משתף בחוויית שירות גרועה עם פרטנר סיבים

אינטרנט, מהירות, סיבים, fiber, ספקים, בעיות בשירות

מנהל: מנהלי רשתות

שלח תגובה
LeeJunFan
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

משתף בחוויית שירות גרועה עם פרטנר סיבים

לינק להודעה #1 

היי,
מעוניין לשתף בחווייה גרועה שהייתה לי עם פרטנר.
הצטרפתי לסיבים של פרטנר לפני חודשיים בחבילה של 500Mb + קו טלפון ביתי.
הראוטר שקיבלתי הוא ראוטר הדגל שלהם - Technicolor DGA2232
ברגע ההתקנה בדקנו את החיבור מול אחד המחשבים בבית (קווי) וקיבלנו בערך 470, סבבה.
בנוסף, הסבתי את אחד החדרים בבית למשרד - הוא מרוחק מהראוטר ודרוש לי שם חיבור קווי, אז הזמנתי כבל רשת 40 מטר cat6 מ-KSP.
לפני שהעברתי אותו דרך הקיר, חיברתי אותו סתם ככה דרך הסלון כדי לבדוק שהוא תקין - קיבלתי מהירות אפסית (10Mb במקרה הטוב) ותקשורת מקרטעת.
הכבל תקין - בדקתי אותו בין 2 מחשבים (עם iperf) וקיבלתי 1Gb.
בנוסף שאלתי סוויץ' מחבר, חיברתי אותו בטור אל הראוטר עם כבל קצר, ומהסוויץ' מתחתי את הכבל 40 מטר - וקיבלתי 470 כמו שצריך להיות.
אותו דבר עשיתי עם ראוטר נוסף (חיברתי ראוטר פרטי בטור לראוטר של פרטנר עם כבל קצר) וקיבלתי אותן תוצאות - 470.
רק כשמחברים את הראוטר של פרטנר ישירות לציוד כלשהו עם כבל 40 מטר - מקבלים תקשורת מקרטעת.
מסקנה - הבעיה בראוטר של פרטנר לא מסוגל לדחוף סיגנל מספיק חזק. או במילים אחרות - ראוטר פח.
למי שפחות מתמצא - כבל cat6 מסוגל להעביר מהירות של 1Gb עד למרחק של 100 מטר בלי בעיה (הוא יכול גם להעביר 10Gb למרחק יותר קצר, אבל זה לא רלוונטי).

התקשרתי לפרטנר - ופה התחיל סיפור שלהם.
דיברתי עם 5 נציגים שונים לפחות. זה נע בין כאלה שאומרים שאין להם מה לעשות לכאלה שטוענים שהציוד שלי תקול (גם אחרי שהסברתי להם על כל הבדיקות שעשיתי).
היו אצלי בבית 2 טכנאים - לא מקצועיים בעליל.
הראשון חיבר כבל של מטר מהראוטר ללפטופ שלו, ראה שהוא מקבל מהירות גבוהה ומשם לא היה עם מי לדבר. הוא המשיך לטעון שמבחינתו, עם הציוד שלו זה עובד ולכן פרטנר לא מספקים תמיכה מעבר לזה. בנוסף הוא אמר שטויות גמורות, כמו זה שהכבל דפוק (למרות הבדיקות שביצעתי מולו) וששימוש בכבל הזה יכול להרוס לי את המחשב.
הטכנאי השני הגיע אחרי ששירות לקוחות הבטיחו לי שיישלח אליי טכנאי מומחה. מה אני אגיד? הגיע טכנאי חובב שהייתי צריך להסביר לו דברים בסיסיים ביותר (הייתי טכנאי רשת בשירות הצבאי שלי, כך שידע בנושא לא חסר לי) - מומחה הוא לא היה. ניסה להחליף ראוטר, ומשזה לא עזר הוא הלך בטענה שהוא לא יודע איך לעזור לי.

