אינטרנט ב-1,000 מגה: בזק תודיע - נפעיל את רשת הסיבים האופטיים

אינטרנט, מהירות, סיבים, fiber, ספקים, בעיות בשירות

מנהל: מנהלי רשתות

שלח תגובה
sys_admin
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 515 פעמים

לינק להודעה #121 

dima_vy כתב:@l33cher
·זה ברור שלא לצפות יותר מדי, אבל בכל זאת :) תשמע, בזק זאת אפציה היחידה לקבל אינטרנט במשרד במחיר סביר בבקצב סביר. אז כן, יש ציפיה מסויימת
...
·

בדיוק כך וכל לקוח כבר יכול לבחור לבד את האופציה המתאימה ביותר למשרד שלו, משני האופציות אלה שמהן בזק נותנת לו לבחור. :lol:
רק מה, אין שום צורך לצפות יותר מדי, כל אחת משני אופציות אלה זמינות בבזק כבר יותר משני עשורים.

dima_vy
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 133 פעמים
קיבל תודות: 286 פעמים

לינק להודעה #122 

sys_admin כתב:
...
...
·

בדיוק כך וכל לקוח כבר יכול לבחור לבד את האופציה המתאימה ביותר למשרד שלו, משני האופציות אלה שמהן בזק נותנת לו לבחור. :lol:
רק מה, אין שום צורך לצפות יותר מדי, כל אחת משני אופציות אלה זמינות בבזק כבר יותר משני עשורים.
...
·אולי פספסתי אחת האופציות, אבל שירותי תמסורת מכיר, ואין לנו טעם בשימושים שלנו לשירות הזה. מקסימום שאני אהיה מוכן להוציא זה עד פי 1.5 ממה שאני משלם כרגע. לא יהיה - חבל, נסתפק עם מה שיש, שעם זה מסתדרים כבר איזה 10 שנים, ואף אחד לא מת. אבל במקרה שלי אני לא צריך הבטחה לטכנאי תוך 4 שעות ועוד שירותי SLA נוספים. השירות שיש כרגע עובד יציב. בעשור אחרון כמות התקלות שהייתה באינטרנט לא עוברת כמות האצבעות על כף יד אחת (תודה לבזק אגב). אז אין לי שום טעם לשלם כל כך הרבה עבור השירות בו אין לי צורך.

sys_admin
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #123 

@dima_vy
·
ועל זה בידיוק מדובר, שבזק נותנת לבחור מאחת משני האופציות האלה ולא פספסת כלום. אחת היא, "בקצב הסביר" והשנייה היא, "המחיר הסביר". כך זה היה כל השנים וכך זה יישאר גם בשנים הבאות.
ואם מה שאתה צריך, זה האופציה של המחיר הסביר, אז יש לך את זה כבר היום ואין צורך לצפות לשום דבר.

רןכהן
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 11 פעמים

לינק להודעה #124 

dima_vy כתב:
·זה ברור שלא לצפות יותר מדי, אבל בכל זאת emoticon תשמע, בזק זאת אפציה היחידה לקבל אינטרנט במשרד במחיר סביר בבקצב סביר. אז כן, יש ציפיה מסויימת.

תגובה שלי לנושא הזה,
אני מקווה בהמשך שיהיו לי עוד עידכונים לפרסם בנושא הזה.

dima_vy
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

לינק להודעה #125 

@sys_admin
·עם גישה כזאת בזק היו משאירים את הלקוחות עם dial-up :) אבל לא, השקיעו ועשו מאמץ כלשהו. dial up היה מניב יותר הכנסות נראה לי :)

sys_admin
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #126 

@dima_vy
·
זה בדיוק העניין שהגישה זו, היא גישה של הבנת שבזק היא לא איזה גמ''ח או מלכ''ר, אלה שהיא חברה שמנסה להרוויח ולהרוויח כמה שיותר במצב הקיים ובגלל זה יש לה את השיקולים העסקיים הנדרשים לצורך כך, שבגללם בין היתר היה לבזק משתלם כלכלי לעבור מ DIAL UP ל ADSL ואחרי זה גם לרשת NGN, ובכך להרוויח הון עתק ממעברים אלה. וגם מבינים שבזק עברו לחיבורים אלה לא בגלל שהיה מי שבקרב הלקוחות הפרטיים התלונן כל הזמן, שהאינטרנט שלי הוא איטי ויש לי לאגים מטורפים במשחק הרשת האהוב שלי. בדיוק כפי שהלקוחות אלה מתלוננים גם היום :lol:
וברגע שמבינים את ומה הם השיקולים העסקיים ואת כל המכלול השלם שלהם, שדרך אגב גם הסברתי אותו בקצרה ממש בדיון זה עוד בדפים הקודמים, אז גם מבינים למה בזק לא הולכים לא רק לחבר סיבים אופטיים במחירים של חיבורי קווים פרטיים של DSL , אלה גם מבינים למה בזק לא הולכים במצב של שוק התקשורת שקיים במדינת ישראל לספק חיבורים אפילו 100M סימטרי על גבי קווי VDSL הקיימים, דבר שמבחינה טכנית אפשרי בלחיצת כפתור במערכת ניהול של בזק. מבלי כבר לדבר על זה שגם לספק יותר מ 1G סימטרי בזק יכולים כבר היום על גבי אותם זוגות נחושת, ללא שום סיבים אופטיים, רק הם בטח שלא יעשו את זה לכלל הלקוחות הפרטיים וימשיכו לספק את השירות זה בדיוק באותה המסגרת כפי שהם עושים את זה כבר הרבה יותר מעשור.

