נתב סלולר לשיחות?

אינטרנט, מהירות, סיבים, fiber, ספקים, בעיות בשירות
noam23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

Re: נתב סלולר לשיחות?

הודעה שלא נקראה #31 

11/12/2020 0:57  
erosen כתב:
10/12/2020 18:34  
sys_admin כתב:
לשני החברות אלה יש כל החודשים אלה מלאי מספיק של מכשירי femtocell וגם בחודשים של אחרונים הם חילקו כמויות גדולות יותר של המכשירים אלה, יותר ממה שהם חילקו בשנים הקודמות. רק מה, כל המכשירים אלה בחודשים האחרונים חולקו ללקוחות ארגוניים שצריכים לעבוד מהבית. וכך זה יישאר גם בהמשך. מן הסתם גם המוקדנים לא יכולים לדעת, אם יש או אין מלאי של מכשירים המדוברים ותשובה וזה שהם נותנים, זה רק דבר שנדרש מהם על ידי תסריט השיחה, שהם רואים על המסך. זה כל הסוד מאחורי זה וגם אפשר לנסות להתקשר עליהם לא רק פעם בשבוע, אלה שלושה פעמים ביום ועדיין זה לא ישנה את התשובה זו. :lol:
...
אשתי היא לקוח אנטרפרייז של פלאפון ואמרו שאין במלאי וצפוי להגיע בקרוב. כבר לא מעט זמן שאומרים את זה. הטענה שזה בגלל הקורונה.
אני לקוח של אנטרפרייז עוד הרבה יותר גדול של פרטנר והפכו עולמות בשבילי ופשוט אין פמטוסל או פתרון אחר מלבד ריפיטר באלפי שקלים. מקום העבודה שלי לא הסכים לממן כזה סכום (עלות פמטוסל הסכימו).
עבור שנינו זה נבדק ע"י מנהלי תיק הלקוחות של החברות ולא ע"י איזה מוקדן עם תסריט שיחה.

ראיתי כאן שאומרים שהוט מובייל כן משווקים כאלה אז אמרתי לעצמי שאולי הם יתמכו בקווים של פרטנר וזה יהיה מוצלח כך שאוכל להמשיך להישאר עם קו על חשבון החברה, אבל אני ממש נואש ואין לי קליטה (WIFI CALLING לא טוב לי) כך שאם הוט מובייל כן מוכרים אז אנייד את עצמי ואת אשתי ונשלם בעצמנו אבל לפחות נוכל לקבל ולהוציא שיחות בבית שלנו...
...
לגבי רפיטר, זה לא חייב לעלות אלפי שקלים.

עשיתי מחקר די יסודי בעלי אקספרס, והגעתי למוצר (לינק למטה) ב- 500 ש"ח (כולל מיסים) שנראה מכל בחינה מצוין, עם ביקורות מצוינות ממבקרים רבים (כולל מישראל). המוכר נחמד מאוד, עונה לשאלות באופן די מיידי בצ'אט של עלי אקספרס. אם יש נקודה כלשהי בבית שלך, ש 18 מטר ממנה יש קליטה טובה (המרחק המקסימלי המומלץ בין אנטנה חיצונית למגבר הקליטה בתוך הדירה), זה אמור לעבוד טוב כדי לתת לך קליטה טובה לשיחות בבית.

הסיבה היחידה שלא הלכתי על זה בסוף היא כי Fem2cell הוא פשוט פתרון הרבה יותר אלגנטי עבורי, במיוחד כשיש לי תשתית אינטרנט של בזק וגם של הוט, כלומר האינטרנט הוא "בלתי-נפיל".

https://he.aliexpress.com/item/32871231 ... .subject_0

sys_admin
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 521 פעמים

הודעה שלא נקראה #32 

11/12/2020 14:12  
noam23 כתב:
11/12/2020 0:57  
erosen כתב:

אשתי היא לקוח אנטרפרייז של פלאפון ואמרו שאין במלאי וצפוי להגיע בקרוב. כבר לא מעט זמן שאומרים את זה. הטענה שזה בגלל הקורונה.
אני לקוח של אנטרפרייז עוד הרבה יותר גדול של פרטנר והפכו עולמות בשבילי ופשוט אין פמטוסל או פתרון אחר מלבד ריפיטר באלפי שקלים. מקום העבודה שלי לא הסכים לממן כזה סכום (עלות פמטוסל הסכימו).
עבור שנינו זה נבדק ע"י מנהלי תיק הלקוחות של החברות ולא ע"י איזה מוקדן עם תסריט שיחה.

