אינטרנט ב-1,000 מגה: בזק תודיע - נפעיל את רשת הסיבים האופטיים

אינטרנט, מהירות, סיבים, fiber, ספקים, בעיות בשירות
integral
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 198 פעמים
קיבל תודות: 389 פעמים

Re: אינטרנט ב-1,000 מגה: בזק תודיע - נפעיל את רשת הסיבים האופטיים

הודעה שלא נקראה #151 

חחח...אני בלית ברירה משלם לבזק על טלפון ושני קווי אינטרנט. אין הוט. הקליטה הסלולרית גרועה. והתשתית רעועה. ככה זה בפריפריה.

noam23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

הודעה שלא נקראה #152 

17/12/2020 20:55  
integral כתב:
חחח...אני בלית ברירה משלם לבזק על טלפון ושני קווי אינטרנט. אין הוט. הקליטה הסלולרית גרועה. והתשתית רעועה. ככה זה בפריפריה.
...
לגבי הטלפון, אתה יכול לקנות נתב Femtocell כמו שעשיתי אתמול (של פלאפון במקרה הזה), לחבר אותו ל Wifi בבית, ותהיה לך קליטה מושלמת לשיחות.

ייתכן שזה פיתרון טוב אפילו למי שיש לו קליטה סלולרית טובה בבית, מהסיבה שבעזרת Fem2cell אתה מקבל שיפור של פי 10 (לפחות) עד פי 1000 מהקליטה של אנטנה סלולרית (אלא אם ממש צמודה לדירה). הדבר הזה מקטין בהתאמה את עוצמת השידור מהטלפון הסלולרי, מה שמשפר זמן בטריה, ומפחית סיכון לבעיה בריאותית (נושא שנוי במחלוקת, אך עדיין Better be on the safe side).

רןכהן
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

הודעה שלא נקראה #153 

17/12/2020 20:12  
noam23 כתב:
באמת מעניינת אותי הסיבה מדוע אנשים עדיין מדברים בטלפון קווי של בזק.

חרדים שצריכים טלפון כשר זו בטח לא הסיבה, מכיוון שעלות טלפון כשר זול היא בסביבות 100 שקלים, כך שכבר בתוך שנה דיבור מסלולרי (עם העלות של הטלפון) הרבה יותר זולה מדיבור מטלפון בזק.

לגבי קשישים, אין קשיש שלא יכול להפעיל סלולרי פשוט (לא בהכרח עם מסך, אלא סלולרי מקשים ישן).

מי שחייב טלפון קווי מסיבה כלשהי, יכול להתחבר להוט שהם זולים באופן ניכר.

אני באמת מתקשה להבין מדוע שמישהו יעדיף לשלם לבזק ים כסף, ולא להשתמש באלטרנטיבות הזולות. אולי מדובר על פריפריה רחוקה, שהוט לא הגיעה אליה, ואין אנטנות סלולריות? מהמסכנים הללו בזק עושים מליארדים?
...
טלפון סלולרי מתקדם עולה הרבה יותר כסף ונראה לי שאם הוא מתקלקל אז יותר קשה לתקן בו רק חלקים מסויימים, בטלפון הסלולרי הפשוט הסוללה שלו נגמרת יותר מהר.
וגם מי שמשתמש בטלפון סלולרי עוד מעט שיסגרו דור 2 , 3, הטלפון הסלולרי הישן לא יעבוד, אבל לקנות טלפון נייד כשר זה עולה המון כסף.
לא כולם רוצים בהוט את שאר השירותים אז להם זה עולה יותר כסף הטלפון של הוט לחודש אם חשוב להם בחודש לדבר הרבה זמן.
תתפלאו לשמוע אבל לי יש גם טלפון קווי כי אותו אני יכול לחבר בקלות למכשיר לקריאת עזרה, ואם יש תקלה ברשת הסלולרית אז הטלפון הקווי עוזר לי.
אני לא הייתי חבר כנסת

רןכהן
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #154 

בינתים השאלה הגדול היא האם שר התקשורת בני גנץ ישנה את ההחלטה של שר התקשורת הקודם, בנושא של מחיר יותר זול לשיחות מטלפון קווי של בזק, אני מקווה שהוא לא יעשה את זה.
אני לא הייתי חבר כנסת

noam23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #155 

18/12/2020 1:57  
רןכהן כתב:
17/12/2020 20:12  
noam23 כתב:
באמת מעניינת אותי הסיבה מדוע אנשים עדיין מדברים בטלפון קווי של בזק.

