משתף בחוויית שירות גרועה עם פרטנר סיבים

אינטרנט, מהירות, סיבים, fiber, ספקים, בעיות בשירות
eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 326 פעמים
קיבל תודות: 741 פעמים

Re: משתף בחוויית שירות גרועה עם פרטנר סיבים

הודעה שלא נקראה #16 

@Soccer
לפחות חלק מהדברים שאתה כותב אני לא מצליח להבין (כמו לדוגמא מה ההבדל בין VLAN ל-VLAN interface). אנסה בכל זאת לענות:

א. עד כמה שיודע לי יש האצה מלאה בנושא של VLANs, כולל תקשורת בתוך אותו ה-VLAN שמבוצעת לגמרי בחומרה ע"י ה-switch החומרתי (בין פורטים המשוייכים ל-switch ומוגדרים בצורה נכונה) וכולל ניתוב בין VLANים שונים שמקבל את אותה האצה חומרתית כמו כל ניתוב אחר בין רשתות שונות (בהינתן שהאצה החומרתית הופעלה כראוי).

ב. חוקי הפיירוול עובדים בראש וראשונה לפי ממשקים (כולל VLANs שנחשבים כמובן ממשק אחר) ולפי כתובת IP (כולל טווחי כתובות). שם לב שכל הרעיון של VLANs הוא להגדיר את החוקים לפי הממשק ולא לפי טווחים הכתובות (אפשר להגדיר חוקים לפי טווחי כתובת עם או בלי VLANs אבל אז "לקוח" יכול לשנות את הכתובת במכשיר שלו וכך לעקוף את החוקים; חוקים שמוגדרים לפי הממשק של ה-VLAN דורשים שינוי ברמה של ציוד הרשת שמנהל את ה-VLANs בשביל לעקוף).

ג. עד כמה שידוע לי אין מגבלה על כמות הכתובת שה-NAT יכול לטפל בהן (עד כדי המגבלות החומרה של הנתב אבל זה לא משהו שתצליח להגיע אליו).

ד. לגבי המהירות, שוב המגבלה שאני מכיר היא על 1 גיגה על כל התעבורה שעוברת "ניתוב" ביחד (בניגוד לדוגמא לתעבורה שעוברת בתוך אותה רשת או VLAN ולכן נשארת ברמה החומרתית של ה-switch ועליה אין את המגבלה הזאת). זה כולל גם תעבורת WAN to LAN (שהרי אלה רשתות שונות) וגם תעבורה בין ה-VLANים השונים, ולכן אם לדוגמא יש לך חיבור WAN של 1 גיגה ובו זמנית אתה גם מנסה להעביר במהירות של 1 גיגה בין VLAN אחד לשני תראה מגבלה שה-throughput הכללי של הניתובים הנ"ל יהיה מוגבל ל-1 גיגה ביחד.

ד. אני לא מכיר שום אופציה של IPTV בשום נתב. אני גם לא מכיר שום קשר בין IPTV ל-multicast (הרי IPTV עובד מול האינטרנט אז מן הסתם הוא לא יכול להשתמש ב-multicast). יש אופציה לעשות IGMP spoofing (ראה פירוט כאן). על אף זאת, לדעתי תמיד דבר ראשון כדאי לבדוק את האופציה לתכנן את הרשת וההפרדה ל-VLANs בצורה כזו שלא יהיה צורך ב-IGMP spoofing.

Soccer
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 18 פעמים
קיבל תודות: 0

הודעה שלא נקראה #17 

04/12/2020 20:55  
eran405 כתב:
@Soccer
לפחות חלק מהדברים שאתה כותב אני לא מצליח להבין (כמו לדוגמא מה ההבדל בין VLAN ל-VLAN interface). אנסה בכל זאת לענות:

א. עד כמה שיודע לי יש האצה מלאה בנושא של VLANs, כולל תקשורת בתוך אותו ה-VLAN שמבוצעת לגמרי בחומרה ע"י ה-switch החומרתי (בין פורטים המשוייכים ל-switch ומוגדרים בצורה נכונה) וכולל ניתוב בין VLANים שונים שמקבל את אותה האצה חומרתית כמו כל ניתוב אחר בין רשתות שונות (בהינתן שהאצה החומרתית הופעלה כראוי).

ב. חוקי הפיירוול עובדים בראש וראשונה לפי ממשקים (כולל VLANs שנחשבים כמובן ממשק אחר) ולפי כתובת IP (כולל טווחי כתובות). שם לב שכל הרעיון של VLANs הוא להגדיר את החוקים לפי הממשק ולא לפי טווחים הכתובות (אפשר להגדיר חוקים לפי טווחי כתובת עם או בלי VLANs אבל אז "לקוח" יכול לשנות את הכתובת במכשיר שלו וכך לעקוף את החוקים; חוקים שמוגדרים לפי הממשק של ה-VLAN דורשים שינוי ברמה של ציוד הרשת שמנהל את ה-VLANs בשביל לעקוף).

