מהירות הורדה בפרטנר פייבר (לא מרוצה)

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
OMRIJ
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 25 פעמים
קיבל תודות: 231 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

בהורדה ישירה דרך הדפדפן גם אצלי המהירות לא מרשימה
אבל כשמורידים דרך IDM מגיעים ל70-80

kingikra (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 335 פעמים
קיבל תודות: 242 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

shay3203 כתב:@kingikra
·

אני לא חושב שזה בגלל ה- firmware של merlin אבל ציינתי את זה רק שתדע. לא ניסיתי את זה עם firmware מקורי של אסוס.

לגבי בדיקות לחו"ל איך אתה בודק אתה מנסה להוריד קבצים משרתים בחו"ל? אולי יש בעיות בהגדרות אצל פרטנר בקו שלך כי אני כן מצליח להוריד וגם להעלות במהירויות ממש טובות גם לחו"ל.
אולי תנסה לקחת סתם לצורך הבדיקה את הראוטר של חבר שלך ולחבר אצלך ולנסות.
...
מנסה גם בדיקות מהירות וגם להוריד קבצים\טורנטים.
מחר על הבוקר שיחה עם התמיכה. נראה מה ניתן לעשות

תודה רבה

kingikra (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #18 

OMRIJ כתב:בהורדה ישירה דרך הדפדפן גם אצלי המהירות לא מרשימה
אבל כשמורידים דרך IDM מגיעים ל70-80
...
מה זה IDM?

OMRIJ
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 25 פעמים
קיבל תודות: 231 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

kingikra (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #20 

כן... מצאתי בסוף ובדקתי. את הקובץ המדובר הורדתי על 35 שזה בסדר אבל לא הגיוני שחברים פה מורידים אותו בלי שום אפליקציה על 40-50

אעדכן מחר אלא אם כן יש לעוד חברים רעיונות מה יכול להיות הבעיה

kingikra (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #21 

אני לא יודע מה המקור המדויק של הבעיה אבל כשחיברתי את הלאפטופ שלי לרשת הקווית והורדתי את הקובץ הוא ירד על 40
חיברתי את אותו הכבל לנייח וזה חזר להיות איטי. מה שאני עדיין לא בטוח שזה האם זה כרטיס רשת או דרייבר/תוכנה כלשהי.
המחשב בן קרוב ל 10. לדעתי לפני כחמש שנים שמתי כרטיס pci. אבדוק הכל ואעדכן

kingikra (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #22 

אחרי המון ניסיונות וחבר שהוא SYSADMIN שעזר הרבה, עדיין אין לי שמץ של מושג מה הבעיה.
אתמול ניסיתי לעלות ב SAFE MODE עם רשת ועדיין המהירות היתה איטית. היום הלכתי בבוקר לרכוש כרטיס רשת חדש וגם, המהירות נשארה אותו הדבר.
החלפתי PCIs, התקנתי דרייברים וכלום. ניסיתי לחבר כרטיס אלחוטי USB שלא היה אמור לשפר הרבה אבל נתן עוד פחות.
החלטתי להזמין עם שליח מהיר מתאם USB לרשת וגם זה לא פתר את הבעיה ואף החמיר.
תוך כדי כל הסאגה הזאת, החבר עזר לי להרכיב מפרט למחשב חדש כי אני באמת לא רואה סיבה להחזיק מחשב שנבנה פה בפורום, בשירשור הזה, לפני כ 7 שנים. בעבר, מחשבים שרכשתי ב 2000-3000 ש"ח היו מחזיקים כחמש שנים כאשר אחרי כשלוש שנים כבר הייתי מחזיק אותם עם הליכון. המחשב הזה, שעלה כ 7000 ש"ח, החזיק 7 שנים יפה מאוד אבל הגיע זמנו.
בחיבור קווי, ללאפטופ העבודה שלי, כל הבדיקות חוזרות מצוין והקובץ המדובר יורד ב 40 מגה לשניה. אתעזר בסבלנות עד שיגיע המחשב החדש אבל בסוף אני מרוצה מהמעבר לפרטנר.

shay3203
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 26 פעמים
קיבל תודות: 69 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

@kingikra
·

טוב עברתי קצת על השירשור של המחשב שלך לפי הבנתי יש לך מעבד i5 או i7 דור 3 אז אני כבר אומר לך שלמחשב הזה לא אמורה להיות שום בעיה להוריד חלק מהסיבים של פרטנר יש לי כמה מחשבים כאלה ולא רק שהם עובדים במהירות מלאה עם פרטנר גם חיברתי להם רשת פנימית של 10G (הסיבם של פרטנר עובדים מקסימום 1G) וגם שם הכל עובד חלק כלומר אין בעיה לעשות איתם העברות במהירות פי 10 יותר מהסיבים של פרטנר.

