הממשלה והכנסת אישרו את מתווה הסיבים האופטיים של השר יועז הנדל

אינטרנט, מהירות, סיבים, fiber, ספקים, בעיות בשירות
yarko
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

Re: הממשלה אישרה את מתווה הסיבים האופטיים של השר יועז הנדל

הודעה שלא נקראה #16 

אז מהבוקר טכנאים של בזק משחילים תשתית של סיבים אופטיים בבניין שאני גר בו(פתח תקווה).

מעניין כמה זמן ייקח עד שבאמת יתחילו לחבר לקוחות.
זה לא מאוד קריטי כי הבניין גם ככה מחובר לפרטנר ולקום, אבל סתם מתוך עניין

xsoft7
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 28 פעמים

הודעה שלא נקראה #17 

הם השחילו את הבנין שלי לפני 4 שנים. אז תהיה רגוע- לא בקרוב

yarko
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 3 פעמים

הודעה שלא נקראה #18 

03/12/2020 18:26  
xsoft7 כתב:
...
אני מאוד רגוע
מחובר עכשיו ל 1000/100 אצל פרטנר.
סתם מתוך סקרנות

noam23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

הודעה שלא נקראה #19 

03/12/2020 18:30  
yarko כתב:
03/12/2020 18:26  
xsoft7 כתב:
...
אני מאוד רגוע
מחובר עכשיו ל 1000/100 אצל פרטנר.
סתם מתוך סקרנות
...
ההבדל הוא שלפני 4 שנים לבזק לא היה אישור לחבר לקוחות לסיבים אופטיים, בעוד היום יש לבזק אישור. הבדל קטן אבל חשוב.

רןכהן
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 13 פעמים

הודעה שלא נקראה #20 

עדכון,

חוק "האינטרנט המהיר לפריפריה", או בשמו הפחות פופוליסטי, "מתווה הסיבים האופטיים", צפוי לעבור היום (א׳) הכנה ראשונה בוועדת כלכלה, לקראת קריאה שנייה ושלישית בכנסת. ״אנחנו משחררים פה פקק שתקע את מדינת ישראל במשך עשור" הצהיר שר התקשורת, יועז הנדל, אך צלילה לנבכי הצעת החוק מגלה סעיף חדש שיאפשר לבזק לדחות את תחילת הרפורמה בלא פחות מחמש שנים.

בזק פרסה סיבים לכ-60% ממשקי הבית לפני מספר שנים, אך עצרה את חיבורם הממשי לבניינים לאור חוסר הכדאיות הכלכלית לטענתה בחובת פריסה כלל ארצית המוטלת עליה. במסגרת המתווה, הוסרה מהחברה חובה זו, תוך שהיא נדרשת לבחור את אחוז הפריסה אליו תרצה להגיע, ולהשלימו בתוך 5 שנים. האזורים בהם תבקש בזק להימנע מפריסה יוגדרו כ"אזורי תמרוץ", עבורם תוקם קרן מהכנסות חברות התקשורת (0.5%), שכספיה יסבסדו את הפריסה באמצעות מכרזים.

אולם, סעיף 14ב.(א) בהצעת החוק מתיר לבזק להודיע לשר על אחוזי הפריסה – עד חמש שנים מהשלמת החקיקה. כלומר, לבזק ניתנת האפשרות להמשיך להחזיק את השוק כבן ערובה ללא יכולת תכנון קדימה, לדחות את חידוש פריסת הסיבים בחמש שנים, שרק לאחריהן – יעמדו בפניה חמש שנים נוספות להשלמת הפריסה. כמו כן, לפני הודעת בזק לא ניתן יהיה להתחיל להפעיל את קרן הסבסוד לפריסה בפריפריה, שפעילותה נתחמה לעשור. משמעות הדבר היא שרישות האזורים הלא כדאיים יסתיים בעוד 15 שנים, במקרה הטוב.

במשרד התקשורת מאמינים כי האפקטיביות של הסעיף נמוכה, לאור הלחץ התחרותי שידחוף את בזק לחדש הפריסה במהרה, אך לא סיפקו הסבר לתקופת הזמן הארוכה שניתנה. עוד מסבירים כי כל עוד בזק לא תודיע על אחוזי הפריסה, לא תוסר מעליה חובת האוניברסליות, לה היא נדרשת להגיע בתוך שנה מחיבור לקוח ראשון. במשרד ידונו היוםהאם יש צורך לנסח את הסעיף בצורה שונה.