ראיתי כאן שאומרים שהוט מובייל כן משווקים כאלה אז אמרתי לעצמי שאולי הם יתמכו בקווים של פרטנר וזה יהיה מוצלח כך שאוכל להמשיך להישאר עם קו על חשבון החברה, אבל אני ממש נואש ואין לי קליטה (WIFI CALLING לא טוב לי) כך שאם הוט מובייל כן מוכרים אז אנייד את עצמי ואת אשתי ונשלם בעצמנו אבל לפחות נוכל לקבל ולהוציא שיחות בבית שלנו...
...
לגבי רפיטר, זה לא חייב לעלות אלפי שקלים.

עשיתי מחקר די יסודי בעלי אקספרס, והגעתי למוצר (לינק למטה) ב- 500 ש"ח (כולל מיסים) שנראה מכל בחינה מצוין, עם ביקורות מצוינות ממבקרים רבים (כולל מישראל). המוכר נחמד מאוד, עונה לשאלות באופן די מיידי בצ'אט של עלי אקספרס. אם יש נקודה כלשהי בבית שלך, ש 18 מטר ממנה יש קליטה טובה (המרחק המקסימלי המומלץ בין אנטנה חיצונית למגבר הקליטה בתוך הדירה), זה אמור לעבוד טוב כדי לתת לך קליטה טובה לשיחות בבית.

הסיבה היחידה שלא הלכתי על זה בסוף היא כי Fem2cell הוא פשוט פתרון הרבה יותר אלגנטי עבורי, במיוחד כשיש לי תשתית אינטרנט של בזק וגם של הוט, כלומר האינטרנט הוא "בלתי-נפיל".

https://he.aliexpress.com/item/32871231 ... .subject_0
...
וזה לא מפריע לך להציע מוצר שבמקרה הטוב יוחרם במכס בגלל חוסר אישור של משרד התקשורת או במקרה יותר גרוע, אם במכס יפספסו אותו אחד שישמע לך ויזמין אותו יחבר אותו, הוא גם צפוי לביקור מרגש של נציגי משרד התקשורת בליווי של נציגים של מפעילים סלולריים בישראל, שאוהבים מאוד לבקר את אלה שמפעילים בישראל ציוד שידור לא מורשה ? :lol:

noam23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #33 

יש למוצר הזה הרבה ביקורות מישראלים. לא ראיתי אף אחד שטען שעצרו את זה במכס. יש לי חבר שהזמין לאחרונה מוצר דומה וקיבל ללא בעיה. במקרה הכי גרוע המוצר יוחזר לשולח ותקבל זיכוי.

המוצר הזה שקול ללעלות עם הסלולרי שלך על הגג. אין פה נזק לאף אחד, להיפך, חברת הסלולר צריכה להודות לך שעשית עבורם את העבודה.

אני דרך אגב לא שמעתי שאסור לייבא מגברי קליטה ביתיים (שעובדים רק עם התדרים הישראליים המורשים). איפה זה כתוב?

sys_admin
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #34 

11/12/2020 18:50  
noam23 כתב:
יש למוצר הזה הרבה ביקורות מישראלים. לא ראיתי אף אחד שטען שעצרו את זה במכס. יש לי חבר שהזמין לאחרונה מוצר דומה וקיבל ללא בעיה. במקרה הכי גרוע המוצר יוחזר לשולח ותקבל זיכוי.

המוצר הזה שקול ללעלות עם הסלולרי שלך על הגג. אין פה נזק לאף אחד, להיפך, חברת הסלולר צריכה להודות לך שעשית עבורם את העבודה.

אני דרך אגב לא שמעתי שאסור לייבא מגברי קליטה ביתיים (שעובדים רק עם התדרים הישראליים המורשים). איפה זה כתוב?
...
כפי שכבר כתבתי במקרה הטוב המוצר זה יוחרם במכס וצריך יהיה לבחור, אם לשלם על ההשמדה שלו או על המשלוח שלו בחזרה, שהמחיר משלוח כזה הוא "טיפה" יותר גבוהה ממה שמכירים מהזמנות מאתרים בסין, כאלה שיש להם הסכמים עם חברות שילוח. ובמקרה הפחות טוב צפוי ביקור של נציגים ממשרד התקשורת לזוכה המאושר, כפי שגם כבר הסברתי את זה. וזה מכיוון שהפעלה של משדר עלום שם כזה, שלא אושר לשימוש על ידי משרד התקשורת, בכלל לא "שקול ללעלות עם הסלולרי שלך על הגג", אלה שקול לכל התקן שידור לא מורשה שיכול לשבש את פעילות של אתר סלולרי אחד או יותר באזור.

