הממשלה והכנסת אישרו את מתווה הסיבים האופטיים של השר יועז הנדל

אינטרנט, מהירות, סיבים, fiber, ספקים, בעיות בשירות
רןכהן
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

Re: הממשלה אישרה את מתווה הסיבים האופטיים של השר יועז הנדל

הודעה שלא נקראה #31 

22/12/2020 18:56  
noam23 כתב:
22/12/2020 17:56  
רןכהן כתב:

לא בטוח, יכול להיות שבזק תתנגד לדרישה הזאת שבזק תוזיל את המחירים ללקוחות בטלפון הקווי שלה, בצורה של חוסר כסף לעשות כמה שבזק קודם רצתה לעשות בישראל פריסת והפעלה האינטרנט סיבים אופטיים גם ללקוחות הפרטיים שלה, ותעשה עיכוב שיכול להמשך הרבה מאוד זמן כולל אם צריך לעבור את כל התהליכים של בגץ שיחליט מה יותר שיווני וצודק במקרה כזה לעשות, עד שתהיינהבחירות ותוצאת בחירות שאז יכול להיות שיהיה שר תקשורת אחר עם מנכל אחר שיחליט לשנות את ההחלטה של הדרישה הקודמת של שר התקשורת יועז הנדל. לדעתי אם לא היו בחירות אז בגץ היה פוסק לעשות מה שיועז הנדל אמר שצריך להיות, ואז בזק היתה צריכה להקשיב לבגץ שזה אומר לעשות את מה שעכשיו מנכ"ל משרד התקשורת שיועז הנדל מינה אותו, והחליט להמשיך לעשות בנושא הזה את ההחלטה של השר יועז הנדל. סליחה התכוונתי למנכלית משרד התקשורת הנוכחית, לא למנכל משרד התקשורת הנוכחי.
...
אני מסכים שהדרישה מבזק להוזיל ב 40% את מחיר הטלפוניה היתה חתיכת ירייה ברגל שהנדל עשה לתוכנית הסיבים שלו.
...
כי צריך להבין גם את אלה שחשוב להם להשתמש בטלפון הקווי במחיר כספי לא יקר.
אני לא הייתי חבר כנסת

רןכהן
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #32 

עדכון, שרק עכשיו אני ראיתי,
גם שיועז הנדל פוטר מתפקיד שר התקשורת, אז לפני פיזור הממשלה, הכנסת אישרה את מתווה הסיבים האופטיים, בצורה שזה נהפך לחוק מדינה.

מתווה הסיבים האופטיים אושר הערב בכנסת בקריאה שנייה ושלישית. המתווה שאושר מקדם פריסת סיבים בפריפריה על ידי קרן השקעות ייעודית, שתממן את הפריסה מכספי מפעילי התקשורת. מדובר באזורים שבהם בזק לא תבצע פריסה לאחר שהוסרה חובת הפריסה האוניברסלית.

בזק תחויב להודיע בתוך 5 חודשים היכן בכוונתה לפרוס ובמקומות שבהם לא תפרוס, יערוך משרד התקשורת מכרזים ויקצה מכספי הקרן לטובת הפריסה.

המתווה היה חשוב בעיקר למשרד התקשורת אך לבזק הוא לא משנה הרבה, שכן מבחינתה ישנם נושאים שחשובים יותר כתנאי לפריסה שלה.

שר התקשורת היוצא יועז הנדל אמר: "מתווה הסיבים שאושר, זו משימה שקיבלתי על עצמי מרגע שנכנסתי לתפקידי כשר במשרד התקשורת. הפוליטיקה הביאה לכך שאני משלים את המשימה מחוץ למשרד אבל האחריות למדינת ישראל ולתשתיות שלה עדיין על כתפיי".
https://www.globes.co.il/news/article.a ... 1001353895

אבל החוק הזה לא מבטל את הבעיה שיש לחברת בזק בקשר לפריסה ואו הפעלת סיבים האופטיים גם ללקוחות הפרטיים שלה, בגלל שמשרד התקשורת עדיין דורש מחברת בזק להוזיל את המחירים של בזק ללקוחות הטלפון הקווי שלה.

וגם עדיין הסכם הסיבים בין הוט לבין IBC, לא עבר את אישור רשות התחרות בישראל.
אני לא הייתי חבר כנסת

noam23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

הודעה שלא נקראה #33 

22/12/2020 19:26  
רןכהן כתב:
22/12/2020 18:56  
noam23 כתב:

אני מסכים שהדרישה מבזק להוזיל ב 40% את מחיר הטלפוניה היתה חתיכת ירייה ברגל שהנדל עשה לתוכנית הסיבים שלו.
...
...
צריך להבין אותם, אבל הנדל יצא פה צודק ומאוד מאוד לא חכם.

