בעיות עם אינטרנט של הוט

אינטרנט, מהירות, סיבים, fiber, ספקים, בעיות בשירות

מנהל: מנהלי רשתות

שלח תגובה
yanirsho
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 0

בעיות עם אינטרנט של הוט

לינק להודעה #1 

שלום,

כמו הרבה אחרים גם אני סובל מהאינטרנט של הוט,

האינטרנט הקווי עובד בסדר גמור, הבעיה היא עם ה-wifi גם כאשר אני עומד ליד הראוטר אין אינטרנט בכלל, בבדיקת מהירות קווית אני מגיע ל-80-90 מגה בייט וב-wifi זה יכול להיות במשך שעות על פחות מ-1 מגה.

ניסיתי להחליף את הראוטר, קיבלתי מהוט את אותו הדגם רק חדש אבל לא היה שינוי.

קניתי מערכת MESH של Tenda כך שיגיע לי אינטרנט אינטרנט גם לקומה השנייה , כי קודם לא הגיע בכלל, וחשבתי שאולי כש-wifi יהיה דרך ה-MESH זה ישפר גם את האינטרנט. המצב יחסית יותר טוב ממה שהיה אבל עדיין יש מצבים בהם למשך כמה שעות האינטרנט פתאום על 1-2 מגה בייט בבדיקת מהירות. מבחינת קליטה אני יכול להגיד שה-MESH באמת מכסה את כל הבית ושי תמיד קליטה פשוט האינטרנט מאוד איטי.

האם יעזור לשים את הראוטר על מצב Bridge?

אני לא כל כך מבין בדברים האלה, אשמח לעצה מה עוד אני יכול לעשות

yaviny
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
קיבל תודות: 1 פעם

Re: בעיות עם אינטרנט של הוט

לינק להודעה #2 

אם לא מבין אתה יכול לבקש מהתמיכה הטכנית של הוט לשנות את זה מרחוק. נפלת על תומך שלא משתף פעולה נתק וטלפן שוב.

ChinggisKhan
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 17 פעמים
קיבל תודות: 89 פעמים

לינק להודעה #3 

איזה ציוד של הוט יש לך ?
הבעיות שאני נתקלתי בהן לרוב הן חוסר יציבות וטווח קצר.
עם הפייברבוקס 4k אני מקבל 400 מגה פלוס בבדיקות מהירות במרחק של עד 6 מ'. אבל, יש התנתקויות של -wifi ואין שום יכולת תקבל אות במרחק גדול יותר או מאחורי קיר. מהסיבה הזו אני עובד עם ראוטר שמחובר קווית ועובד כ-ap.
התיאור שלך מרמז על בעיית תדרים. אם ה-wifi קריטי לך, ואתה לא מבין בזה מספיק אני ממליץ לך להזמין מישהו שמתעסק בתחום שיעזור לך להגדיר נכון ולפזר את ה-mesh.

Lior_M
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 354 פעמים
קיבל תודות: 310 פעמים

לינק להודעה #4 

בוא נתחיל מזה שאם אתה מקבל את רוחב הפס שלך בקווי אז אין שום בעיה עם האינטרנט של הוט.
הבעיה היא בציוד הקצה שזה כנראה hot box 2 או hot box 4.
בשני המקרים לא מדובר בפאר היצירה ( למרות שהקצבים שאתה מדבר עליהם לא ככ הגיוניים).
אבל במקרה כזה אפשר לרכוש ראוטר סביר בכ 300 שקלים ולהשתמש בו בכמה צורות :
אפשר להשאיר את ה Hot box במצב router, לבטל את ה wifi ולהשתמש בראוטר הפרטי כ AP.
אפשר להעביר את ה hot box ל bridge ולהשתמש בראוטר שקנית כבסיס לרשת הביתית.
אפשר גם לשלב בין השניים. בכל מקרה, הבעיה שלך היא ב wifi ולא ברוחב הפס שאתה מקבל מציוד הקצה.
בעבר טכנאי סאונד באולפני טריטון כיום עוסק בתחום ההי-טק.
הקולנוע שלי

yanirsho
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 0

לינק להודעה #5 

תודה לשניכם על העזרה!
מה ההבדל בעצם בין להפוך את הראוטר ל-AP לבין Bridge?

TheCoolest
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
נתן תודות: 154 פעמים
קיבל תודות: 1794 פעמים
יצירת קשר:

לינק להודעה #6 

Bridge משמע שהוא ישמש כמודם.
AP משמע Access Point, נקודת גישה (אלחוטית). בעצם משמש כ"רכזת WIFI".

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 307 פעמים
קיבל תודות: 703 פעמים

לינק להודעה #7 

28/11/2020 10:22  
yanirsho כתב:
מה ההבדל בעצם בין להפוך את הראוטר ל-AP לבין Bridge?
...
המילה "bridge" די מבלבלת כי בציודים שונים יכולים להיות למצב bridge משמעויות שונות.

אם מדובר על מודם/ראוטר משולב, כמו לדוגמא על הוטבוקס אזי bridge הכוונה שהציוד יתפקד כמודם בלבד. אם אתה משתמש בראוטר פרטי ואתה יכול להפוך את הציוד של הוט למודם בלבד (מצב bridge) אז זאת האופציה המומלצת. הוטבוקס בטוח אפשר להפוך ל-bridge, בעוד שלגבי פייברבוקס אני לא 100% אבל לדעתי זה לא אפשרי.

אם מדובר על ראוטר "רגיל" או מערכת mesh, כמו לדוגמא ה-tenda, אז כנראה ש-bridge הכוונה למצב AP בלבד (בהרבה ציודים זה יקרא "AP mode" או משהו כזה, אבל אם אתה רואה מצב "bridge" די בטוח שהכוונה למצב AP בלבד). זה שימושי במקרה שאין אפשרות להפוך את הציוד של הוט למודם בלבד, ולכן כדי להמנע מ-double NAT מומלץ להפוך את ה-tenda ל-bridge.

זה יוצא שכדאי לך להפוך או את הציוד של הוט או את ה-tenda ל-bridge אבל המשמעות של bridge בכל אחד מהם שונה! בכל מקרה את כל ההגדרות הרשת (כמו פתיחת פורטים וכו') אתה עושה רק בציוד שאינו bridge. הציוד שמתפקד כ-bridge הוא "שקוף" מבחינת הגדרות רשת (לדוגמא אם ה-tenda במצב AP בלבד גם הציודים שמחוברים דרכו יקבלו כתובת מהציוד של הוט). כמובן גם אם ה-tenda מתפקד כ-bridge, הוא עדיין AP ולכן כל ההגדרות של הרשת האלחוטית (כמו SSID, בחירת ערוץ וכו') עדיין נעשות בממשק שלו.

שלח תגובה

חזור אל “אינטרנט - ספקים, תשתית, fiber”