Acadir
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 1 פעם

לינק להודעה #127 

מתי אתם מעריכים שבזק תשיק את הסיבים האופטיים?

dima_vy
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

לינק להודעה #128 

@sys_admin
·כל מה שאמרת נכון, בזק היא חברה מסחרית, שמטרתה היא קודם כל להניב רוויחים לבעליה. מה שכן, בזק נתונה לרגולציה ויש לה (להבדיל מפרטנר וסלקום לדוגמה) התחייבויות כלפי המדינה, שנתנה רישיון, לחיבור תשתיות. וזה הדבר היחידי שגורם לי לצפות שכן, בזק תבצע חיבורים בסופו של דבר.

sys_admin
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #129 

@dima_vy
·
לא רק שבזק עמודת בתנאי רישיון שהמדינה נתנה לה בהקשר זה ואפילו מוכנה לספק לרוב הלקוחות את החיבור לאינטרנט, אפילו ללקוחות הפרטיים במגבלות התשתיות הקיימות ובמסגרת של חיבור best effort שהם רוכשים, נגיד עד 100M או עד 40M במחירים שהלקוחות אלה משלמים, אלה שהמדינה בכל העשורים אלה לא כל כך מעודדת בלשון המעטה את בזק לחבר את הלקוחות פרטיים אלה לתשתית מסוג אחר וגם דואגת שבזק לא תפעיל את הרשת מהירה יותר, בגלל שיקולים שונים של המשרד, שגם אותם הסברתי ממש בפורום זה במשך שנים אלה, והסברתי אותם בצורה מובנת גם למי שלא מתמצא בכל הדקויות שקיימות בתחום הרגולציה של משרד התקשורת.
יותר מזה בעשור אחרון משרד התקשורת גרם למצב שבזק לא רק שלא צריכה להשקיע יותר בפריסת תשתיות חדשות, אלה גם לזה שבזק לא ממש צריכה לתחזק את התשתיות הקיימות שלה לשוק הביתי. וכל לקוח פרטי שפונה למוקד טכני עם הבעיה של תשתית מקבל את התשובה, ש... הוא רחוק מהמרכזייה ובשלב זה זה מה שיש.
כך שרגולציה זו חוסכת לבזק כסומים רבים של כסף במשך הזמן וגם מגבירה את הרווחיות של החברה.

amdr1
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 27 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

לינק להודעה #130 

משמרגיע אותי שחשמל ומים עדיין מסופקים לא בשיטת best effort..
אבל לך תדע מה יהיה מחר.

sys_admin
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #131 

amdr1 כתב:משמרגיע אותי שחשמל ומים עדיין מסופקים לא בשיטת best effort..
אבל לך תדע מה יהיה מחר.
...
·

טוב, אולי אתה בתור לקוח פרטי חתמת גם עם חח'י וגם עם תאגיד מים באזור שלך על חוזה מוגדר, כפי שעושים את זה לקוחות ארגוניים וגם במחירים שלהם ושיש לך גם כלים נדרשים לכך בכדי לבחון את המדדים המפורטים בחוזה זה, כפי שנהוג בקרב מי שחותם על חוזה SLA התחומים אלה :lol: ,
אבל רוב הלקוחות הפרטיים מקבלים את השירותים אלה בדיוק בשיטת best effort, ולא רק בגלל שזה לא בתקציב בשבילם לשלם על שירותים אלה עם רמת שירות מוגדרת, אלה בגלל שגם אין להם את הכלים המינימליים הנדרשים בכדי לבחון את הרמת השירות שהם מקבלים ואילו וכן היו להם, הם לא היו יכולים לבוא בטעונות לאף אחד, עם טענות כמו שהלחץ מים או ההפרשים שלו לא עונה למה שהתחייבו להם בחוזה וגם החומרים שקיימים במים אלה לא תואמים כלל למה שהוגדר בחוזה או שהאיכות של קו חשמל לא עוברת את הסף המינימלי שמוגדר בחוזה המדובר.
וזו גם הסיבה שלקוח פרטי יכול להתלונן על איכות הספקת המים או על איכות הקו של החשמל שמסופק לו מחח''י רק לאותו הילד המוקדן של החברות אלה ואותו הילד יבין את הטענות אלה בידיוק כפי שהילד המוקדן של הספקית האינטרנט מבין את הטענות של הלקוחות שמתלוננים לו על הבעיות שלהם.

