חיבור לאנלימיטד-unlimited

אינטרנט, מהירות, סיבים, fiber, ספקים, בעיות בשירות
rbh3
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 34 פעמים

הודעה שלא נקראה #16 

ThePrince כתב:אז סוף סוף חיברו אותי היום לאנימיטד.
לקחתי את החבילה 200/200 של 015.

כשאני מריץ ספידטסט הכל נראה טוב:
בארץ:
תמונה

בלונדון:
תמונה

בניו יורק:
תמונה

אבל בפועל, שאני עושה בדיקה בנטפליקס (מחובר קווית לראוטר) אני מקבל מהירות חיבור: 4.98Mbps

אני מחובר דרך ראוטר שקיבלתי מאנלימיטד (ZTE 198).
האם גם לכם זה קורה? מה המהירות אצלכם?

האם כדאי לי להחזיר את הראוטר ולקנות פרטי?
אני צריך ראוטר עם אות חזק מאוד (2 קומות), יש המלצות למשהו במחיר נורמלי?
...
אם אתה צופה בנטפליקס הרבה ממלית בחום לעזוב דחוף בהול את 015 ל-018
·

NegativeIQ
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 509 פעמים

הודעה שלא נקראה #17 

rbh3 כתב:
...
...
אם אתה צופה בנטפליקס הרבה ממלית בחום לעזוב דחוף בהול את 015 ל-018
·
...
אם אתה עובר ל-018 תצטרך לשלם אקסטרה על IP חיצוני.

rbh3
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הודעה שלא נקראה #18 

אני לא משלם על זה...מאחורי נאט אבל 4k מלא בנטפליקס ולדעתי הסטרימינג יותר חשוב מהכל.
אני באנלימיטד מהיום שהם פתחו, כבר כמעט 4 שנים ומכל הספקים שלהם..
בסטרימינג נטפליקס ו iptv אקספון משמעותית טובים יותר

IamEzio
סמל אישי של משתמש
גורו מחשוב/לינוקס
גורו מחשוב/לינוקס
נתן תודות: 114 פעמים
קיבל תודות: 516 פעמים

הודעה שלא נקראה #19 

העברתי את החבילה שלי מ015 ל018 והתקשרתי ישר לעדכן את החבילה עם ip קבוע, אמרו שזה יקח עד שעות 4 לעדכן את הip הקבוע ושהם ישלחו מייל. אני לא יהיה בבית עד שעות הלילה אז נקווה לטוב.
JBL LSR305| IsoAcoustics Aperta Stands | Audio-GD NFB-11.28 | Beyerdynamic T1.2
| sennheiser hd58x jubilee |
Galaxy Note 9 | Gear S3 |

eyalbs
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 32 פעמים

הודעה שלא נקראה #20 

@IamEzio
·

שים לב לטריק: את השדרוג ל IP קבוע תבקש מ 018 ולא מאנלימיטד, זה חצי מחיר, רק אומר :)

IamEzio
סמל אישי של משתמש
גורו מחשוב/לינוקס
גורו מחשוב/לינוקס
נתן תודות: 114 פעמים
קיבל תודות: 516 פעמים

הודעה שלא נקראה #21 

דיברתי עם 018 לגבי הip הקבוע, מן הסתם.. עלה 14.90, לגבי איך האינטרנט בפועל אדע רק בערב.
JBL LSR305| IsoAcoustics Aperta Stands | Audio-GD NFB-11.28 | Beyerdynamic T1.2
| sennheiser hd58x jubilee |
Galaxy Note 9 | Gear S3 |

ThePrince
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

הודעה שלא נקראה #22 

eran405 כתב:@ThePrince
·

יש פה קצת בילבול של דברים. אתה מדבר פה על 3-4 דברים שהם לא באמת קשורים אחד לשני: המהירות שאתה מקבל מהתשתית של unlimited, המהירות ב-fast.com שזה תלוי בעיקר בספק 015, המהירות שאתה מקבל בחיבור אלחוטי והכיסוי של הרשת האלחוטית (שתי הנקודות האחרונות כן קשורות כי שתיהם קשורות לציוד תקשורת שאתה מתקין אצלך בבית אבל הם נקודות שונות).