עתה, גם אם בזק תודיע על אחוזי הפריסה בקרוב, מרחפת מעל המתווה סכנה נוספת עם המשבר הפוליטי שבפתח, שיוביל להקפאת החקיקה ועיכוב בהקמת הקרן. מי שייהנו מהדחייה הן חברות התקשורת שנדרשות להפריש כספים לקרן. החברות היחידות שפעילות כיום בתחום הסיבים הן פרטנר, שפרסה תשתית לכ-700 אלף משקי בית ולא מחויבת לאחוזי פריסה; ו-IBC של סלקום, שפרסה תשתית לכ-500 אלף משקי בית ומחויבת ל-40% פריסה תוך עשור. על שולחן רשות התחרות ומשרד התקשורת מונחת בימים אלה עסקה במסגרת HOT תיכנס כשותפה ב-IBC.
אני לא הייתי חבר כנסת

רןכהן
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #21 

בעיה חדשה
שר התקשורת לא רוצה להמשיך להיות בתפקידו עוד הרבה זמן,
הוא אומר או בחירות תוך זמן יותר קצר או שהוא בהקדם האפשרי מתפטר, אני מקווה שזה לא יפגע באישור הסופי של מתווה הסיבים האופטיים.

אני מבקש שלא לדבר פה על פולטיקה, אלא רק על הנושא של הסיבים האופטיים של איזה בעיה יכולה לקרות בנושא הזה באם אין בינתים שבמדינת ישראל שר תקשורת, כי זה מה שחשוב באשכול הזה.
אני לא הייתי חבר כנסת

amdr1
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 27 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

הודעה שלא נקראה #22 

זה בלתי אפשרי.
הדברים האלה מאוד קשורים.
אני מבקש שלא לדבר פה על פולטיקה, אלא רק על הנושא של הסיבים האופטיים של איזה בעיה יכולה לקרות בנושא הזה באם אין בינתים שבמדינת ישראל שר תקשורת, כי זה מה שחשוב באשכול הזה.
...

רןכהן
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #23 

שר התקשורת החדש של מדינת ישראל הוא בני גנץ.
אני מקווה שהוא גם יהיה לטובת הנושא של הסיבים האופטיים.
אני לא הייתי חבר כנסת

רןכהן
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #24 

14/12/2020 19:27  
amdr1 כתב:
זה בלתי אפשרי.
הדברים האלה מאוד קשורים.
...
...
אז שהמנהלים יחליטו מה מותר להוסיף לאשכול הזה.
אני לא הייתי חבר כנסת

רןכהן
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #25 

עדכון נוסף, שוב כנראה עיכוב מצד ממשלת ישראל בנושא הסיבים האופטיים, הסיבה, כנראה שהכנסת מתפזרת וששוב הולכים לבחירות,
פעם רביעית תוך שנתיים.
אני לא יודע הפעם אחרי הבחירות איזה מפלגה תרכיב את הממשלה החדשה, אבל מקווה שיצליחו להרכיב ממשלה,
אני לא ידוע אם זה יהיה קל (עם כל הפילוג בין המפלגות, חרדים, ימינה, ליכוד, רק לא ביבי המפלגה של גדעון סער, ערבים, שמאל המפלגה של מרץ, ימין חילוני ליברמן ולפיד.)
אבל אני מקווה וזה העיקר פה, שבתוך כמה חודשים שתהיה פה ממשלה יותר יציבה, ושכתוצאה מזה שיהיה שיפור משמעותי במדינת ישראל בנושא הסיבים האופטיים.

ואני מקווה שאין בעיה עם מה שאני כתבתי פה.
אני לא הייתי חבר כנסת

noam23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #26 

22/12/2020 1:16  
רןכהן כתב:
עדכון נוסף, שוב כנראה עיכוב מצד ממשלת ישראל בנושא הסיבים האופטיים, הסיבה, כנראה שהכנסת מתפזרת וששוב הולכים לבחירות,
פעם רביעית תוך שנתיים.
אני לא יודע הפעם אחרי הבחירות איזה מפלגה תרכיב את הממשלה החדשה, אבל מקווה שיצליחו להרכיב ממשלה,
אני לא ידוע אם זה יהיה קל (עם כל הפילוג בין המפלגות, חרדים, ימינה, ליכוד, רק לא ביבי המפלגה של גדעון סער, ערבים, שמאל המפלגה של מרץ, ימין חילוני ליברמן ולפיד.)
אבל אני מקווה וזה העיקר פה, שבתוך כמה חודשים שתהיה פה ממשלה יותר יציבה, ושכתוצאה מזה שיהיה שיפור משמעותי במדינת ישראל בנושא הסיבים האופטיים.