noam23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #35 

גם אם אתה צודק, במציאות, זה לא יעצר במכס, ואף אחד לא יעשה לך כלום לאחר ההתקנה.

sys_admin
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #36 

11/12/2020 20:40  
noam23 כתב:
...
ואתה מספר את זה לאחד שעובד בין היתר העיסוקים שלו גם מול אגף פיקוח ואכיפה של משרד התקשורת ורואה את התוצאות של הסיורים וביקורי בית שלהם.
תמונה

erosen
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

הודעה שלא נקראה #37 

11/12/2020 8:57  
sys_admin כתב:
לקוח אנטרפרייז, הוא לקוח שמשלם על כמה אלפי קווים לחברת סלולר, כמו למשל לקוח בשם חח''י, בזק וכו'. ומן הסתם שלאחת העובדים של לקוח זה שבמסגרת העבודה שלו מקבל את הקו המדובר אין שום טעם לבוא עם בקשות כאלה לחברת סלולר ישירות, כי אף אחד שם לא יספק לו את זה. אצל כל לקוח אינטרפרייז יש איש קשר, נגיד אחראי תקשורת בארגון, שעליו כבר העובדים פונים עם הצרכים שלהם והוא כבר, אם הארגון החליט שזה נדרש במסגרת התפקיד של אותו העובד, פונה למנהל תיק לקוח בחברת סלולר. ויום למחרת מספקים את המכשיר. דבר זה זהה לגמרי להתנהלות בכל תחום אחר שבו בארגון מספקים לעובד כלי עבדה כלשהו במסגרת תפקיד. למשל, אם יש מי שבארגון קיבל רכב מסוג skoda superb ורכב זה לא עונה לו על צרכיו והוא רוצה שיחליפו לו אותו ברכב של חברת Jeep, מכיוון הוא ראה שרכב כזה חונה בחנייה של סמנכייל . לאותו העובד לא ממש יעזור לפנות ישירות לחברת ליסינג ולדרוש שיבצעו לו את ההחלפה, כי שם ישלחו אותו לרצף את הים, אלה שהוא צריך לפנות עם הדרישה זו בארגון שבו הוא עובד לגורם המתאים, נניח לקצין רכב של החברה, ואם יוחלט שבמסגרת התפקיד שלו הוא נדרש לזה, יתנו הוראה לחברת ליסינג לבצע את ההחלפה.
כך גם בתחום התקשורת בארגון, אם אחד העובדים שמע שכמה בעלי תפקידים בארגון קיבלו חיבורי סיבים אופטיים של בזק הביתה במסגרת העבודה שלהם, ממש לא יעזור לו להתקשר לבזק עם דרישה זו, אלה שגם במקרה זה הוא צריך יהיה לפנות במקום עבודתו לגורם המתאים שיחליט כבר, אם זה נדרש לו במסגרת תפקיד של אותו העובד.
...
האם קראת בכלל את מה שכתבתי או שאתה רק מנסה להשמע חכם גדול ? כתבתי במפורש שהעניין טופל ע"י מנהלי תיק הלקוחות שלנו. גם אצל אשתי וגם אצלי. מה נראה לך ? שסתם התקשרתי למוקד ואמרתי שמגיע לי ? אני אפילו לא יכול לקבל שירות בעצמי כי הקו בכלל לא בבעלותי.

אצל אשתי נאמר לה ע"י מנהל תיק הלקוחות בפלאפון שיוכלו לספק לה באופן עקרוני אבל כרגע אין במלאי.
אצלי נאמר לי ע"י פרטנר שהם פשוט לא מציעים את זה. אנחנו חברת הייטק ענקית שפרטנר מספקת את כל צרכי התקשורת שלה, לא רק סלולאר, והחשבונות אצלנו הם לדעתי של מיליונים. הנציג במחלקת IT אצלנו שאחראי על תחום הסלולאר שידך ביני לבין מנהלת תיק הלקוחות שלנו בפרטנר והיא ערכה בשבילי את הבירור כי היא לא נציגה טכנית והיא אמרה לי שאחרי בירור יסודי אין להם אפשרות להציע פמטוסל.

erosen
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #38 

11/12/2020 20:40  
noam23 כתב:
...
הבחור שמגיב פה נסחף לאללה, אף אחד ממשרד התקשורת לא יבקר אצל מי שיצליח להכניס כזה לארץ.
הבעיה היא שיהיה מאוד קשה להכניס אחד כזה וכמעט בוודאות הוא ייעצר במכס, גם בגלל שבד"כ מדובר במוצרים שמחירים מעל רף המכס אז ממילא מצריכים שחרור. זה פשוט יתקע שם, אף אחד לא יכריח אף אחד לשלם כלום, אבל כן מאבדים את שווי המוצר שכנראה יושמד. לא יודע מהיכן כל שאר ההמצאות.

