אינטרנט ב-1,000 מגה: בזק תודיע - נפעיל את רשת הסיבים האופטיים

אינטרנט, מהירות, סיבים, fiber, ספקים, בעיות בשירות
רןכהן
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

Re: אינטרנט ב-1,000 מגה: בזק תודיע - נפעיל את רשת הסיבים האופטיים

הודעה שלא נקראה #166 

18/12/2020 18:24  
noam23 כתב:
18/12/2020 1:57  
רןכהן כתב:

טלפון סלולרי מתקדם עולה הרבה יותר כסף ונראה לי שאם הוא מתקלקל אז יותר קשה לתקן בו רק חלקים מסויימים, בטלפון הסלולרי הפשוט הסוללה שלו נגמרת יותר מהר.
וגם מי שמשתמש בטלפון סלולרי עוד מעט שיסגרו דור 2 , 3, הטלפון הסלולרי הישן לא יעבוד, אבל לקנות טלפון נייד כשר זה עולה המון כסף.
לא כולם רוצים בהוט את שאר השירותים אז להם זה עולה יותר כסף הטלפון של הוט לחודש אם חשוב להם בחודש לדבר הרבה זמן.
תתפלאו לשמוע אבל לי יש גם טלפון קווי כי אותו אני יכול לחבר בקלות למכשיר לקריאת עזרה, ואם יש תקלה ברשת הסלולרית אז הטלפון הקווי עוזר לי.
...
1. דווקא בסלולרים הפשוטים (אלו עם מקשי חומרה) הסוללה מחזיקה לנצח
2. לגבי דור 2 ו-3, נכון להיום מדובר על סגירה בינואר 2026. עד אז תהיה בטוח שיהיו טלפונים זולים מאוד שתומכים 4G
3. לגבי טלפון כשר, שוב, ניתן למצוא היום במחירים שמתחילים ב- 100 שקלים. גם אם זה נשמע לך לא מספיק זול, זה מחיר שמתגמד בהשוואה לתשלום העודף לבזק על שנה אחת של שימוש בקו שלהם
4. לגבי הוט, גם אם אתה מתחבר רק לשירות הטלפון שלהם, המחיר הוא עדיין נמוך בעשרות אחוזים מהמהחיר של בזק
5
...
1, אני מכיר טלפונים פשוטים שלוקח הרבה מאוד זמן להטעין אותם ושתוך כמה שעות ששוב הסוללה שלהם מתרוקנת.
2, השאלה היא עד כמה המחיר של הטלפונים האלו יהיו זולים למשל כלפי אוכלוסיות מוחלשות שיש כאלה שאין להם כסף מיותר.
3,אני לא בטוח שטלפון כשר שעולה רק ב 100 שקל שזו כשרות מהדרין ועד כמה שהוא איכותי בשימוש שלו.
4, במה שבדקתי זה עדיין לא מספיק זול מחיר לקבל מהוט רק שירות של טלפון, בקשר לאלה של רוצים מהוט את כל השירותים שלהם.
ובכל זאת לבקשת הרשות להגנת הצרכן יש עיכוב בקשר לסגירת התדרים של דור 2 ו 3.

הרשות להגנת הצרכן נגד משרד התקשורת: סגירת רשתות דור 2 ו־3 תפגע בשכבות החלשות
הדאגה של הרשות מכוונת לאוכלוסיות מסוימות כמו קשישים וחרדים, העושות שימוש בטלפון רק למטרת שיחות והודעות, ולכן מעוניינות להצטייד במכשירי טלפון פשוטים וזולים.
הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן יוצאת נגד כוונת משרד התקשורת לסגור את רשתות דור 2 ו־3 בסלולר, ללא מנגנון שימנע פגיעה בצרכנים חלשים, כך נודע ל”כלכליסט”.
במכתב ששלח הממונה על הרשות מיכאל אטלן למשרד התקשורת, כתב כי אף שהוא מברך על המהלך, הוא מודאג “מהפגיעה האפשרית בצרכנים אשר מחזיקים במכשירים הפועלים בטכנולוגיות הישנות, המהווים לפי השימוע כרבע מבעלי המכשירים בארץ”.
הדאגה של הרשות מכוונת לאוכלוסיות מסוימות כמו קשישים וחרדים, העושות שימוש בטלפון רק למטרת שיחות והודעות, ולכן מעוניינות להצטייד במכשירי טלפון פשוטים וזולים.
המשרד שלא מתכוון לחייב את החברות להחליף את הציוד לצרכנים, מציין כי עלויות מכשירים כאלה בטכנולוגיות המתקדמות עומדות על מאות שקלים בודדים בלבד והסגירה תארך חמש שנים. “זו תוצאה קשה בעינינו. אנו סבורים שהשינוי הטכנולוגי חייב להיות מלווה בהבטחת צורכיהם של מי שידם אינה משגת להחליפם על חשבונם”, כותב אטלן. “חברות התקשורת בוודאי יפיקו רווחים נאים מהשינוי בתשתיות. קיימת גם אפשרות אחרת, והיא שהמדינה תתמרץ את החלפת ציוד הקצה”.
אטלן נותן כדוגמה את הצעד של משרד התחבורה ב־2010 לתת מענק של 3,000 שקל לצרכן לעידוד גריטת מכוניות ישנות. משרד התקשורת מסר: “הטענות ייבחנו במסגרת השימוע”.
https://www.calcalist.co.il/internet/ar ... RJ2CN8UJ_o
אני מקווה שבסוף הם יגיעו לפתרון יותר טוב.
אני לא הייתי חבר כנסת

Batnun
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 89 פעמים
קיבל תודות: 363 פעמים

הודעה שלא נקראה #168 

טלפון נוקיה פשוט ועמיד במיוחד, תומך ב-4G, סוללה מחזיקה במצב המתנה 43 ימים:

https://www.nokia.com/phones/en_gb/nokia-800-tough

Batnun

.

noam23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

הודעה שלא נקראה #169 

גם לא חייבים לקנות חדש. בשוק היד2 יש היצע אדיר של טלפונים 4G במחירים של 100 עד 200 שקלים.

רןכהן
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

הודעה שלא נקראה #170 

02/01/2021 13:00  
noam23 כתב:
גם לא חייבים לקנות חדש. בשוק היד2 יש היצע אדיר של טלפונים 4G במחירים של 100 עד 200 שקלים.
...
טלפון ישן עולה פחות כסף כי יש לו פחות חיים.
אני לא הייתי חבר כנסת

שלח תגובה

חזור אל “אינטרנט - ספקים, תשתית, fiber”