לפי דעתי יש לך בעיה נקודתית במחשב הספציפי שלך או בעיה במערכת הפעלה או בעיה בכרטיס רשת, אבל זה לא שאתה צריך מחשב חזק יותר כי המחשב הזה מספיק חזק כדי להוריד ללא שום בעיה בסיבים אופטיים. תשדרג מחשב רק אם אתה משחק משחקים כבדים לא מעבר.

hasoi
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

לא יודע כמה זה רלוונטי לך אבל אני משתמש בנתב "החדש" של פרטנר ומאוד מרוצה.. כמו שרשמתי מוריד תמיד על מהירות מקסימום והכי חשוב משחקי רשת עובד חלק. הנה כמה בדיקות.. אולי שווה לך לשקול לקחת את הנתב שלהם לניסיון ,תחבר תראה אם אתה רואה שיפור, אין שיפור תחזיר.
הקובץ שפרסמת :

(בדיקה נוספת כמה דקות אחרי https://ibb.co/wJSq0G1

[imgbig]https://i.ibb.co/ggKYt3X/image.png[/imgbig]
[imgbig]https://i.ibb.co/nQ90qgR/2.png[/imgbig]

shay3203
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #25 

@hasoi
·

אין מצב שהבעיה בנתב כי עם הלאפטופ שהוא מחובר קווית הוא מנצל את כל המהירות כלומר הבעיה היא נקודתית רק במחשב הנייח כנראה הבעיה במערכת הפעלה.

hasoi
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #26 

shay3203 כתב:@hasoi
·

אין מצב שהבעיה בנתב כי עם הלאפטופ שהוא מחובר קווית הוא מנצל את כל המהירות כלומר הבעיה היא נקודתית רק במחשב הנייח כנראה הבעיה במערכת הפעלה.
...
·להוריד ב 40 מגה לשנייה זה רחוק מלנצל את כל המהירות

shay3203
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #27 

@hasoi
·

אתה שוכח שאתה תלוי גם בשרת בצד השני כאן מדובר על קובץ ספציפי שהוא נתן לדוגמא אם כולם כאן שניסו להוריד את אותו קובץ לא עברו את מהירות של 45 מגה לשניה ללא IDM זה אומר שהשרת כנראה בצד השני לא מאפשר יותר מזה בשביל הקובץ הספציפי הזה שוב ללא IDM. כמו כן להוריד דברים אחרים ממקורות אחרים בהחלט מגיעים להרבה יותר מזה וגם בבדיקות מהירות.

ואתה יכול להיות בטוח שהנתב של פרטנר בטח לא מתקרב בכלל לביצועים של asus ac86u ככה שלתת אותו כאופציה יותר טובה זה בדיחה.

kingikra (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #28 

shay3203 כתב:@kingikra
·

טוב עברתי קצת על השירשור של המחשב שלך לפי הבנתי יש לך מעבד i5 או i7 דור 3 אז אני כבר אומר לך שלמחשב הזה לא אמורה להיות שום בעיה להוריד חלק מהסיבים של פרטנר יש לי כמה מחשבים כאלה ולא רק שהם עובדים במהירות מלאה עם פרטנר גם חיברתי להם רשת פנימית של 10G (הסיבם של פרטנר עובדים מקסימום 1G) וגם שם הכל עובד חלק כלומר אין בעיה לעשות איתם העברות במהירות פי 10 יותר מהסיבים של פרטנר.