amdr1
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 27 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

לינק להודעה #132 

התכוונתי עוד יותר עמוק
שלחץ במערכת יהיה מינימום 0.1 bar
ומתך ברשת 0.1 v
:lol:

רןכהן
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 11 פעמים

לינק להודעה #133 

העיר הראשונה שבה כנראה בזק תפעיל ללקוחות פרטיים את הסיבים האופטיים תהיה מטולה.

יוצאים לדרך. למרות העיכובים הפוליטיים באישור פרויקט הסיבים האופטיים והרחבתו לפריפריה, בזק מחברת היום את מטולה לתשתית הסיבים שלה. כך נודע ל"מעריב". במהלך זה, שעלותו מוערכת במיליוני שקלים, תהפוך מטולה ליישוב הראשון שמתחבר לתשתית בזק.

חברות התקשורת האחרות, כולל פרטנר וסלקום, החלו כבר לפני יותר מחצי שנה בחיבור האינטרנט המהיר, כאשר הראשונה כבר עשתה זאת באילת, בנהריה ובקריית שמונה.

באירוע שיתקיים במטולה היום ישתתפו בין השאר אנשי משרד התקשורת, הנהלת בזק בראשות המנכ"ל דודו מזרחי ויו"ר הדירקטוריון גיל שרון, ראשי המועצה המקומית ואישים נוספים.

https://www.maariv.co.il/business/econo ... cle-798182

חברת בזק גם עידכנה באתר האינטרנט שלה בקשר לנושא האינטרנט סיבים האופטיים, ללקוחות פרטיים.
https://www.bezeq.co.il/internetandphon ... et/bfiber/

MrYair
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
קיבל תודות: 291 פעמים

Re:

לינק להודעה #134 

27/10/2020 13:44  
רןכהן כתב:
העיר הראשונה שבה כנראה בזק תפעיל ללקוחות פרטיים את הסיבים האופטיים תהיה מטולה.

יוצאים לדרך. למרות העיכובים הפוליטיים באישור פרויקט הסיבים האופטיים והרחבתו לפריפריה, בזק מחברת היום את מטולה לתשתית הסיבים שלה. כך נודע ל"מעריב". במהלך זה, שעלותו מוערכת במיליוני שקלים, תהפוך מטולה ליישוב הראשון שמתחבר לתשתית בזק.

חברות התקשורת האחרות, כולל פרטנר וסלקום, החלו כבר לפני יותר מחצי שנה בחיבור האינטרנט המהיר, כאשר הראשונה כבר עשתה זאת באילת, בנהריה ובקריית שמונה.

באירוע שיתקיים במטולה היום ישתתפו בין השאר אנשי משרד התקשורת, הנהלת בזק בראשות המנכ"ל דודו מזרחי ויו"ר הדירקטוריון גיל שרון, ראשי המועצה המקומית ואישים נוספים.

https://www.maariv.co.il/business/econo ... cle-798182

חברת בזק גם עידכנה באתר האינטרנט שלה בקשר לנושא האינטרנט סיבים האופטיים, ללקוחות פרטיים.
https://www.bezeq.co.il/internetandphon ... et/bfiber/
...
יאללה מי ראשון להריץ בדיקת מהירות?

בטח יקבלו 1000 הורדה עם 5 העלאה :lol: :lol: :lol:

guy9322
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 47 פעמים
קיבל תודות: 10 פעמים

Re: אינטרנט ב-1,000 מגה: בזק תודיע - נפעיל את רשת הסיבים האופטיים

לינק להודעה #135 

[email protected]

להפתעתי הרבה הם ייתנו חבילה של 1000/100.

כפי שפורסם בכתבה ב-themarker:
http://www.up2me.co.il/imgs/1284262.jpg

וכפי שניתן לראות בסרטון שיועז הנדל פירסם:

שלח תגובה

חזור אל “אינטרנט - ספקים, תשתית, fiber”