חיבור חדש לאנלימיטד בבניין ישן ובכלל

אינטרנט, מהירות, סיבים, fiber, ספקים, בעיות בשירות

מנהל: מנהלי רשתות

שלח תגובה
bourbon
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים
יצירת קשר:

חיבור חדש לאנלימיטד בבניין ישן ובכלל

לינק להודעה #1 

היום התקשרו אלי מאנלימיטד (אחרי שנים של פניות לספקי הפייבר השונים) וסגרתי על המקום התקנה לשלישי הבא. יש לי כמה תהיות שאשמח לקבל פידבק עליהן מאנשים שהתקינו אצלהם אנלימיטד/סלקום פייבר לאחרונה:

1. מה נכנס לתוך הבית? להבנתי בעבר סלקום היתה נכנסת עם סיב, בעוד אנלימיטד היתה נכנסת עם כבל רשת. להבנתי עכשיו מדובר באותה פריסה - במה הם בחרו?
2. האם למישהו יש ניסיון איך הם משחילים את הכבלים ברמת הבניין? מדובר במבנה ישן משנות השבעים ללא תשתיות כבילה חוץ מהתעלות של בזק (טלפוניה). אני מעדיף שלא יקדחו לי חורים בקיר חיצוני; שמתי לב שהקופסא הראשית של אנלימיטד הותקנה ליד הקופסא של בזק, וקרובה לנקודה בה הכבל של בזק נכנס לתוך הבניין. האם סביר להניח שהם ישחילו סיב דרך אותה התעלה, יגיעו לארון של בזק (שנמצא בחדר המדרגות), ומשם ימשיכו לדירות השונות - לצד כבלי הנחושת של בזק?
3. בדקתי וראיתי שסלקום פייבר גם הוא מופיע עכשיו כזמין בכתובת שלי, מן הסתם כי זו אותה התשתית. האם יש איזשהו הבדל בפועל בין סלקום לבין אנלימיטד? מבחינת היצע הספקים? השירות? עלויות?

תודה רבה!

Ymac
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 21 פעמים
קיבל תודות: 44 פעמים

Re: חיבור חדש לאנלימיטד בבניין ישן ובכלל

לינק להודעה #2 

זה תלוי אם הגיעה אליך התשתית של אנלימיטד או של סלקום - למרות שהאחת קנתה את השנייה הפריסות שלהם עדיין שונות.
אני אנחש שכבר לא פורסים בדיוק את התשתית של אנלימיטד ללקוחות חדשים (הרבה יותר יקר מהשיטה של סלקום) ולכן הניחוש הכי טוב (פלוס העובדה שאתה אומר שגם סלקום פייבר פתאום זמין לך) שזה סלקום == ייכנס הביתה סיב בודד (GPON)

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 307 פעמים
קיבל תודות: 706 פעמים

לינק להודעה #3 

04/11/2020 23:08  
bourbon כתב:
היום התקשרו אלי מאנלימיטד (אחרי שנים של פניות לספקי הפייבר השונים) וסגרתי על המקום התקנה לשלישי הבא. יש לי כמה תהיות שאשמח לקבל פידבק עליהן מאנשים שהתקינו אצלהם אנלימיטד/סלקום פייבר לאחרונה:

1. מה נכנס לתוך הבית? להבנתי בעבר סלקום היתה נכנסת עם סיב, בעוד אנלימיטד היתה נכנסת עם כבל רשת. להבנתי עכשיו מדובר באותה פריסה - במה הם בחרו?
2. האם למישהו יש ניסיון איך הם משחילים את הכבלים ברמת הבניין? מדובר במבנה ישן משנות השבעים ללא תשתיות כבילה חוץ מהתעלות של בזק (טלפוניה). אני מעדיף שלא יקדחו לי חורים בקיר חיצוני; שמתי לב שהקופסא הראשית של אנלימיטד הותקנה ליד הקופסא של בזק, וקרובה לנקודה בה הכבל של בזק נכנס לתוך הבניין. האם סביר להניח שהם ישחילו סיב דרך אותה התעלה, יגיעו לארון של בזק (שנמצא בחדר המדרגות), ומשם ימשיכו לדירות השונות - לצד כבלי הנחושת של בזק?
3. בדקתי וראיתי שסלקום פייבר גם הוא מופיע עכשיו כזמין בכתובת שלי, מן הסתם כי זו אותה התשתית. האם יש איזשהו הבדל בפועל בין סלקום לבין אנלימיטד? מבחינת היצע הספקים? השירות? עלויות?

תודה רבה!
...
1. כמעט בטוח שזה יהיה סיב שנכנס לבניין (למיטב ידעתי אנלימטד כבר לא פורסים את טכנלוגיית ה-ptp עם כבלי רשת שהייתה להם קודם).

2. העדיפות תמיד תהיה להשחיל בתעלות התקשורת הקיימות ואם צריך תתעקש על זה. רק אם אין שום אופציה להעביר בתעלות הקיימות הם אמורים להציע לך פתרונות אחרים ולגטימי לגמרי לסרב להם. לדעתי לא תהיה שום בעיה להעביר סיב במקביל לחוט של בזק.

