בזק והוט יחויבו לפרסם מדי חודש מפה עם הכתובות שבהן נפרסה תשתית סיבים אופטיים

אינטרנט, מהירות, סיבים, fiber, ספקים, בעיות בשירות

מנהל: מנהלי רשתות

שלח תגובה
רןכהן
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
הודעות: 266
הצטרף: יולי 2020
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 11 פעמים

בזק והוט יחויבו לפרסם מדי חודש מפה עם הכתובות שבהן נפרסה תשתית סיבים אופטיים

לינק להודעה #1 

חברות התקשורת בעלות התשתית בזק והוט יחויבו לפרסם אחת לחודש על גבי מפה מקוונת באתר האינטרנט שלהן את הכתובות שבהן נפרשה תשתית הסיבים האופטים ● בנוסף, יחויבו להודיע לספקי האינטרנט מראש על אזורים שבהם הן עומדות לספק שירותים על גבי רשתות מתקדמות.


משרד התקשורת פרסם החלטה, שלפיה חברות התקשורת בעלות התשתית בזק והוט יפרסמו באתר האינטרנט שלהן על גבי מפה מקוונת (המאפשרת מתכונת של שליפת מידע במפה, הכנסת כתובת וקבלת מענה) בכל חודש את תשתית הסיבים האופטיים אשר נפרסה, כדי שצרכנים יוכלו לדעת האם באזור שלהם קיימת תשתית סיבים.

בנוסף קבע המשרד, כי הן יחויבו להודיע לספקי שירות אינטרנט על אזורים שבהן יספקו שירות על גבי רשתות מתקדמות שלושה חודשים מראש טרם הפעלתן באזורים אלו. זאת כדי לאפשר לספקי השירות להיערך לאספקת השירותים עם פעולות שיווק וגיוס לקוחות בצורה שוויונית.

עוד נקבע בהחלטה, כי חברות התשתית יעבירו לספקי השירות נתונים נוספים בנוגע לפריסת תשתית הסיבים (כגון ביצוע התקנה, תיקון תקלות וכו').

משרד התקשות מציין, כי לבעלותהתשתית בזק והוט יתרונות תחרותיים מובנים לעומת ספקי השירות, ובין היתר קיים חוסר איזון מובנה במידע שיש לספקי שירות, המבקשים לעשות שימוש בתשתית הפיזית של בעל התשתית, לעומת המידע שיש לבעל התשתית על ספקי השירות, בפרט לאור העובדה כי פריסת הרשת, ובייחוד חיבור המקטעים האחרונים, כולל הפריסה במבנים והדלקת הרשת, נעשית באופן הדרגתי. לפיכך קיימת חשיבות רבה לציבור ולחברות המתחרות העושות שימוש סיטונאי ברשתות המתקדמות להיערך להדלקת הסיבים בהתאם לתוכנית הפריסה של בעלות התשתית.

שר התקשורת, יועז הנדל, ציין, כי "אנחנו מתכוונים לצמצמם את העשור האבוד בתחום תשתיות התקשורת. מהפכת הסיבים מחייבת שקיפות לספקי השירות השונים וללקוחות. היעד הוא שכל מקום במדינת ישראל יהיה מחובר במהירות לאינטרנט מהיר״.
https://www.pc.co.il/thenewcom/325108/
אני לא הייתי חבר כנסת

שלח תגובה

חזור אל “אינטרנט - ספקים, תשתית, fiber”