לפני שנתחיל, גילוי נאות: אצלנו עדיין בשלבי התקנה של unlimited אז עוד אין לי ניסיון אישי, אני כותב ממה שקראתי/שמעתי + הניסיון שלי מתשתיות בזק/הוט.

נעבור אחד אחד:

א. מהירות של התשתית של unlimited:
אתה מקבל סה"כ קצבים יפים ב-speedtest, אל אף שבבדיקה בארץ הייתי מצפה לראות 200/200 ולא 200/150. תוודא שאתה בודק בחיבור קווי, ללא כל מכשיר תוכנה אחרת שמשתמשים באינטרנט. שווה לנסות גם עם האפליקציה של speedtest ל-desktop (אם אתה לא עושה זאת עדיין). לבסוף תבדוק שרתים שונים בארץ, במיוחד במהיריות כאילו הרבה פעמים זה פשוט השרת שלא עומד בקצב.

כל הבדיקות למעלה נעשו בחיבור אלחוטי (iPhone 6s).

ב. מהירות ב-fast.com:
בהנחה שאתה מקבל קצב טוב ב-speedtest, הסיבה לתוצאה הירודה ב-fast.com זה הספק 015. יש את השירשור הזה שמדבר על הנושא בהרחבה. אתה יכול לבדוק לאן fast.com מנותב אצלך כמו שמוסבר בפוסט כאן , אני מנחש שאתה מנותב לארה"ב ובגלל זה הקצב הנמוך.
אם חשוב לך הקצב ל-fast.com/netflix אני חושב שהאופציה היחידה שלך היא לעבור ל-018 ולחיות עם ה-NAT שלהם או לשלם על ip קבוע בשביל לצאת ממנו. שם לב של-018 יש שרת netflix מקומי אז אתה אמור לקבל ב-fast.com את המקסימום של התשתית (200 מגה במקרה שלך).

עכשיו אני בודק במחשב (ב-Fast.com) ויוצא לי 53Mbps - לא שיניתי שום דבר

ג. המהירות שאתה מקבל באלחוטי והכיסוי שאתה מקבל בחיבור אלחוטי (שני דברים שונים):
בשביל מהירות באלחוטי אתה צריך ציוד שתומך בתקן העדכני של AC, גם ראוטר/AP וגם ציוד קצה. לפחות באופן כללי, החלפת הראוטר למשהו יותר איכותי/חזק לא באמת משפרת את הכיסוי אלא רק את הקצב והיציבות. מאד בתיאוריה יכול להיות שה-ZTE שיש לך כרגע משדר מאד חלש והמצב יהיה יותר טוב עם ציוד אחר, אני לא מכיר אותו אז אני לא יכול להגיד.

הציוד שבדקתי איתו אכן תומך AC ומחובר לרשת 5G

בשביל פתרון אמיתי לכיסוי אתה צריך לפרוס מספר APs לפי הצורך בחיבור קווי. נקודה.
את החלק של להתקין עוד APs אי-אפשר לעקוף. אם ממש אין לך אופציה לחיבור בכבל רשת (בין ה-APs), תשקול פתרונות אחרים כמו מתאמים על רשת הטלויזיה (moca), או על רשת החשמל. האופציה הכי פחות יציבה היא פתרונות אלחוטיים כמו מגדילי טווח או פתרונות mesh (עדיף כמובן פתרונות mesh).

פחות רוצה להשתמש בAPs - אני לא רוצה להעביר כבלים בכל הדירה
אני משתמש כרגע במגדיל טווח וזה לא נותן מענה מספיק טוב

באופן מעשי, בהנחה שאתה יכול להרשות לעצמך, הייתי מתחיל מלהחליף את הראוטר של unlimited לציוד פרטי איכותי. תתחיל מראוטר בודד ותראה איך הכיסוי שלו. תתחשוב מראש על האופציה שתצטרך להוסיף APs נוספים בשביל להגדיל את הכיסוי (לדוגמא אם חשוב לך roaming אתה צריך לחקור את הנושא לפני שאתה קונה את הראוטר הראשון כי רק שילובים מסויימים של מכשירים יתמכו בזה).