3. למיטב ידעתי דרך סלקום פייבר אפשר להתחבר אך ורק לספק סלקום (שמעל תשתית אלמיטד זאת הדרך היחידה להתחבר אליו). דרך אנלימטד יש ספקים אחרים, למיטב ידעתי רק 015 ו-018. 018 שם לב שהם שמים מאחורי NAT ורק ע"י תשלום על IP קבוע אפשר לצאת ממנו. עם ובלי קשר ל-NAT, לדעתי 015 הכי טוב (או הרע במיעוטו תלוי איך אתה בוחר להסתכל על זה).

bourbon
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
יצירת קשר:

לינק להודעה #4 

תודה ערן - ביררתי גם עם סלקום וגם עם אנלימיטד, ומה שכתבת די מדוייק:

1. אכן, גם אנלימיטד עכשיו פורסת עם GPON ונכנסת עם סיב אופטי לתוך הדירה.
2. אני אעדכן איך הם עשו את ההשחלה בפועל, אבל אני מנחש שהם אכן ישתמשו בתעלות ובארון של בזק.
3. הספק היחידי שסלקום מציעים הוא נטוויז'ן, בעוד אנלימיטד מציעים את 015, 018 ו-019.

לגבי מחירים (ספק+תשתית):
באנלימיטד 1000/100 עולה 109 לחודש למשך שנה ואחרי כן 129 לחודש (יש הבדלים מאד מינוריים במחירים בין הספקים, אלה המחירים עם 015). ההתקנה חינם ובנוסף החודש הראשון הוא חינם - שזה נחמד מאד - אפשר לנסות ולראות שהכל בסדר ויציב (touch wood) לפני שמתנתקים מהטכנולוגיה הקודמת.
בסלקום לעומת זאת, המחיר לאותה המהירות הוא 125 לחודש ללא הגבלת זמן - חוץ מהחודשיים הראשונים שב-50 ש"ח. ההתקנה גם היא חינם.

בסלקום המחיר כולל השכרת ראוטר, שלהבנתי בעייתי שלא להסכים להשתמש בו כי התמיכה שלהם יודעת לתמוך רק בו. להבנתי זה ראוטר שהסיב נכנס ישירות אליו, כך שלא ממש פרקטי להחליף אותו גם אם רוצים.
באנלימיטד לעומת זאת, הם מתקינים ממיר אופטי שנותן נקודת חיבור רשת ומאפשרים לך לחבר אליה ראוטר פרטי. בנוסף - הם מאפשרים לקנות ראוטר ב-99 ש"ח (לא חכירה ולא השכרה - קניה) - או TP-Link Archer C80 או DLink DIR-825 (אין שליטה על מי מהם, אם כי אפשר לבקש מהם להשתדל להביא אחד מהם - נראה בשבוע הבא האם הם התייחסו). אני מתכוון לרכוש את ה-C80 למרות שיש לי כבר Archer V600 כי ב-99 ש"ח לא יזיק שיהיה לי ראוטר גיבוי (המחיר שלו בחנויות צפונית ל-300 ש"ח).

disclaimer: כל המידע מבוסס על מה שאמרו לי טלפונית. אם יהיו איזשהם שינויים בפועל בין מה שאמרו לבין המציאות - אעדכן...

ALFRED3
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 32 פעמים

לינק להודעה #5 

07/11/2020 0:20  
bourbon כתב:
תודה ערן - ביררתי גם עם סלקום וגם עם אנלימיטד, ומה שכתבת די מדוייק:

1. אכן, גם אנלימיטד עכשיו פורסת עם GPON ונכנסת עם סיב אופטי לתוך הדירה.
2. אני אעדכן איך הם עשו את ההשחלה בפועל, אבל אני מנחש שהם אכן ישתמשו בתעלות ובארון של בזק.
3. הספק היחידי שסלקום מציעים הוא נטוויז'ן, בעוד אנלימיטד מציעים את 015, 018 ו-019.

לגבי מחירים (ספק+תשתית):
באנלימיטד 1000/100 עולה 109 לחודש למשך שנה ואחרי כן 129 לחודש (יש הבדלים מאד מינוריים במחירים בין הספקים, אלה המחירים עם 015). ההתקנה חינם ובנוסף החודש הראשון הוא חינם - שזה נחמד מאד - אפשר לנסות ולראות שהכל בסדר ויציב (touch wood) לפני שמתנתקים מהטכנולוגיה הקודמת.
בסלקום לעומת זאת, המחיר לאותה המהירות הוא 125 לחודש ללא הגבלת זמן - חוץ מהחודשיים הראשונים שב-50 ש"ח. ההתקנה גם היא חינם.