ג. עד כמה שידוע לי אין מגבלה על כמות הכתובת שה-NAT יכול לטפל בהן (עד כדי המגבלות החומרה של הנתב אבל זה לא משהו שתצליח להגיע אליו).

ד. לגבי המהירות, שוב המגבלה שאני מכיר היא על 1 גיגה על כל התעבורה שעוברת "ניתוב" ביחד (בניגוד לדוגמא לתעבורה שעוברת בתוך אותה רשת או VLAN ולכן נשארת ברמה החומרתית של ה-switch ועליה אין את המגבלה הזאת). זה כולל גם תעבורת WAN to LAN (שהרי אלה רשתות שונות) וגם תעבורה בין ה-VLANים השונים, ולכן אם לדוגמא יש לך חיבור WAN של 1 גיגה ובו זמנית אתה גם מנסה להעביר במהירות של 1 גיגה בין VLAN אחד לשני תראה מגבלה שה-throughput הכללי של הניתובים הנ"ל יהיה מוגבל ל-1 גיגה ביחד.

ד. אני לא מכיר שום אופציה של IPTV בשום נתב. אני גם לא מכיר שום קשר בין IPTV ל-multicast (הרי IPTV עובד מול האינטרנט אז מן הסתם הוא לא יכול להשתמש ב-multicast). יש אופציה לעשות IGMP spoofing (ראה פירוט כאן). על אף זאת, לדעתי תמיד דבר ראשון כדאי לבדוק את האופציה לתכנן את הרשת וההפרדה ל-VLANs בצורה כזו שלא יהיה צורך ב-IGMP spoofing.
...
תודה רבה ערן ,
אשמח לשאול עוד כמה שאלות לגבי מה שענית לי ,

א. כן זה מה שרציתי לדעת , שגם INTERFACE VLAN עם כתובת IP וגם VLAN מאצים בחומרה .

ג. במידה ואני מתקשר בין שני מחשבים באותו VLAN וגם בנוסף ממחשב אחר מדבר החוצה לאינטרנט אז יהיה במקביל וכל אחד מהם יקבל 1 גיגה בנפרד ולא ביחד ?

ד. אז במידה ויש לי VLAN יעודי רק למכשירי סטרימינג , אז אין לי צורך להתעסק עם הגדרות אחרות כדי לאפשר מינימום השהיות ?
( כדי לשחק עם QOS ? )

ה. אני הבנתי שנטפליקס או אמזון וידאו עובד בשיטת CLIENT-SERVER כמו יוטיוב .
השאלה בקודי לדוגמא , שאתה מריץ ערוץ 12 מעידן + , זה עובד בשיטת CLIENT-SERVER , P2P , MULTICAST ?
( יש הגדרות מומלצות על קודי , מתג , נתב - בכל השרשרת הזאת כדי להקטין מהצד שלי את השיהוי כמה שאפשר בנוגע לצפייה ישירה באינטרנט דרך קודי בעידן + )

ו. לגבי הנתב QUIBITI X SFP , ראיתי שיש לו אפשרות POE , איך אני יכול לדעת אם הוא יתמוך במתאם של בלקין מבחינת חשמל :

Ethernet + Power Adapter with Lightning Connector
https://www.belkin.com/us/p/P-F8J227/

תודה רבה .

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 326 פעמים
קיבל תודות: 741 פעמים

הודעה שלא נקראה #18 

@Soccer
ג. כן

ד. אני לא מכיר שימוש כזה ב VLAN שמשמש בשביל הפרדה בין רשתות, בעיקר מתאמי אבטחת רשת. אני מכיר שום קשר בין "השהיות" לבין VLAN (וחוץ מזה לסטרימינג אין משמעות ל latency אלא רק לקבלה של רוחב הפס הנדרש בצורה יציבה, לדברים כמו משחקי רשת יש חשיבות ל latency).

ה. לא מכיר, אבל אם זה תקשורת עם האינטרנט זה לא יכול להיות multicast (שעובד רק בתוך אותה רשת/VLAN). בכל מקרה אין קשר ל"שיהוי".

ו. למיטב הבנתי ה ER-X-SFP יכול להוציא passive 24V. אם זה טוב לציוד שקישרת זה אמור לעבוד (מעיון זריז בלינק שהבאת אני לא רואה איזה סוג poe הציוד הזה מצפה). שם לב שחשוב לקחת את הדגם SFP אם אתה רוצה poe כי ל ER-X הרגיל יש רק poe in ו-poe passthrough.

שלח תגובה

חזור אל “אינטרנט - ספקים, תשתית, fiber”