...
לא הבנתי למה עיכוב נוסף? מבחינת חקיקה נגמר הסיפור, הצעת החוק עברה בקריאה שלישית. מעכשיו הביצוע אמור לרדת לשטח.

amdr1
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 27 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

הודעה שלא נקראה #27 

מי הציבור?
לרוב האנשים אין כלל מוסג מההבדל בין סיב לבין חיבור קיים.
ומשחשוב לציין אין שום דרישה לזה חוץ מאחוזים בודדים.

noam23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #28 

22/12/2020 14:30  
amdr1 כתב:
מי הציבור?
לרוב האנשים אין כלל מוסג מההבדל בין סיב לבין חיבור קיים.
ומשחשוב לציין אין שום דרישה לזה חוץ מאחוזים בודדים.
...
לציבור אין מושג, כי אין פירסום בטלוויזיה של סיבים, כי אף אחד לא יעשה תשדיר רציני על מוצר שיכול לספק רק לשבריר של העם. ברגע שבזק מוציאה תשדיר על 1000 מגה סימטרי, ומראה את ההבדל התהומי מחיבור 40/3 שזה המקסימום שהיא יכולה לספק לרוב העם כיום, תהיה דרישה.

רןכהן
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #29 

22/12/2020 8:50  
noam23 כתב:
22/12/2020 1:16  
רןכהן כתב:
פעם רביעית תוך שנתיים.

...
לא הבנתי למה עיכוב נוסף? מבחינת חקיקה נגמר הסיפור, הצעת החוק עברה בקריאה שלישית. מעכשיו הביצוע אמור לרדת לשטח.
...
לא בטוח, יכול להיות שבזק תתנגד לדרישה הזאת שבזק תוזיל את המחירים ללקוחות בטלפון הקווי שלה, בצורה של חוסר כסף לעשות כמה שבזק קודם רצתה לעשות בישראל פריסת והפעלה האינטרנט סיבים אופטיים גם ללקוחות הפרטיים שלה, ותעשה עיכוב שיכול להמשך הרבה מאוד זמן כולל אם צריך לעבור את כל התהליכים של בגץ שיחליט מה יותר שיווני וצודק במקרה כזה לעשות, עד שתהיינהבחירות ותוצאת בחירות שאז יכול להיות שיהיה שר תקשורת אחר עם מנכל אחר שיחליט לשנות את ההחלטה של הדרישה הקודמת של שר התקשורת יועז הנדל. לדעתי אם לא היו בחירות אז בגץ היה פוסק לעשות מה שיועז הנדל אמר שצריך להיות, ואז בזק היתה צריכה להקשיב לבגץ שזה אומר לעשות את מה שעכשיו מנכ"ל משרד התקשורת שיועז הנדל מינה אותו, והחליט להמשיך לעשות בנושא הזה את ההחלטה של השר יועז הנדל. סליחה התכוונתי למנכלית משרד התקשורת הנוכחית, לא למנכל משרד התקשורת הנוכחי.
אני לא הייתי חבר כנסת

noam23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #30 

22/12/2020 17:56  
רןכהן כתב:
22/12/2020 8:50  
noam23 כתב:

...
לא בטוח, יכול להיות שבזק תתנגד לדרישה הזאת שבזק תוזיל את המחירים ללקוחות בטלפון הקווי שלה, בצורה של חוסר כסף לעשות כמה שבזק קודם רצתה לעשות בישראל פריסת והפעלה האינטרנט סיבים אופטיים גם ללקוחות הפרטיים שלה, ותעשה עיכוב שיכול להמשך הרבה מאוד זמן כולל אם צריך לעבור את כל התהליכים של בגץ שיחליט מה יותר שיווני וצודק במקרה כזה לעשות, עד שתהיינהבחירות ותוצאת בחירות שאז יכול להיות שיהיה שר תקשורת אחר עם מנכל אחר שיחליט לשנות את ההחלטה של הדרישה הקודמת של שר התקשורת יועז הנדל. לדעתי אם לא היו בחירות אז בגץ היה פוסק לעשות מה שיועז הנדל אמר שצריך להיות, ואז בזק היתה צריכה להקשיב לבגץ שזה אומר לעשות את מה שעכשיו מנכ"ל משרד התקשורת שיועז הנדל מינה אותו, והחליט להמשיך לעשות בנושא הזה את ההחלטה של השר יועז הנדל. סליחה התכוונתי למנכלית משרד התקשורת הנוכחית, לא למנכל משרד התקשורת הנוכחי.
...
אני מסכים שהדרישה מבזק להוזיל ב 40% את מחיר הטלפוניה היתה חתיכת ירייה ברגל שהנדל עשה לתוכנית הסיבים שלו.

שלח תגובה

חזור אל “אינטרנט - ספקים, תשתית, fiber”