איך זה הסתכם בסוף?
את הראוטר של פרטנר אני לצערי לא יכול להחליף לראוטר פרטי, מכיוון שאני משתמש גם בשירותי הטלפון שלהם - כך שאני זקוק לו בכל מקרה.
קניתי סוויץ מאמזון ב-20 דולר, חיברתי אותו לראוטר עם כבל מטר, וממנו אני מחבר כבלים לשאר המכשירים בבית (כולל את הכבל 40 מטר שמאז כבר העברתי דרך הקיר).
עכשיו אני מקבל ביצועים טובים באינטרנט, ועל התשתית שלהם אין לי דבר רע לומר.
שירות הלקוחות שלהם לעומת זאת מזעזע. צריך לעבור מסכת ייסורים שלמה עד שמגיעים לטכנאי בכיר או למנהל (בשירות לקוחות).
נראה שיש אפס תיעוד לשיחות קודמות - כי בכל שיחה עם נציג או עם טכנאי הייתי צריך לפרוש בפניהם מחדש את כל הסיפור.
בשום שלב לא הציעו לי הנחה, זיכוי על הסוויץ' שנאלצתי לרכוש או כל צורה אחרת של פיצוי. הדבר היחיד שהוצע לי זה לרכוש מהם כבל 40 מטר ב-250 שקל! (בדיקה קצרה בזאפ מראה שזה יותר מכפול מהמחיר בשוק, ומדובר בכבל שהטכנאים שלהם חותכים ידנית ולא משהו תעשייתי).

בשורה התחתונה - אני מאוד מאוכזב מהשירות שלהם. כרגע אני נשאר איתם כי לצערי הם ספק הסיבים היחיד שמגיע אליי הביתה, ובסופו של דבר הצלחתי למצוא לעצמי פיתרון.
אבל למי שקורא את זה - אני ממליץ בחום להיזהר ולברר איתם מראש אם יש לכם צורך בבית בחיבור שהוא קצת לא סטנדרטי, או שיש סיכוי שתזדקקו לשירות לקוחות מעבר לדברים בסיסיים.

dima_vy
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 133 פעמים
קיבל תודות: 286 פעמים

Re: משתף בחוויית שירות גרועה עם פרטנר סיבים

לינק להודעה #2 

כן, נשמע לא מי יודע מה השירות. אבל לעניין של שימוש פרטי, דווקא בפרטנר אפשר להשתמש בכל שרשרת הציוד בשירות הפרטי, החל מנתבים עם כניסה אופטית כמו https://mikrotik.com/product/hex_s, ולעניין של שימוש בנתב פרטי עבור קו הביתי אתה יכול לעניין בדיון ארוך שהיה פה בפורום (וגם מדי פעם מתעורר שוב) כאן:
בערך מהודעה הזאת:
https://htmag.co.il/phpbb/viewtopic.php ... 4#p2925124
אבל כמובן מוזמן לקרוא מהתחלה
בהצלחה

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 307 פעמים
קיבל תודות: 706 פעמים

לינק להודעה #3 

09/11/2020 19:50  
LeeJunFan כתב:
את הראוטר של פרטנר אני לצערי לא יכול להחליף לראוטר פרטי, מכיוון שאני משתמש גם בשירותי הטלפון שלהם - כך שאני זקוק לו בכל מקרה.
...
בנוסף לאופציה ש-dima קישר לעיל (שימוש בספק שירות מחו"ל), אמור להיות אפשרי לחבר את הראוטר של פרטנר מאחורי ראוטר פרטי לשימוש כמתאם שיחות בלבד. אתה צריך לחבר את ה-WAN שלו לראוטר הפרטי ולוודא שהחיבור שלו מוגדר כ-DHCP. אם אני זוכר נכון היו כמה משתמשים שאישרו שהשיטה הזאת עובדת ללא בעיות בסלקום פייבר. אני לא זוכר האם היו גם כאלה שאישרו שזה עובד בפרטנר פייבר, לכן גם אשמח אם אתה מנסה אם תעדכן כאן לגבי מה עשית והאם זה עובד.

מיותר לציין שאין מה לצפות לעזרה מהתמיכה של פרטנר בנושא.