להיות אדם חכם זה לתת לבזק להתחיל סוף סוף לחבר את כל המדינה לסיבים, ובאותו הרגע שהיא חיברה את האדם הראשון היא מתחייבת חוקית למעשה לסיים את הפריסה כמו שהבטיחה. ואז, מספר חודשים לאחר מכן, להורות לה להוזיל את הטלפוניה. ככה מבצעים בצורה חכמה ויעילה.

מה שיועז הנדל עשה פה זה מכר את תוכנית הסיבים שלו תמורת דרישה מבזק להוריד מחירי הטלפוניה הארכאית שלהם, כשלמעשה אין היום כמעט אדם אחד שחייב את הטלפוניה הקווית של בזק. אם יועז הנדל היה רוצה כ"כ לבוא לקראת המסכנים שחייבים את בזק (אותם אלו שאין להם קליטה סלולרית, ואין להם אופציה להוט) היה יכול להגיד שרק הם חייבים לקבל מבזק הוזלה. מדובר בקמצוץ אנשים לדעתי.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 512 פעמים
קיבל תודות: 3950 פעמים

Re: הממשלה והכנסת אישרו את מתווה הסיבים האופטיים של השר יועז הנדל

הודעה שלא נקראה #34 

אני חושב שבזק בצרות צרורות.

כשהם משחקים עם המשחקים האלה סלקום ופרטנר הולכים לקחת להם את כל הלקוחות.

אין שום סיבה להחזיק קו טלפון בבית ואם בזק לא יתעשתו גם אינטרנט לא יקרה דרכם.

בשניה שפורסים אצלי סיבים, אני מבטל את קוי הטלפון בבית (יש שניים) וסיבים יהיו המוביל המרכזי עם גיבוי של הוט.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 135 פעמים
קיבל תודות: 3051 פעמים

הודעה שלא נקראה #35 

מסכים. ברגע שנכנסו אלי הסיבים העפתי את בזק ואת הוט לכל הורחות.
ה FAQ - הכרחי לקרוא לפני פרסום תגובה בדילים המפורסמים על ידי:

https://www.hometheater.co.il/vt284213.html

"ההבדל בין גאונות לטיפשות הוא שלגאונות יש גבולות."

noam23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #36 

23/12/2020 15:47  
oferlaor כתב:

בשניה שפורסים אצלי סיבים, אני מבטל את קוי הטלפון בבית (יש שניים) וסיבים יהיו המוביל המרכזי עם גיבוי של הוט.
...
הבעיה שסלקום ופרטנר טובים בלפרוס לגורדי השחקים של רמת אביב.

אם אנחנו רוצים סיבים למדינה הזו, ולא רק למגדלים של גוש דן, אין אף חברה בארץ פרט לבזק שמסוגלת לעשות את זה.

בתור אחד שמסתובב קצת בארץ, מדהים אותי לאיזה מקומות בזק הגיעה עם הסיבים. גם בחלומות הכי רחוקים של המתחרים (סלקום וכו') הם לא מתקרבים לשם.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 512 פעמים
קיבל תודות: 3950 פעמים

הודעה שלא נקראה #37 

23/12/2020 16:02  
noam23 כתב:
oferlaor כתב:

...

אם אנחנו רוצים סיבים למדינה הזו, ולא רק למגדלים של גוש דן, אין אף חברה בארץ פרט לבזק שמסוגלת לעשות את זה.

בתור אחד שמסתובב קצת בארץ, מדהים אותי לאיזה מקומות בזק הגיעה עם הסיבים. גם בחלומות הכי רחוקים של המתחרים (סלקום וכו') הם לא מתקרבים לשם.
...
קיבלתי לאחרונה הודעה שסלקום פורסים אצלנו - אני גר בבית משותף יחסית נמוך, בהחלט הפתעה לטובה ואינדיקציה שהם כבר לא רק על גורדי שחקים.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

הודעה שלא נקראה #38 

כנ"ל - אצלנו בניין של "רק" 8 קומות ופרסו כבר - ואני גר בעיר די נידחת, ככה שיש מקום לאופטימיות.

l33cher
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 55 פעמים

הודעה שלא נקראה #39 

*כשהם משחקים עם המשחקים האלה סלקום ופרטנר הולכים לקחת להם את כל הלקוחות.*

זה לא ענין של משחקים,יש להם הכנסה קבועה של קוי טלפון,ותשתית אינטרנט ממאות אלפי לקוחות (מליונים אולי?),אז הם על מי מנוחות,אדישות במיטבה ושום תעדוף לפריפריה.

