עבודה עם תשתית כפולה (בזק + הוט), איך נכון לעשות את זה?

אינטרנט, מהירות, סיבים, fiber, ספקים, בעיות בשירות
noam23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

Re: עבודה עם תשתית כפולה (בזק + הוט), איך נכון לעשות את זה?

הודעה שלא נקראה #46 

09/12/2020 21:19  
ag43 כתב:
02/12/2020 20:40  
noam23 כתב:
חוברתי היום לבזק. ה Failover של ה- ER-X עובד נהדר כדי להחליף בין הוט לבזק כשנופלת הוט.

שאלה: האם ניתן להגדיר את ה ER-X לשלוח לי מייל התראה כאשר האינטרנט של הוט קורס ומתבצע Failover לבזק?
...
פתרון פשוט יחסית - להגדיר DDNS ולהשתמש בשירות שבודק X פעמים בטווח זמן מסויים אם הכתובת למטה ומעדכן במידה וכן.

אני משתמש בSTATUS CAKE חינמי ששולח webhook לteams. עובד מצויין וגם נותן לך היסטוריה של נפילות.
...
אני מבין אבל שבפיתרון הזה המחשב עליו מותקן Status cake יהיה צריך להיות דלוק כל הזמן?

noam23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #47 

09/12/2020 22:36  
eran405 כתב:
09/12/2020 14:12  
noam23 כתב:
היום בדקתי שוב את ה Failover בין הוט לבזק דרך ה ER-X, וזה לא עובד כל כך טוב.
...
...
כמו שאפשר לראות בתמונת מסך שצירפת גם ה"מודם" של בזק וגם ה"מודם" של הוט עובדים כראוטרים מלאים ויש לך בעצם שני double NATים. אני לא מכיר מספיק איך ה-failover עובד ב-edgeroouter בשביל להגיד האם זה בכלל אמור לעבוד ככה ואיזה הגדרות צריך בשביל שזה יעבוד טוב. "בירברתי" הרבה על הנושא בפוסט הקודם בנושא:
viewtopic.php?p=3127328#p3127328

יש סיבה שאתה לא מעביר את שני המודמים למצב של מודם בלבד / bridge? יש סיכוי לא קטן שברגע שתעשה זאת וה-ER-X יקבל כתובת אינטרנט גם מההוטבוקס וגם מהמודם של בזק (שעבורו כמובן תצטרך להגדיר את החייגן ב-ER-X) זה יפתור לך את הבעיות האילו ואת שאר הבעיות שיש עם הקונפיגורציה הנוכחית שלך, גם אם עוד שמת לב אליהם....
...
איך מעבירים את המודמים למצב Bridge? ההבנה שלי בנושא הזה לא גדולה.

בכל אופן, שיניתי את הכתובות לכתובות ש Integral משתמש בהם, ונראה שהכל עובד בסדר גמור עכשיו. ייתכן שהיתה בעיה שגם ה WAN של הוט וגם ה ER-X היו על 192.168...

integral
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 198 פעמים
קיבל תודות: 388 פעמים

הודעה שלא נקראה #48 

דרך אגב, אם גם אפלאוד חשוב לך, אז מעבר ממצב של FAILOVER ל LOAD BALANCING ישפר את האפלאוד האפקטיבי גם אם הדאונלואד של בזק נמוך.

עד היום (טפו טפו טפו) נתקלתי בבעיה עם ה LB בברירת מחדל רק עם אפליקציה של השתלטות מרחוק של הסיסאדמין שלנו בעבודה על אחד המחשבים שלי. את זה פתרתי בשנייה. פשוט הוצאתי את אחד ה WAN מה ER-X לכמה דקות.

ag43
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 24 פעמים
קיבל תודות: 151 פעמים

הודעה שלא נקראה #49 

10/12/2020 1:03  
noam23 כתב:
09/12/2020 21:19  
ag43 כתב:

פתרון פשוט יחסית - להגדיר DDNS ולהשתמש בשירות שבודק X פעמים בטווח זמן מסויים אם הכתובת למטה ומעדכן במידה וכן.

אני משתמש בSTATUS CAKE חינמי ששולח webhook לteams. עובד מצויין וגם נותן לך היסטוריה של נפילות.
...
אני מבין אבל שבפיתרון הזה המחשב עליו מותקן Status cake יהיה צריך להיות דלוק כל הזמן?
...
זה שירות אינטרנטי.

https://www.statuscake.com/

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 326 פעמים
קיבל תודות: 741 פעמים

הודעה שלא נקראה #50 

10/12/2020 1:06  
noam23 כתב:
איך מעבירים את המודמים למצב Bridge? ההבנה שלי בנושא הזה לא גדולה.
...
זה בהגדרות של כל אחד מהמודמים. אם אתה לא מצליח למצוא את ההגדרה, תתחיל מחיפוש בגוגל על הדגם הספציפי ואם אתה עדיין לא מוצא תציין כאן או בשירשור חדש את הדגם של המוצר (בהוטבוקס זה אמור להיות ממש פשוט, לגבי המודם לתשתית בזק זה תלוי מה החברה והדגם). כמו שציינתי קודם ברגע שאתה מעביר את המודם של בזק למצב bridge, תצטרך להגדיר את החייגן pppoe ב-edgerouter.

noam23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #51 

10/12/2020 7:47  
ag43 כתב:
10/12/2020 1:03  
noam23 כתב:

...
זה שירות אינטרנטי.