בסלקום המחיר כולל השכרת ראוטר, שלהבנתי בעייתי שלא להסכים להשתמש בו כי התמיכה שלהם יודעת לתמוך רק בו. להבנתי זה ראוטר שהסיב נכנס ישירות אליו, כך שלא ממש פרקטי להחליף אותו גם אם רוצים.
באנלימיטד לעומת זאת, הם מתקינים ממיר אופטי שנותן נקודת חיבור רשת ומאפשרים לך לחבר אליה ראוטר פרטי. בנוסף - הם מאפשרים לקנות ראוטר ב-99 ש"ח (לא חכירה ולא השכרה - קניה) - או TP-Link Archer C80 או DLink DIR-825 (אין שליטה על מי מהם, אם כי אפשר לבקש מהם להשתדל להביא אחד מהם - נראה בשבוע הבא האם הם התייחסו). אני מתכוון לרכוש את ה-C80 למרות שיש לי כבר Archer V600 כי ב-99 ש"ח לא יזיק שיהיה לי ראוטר גיבוי (המחיר שלו בחנויות צפונית ל-300 ש"ח).

disclaimer: כל המידע מבוסס על מה שאמרו לי טלפונית. אם יהיו איזשהם שינויים בפועל בין מה שאמרו לבין המציאות - אעדכן...
...
היי יש עדכון ?

bourbon
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
יצירת קשר:

לינק להודעה #6 

יש. היום התקינו לי. סה"כ מאד מרוצה - אני אמנם לא מגיע ל-1000mbps ב-download (יותר לאיזור 800-880), אבל ה-upload יציב מעל 100mbps. אני אבדוק בהמשך אם יש לי דרך להבין למה אני לא מגיע ל-1000mbps, אבל האמת שזה לא מאד מפריע לי.

לגבי השאלות ששאלתי במקור, תשובות סופיות הפעם:
1. אכן, מה שהושחל זה סיב אופטי דק מאד. פחות או יותר באותו קוטר של כבל טלפון בזק ישן. בסופו יש ממיר קטנצ'יק (https://www.wdcnet.com.co/wp-content/up ... WdcNet.pdf), שיפור מאד מרענן יחסית להוטבוקס העצום והחם שהיה לי לפני כן. משם והלאה - זה התחבר בכבל רשת בדיוק לאותו ראוטר שהיה לי קודם - כך שבתוך הבית לא השתנה כלום (חוץ מהמהירות).

2. בניגוד למה שציפיתי/קיוויתי - לא היה שימוש בתעלות בזק שהובילו את הטלפוניה לבניין. המתקין אמר שאין לו יכולת לעשות את זה (למרות שלדעתי זה היה אפשרי, גם כי לא פשוט), וכשניסיתי לשכנע - הוא אמר שגם אין לו אישור לעשות את זה. הוא אמר שרק תשתיות יוכלו לעשות את זה - והוא לא מאמין שהם יסכימו. בעיקרון - הסיב מתחבר בצד אחד לקופסא של אנלימיטד (על אחד מעמודי הבניין למטה) - רץ לגג, עובר דרך הגג עד למעל הדירה שלי, ושם נכנס אליה. המתקין רצה לקדוח חור חיצוני בכדי להכניס אותו - לשמחתי עשיתי שיעורי בית ומצאתי מראש מקום שבו אפשר היה להתחבר לתעלת בזק שהובילה את הקו לארון התקשורת בדירה שלי, כך שלא היה צורך בקדיחה חיצונית בתוך הדירה (המתקין הסכים בלי שום בעיות). בתוך הדירה כבר יש לי תעלות אז לא היתה יותר מדי בעיה (חוץ מזה שהתעלות שלי קצת צפופות...).

3. אני עם Hallo 015, אין לי אפשרות השוואה כרגע אבל בינתיים כאמור, אני מרוצה. בהוט בשעות העומס הייתי מקבל הרבה פעמים 100-150 מגהביט (ולפעמים גם פחות) - פה עוד לא ירדתי מה-700. וה-upload - לא יורד מ-110, שזה שינוי אדיר.

לגבי הראוטר - למתקין היו המוני TPlink C80 באוטו, כך שלא היתה בעיה לקבל דווקא אותו ולא את ה-DLink (ב-99 ש"ח, קניתי אחד שיהיה בארון לגיבוי אם אי פעם הראוטר שלי ימות).

udif
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 116 פעמים

לינק להודעה #7 

אתה לא תגיע ל - 1000 ב download מכיון שזהו הביטרייט הבסיסי של התקן, אבל יש לך תקורה שנובעת ממבנה המסגרות של האתרנט ולכן בכל מסגרת שנשלחת או מתקבלת, כמה עשרות בייטים בהתחלה (וקצת בסוף) "מתבזבזים". בגלל זה ובגלל עוד סיבות (הורדת מספר הפריימים בשניה מה שמוריד את העומס של ניהול התעבורה) הגדילו את גודל הפריים המקסימלי מ 1.5K ל 9K (היום אולי יותר?)

אני מגיע עם ראוטר חזק ותשתית של פרטנר ל 930K~ במקרה הטוב.

שלח תגובה

חזור אל “אינטרנט - ספקים, תשתית, fiber”