אתם עדיין בבניינים אז מצבכם טוב,חופרים לפרטנר\סלקום,יגיעו מתישהו,אישור ועד ויאללה לעבודה (יחסית כן? מניח שבפועל זה לוקח קצת יותר זמן)

מה אנחנו נגיד שגירדנו שקל ושקל והגשמנו את החלום של בית פרטי קרקע? אנחנו בכלל בתחתית העדיפויות אם בכלל (ישוב קהילתי,כנ"ל לגבי קיבוצים ומושבים)

כבר צחקתי עם אשתי כמה פעמים לעקור ולעבור לעפולה ש10דק מאיתנו,שם פרטנר וסלקום רבים על הלקוחות...
th1s 1s my d1st0rt3d r34l1ty

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

הודעה שלא נקראה #40 

l33cher - אם יש לך בית קרקע פרטי בלי שכנים -אין לך סיבה להתלונן. צרות של עשירים.

רוצה לבוא לגור בבלוק שלי עם סיבים ואני אעבור לבית הפרטי שלך? 🤣

l33cher
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 55 פעמים

הודעה שלא נקראה #41 

חח עאלק אין שכנים,יש גם יש D:
למזלי נורמלים (יחסית) ולא מטרידים\רעשנים (כל סמטה\רחוב כאן זה סביב 9 בתי קרקע,לפעמים יותר שקט פה ממדבר..
th1s 1s my d1st0rt3d r34l1ty

Aviv943
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 40 פעמים

הודעה שלא נקראה #42 

אצלי (ראשון לציון) יש כבר שנתיים סיבים של סלקום (והיה גם של פרטנר אבל הם פירקו את הארון משום מה) בבניין בן 4 קומות בין 30 שנה.
לא בהכרח רק גורדי שחקים

רןכהן
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #43 

23/12/2020 14:54  
noam23 כתב:
22/12/2020 19:26  
רןכהן כתב:

...

להיות אדם חכם זה לתת לבזק להתחיל סוף סוף לחבר את כל המדינה לסיבים, ובאותו הרגע שהיא חיברה את האדם הראשון היא מתחייבת חוקית למעשה לסיים את הפריסה כמו שהבטיחה. ואז, מספר חודשים לאחר מכן, להורות לה להוזיל את הטלפוניה. ככה מבצעים בצורה חכמה ויעילה.

מה שיועז הנדל עשה פה זה מכר את תוכנית הסיבים שלו תמורת דרישה מבזק להוריד מחירי הטלפוניה הארכאית שלהם, כשלמעשה אין היום כמעט אדם אחד שחייב את הטלפוניה הקווית של בזק. אם יועז הנדל היה רוצה כ"כ לבוא לקראת המסכנים שחייבים את בזק (אותם אלו שאין להם קליטה סלולרית, ואין להם אופציה להוט) היה יכול להגיד שרק הם חייבים לקבל מבזק הוזלה. מדובר בקמצוץ אנשים לדעתי.
...
זה לא עניין של חייב את הטלפוני הקווית, אלא זה עניין של חשיבות, שיש אנשים שחשוב להם גם טלפון קווי, ולא רק במקום העבודה, טלפון קווי יכול לעזור אם יש בעיה בתשתית הסלולרית, ויותר בטוח להשתמש איתו בחיבור למכשיר לקריאת עזרה, ולא חובה להטעין אותו בצורה שיותר קשה לדבר בטלפון שהוא מוטען.
אני לא הייתי חבר כנסת

noam23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #44 

24/12/2020 2:41  
רןכהן כתב:
23/12/2020 14:54  
noam23 כתב:

...
זה לא עניין של חייב את הטלפוני הקווית, אלא זה עניין של חשיבות, שיש אנשים שחשוב להם גם טלפון קווי, ולא רק במקום העבודה, טלפון קווי יכול לעזור אם יש בעיה בתשתית הסלולרית, ויותר בטוח להשתמש איתו בחיבור למכשיר לקריאת עזרה, ולא חובה להטעין אותו בצורה שיותר קשה לדבר בטלפון שהוא מוטען.
...
הכל טוב ויפה, היה אפשר להמתין 5 חודשים שבזק תתחיל לחבר בתים לסיבים ולכן לא תוכל יותר לסגת, ואז להטיל עליהם את הדרישה להוזלה בטלפוניה הקווית.

Tom1998
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 18 פעמים

הודעה שלא נקראה #45 

23/12/2020 16:02  
noam23 כתב:
oferlaor כתב:

...

...
לא מסכים אני גר בבנייו בן 3 קומות
פרטנר וגם סלקום עשו פה סיבים אופטיים
לא רק לבניין שלי אלה לכל האזור פה
ואני לא גר ברמת אביב או באיזה עיר של "עשירים" אלה גר בעיר שנחשבת פרפריה חברתית

שלח תגובה

חזור אל “אינטרנט - ספקים, תשתית, fiber”