לינק להודעה #11 

אמרתי לסלקום שאני אחליט במקום אם לקחת את הטלפון שלהם או לא.
אם זה לא יתאפשר במקום אני לא אקח את הנתב שלהם.

תכלס, לא כל כך צריך טלפון בבית עם כל הניידים :-)

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

לינק להודעה #12 

19/11/2020 1:41  
Asustec כתב:
טוב חבר'ה, הכל עובד מצויין חוץ מהVOIP.
הסלקום מקבל IP אצל הראוטר הראשי, אך מכיוון שאין מתגים לשנות את הWAN לDYNAMIC/אין אפשרות להסיר את שם המשתמש, הוא תמיד מנסה "להשתלט" ולעשות את שלו.
הקושחה של הסלקום ADB הזה בנויה כמו וירוס, ברגע שמחברים לו WAN הוא מבצע פעולות השתלטות ואי אפשר לעצור את זה.
נח כשמוכרים ראוטר למליוני מבוגרים, לא נוח כאשר רוצים לקנפג - ממליץ לכל חבר בפורום פה לוותר על הראוטר שלהם ולקנות לבד
...
דבר ראשון, גם אם סלקום לא תומכים בזה וגם אם "כמה חבר'ה מסלקום אישר את העניין שאי אפשר", בפועל זה פשוט עובד:
viewtopic.php?p=2936141#p2936141
viewtopic.php?p=2955260#p2955260
viewtopic.php?p=2984159#p2984159 (שם לב שהוא מציין במפורש "אופן החיבור ... מזהה באופן אוטומטי", כלומר זה לפחות עבד בזמנו גם ללא האפשרות "להסיר" את שם המשתמש וזה מתאים עם זה שאתה מקבל IP)
viewtopic.php?p=3063597#p3063597

אם אתה אומר שה"הסלקום מקבל IP אצל הראוטר הראשי", אזי הוא כבר משתמש ב-dynamic שהרי אם היה מנסה להשתמש בפרטי החיבור של ה-pppoe הוא לא היה מקבל כתובת בכלל. אני לא יודע להגיד בדיוק איפה הבעיה אצלך, אבל כמו שאתה רואה לעיל זה בהחלט אפשרי ועובד ורק עניין של חיבור נכון (למיטב הבנתי אפילו אין הגדרות לשנות בראוטר של סלקום). האם אתה יכול לגלוש באינטרנט ברגע כשאתה מחובר "מאחורי" הראוטר של סלקום (שמחובר דרך פורט ה-WAN שלו לראוטר הראשי)? אם כן אז גם קו הטלפון אמור לעבוד.

לא ברור מאיפה אתה מביא מילים לחלוטין לא קשורות כמו "וירוס" ו"מבצע פעולות השתלטות ואי אפשר לעצור את זה". ממליץ לכל חבר בפורום פה לבדוק את המידע הזמין ולהחליט בעצמו. למיטב הבנתי אין שום בעיה לחבר את הציוד של סלקום מאחורי ציוד פרטי כמתאם שיחות בלבד. בטח ובטח שאין שום וירוס או ניסיונות השתלטות (מה זה בכלל אומר?).

Asustec
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לינק להודעה #13 

כמו שאמרתי, Your Milage May Vary
חיברתי נכון, אם זה מה שאתה שואל... הגדרות הרי אין יותר מדי מה להתעסק, מי שהצליח אשריו.

וירוס משתנה את התנהגותו ללא INUPT, ומכיוון שהראוטר הזה, ברגע שלא מוצא חיבור חיוג יעיל, הולך לנתונים אחרים (של סלקום) זאת התנהגות של וירוס.
אפילו במוקד ראו שהוא מנסה לחייג, אפילו לאחר FACTORY RESET !

בכל מקרה לא ארצה להשאיר אשפה כזאת אצלי ב20 ש"ח לחודש גם אם זה היה עובד חלק, כי מדובר בתכנה סוג ב' לכל דבר.
מי שחייב טלפון שיהיה לו בצהלחה, שוב, לי זה לא עבד.

MrYair
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 291 פעמים

לינק להודעה #14 

אחי פשוט מאוד
תקנה מודם VDSL בלבד יש מלא באיביי
רק תוודא שהוא מתאים לתשתית בזק בישראל
חבר תגדיר את האסוס ושלום על ישראל.

בלי שום קשר גם עם תביא משהו אם VOIP סלקום בעד שלום עם איראן
לא יתנו את פרטי חשבון SIP כדי להגדיר במתאם שיחות משלך.

יש לי את הראוטר בית שימוש הזה שסלקום הביאו לי בעת חיבור לפייבר
זרוק אצלי בארון איפשהו.

שלח תגובה

חזור אל “אינטרנט - ספקים, תשתית, fiber”