חרדים שצריכים טלפון כשר זו בטח לא הסיבה, מכיוון שעלות טלפון כשר זול היא בסביבות 100 שקלים, כך שכבר בתוך שנה דיבור מסלולרי (עם העלות של הטלפון) הרבה יותר זולה מדיבור מטלפון בזק.

לגבי קשישים, אין קשיש שלא יכול להפעיל סלולרי פשוט (לא בהכרח עם מסך, אלא סלולרי מקשים ישן).

מי שחייב טלפון קווי מסיבה כלשהי, יכול להתחבר להוט שהם זולים באופן ניכר.

אני באמת מתקשה להבין מדוע שמישהו יעדיף לשלם לבזק ים כסף, ולא להשתמש באלטרנטיבות הזולות. אולי מדובר על פריפריה רחוקה, שהוט לא הגיעה אליה, ואין אנטנות סלולריות? מהמסכנים הללו בזק עושים מליארדים?
...
טלפון סלולרי מתקדם עולה הרבה יותר כסף ונראה לי שאם הוא מתקלקל אז יותר קשה לתקן בו רק חלקים מסויימים, בטלפון הסלולרי הפשוט הסוללה שלו נגמרת יותר מהר.
וגם מי שמשתמש בטלפון סלולרי עוד מעט שיסגרו דור 2 , 3, הטלפון הסלולרי הישן לא יעבוד, אבל לקנות טלפון נייד כשר זה עולה המון כסף.
לא כולם רוצים בהוט את שאר השירותים אז להם זה עולה יותר כסף הטלפון של הוט לחודש אם חשוב להם בחודש לדבר הרבה זמן.
תתפלאו לשמוע אבל לי יש גם טלפון קווי כי אותו אני יכול לחבר בקלות למכשיר לקריאת עזרה, ואם יש תקלה ברשת הסלולרית אז הטלפון הקווי עוזר לי.
...
1. דווקא בסלולרים הפשוטים (אלו עם מקשי חומרה) הסוללה מחזיקה לנצח
2. לגבי דור 2 ו-3, נכון להיום מדובר על סגירה בינואר 2026. עד אז תהיה בטוח שיהיו טלפונים זולים מאוד שתומכים 4G
3. לגבי טלפון כשר, שוב, ניתן למצוא היום במחירים שמתחילים ב- 100 שקלים. גם אם זה נשמע לך לא מספיק זול, זה מחיר שמתגמד בהשוואה לתשלום העודף לבזק על שנה אחת של שימוש בקו שלהם
4. לגבי הוט, גם אם אתה מתחבר רק לשירות הטלפון שלהם, המחיר הוא עדיין נמוך בעשרות אחוזים מהמהחיר של בזק
5. בעזרת Femtocell (מכשיר פשוט שמחברים לחשמל ומדליקים, ללא שום הגדרות) אתה יכול לדבר מהסלולרי דרך חיבור האינטרנט הקווי שלך

אני מאוד רוצה סיבים בדירה שלי, וחלק ממני מאוד רוצה שיתנו כבר לבזק את האישור לחבר אותנו, כי בלעדיהם לרובנו לא יהיו סיבים בעשור הקרוב, ועם זאת, כשאתה רואה שבזק לוקחים 20 שקלים לחודש על חבילה של 50 דקות שיחה בטלפון הקווי, או באינטרנט, אני היום משלם להוט 75 שקלים (תשתית + ספק) על חבילה של 200/5, בעוד לבזק 100 שקלים על חבילה 40/3, אתה מתחיל להבין באיזה בני $ונות מדובר, שלא יבחלו באמצעים כדי להתעשר על חשבון האזרח החלש ביותר, אם רק תינתן להם ההזדמנות.

dima_vy
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 133 פעמים
קיבל תודות: 286 פעמים

הודעה שלא נקראה #156 

18/12/2020 18:24  
noam23 כתב:
18/12/2020 1:57  
רןכהן כתב:

...
2. לגבי דור 2 ו-3, נכון להיום מדובר על סגירה בינואר 2026. עד אז תהיה בטוח שיהיו טלפונים זולים מאוד שתומכים 4G
3. לגבי טלפון כשר, שוב, ניתן למצוא היום במחירים שמתחילים ב- 100 שקלים. גם אם זה נשמע לך לא מספיק זול, זה מחיר שמתגמד בהשוואה לתשלום העודף לבזק על שנה אחת של שימוש בקו שלהם
4. לגבי הוט, גם אם אתה מתחבר רק לשירות הטלפון שלהם, המחיר הוא עדיין נמוך בעשרות אחוזים מהמהחיר של בזק
5. בעזרת Femtocell (מכשיר פשוט שמחברים לחשמל ומדליקים, ללא שום הגדרות) אתה יכול לדבר מהסלולרי דרך חיבור האינטרנט הקווי שלך

אני מאוד רוצה סיבים בדירה שלי, וחלק ממני מאוד רוצה שיתנו כבר לבזק את האישור לחבר אותנו, כי בלעדיהם לרובנו לא יהיו סיבים בעשור הקרוב, ועם זאת, כשאתה רואה שבזק לוקחים 20 שקלים לחודש על חבילה של 50 דקות שיחה בטלפון הקווי, או באינטרנט, אני היום משלם להוט 75 שקלים (תשתית + ספק) על חבילה של 200/5, בעוד לבזק 100 שקלים על חבילה 40/3, אתה מתחיל להבין באיזה בני $ונות מדובר, שלא יבחלו באמצעים כדי להתעשר על חשבון האזרח החלש ביותר, אם רק תינתן להם ההזדמנות.
...
אתה יודע איפה ניתן לרכוש femtocell? ומה התהליך חיבור שלו?
לגבי תעריפי בזק, אם אני לא טועה, הם עדיין נקבעים על ידי משרד האוצר ומשרד התקשורת.

noam23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #157 

18/12/2020 21:17  
dima_vy כתב:
18/12/2020 18:24  
noam23 כתב:

...
לגבי תעריפי בזק, אם אני לא טועה, הם עדיין נקבעים על ידי משרד האוצר ומשרד התקשורת.
...
אם מחירי הטלפוניה והאינטרנט המופרזים של בזק הוכתבו להם ע"י הממשלה כדי לפגוע בהם ולאפשר למתחרות להשיג יותר לקוחות, זה סיפור אחר. אבל עם זאת, נראה שבזק מאוד נהנים מה-"פגיעה" הזו שהממשלה עשתה להם בכך שחייבה אותם לדרוש מחירים מופרזים, ואפילו מאיימים שאם הממשלה תפסיק לפגוע בהם, ותאפשר להם להציע מחירים תחרותיים יותר, חברת בזק תעניש את העם ולא תפרוס סיבים.

לגבי Femtocell, רכשתי לפני שלושה ימים דרך חברת פלאפון. ה Femtocell לא דרוש שום הגדרות, אתה קונה, מחבר לחשמל ולכבל רשת בכל מקום שתרצה, ואחרי כמה שניות יש לך קליטה סלולרית מושלמת לשיחות. מה שכן, ה Femtocell של חברה מסוימת תומכת רק בסימים של אותה החברה. היום רק פלאפון והוט מובייל מציעות Femtocell. להוט מובייל כרגע אין מלאי, אבל אמור להגיע בקרוב.

dima_vy
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 133 פעמים
קיבל תודות: 286 פעמים

הודעה שלא נקראה #158 

18/12/2020 23:18  
noam23 כתב:
18/12/2020 21:17  
dima_vy כתב:

...
אם מחירי הטלפוניה והאינטרנט המופרזים של בזק הוכתבו להם ע"י הממשלה כדי לפגוע בהם ולאפשר למתחרות להשיג יותר לקוחות, זה סיפור אחר. אבל עם זאת, נראה שבזק מאוד נהנים מה-"פגיעה" הזו שהממשלה עשתה להם בכך שחייבה אותם לדרוש מחירים מופרזים, ואפילו מאיימים שאם הממשלה תפסיק לפגוע בהם, ותאפשר להם להציע מחירים תחרותיים יותר, חברת בזק תעניש את העם ולא תפרוס סיבים.

