חיבור לאנלימיטד-unlimited

אינטרנט, מהירות, סיבים, fiber, ספקים, בעיות בשירות
ThePrince
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

חיבור לאנלימיטד-unlimited

הודעה שלא נקראה #1 

היי כולם,

בשעה טובה ומוצלחת, התקינו אצלנו ארון תקשורת של אנלימטד וכנראה בשבוע הקרוב יחברו גם את הסיב האופטי.
רציתי לדעת מנסיון שלכם, איך תהליך התקנת החיבור בתוך הבית.
האם היה בעיה? תהליך מסובך? הטכנאים בשטח מקצועיים?

הסיבה שאני עובר מבזק היא שהטכנאים של בזק היו בזיונים (מעל 3) ולא היו מוכנים לשנות לי את החיבור לסלון (אמצע הבית) ושם לי את הראוטר על הקיר מאחורי המיטה שלי (אינטרנט יחד עם קרינה חינם). כל הניסיונות שלי לגרום לבזק לעשות לי עוד נקודה (אפילו בתשלום) לא נענתה...

האם יהיה לי בעיה עם הטכנאי של אנלימיטד? האם אפשר לעשות 2 נקודות (יש 2 מפלסים...)?
בנוסף - איזה ספק אתם והאם אתם מרוצים?
אין לי צורך בנטפליקס אז השרת המקומי פחות מעניין, כן לפעמים מטעם העבודה אני צריך להעלות קבצים ענקיים לשרת בארה"ב אז הupload די מעניין.

אשמח לידע מבעלי נסיון.

NegativeIQ
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 509 פעמים

Re: חיבור לאנלימיטד-unlimited

הודעה שלא נקראה #2 

ThePrince כתב:היי כולם,

בשעה טובה ומוצלחת, התקינו אצלנו ארון תקשורת של אנלימטד וכנראה בשבוע הקרוב יחברו גם את הסיב האופטי.
רציתי לדעת מנסיון שלכם, איך תהליך התקנת החיבור בתוך הבית.
האם היה בעיה? תהליך מסובך? הטכנאים בשטח מקצועיים?

הסיבה שאני עובר מבזק היא שהטכנאים של בזק היו בזיונים (מעל 3) ולא היו מוכנים לשנות לי את החיבור לסלון (אמצע הבית) ושם לי את הראוטר על הקיר מאחורי המיטה שלי (אינטרנט יחד עם קרינה חינם). כל הניסיונות שלי לגרום לבזק לעשות לי עוד נקודה (אפילו בתשלום) לא נענתה...

האם יהיה לי בעיה עם הטכנאי של אנלימיטד? האם אפשר לעשות 2 נקודות (יש 2 מפלסים...)?
בנוסף - איזה ספק אתם והאם אתם מרוצים?
אין לי צורך בנטפליקס אז השרת המקומי פחות מעניין, כן לפעמים מטעם העבודה אני צריך להעלות קבצים ענקיים לשרת בארה"ב אז הupload די מעניין.

אשמח לידע מבעלי נסיון.
...
אי-אפשר לעשות שתי נקודות של אנלימיטד, או יותר נכון אין לזה משמעות - זה כמו בבזק לעשות שני שקעי טלפון ולנסות לחבר להם שני מודמים - זה לא עובד כי רק מכשיר אחד יכול להיות מחובר ישירות בכל רגע נתון.
מהנסיון שלי הטכנאי של אנלימיטד ימקם את נקודת החיבור במידת האפשר איפה שתבקש, אבל כאמור רק נקודה אחת. אתה צריך לשים שם את הראוטר ואז למתוח כבלי רשת מהראוטר לשאר החדרים (או פשוט להשתמש ב-Wifi). מכיוון שזה כבל פנימי בתוך הדירה שלך ולא חיבור ישיר לסיב אז זה כבר לא תפקידו של הטכנאי של אנלימיטד. תזמין טכנאי פרטי שיעשה לך את העבודה הזאת אם אתה צריך.

michaelfar
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 29 פעמים
קיבל תודות: 26 פעמים

הודעה שלא נקראה #3 

NegativeIQ כתב:
...
...
אי-אפשר לעשות שתי נקודות של אנלימיטד, או יותר נכון אין לזה משמעות - זה כמו בבזק לעשות שני שקעי טלפון ולנסות לחבר להם שני מודמים - זה לא עובד כי רק מכשיר אחד יכול להיות מחובר ישירות בכל רגע נתון.
מהנסיון שלי הטכנאי של אנלימיטד ימקם את נקודת החיבור במידת האפשר איפה שתבקש, אבל כאמור רק נקודה אחת. אתה צריך לשים שם את הראוטר ואז למתוח כבלי רשת מהראוטר לשאר החדרים (או פשוט להשתמש ב-Wifi). מכיוון שזה כבל פנימי בתוך הדירה שלך ולא חיבור ישיר לסיב אז זה כבר לא תפקידו של הטכנאי של אנלימיטד. תזמין טכנאי פרטי שיעשה לך את העבודה הזאת אם אתה צריך.
...
·
הניסיון שלי שונה. הטכנאי השחיל לי כבל אחד מהארון שלהם עד הארון שלי בתוך הדירה, ומשם הוא פרס כבל אחד לחדר עבודה וכבל נוסף לסלון (עם שקע כמובן).