ד. מבחינת איזה ראוטר לקנות, יש המון דעות ושירשורים בנושא כאן בפורמים (וגם באינטרנט בכלל). לדעתי בסופו של דבר הכי שווה לקנות ראוטר מוביל של חברה כמו asus/netgear/linksys מאחד האמזונים באירופה (אמזון ארה"ב אפילו יותר טוב אבל לדעתי הם לא שולחים היום לארץ). לדעתי ה-R7800 הוא קצת overkill ומספיק ראוטר AC1900 (או אפילו AC1750), נגיד ה-R7000 אם אתה רוצה משהו של netgear. תשמור את הכסף להוסיף AP נוסף במקרה הצורך.

שירשורים נוספים רלוונטים שהצלחתי למצוא במהירות:
https://www.hometheater.co.il/vt297686.html
https://www.hometheater.co.il/vt297670.html
https://www.hometheater.co.il/vt298628.html
https://www.hometheater.co.il/vp2791578#2791578
https://www.hometheater.co.il/vp2788991#2788991
...
·
תודה, בסוף הזמנתי את ה- R7800.
חשבתי על זה בתור השקעה לטווח ארוך - הוא יוכל להתאים לי גם אם ארצה לשנות את המהירות בעתיד.
קיבלתי המלצות עליו מהרבה אנשים שמבינים בתחום וע"פ מה שראיתי אצלם - הוא יספק לי את הכיסוי שאני צריך

yuval2d
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
קיבל תודות: 1 פעם

הודעה שלא נקראה #23 

סליחה על ההקפצה, אני בתהליך חיבור הבניין גם. חפרתי לנציגי אנלימיטד חודשים כדי שיסכימו לחבר ושכנעתי את כל דיירי הבניין להצטרף כדי שיסכימו לחבר אותנו! התקינו ארון תקשורת אך חברת החשמל עוד לא חיברה את הארון לעמוד בכביש. מישהו יודע מה הצפי של החיבור הזה? הנציג באנלימיטד אומר שיש איתם הרבה עיכובים ושאין צפי לחיבור הארון עצמו.

דבר נוסף, בהנחה שאני רוצה לחבר נטפליקס... מה זה ה-IP הקבוע ומה הוא נותן? למה בעצם לעשות אותו ולא להישאר על חבילה רגילה של 500 מגה דרך אקספון?

אשמח לתשובות

ThePrince
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #24 

@yuval2d
·
היי יובל,

זה יכול לקחת זמן... זה יכול לקחת בין שבועיים לבין 3-4 חודשים... אני יכול להגיד לך שרק אחרי שפניתי למנהל האזורי - שבוע אחרי כבר חיברו אותנו.
בקשר לנטפליקס - זה לא משנה לך ה-IP זה יעבוד גם ככה וגם ככה, אתה יכול להישאר על 500 באקספון.

NegativeIQ
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 509 פעמים

הודעה שלא נקראה #25 

@yuval2d
IP קבוע כלומר שכתובת IP מסויימת מוקצת לך באופן קבוע וגם אם תנתק את החיבור ותחבר אותו שוב אחרי זמן מסויים אז תקבל שוב את אותו IP.
לכשלעצמו זה בגדול לא סופר שימושי למי שלא מריץ שרת כלשהו (בעצם באנלימיטד זה בהחלט אפשרי), העניין הוא אחר - שאצל רוב הספקים באנלימיטד אתה לא מקבל IP חיצוני בכלל, אלא הם דוחפים אותך מאחורי NAT, ככה שאתה חולק IP חיצוני עם עוד לקוחות אחרים שלהם. אם זה נטפליקס זה פחות בעייתי אבל באפליקציות אחרות (ביטורנט) זה מאוד פוגע בביצועים כי מכיוון שה-NAT הוא אצלהם ולא רק בראוטר שלך אז אין לך שליטה עליו ואין לך אפשרות לפתוח פורטים פנימה בכלל. הסיבה שמדברים על IP קבוע היא שהם כורכים את שני הדברים ביחד, כלומר הדרך היחידה שאתה יכול לקבל מהן IP חיצוני היא ללכת על IP קבוע, כמובן בתשלום. יוצאת הדופן היחידה היא 015, שתמיד נותנת IP חיצוני (קבוע או לא).