לגבי Femtocell, רכשתי לפני שלושה ימים דרך חברת פלאפון. ה Femtocell לא דרוש שום הגדרות, אתה קונה, מחבר לחשמל ולכבל רשת בכל מקום שתרצה, ואחרי כמה שניות יש לך קליטה סלולרית מושלמת לשיחות. מה שכן, ה Femtocell של חברה מסוימת תומכת רק בסימים של אותה החברה. היום רק פלאפון והוט מובייל מציעות Femtocell. להוט מובייל כרגע אין מלאי, אבל אמור להגיע בקרוב.
...
לגבי מחירי בזק אתה יכול לראות דוגמה כאן:
https://www.nevo.co.il/law_html/law01/999_154.htm
אני לא יודע עד כמה זה עדכני להיום, אבל לא שמעתי שהוסר הפיקוח.

לגבי femtocell, מעניין האם ליחידה של הוט אפשר להתחבר עם קו של 012 :) בספק, אבל מסקרן

eldan
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 21 פעמים

הודעה שלא נקראה #159 

אני לא מבין למה אנשים מחכים לבזק כשיש את פרטנר וסלקום שנותנים סיבים כבר כמה שנים .

sys_admin
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 522 פעמים

הודעה שלא נקראה #160 

20/12/2020 20:34  
eldan כתב:
אני לא מבין למה אנשים מחכים לבזק כשיש את פרטנר וסלקום שנותנים סיבים כבר כמה שנים .
...
אולי בגלל ש"יש את פרטנר וסלקום שנותנים סיבים" בכ 5% ממדינת ישראל וזה אחרי כמה שנים שהם מנסים "לתת את הסיבים". ואנשים אלה שמחכים לבזק נמצאים ב 95% הנותרים של מדינת ישראל? :lol:

integral
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 198 פעמים
קיבל תודות: 389 פעמים

הודעה שלא נקראה #161 

eldan כתב:
...
מזכיר לי את האם אין לחם אז תאכלו עוגות.

בחלקים נרחבים של המדינה אין כלום מלבד בזק.

eldan
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 21 פעמים

הודעה שלא נקראה #162 

20/12/2020 21:08  
sys_admin כתב:
eldan כתב:
...
אולי בגלל ש"יש את פרטנר וסלקום שנותנים סיבים" בכ 5% ממדינת ישראל וזה אחרי כמה שנים שהם מנסים "לתת את הסיבים". ואנשים אלה שמחכים לבזק נמצאים ב 95% הנותרים של מדינת ישראל? :lol:
...
ואתם חושבים ש ברגע שבזק היכנסו לסיבים אז זה הם יחברו 95% מהמדינה ?

רןכהן
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #163 

20/12/2020 23:24  
eldan כתב:
sys_admin כתב:

...
...
לא נראה לי שהם יעשו את זה, אבל כל אחד בוחר האם ודרך איזו חברה הוא יכול להתחבר לאינטרנט של סיבים אופטיים.
אני לא הייתי חבר כנסת

sys_admin
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 522 פעמים

הודעה שלא נקראה #164 

20/12/2020 23:24  
eldan כתב:
sys_admin כתב:

...
...
אחרי שראו שכל החברות הקיקיוניות כמו סלקום ופרטנר אחרי שפרסו במשך שנים רבות את הרשתות שלהם הגיעו ביחד לפחות מ 5% מהתושבים, אז כולם כבר הבינו שאין מה להמתין להם, כי זה סתם סיפורי סיבים והיו כאלה שחשבו בתמימותם שבגלל שבזק כבר לפני עשור הגיעו ליותר מ 80% מהבתים בארץ עם הרשת של סיבים, שממתינים בכניסה לבתים, אז כדאי להמתין להם עוד. אבל, אם תקרא את הדפים הקודמים של דיון זה תראה שגם הסברתי במדויק למה ללקוח פרטי בשלב זה אין שום טעם להמתין גם לסיבים של בזק, למרות שהיו כאן כאלה שהיו בטוחים וגם ניסו לשכנע אחרים שאוטוטו כבר הולכים לחבר אותם לרשת סיבים של בזק.

rami1992
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 10 פעמים

הודעה שלא נקראה #165 

ציטוט:

בן מיטלמן

הצעת החוק להסדרת הפרישה של תשתיות אינטרנט מהיר ביישובי הפריפריה (מתווה הסיבים) עברה בקריאה שנייה ושלישית בכנסת. שר התקשורת היוצא יועז הנדל במליאת הכנסת: "אני מתרגש - הענייניות ניצחה את הקטנוניות. זה ההישג הכי גדול של הממשלה שאני כבר לא חלק ממנה"

שלח תגובה

חזור אל “אינטרנט - ספקים, תשתית, fiber”