TheCoolest
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
נתן תודות: 154 פעמים
קיבל תודות: 1794 פעמים
יצירת קשר:

לינק להודעה #4 

מה שערן אמר עובד יופי עם הראוטר של פרטנר. יש לי ER-X-SFP שמחובר ישירות לסיב, ואת הראוטר שלהם חיברתי ל-WAN עם הגדרת DHCP והטלפוניה עבדה.
אחרי שנגמרה שנה ראשונה, עלות הקו 20 ש"ח + השכרת ראוטר עוד 25 ש"ח. אמרתי לא תודה והזדכתי על הקו והראוטר.

djsavta
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

לינק להודעה #5 

10/11/2020 0:42  
TheCoolest כתב:
מה שערן אמר עובד יופי עם הראוטר של פרטנר. יש לי ER-X-SFP שמחובר ישירות לסיב, ואת הראוטר שלהם חיברתי ל-WAN עם הגדרת DHCP והטלפוניה עבדה.
אחרי שנגמרה שנה ראשונה, עלות הקו 20 ש"ח + השכרת ראוטר עוד 25 ש"ח. אמרתי לא תודה והזדכתי על הקו והראוטר.
...
אתה על קו של 1 ג'יגה?
אני שוקל לקנות את הראוטר הזה (אין לי שימוש בטלפוניה).
אתה מקבל את מלוא המהירות ממנו?
אני צריך להוסיף לו גם סוויץ?

TheCoolest
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

לינק להודעה #6 

כן, מקבל 1 גיגה. אבל שים לב שהוא מוגבל ל-1 גיגה בסה"כ (UP+DOWN). אז מהירות הורדה בבדיקות יוצאת בערך 920 מגה לשניה.
התקנתי אותו בארון התקשורת. יש לי 5 נקודות רשת בבית, והוא בדיוק מספיק מבלי שיהיה לי צורך בסוויץ'.

djsavta
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לינק להודעה #7 

10/11/2020 18:44  
TheCoolest כתב:
כן, מקבל 1 גיגה. אבל שים לב שהוא מוגבל ל-1 גיגה בסה"כ (UP+DOWN). אז מהירות הורדה בבדיקות יוצאת בערך 920 מגה לשניה.
התקנתי אותו בארון התקשורת. יש לי 5 נקודות רשת בבית, והוא בדיוק מספיק מבלי שיהיה לי צורך בסוויץ'.
...
נשמע מעולה :)
אתה חושב שאם אני מוסיף לו סוויץ' זה יאפשר לי לפתור את העניין של 1 גיגה בסה"כ?

TheCoolest
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

לינק להודעה #8 

הכוונה 1גיגה בסה"כ בחיבור של ה-WAN. זה לא קשור לסוויץ' הפנימי, שכבר קיים במכשיר.

djsavta
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לינק להודעה #9 

10/11/2020 19:29  
TheCoolest כתב:
הכוונה 1גיגה בסה"כ בחיבור של ה-WAN. זה לא קשור לסוויץ' הפנימי, שכבר קיים במכשיר.
...
רק מעדכן אותך שקניתי את הראוטר, עובד מעולה כבר שבוע מרגע שעשיתי offload :)
עלה 340 ש"ח מ-senetic (היה להם new open box באיזה 100 שקל הנחה)
תודה על ההמלצה!

Soccer
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 18 פעמים

לינק להודעה #10 

שלום ,
אני גם מתעניין לקנות את הראוטר הזה ,
אשמח לחוות דעת ולעצות לגבי הרכישה ומאיפה כדאי לקנות אותו היום .

לגבי יציאת LAN TO WAN זה 1 גיגה כולל הורדה והעלאה , לגבי יציאות ה-LAN הפנימיות שמחשבים משתפים מידע ביניהם זה יכול להגיע עד 1 גיגה העלאה או 1 גיגה הורדה במקביל ללא שום בעיה ?

איזה הגדרות ראשוניות מומלץ לשים על הראוטר ?
יש לך מדריך לגבי הגדרות ראשוניות ואיך מתפעלים אותו ,

תודה רבה.

TheCoolest
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

לינק להודעה #11 

את התשובה לשאלה הראשונה יש שני פוסטים מעלה.
איזה הגדרות? DHCP עבור פורט ה-SFP. מעבר לזה תלוי בך. נקודה אחת היא שצריך להפעיל Hardware Offloading:
https://help.ui.com/hc/en-us/articles/1 ... Offloading
מדריך משתמש יש באתר היצרן.