...
אז השירות הזה מנסה ליצור קשר עם המודם שלי בבית, וברגע שלא מזהה קשר שולח התראה? כדי שזה יעבוד לא צריך בשביל זה כתובת IP קבועה?

noam23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #52 

10/12/2020 7:37  
integral כתב:
דרך אגב, אם גם אפלאוד חשוב לך, אז מעבר ממצב של FAILOVER ל LOAD BALANCING ישפר את האפלאוד האפקטיבי גם אם הדאונלואד של בזק נמוך.

עד היום (טפו טפו טפו) נתקלתי בבעיה עם ה LB בברירת מחדל רק עם אפליקציה של השתלטות מרחוק של הסיסאדמין שלנו בעבודה על אחד המחשבים שלי. את זה פתרתי בשנייה. פשוט הוצאתי את אחד ה WAN מה ER-X לכמה דקות.
...
1. האם יש איזשהו חיסרון ל Load balancing לעומת Failover? למה שמישהו ירצה לשים Failover במקום Load balancing (בהנחה שמשלם על שני מקורות האינטרנט תשלום חודשי קבוע שלא תלוי בכמות שימוש)?

2. רק כדי להיות בטוח שאני מבין: אם ה ER-X מקבל WAN משני מקורות נפרדים (נגיד בזק והוט), ומחובר למחשב אחד בלבד בכבל רשת, המחשב הזה ע"י שימוש ב Load balancing יהנה מ- Upload שהוא הסכום שמספקים שני מקורות ה WAN? כלומר אם בזק נותנים לי העלאה של 3 מגהביט, והוט נותנים 5 מגהביט, אז בהנחה שאני מעלה קובץ מהמחשב ל Google drive, הקובץ הזה יעלה במהירות של 8 מגהביט? לפי הבנתי, החיבור ל Google drive יכול להתבצע רק מ IP אחד (ברגע נתון), ולכן אם במקרה יתבצע מה- IP של בזק (אין לי מושג איך ה ER-X יחליט איזה חיבור משניהם לתת ל Google drive), אני עוד אפסיד, מכיוון שיהיה רק במהירות העלאה של 3 מגהביט...

ag43
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 24 פעמים
קיבל תודות: 151 פעמים

הודעה שלא נקראה #53 

10/12/2020 16:30  
noam23 כתב:
10/12/2020 7:47  
ag43 כתב:

זה שירות אינטרנטי.

...
אז השירות הזה מנסה ליצור קשר עם המודם שלי בבית, וברגע שלא מזהה קשר שולח התראה? כדי שזה יעבוד לא צריך בשביל זה כתובת IP קבועה?
...
ולכן כתבתי להגדיר DDNS

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 326 פעמים
קיבל תודות: 741 פעמים

הודעה שלא נקראה #54 

10/12/2020 16:39  
noam23 כתב:
1. האם יש איזשהו חיסרון ל Load balancing לעומת Failover? למה שמישהו ירצה לשים Failover במקום Load balancing (בהנחה שמשלם על שני מקורות האינטרנט תשלום חודשי קבוע שלא תלוי בכמות שימוש)?

2. רק כדי להיות בטוח שאני מבין: אם ה ER-X מקבל WAN משני מקורות נפרדים (נגיד בזק והוט), ומחובר למחשב אחד בלבד בכבל רשת, המחשב הזה ע"י שימוש ב Load balancing יהנה מ- Upload שהוא הסכום שמספקים שני מקורות ה WAN? כלומר אם בזק נותנים לי העלאה של 3 מגהביט, והוט נותנים 5 מגהביט, אז בהנחה שאני מעלה קובץ מהמחשב ל Google drive, הקובץ הזה יעלה במהירות של 8 מגהביט? לפי הבנתי, החיבור ל Google drive יכול להתבצע רק מ IP אחד (ברגע נתון), ולכן אם במקרה יתבצע מה- IP של בזק (אין לי מושג איך ה ER-X יחליט איזה חיבור משניהם לתת ל Google drive), אני עוד אפסיד, מכיוון שיהיה רק במהירות העלאה של 3 מגהביט...
...
1. יכולים להיות לזה הרבה סיבות. לדוגמא אם החיבור השני הוא סלולרי עם הגבלת נפח לא סביר שתרצה לעשות balancing עליו. גם במקרה שלך, זה לא כזה פשוט ובהחלט יכולים להיות סיבוכים ברגע שאתה מגדיר load balancing כי לשימושים מסויימים זה לאוו דווקא חיובי שחיבורים שונים יצאו דרך חיבורים שונים. לדוגמא, אם אתה משתמש בטראקר פרטי של טורנטים והוא מגביל אותך לחיבור מ-IP בודד זה יכול במקרה הגרוע לגרום להעפה שלך מהטראקר (בתיאוריה אפילו failover יכול להעלות חשד אבל לפחות ב-failover אתה לא באמת משתמש ב-IPים שונים בו-זמנית). אפשר לפתור את זה ע"י הגדרת מתאימות, כמו שחיבורים מסויימים יצאו דרך חיבור א' וחיבורים אחרים דרך חיבור ב'. בנוסף ראה גם את התשובה שלי לגבי sticky בסעיף ג' בפוסט הזה:
viewtopic.php?p=3105798#p3105798

