הממשלה והכנסת אישרו את מתווה הסיבים האופטיים של השר יועז הנדל

אינטרנט, מהירות, סיבים, fiber, ספקים, בעיות בשירות
noam23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

Re: הממשלה והכנסת אישרו את מתווה הסיבים האופטיים של השר יועז הנדל

הודעה שלא נקראה #46 

24/12/2020 16:26  
Tom1998 כתב:
23/12/2020 16:02  
noam23 כתב:

הבעיה שסלקום ופרטנר טובים בלפרוס לגורדי השחקים של רמת אביב.

אם אנחנו רוצים סיבים למדינה הזו, ולא רק למגדלים של גוש דן, אין אף חברה בארץ פרט לבזק שמסוגלת לעשות את זה.

בתור אחד שמסתובב קצת בארץ, מדהים אותי לאיזה מקומות בזק הגיעה עם הסיבים. גם בחלומות הכי רחוקים של המתחרים (סלקום וכו') הם לא מתקרבים לשם.
...
לא מסכים אני גר בבנייו בן 3 קומות
פרטנר וגם סלקום עשו פה סיבים אופטיים
לא רק לבניין שלי אלה לכל האזור פה
ואני לא גר ברמת אביב או באיזה עיר של "עשירים" אלה גר בעיר שנחשבת פרפריה חברתית
...
לכל כלל יש את היוצא מן הכלל. בשורה התחתונה אחרי עשור של פריסת סיבים ע"י חברות שאינן בזק, המצב גרוע ביותר. הסיבים של בזק נמצאים כמעט ליד כל שכונה בארץ, בזמן שהמתחרות הרחק הרחק מאחור, וגם בעוד עשור המצב ישאר ככה אם בזק לא תיכנס.

noam23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

הודעה שלא נקראה #47 

קראתי פרשנות מעניינת לחיוב של יועז הנדל את בזק להפחתת מחירי הטלפוניה הקווית בעיתוי המוזר שנראה כביכול שפגע במוטציה של בזק להתחייב לתוכנית הסיבים.

בזק גרמה לכולנו לחשוב שפריסת הסיבים וחיבור הבתים לסיבים היא פעולה שתגרום לה להפסדים כלכליים גדולים, והיא נעשית בעיקר ממניעים אלטרואיסטים למען המדינה, מתוך ציונות.

הפרשנות שקראתי גורסת כי ההיפך הוא הנכון, ומתן האישור לבזק לחיבור הבתים לסיבים, תכניס לבזק יותר כסף מאשר תוציא.

אותו פרשן טוען שכיום בזק מכניסה סכומים יפים מהטלפוניה הקווית, והמטרה של יועז הנדל בפגיעה בהכנסות בזק מטלפוניה קווית קשורה קשר ישיר לפריסת הסיבים, בכך שהמטרה היתה לשמוט את השטיח הכלכלי מתחת לרגלי בזק בכך שלוקחים לה מקור הכנסה גדול, שלמעשה יגרום לה למוטיבצית יתר להיכנס לנושא הסיבים, ובכך לפצות על אובדן ההכנסות העצום מהטלפוניה הקווית. כלומר, ללא ההכנסות הרגילות מהטלפוניה הקווית, ולמרות איומי בזק בכך שלא תתחיל לחבר בתים לסיבים בשל כך, לבזק למעשה אין ברירה אלא להתחיל לחבר בתים לסיבים, כי צריכה לפצות על אובדן ההכנסות העצום מהטלפוניה הקווית.

אם זה העניין, אולי יועז הנדל חכם מכפי שנתתי לו קרדיט.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 513 פעמים
קיבל תודות: 3950 פעמים

הודעה שלא נקראה #48 

זה חד משמעית נכון. בזק נחה כי סבבה לה כמו שהיא כרגע, אלא שאם ניקח כמה שנים קדימה, הקווים הנייחים יתאדו עם הזמן וחוסר הפריסה שלה תעלה לה ביוקר. הוא גם מנסה לסייע להם לבנות את התוכנית קדימה וגם לקדם את המדינה בכך שתהיה תחרות.

רןכהן
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

הודעה שלא נקראה #49 

27/12/2020 9:55  
oferlaor כתב:
זה חד משמעית נכון. בזק נחה כי סבבה לה כמו שהיא כרגע, אלא שאם ניקח כמה שנים קדימה, הקווים הנייחים יתאדו עם הזמן וחוסר הפריסה שלה תעלה לה ביוקר. הוא גם מנסה לסייע להם לבנות את התוכנית קדימה וגם לקדם את המדינה בכך שתהיה תחרות.
...
לפי דעתי יקח עוד הרבה מאוד זמן עד שרוב האנשים בעולם לא ישתמשו בקו טלפון קווי, במיוחד שאין כיום שמארטפונים שאפשר להשתמש בהם כמו שצריך גם מתי שמטעינים אותם, בנושא לזה שמטען אלחוטי זה מצריך סוללות, ובטלפון קווי לא אלחוטי לא צריך לשלם מידי פעם כסף גם למה שקשור לסוללות מוכנות לשימוש, ובכל מקרה טוב שיש עוד אפשרות של תקשורת במקרה שיש תקלה בסוג של תשתית תקשורת מסויימת.
אני לא הייתי חבר כנסת

dima_vy
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 133 פעמים
קיבל תודות: 286 פעמים

הודעה שלא נקראה #50 

אני גם לא מאמין שקייום נייח יעלמו, כי אני רואה את כמות המשרדים קטנים כגדולים, משתמשים בטלפנים נייחים. לפני כמה חוגדשים עזרתי למישהו לחברת מרכזיה אנלוגית לקווי IP, כי לא רצה להפרד מהציוד שלו, אבל רצה להוזיל שיחות, ועדיין רצה קווי טלפון נייחים במשרד. זהו מקור הכנסה מאוד גדול לבזק ולחברות הנוספות. ובזק בתחום VOIP, נראה לי הספק האיכותי ביורת והיקר ביותר לעומת כל שאר החקנים בשוק הזה.
פריסת סיבים רק תשפר את ההכנסות של בזק, כי אני באופן אישי, מאמין ששירות של בזק יותר טוב משאר החברות, ועל כך אנשים כן יתחברו לבזק, ולא רק בגלל שרק בזק יגיעו לאזור מסויים.
גילוי נאות - פעם, אבל ממש מזמן, עבדתי בבזק, ואני מכיר שירות של בזק למגזק העסקי.

l33cher
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 55 פעמים

הודעה שלא נקראה #51 

מחזק,אולי בזק יפסידו בטווח הקצר מהקטע של הטלפוניה,אבל אם יזיזו את התחת ויתחילו לחבר אנשים לסיבים,ירוויחו ויכסו את "הפסדי" הטלפוניה די מהר.
מן הסתם פרסו תשתית ביותר מחצי ארץ (אמרו 60% או יותר,ככה או ככה זה פי כמה וכמה מפרטנר\סלקום),אז הם יכולים להדביק את הפער מהר מאוד..

נקווה שיתעשתו על עצמם בקרוב (מאוד)
th1s 1s my d1st0rt3d r34l1ty

שלח תגובה

חזור אל “אינטרנט - ספקים, תשתית, fiber”