Soccer
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 18 פעמים

לינק להודעה #12 

27/11/2020 16:48  
TheCoolest כתב:
את התשובה לשאלה הראשונה יש שני פוסטים מעלה.
איזה הגדרות? DHCP עבור פורט ה-SFP. מעבר לזה תלוי בך. נקודה אחת היא שצריך להפעיל Hardware Offloading:
מדריך משתמש יש באתר היצרן.
...
תודה רבה על העזרה,
רק עכשיו אני חזרתי כי לא הייתי פה .
עדיין לא הצלחתי להבין בין הפורטים הפנימיים של המתג בין מחשבים האם יש 1 גיגה סימטרי ובו זמנית ?
לגבי הנתב , הוספת לו כבל ברזל מאחורה ל-GROUNDING ? או הסתפקת בהארקה של הכבל חשמל בלבד ?
מבחינת הארקה של הכבל חשמל של המכשיר , הוא מאריק גם את ההפרעות אלקטרומגנטיות שנוצרות על הכבל רשת המסוכך שמחובר לפורטים ?

בנוגע להגדרות מתקדמות בנתב ,
ACL ו- INTERFACE VLAN זה גם ברמת החומרה או התוכנה ?
יש אפשרות להגדיר מספר כתובות NAT-PAT להמרה כמספר ה-VLAN -ים שאני יגדיר על הנתב ?
יש אפשרות גם לעשות INTERFACE VLAN עם כתובת IP ?
וכל הגדרות האלה משפיעות על מהירות שאני יקבל בסוף ?

תודה רבה,
ואחלה יום .

TheCoolest
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

לינק להודעה #13 

1. כן.
2. לא.

אני לא יודע לענות על שאר השאלות כי לא חקרתי את הנושאים האלה לעומק.

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 307 פעמים
קיבל תודות: 706 פעמים

לינק להודעה #14 

02/12/2020 17:02  
Soccer כתב:
בנוגע להגדרות מתקדמות בנתב ,
ACL
...
אני לא מבין למה אתה מתכוון ACL.
Soccer כתב:
INTERFACE VLAN זה גם ברמת החומרה או התוכנה ?
...
בחומרה:
(כן זה בדיוק אותו לינק שכבר הביאו לעיל, וכן גם קודם הופיע שם V ירוק בשורה של ה-VLANs)
Soccer כתב:
יש אפשרות להגדיר מספר כתובות NAT-PAT להמרה כמספר ה-VLAN -ים שאני יגדיר על הנתב ?
...
אני לא בטוח שאני מבין למה אתה מתכוון אבל אני די בטוח שהתשובה כן, יש חוקי firewall/NAT מאד נוחים.
Soccer כתב:
יש אפשרות גם לעשות INTERFACE VLAN עם כתובת IP ?
...
כן כרגיל אתה מגדיר לראוטר כתובת בכל VLAN וכמובן גם שרת DHCP לכל VLAN וכו'. אני בכלל לא בטוח לגבי האופציה לא הגדיר זאת ככה.
Soccer כתב:
וכל הגדרות האלה משפיעות על מהירות שאני יקבל בסוף ?
...
לא ברור בדיוק על איזה מהירות אתה מדבר ועל איזה הגדרות. לדוגמא המהירות בין פורטים של ה-switch (בתקשורת בתוך אותו ה-VLAN), נעשית תמיד בחומרה ואינה תלויה בהגדרות. אם אתה מתכוון לתקשורת בין VLANs שונים, אזי ל-ER-X יש יכולת ניתוב כוללת של 1 גיגה (כלומר הניתוב הכולל בין VLANים שונים ובין האינטרנט לשני הכיוונים מוגבל ל-1 גיגה בסה"כ; מבחינת הגדרות צריך רק לוודא שה-offloading מופעל). כרגיל לא תרגיש את המגבלה הזאת, אבל אם אתה מגיע אליה אתה כנראה צריך ציוד יותר יקר (לדוגמא ER-12 או ER-4 וסוויץ מנוהל בנפרד, צריך גם להבין בדיוק מה הצרכים והטופולוגיה, גם לציוד כזה יש את המגבלות שלו).

שלח תגובה

חזור אל “אינטרנט - ספקים, תשתית, fiber”