2. אתה בהחלט צודק ואם השימוש שלך באינטרנט הוא של מקסימום חיבור בודד בו זמנית אז בהחלט load balancing רק פוגע בביצועים. השאלה עד כמה השימוש שלך באמת יותר קרוב לחיבור בודד לעומת הרבה חיבורים במקביל? שם לב לדוגמא שאם אתה מעלה משהו ל-google drive ובו זמנית גם מישהו אחר בבית שלך מעלה משהו אז כבר יש יתרון גדול ל-load balancing (בהנחה שהוא עובד כראוי; בנוסף אם לדוגמא google drive משתמש במספר חיבורים במקביל אז גם בהעלאה בודדת כבר תראה יתרון ב-balancing).

כמו שהתחלתי לפרט בסעיף 1 לעיל, אתה יכול להגדיר כל מיני הגדרות בשביל להתאים את ה-balancing לשימושים שלך. לדוגמא שהמחשב הראשי שאתה משתמש בו יצא "תמיד" דרך החיבור של הוט וכל שאר המכשירים יצאו "תמיד" דרך החיבור של בזק (כאשר "תמיד" זה כמובן רק בהינתן ששני החיבורים תקינים, ברגע שאחד נופל הוא אמור אוטומטית להעביר את כל החיבורים דרך החיבור השני).

integral
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הודעה שלא נקראה #55 

10/12/2020 16:39  
noam23 כתב:
10/12/2020 7:37  
integral כתב:

...

...
היתרונות:
1. הגדלת ה UPLOAD וגם שימוש ב DOWNLOAD בשתי התשתיות. עד היום לא נתקלתי בבעיה, לא עם טורנטים ולא עם כל אפליקציה אחרת חוץ מאשר שליטה מרחוק ואז פשוט ניתקתי מיידית את אחד הכבלים. יש לי שני קווים של בזק, אחד מסתנכרן על 65 והשני על 75. בפועל תוך שימוש ב QOS אני מקבל אפקטיבית כ 115 הורדה ו 8-9 עליה. ה QOS שומר מרווח ולכן זה לא מסתכם ב 130 ו 10.

2. כשמנתקים אחד או שאחד לא עובד ההמשך רציף. לא יודע אם לוקח לך זמן עד שה FAILOVER נכנס לפעולה עד היום.

חוצמזה:
1. אתה יכול בפקודה פשוטה ב CLI להגיד לו שלמשל 91% ילך ל WAN מסויים ו 9% לשני, בהתאם לרוחב הפס של הקווים (זה יתאים במידה שההוט 500 והבזק 50). לחילופין ללכת לפי ה UPLOAF ואז צריך יחס של 62.5% ו- 37.5% אצלי, היות ושני הקווים פחות או יותר זהים אני בברירת מחדל של 50%. תנסה ותראה אם עוזר לך. ניסויים זה תמיד טוב. למשל כדי לקבל איכות אינטרנט של Aּ+Aּ+Aּ+ בבדיקה הזאת בעזרת ה QOS עשיתי מספר ניסויים

http://www.dslreports.com/speedtest

2. אני מקווה שהפעלת OFFLOADING מה CLI.

integral
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הודעה שלא נקראה #56 

עוד משהו, ניסיתי את האופציה של שני המודמים במצב PPPOE כלומר ברידג' ולא עבד טוב.

noam23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #57 

10/12/2020 17:36  
ag43 כתב:
10/12/2020 16:30  
noam23 כתב:

...
ולכן כתבתי להגדיר DDNS
...
איך מגדירים את ה DDNS?

צירפתי את המסך הרלוונטי בנתב של הוט, מה עושים שם? (דרך אגב, ב Service provider יש עוד כמה אופציות)

אני מבין שאני צריך פתוח חשבון באחד מהאתרים שהוט כותבים:
dydns
dtdns
noip
opendns

יש המלצה על אחד מהם?
אח"כ אני צריך להזין את הפרטים Hostname, username, password במסך הזה של הוט, לפי מה שאקבל באתר הזה?

דרך אגב, יש איזה מינוס להפעלת DDNS?

אחרי שיש לי את ה ddns פעיל, מה אני עושה ב https://www.statuscake.com/ ?

צירפתי את התמונה מתוך חשבון ה Statuscake שפתחתי. אני מניח שאני נמצא על האופציה הנכונה?
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

שלח תגובה

חזור אל “אינטרנט - ספקים, תשתית, fiber”