בכל אופן לא הייתי ממהר להתקין כזה גם אם הייתי יכול להכניס אותו לארץ כי אין לי דרך לדעת כמה בטיחותי הוא מבחינת רמות קרינה וכו' מכיוון שלא מדובר במוצר שקיבל אישור של מכון התקנים או שנבדק ע"י חברות הסלולאר שאני (פחות או יותר) סומך עליהן בעניין הזה.

בכל אופן, אם רוכשים מחברות הסלולאר זה עניין של אלפי שקלים (ההצעות שקיבלתי לפני ביקור באתר הן החל מ-3000 ש"ח בפלאפון ו-5000 ש"ח מפרטנר).

hamoomin
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 26 פעמים

הודעה שלא נקראה #39 

אצלי באזור התקינו אנטנה של סלקום, אך לפני זה הייתי בפלאפון ויש ברשותי מגבר cisco פעיל, אם תרצה אוכל למכור אותו, אין לי ככ מה לעשות איתו

noam23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #40 

13/12/2020 10:58  
hamoomin כתב:
אצלי באזור התקינו אנטנה של סלקום, אך לפני זה הייתי בפלאפון ויש ברשותי מגבר cisco פעיל, אם תרצה אוכל למכור אותו, אין לי ככ מה לעשות איתו
...
שלחתי לך הודעה לפרטי. לא בטוח שזה הגיע כי נמצא אצלי בהודעות יוצאות ולא בהודעות שנשלחו, יכול להיות שתיבת ההודעות הפרטיות שלך מלאה?

noam23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #41 

10/12/2020 16:47  
noam23 כתב:
אני יכול לעדכן בנושא הזה, שבחודשיים האחרונים אני מתקשר כל שבוע לשירות הטכני של פלאפון, ולשירות הטכני של הוט-מובייל (שתי החברות היחידות בשוק שמוכרות Fem2cell ללקוחות פרטיים), ואין להם את זה במלאי עדיין. הוט מובייל טוענים שזה הוזמן לפני מספר חודשים וכבר היה צריך להגיע מזמן, אבל בגלל הקורונה יש עיכוב בהגעה. פלאפון טוענים שייתכן שזה לעולם לא ישווק יותר.

אמשיך להתקשר פעם בשבוע עד שזה יכנס למלאי של אחת מהן, אעדכן ביום שזה יקרה.

אני חושב שבגלל ה Wifi calling באמת שכבר אין מוטיבציה לאף חברה לשווק את ה Fem2cell. ת'אכלס ה Wifi calling פיתרון הרבה יותר אלגנטי.
...
אז אני שמח לדווח שהסבלנות השתלמה.

פלאפון קיבלה סטוק חדש של Fem2cell.
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

erosen
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #42 

15/12/2020 16:55  
noam23 כתב:

אז אני שמח לדווח שהסבלנות השתלמה.

פלאפון קיבלה סטוק חדש של Fem2cell.
...
תוכל לשתף בבקשה כמה הם גובים תמורתו כרגע ? האם יש להם במלאי גם של סיסקו ?

PCingAddict
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 160 פעמים
קיבל תודות: 155 פעמים

הודעה שלא נקראה #43 

דיברתי עם שירות לקוחות, הם רוצים 350 ש״ח, טוענים שהעלות המקורית היא מעל 700 ש״ח וזה מחיר מסובסד.
@noam23 - האם זה הסכום שגבו ממך?

noam23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #44 

29/12/2020 12:49  
PCingAddict כתב:
דיברתי עם שירות לקוחות, הם רוצים 350 ש״ח, טוענים שהעלות המקורית היא מעל 700 ש״ח וזה מחיר מסובסד.
...
כן.

זה לא נראה לי מחיר מסובסד. בעבר הם מכרו נתב של Cisco שאכן עלה 700. הנתב של NEC הוא לדעתי פשוט זול יותר. בכל אופן עובד לי בסדר.

yoni71
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים

הודעה שלא נקראה #45 

29/12/2020 21:13  
noam23 כתב:
29/12/2020 12:49  
PCingAddict כתב:
...
כן.

זה לא נראה לי מחיר מסובסד. בעבר הם מכרו נתב של Cisco שאכן עלה 700. הנתב של NEC הוא לדעתי פשוט זול יותר. בכל אופן עובד לי בסדר.
...
האם הוא נותן לך רשת דור 4(4G) או רק 3?

שלח תגובה

חזור אל “אינטרנט - ספקים, תשתית, fiber”