rbh3
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הודעה שלא נקראה #26 

אני מאחורי הNAT של אקספון, ביצועי הטורנטים פשוט מדהימים, אני מנהל גם סייד בוקס וגם מוריד ומעלה המון ולא נתקלתי בבעיות שאנשים מתארים פה. ממליץ לנסות לפני שרצים לשלם- ישראלים הם שלמנים, אוהבים לשלם כדי להגיד שיש להם אייפי קבוע

yuval2d
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
קיבל תודות: 1 פעם

הודעה שלא נקראה #27 

ThePrince כתב:@yuval2d
·
היי יובל,

זה יכול לקחת זמן... זה יכול לקחת בין שבועיים לבין 3-4 חודשים... אני יכול להגיד לך שרק אחרי שפניתי למנהל האזורי - שבוע אחרי כבר חיברו אותנו.
בקשר לנטפליקס - זה לא משנה לך ה-IP זה יעבוד גם ככה וגם ככה, אתה יכול להישאר על 500 באקספון.
...
·אני כל היום חופר להם בלי סוף, מדבר עם המנהל שטח, הם אומרים שאין צפי כי זה תלוי בחברת חשמל. התייאשתי. אין לי אינטרנט בבית כרגע...

ThePrince
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #28 

@yuval2d
·
מאיזה איזור אתה?
תתחבר לאינטרנט רגיל בינתיים (הוט, בזק) - מה שנותן לך רוחב פס טוב יותר עד שיחברו את הבניין שלכם.

אין מה לעשות - זה לוקח זמן ומייגע אבל שווה כל מאמץ!

Zachn
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 193 פעמים

הודעה שלא נקראה #29 

התחברתי לפני שלושה ימים לאנלימיטד על חבילת 200\200 וספק אקספון. רכשתי ראוטר באופן עצמאי Linksys EA6350 והכל עובד מדהים. הגעתי למהירות הורדה של 45 מגה לשניה בטורנטים! גם בנטפליקס הסטרים מתחיל כמעט תמיד ישר ב-2160 או 1080 בלי תקיעות הכל עובד מעולה.

מה העניין עם ה-NAT של אקספון ולמה הוא יכול להועיל לי? אשמח לקצת פרטים כי ראיתי שאתם מתעסקים בענייני ה-IP
LG OLED C8 65" | Denon AVR-X3400H | PS4 Pro
Paradigm Monitor 7 v7 | Canton GLE456 | Morel SP-2 | SVS PB-1000

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 327 פעמים
קיבל תודות: 743 פעמים

הודעה שלא נקראה #30 

@Zachn
·

ה-NAT לא מועיל לך רק מזיק (הוא עוזר לספק לחסוך בקניית כתובות IP "אמיתיות"). בגדול אם אין לך צורך לפתוח פורטים אתה לא אמור להרגיש את ה-NAT ובתקווה אתה יכול לחיות איתו. אם אתה כן צריך לפתוח פורטים, הכי פשוט וזול לעבור ל-015 ואז אתה מקבל כתובת חיצונית (ללא NAT) ואפשר לפתוח פורטים. באקספון למיטב ידעתי האופציה היחידה בתשתית ללא חייגן (כגון unlimited) לקבל כתובת ללא NAT היא להוסיף להם כסף על כתובת IP קבועה.

שלח תגובה

חזור אל “אינטרנט - ספקים, תשתית, fiber”