לפי דעתי יש לך בעיה נקודתית במחשב הספציפי שלך או בעיה במערכת הפעלה או בעיה בכרטיס רשת, אבל זה לא שאתה צריך מחשב חזק יותר כי המחשב הזה מספיק חזק כדי להוריד ללא שום בעיה בסיבים אופטיים. תשדרג מחשב רק אם אתה משחק משחקים כבדים לא מעבר.
...
קודם כל אתה צודק מאה אחוז. זה לא שהמחשב הנוכחי שלי עגלה ונראה לי שאם לא הייתי מתחבר לפרטנר, הייתי משאיר אותו עוד מספר שנים. אני חייב להוסיף גם שהחיבור לפרטנר זו לא הסיבה העיקרית להחלפה. למשל הורדתי לא מזמן הופעה 4K ובניגון היא מקרטעת תוך כדי שהמעבד על 100%. ברור שאפשר לפתור את זה באמצעות כרטיס מסך בינוני אבל אני אומר אם כבר... אז כבר...
גם לא ציינתי אבל כבר לפני מספר שנים ראיתי ב device manager שיש איזה רכיב של USB שלא מותקן לו דרייבר. לאחר חקירה הבנתי שאין לי USB3 למרות שיש תמיכה. בניסיון (גם אז וגם אתמול) להתקין את הדרייבר מהאתר נרישמי של לוח האם, אני מקבל מסך כחול. אם קשר או בלי קשר, זה סימפטומים למחלות של מחשבים ישנים. צריך לזכור שאני לא מתחזק אותו בכלל. לא ניקיתי אבק אפילו פעם אחת.

אז כן, אין ספק שמחשב כזה אמור לאכול את החיבור לפרטנר לארוחת בוקר אבל גם ללא קשר לכך, 7 שנים זה זמן חיים יפה מאוד למחשב.

בקשר לבעית תוכנה, כשאני רוכש מחשב חדש, אני מתקין עליו את כל מה שצריך וכל מה שאני צריך ואז מייצר אימאג' כדי שיהיה לי קל לפרמט. כשגיליתי את הבעיה עם ה USB, חזרתי לאימאג' וזה לא עזר. עדיין מסך כחול. לפרמט 7 נקי או לשדרג ל 10... יכול להיות שיעזור אבל זו עבודה לא פשוטה להתקין הכל ובהתחשב בכך שעוד בסוף זה יכול גם לא לפתור את הבעיה... נראה שלרכוש מחשב חדש ל 7 שנים קדימה זה לא רעיון כזה גרוע.

עכשיו רק צריך שחנויות המחשבים יחזרו למתכונת הרגילה :evil:. אחרי שהחבר עמל כל כך קשה כדי להרכיב לי מחשב חדש, ניסיתי היום לרכוש אותו באתר של KSP וזה מה שקיבלתי:

shay3203
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #29 

@kingikra
·

תראה אתה צודק תמיד אני בעד לשדרג למחשב חדש אבל תיקח בחשבון שהמחשב שבנית זה לא כזה שידרוג על המחשב הקיים שלך. זה ידוע לכולם שאינטל לא ממש שיפרה את הביצועים של המעבדים שלה ב- 10 שנים האחרונות כלומר אם תקנה היום מעבד i7 9700K תקבל שיפור של אולי 20-50 אחוז בביצועים תלוי אם יש לך i7 או i5 דור 3 כמובן.

אם אתה כבר רוצה באמת לשדרג ביצועים קנה AMD ryzen 3900x אז יהיה לך באמת שיפור ניכר בביצועים.

דבר שני זה שאתה לא מצליח לנגן סרט 4k אני דיי בטוח שזה קשור לקודקים ו/או לנגן שלך כי אצלי אין שום בעיה להריץ איזה סרט שאני רוצה אפילו סרטים של 8K. תתקין קודקים k-lite ותריץ את הסרטים ב- Media Player Classic שיותקן איתו תראה שהכל ירוץ לך חלק לחלוטין.

מבחינת מערכת הפעלה ברור שעדיף לשים כבר ווינדוס 10 ומערכת הפעלה חדשה ונקייה זה תמיד טוב אחת לכמה שנים אין מה לעשות.

a_yaron
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 58 פעמים
קיבל תודות: 179 פעמים

נושא שלא נקרא #30 

יש לי מחשב I5 3450 בן 8 ומחשב עם מעבד I7 7700, בשניהם ביצועי האינטרנט זהים.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”