כל זה מתוך מחשבה שאולי בעתיד אני אוכל לשים SWITCH בארון שלי, אז בעצם מה שיש לי זה כבל מהארון שלהם עד אלי, שבקצה שלו יש קונקטור שאני יכול לחבר לחדר עבודה *או* לסלון. כלומר זה לא באמת שתי נקודות אבל אני יכול להחליף את הנקודה שחיה בכל רגע או כמו שאמרתי בעתיד לשים SWITCH

אם אני זוכר שילמתי על זה משהו כמו 100-150 שקל תוספת.

ThePrince
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #4 

@NegativeIQ
·
הבנתי, אני אסתדר עם חיבור אחד, במיוחד אם זה איפה שאני ארצה, אני אוכל לחבר קווית את הפלייסטיישן והממיר של סלקום

בנוגע לשאר אני אכן אשתמש בWifi... אתם יודעים איזה ראוטר מספקים? איך טווח הקליטה שלו? האם אני אצטרך extender בשביל הקומה השניה?

ThePrince
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #5 

@michaelfar
·
אין לי ארון תקשורת בדירה (דירה ישנה :?), במקרה שלי זה גם פחות משנה במידה ואני אצליח לשכנע אותו לעשות לי את הנקודה בסלון..
אני מניח שזה לא יכול לעבוד עם PLC על נקודות חשמל נכון?
לעשות נקודה אחת בסלון ולהעביר לקומה השניה עם PLC ולחבר אליו שם Extender שישדר לכל הקומה העליונה (משרד + גג)

michaelfar
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 29 פעמים
קיבל תודות: 26 פעמים

הודעה שלא נקראה #6 

@ThePrince
·
בסופו של דבר, בניגוד לנקודות בזק כבלים וכו', מעבירין לך בדירה כבל רשת לכל לדבר, כך שברמה העקרונית (למרות שלא הייתי ממליץ) גם plc תאורטית יכול לעבוד
נערך לאחרונה על ידי michaelfar ב 13/02/2018 17:25, נערך פעם 1 בסך הכל.

ThePrince
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #7 

@michaelfar
·
תודה!

מה בנוגע לשאלות האחרות?
* עם איזה ספק אתם עובדים והאם הוא מומלץ?
* איזה ראוטר מקבלים מ- unlimited?

NegativeIQ
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 509 פעמים

הודעה שלא נקראה #8 

ThePrince כתב:@michaelfar
·
תודה!

מה בנוגע לשאלות האחרות?
* עם איזה ספק אתם עובדים והאם הוא מומלץ?
* איזה ראוטר מקבלים מ- unlimited?
...
אני עובד עם 015, בעיקר כי זה הספק היחיד באנלימיטד שלא מכניס אותך מאחורי NAT ודורש תשלום נוסף כדי לצאת ממנו.
לא בטוח איזה ראוטר יש להם אבל ההמלצה שלי היא לוותר ולהשתמש בראוטר שלך.

rbh3
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 34 פעמים

הודעה שלא נקראה #9 

אני למרות הNAT בשירותי הסטרימינג מעדיף את אקספון

ThePrince
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #10 

אז סוף סוף חיברו אותי היום לאנימיטד.
לקחתי את החבילה 200/200 של 015.

כשאני מריץ ספידטסט הכל נראה טוב:
בארץ:
תמונה

בלונדון:
תמונה

בניו יורק:
תמונה

אבל בפועל, שאני עושה בדיקה בנטפליקס (מחובר קווית לראוטר) אני מקבל מהירות חיבור: 4.98Mbps

אני מחובר דרך ראוטר שקיבלתי מאנלימיטד (ZTE 198).
האם גם לכם זה קורה? מה המהירות אצלכם?

האם כדאי לי להחזיר את הראוטר ולקנות פרטי?
אני צריך ראוטר עם אות חזק מאוד (2 קומות), יש המלצות למשהו במחיר נורמלי?
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

eyalbs
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 32 פעמים

הודעה שלא נקראה #11 

1. היה לנו פה דיון ארוך :) Archer C7 אנשים מאוד המליצו ואמור לתת לך גם 200 ב WiFi

2. אתה אמור לקבל ביצועים טובים לנטפליקס (fast.com זה האתר בדיקה שלהם)
על 018 באנלימיטד אני מקבל שם את המקסימום

ThePrince
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #12 

לא מצאתי את הדיון, אני אשמח לקישור.

הרבה המליצו לי על NETGEAR R7800, האם הArcher C7 מומלץ יותר?
איך הם מבחינת תמורה לכסף?

eyalbs
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 32 פעמים

הודעה שלא נקראה #13 

לפי האתר של Netgear (הוא AC2600) הוא אמור להיות מצוין, אבל לא בדקתי הרבה מעבר.
אם קיבלת המלצות טובות על Netgear אז לך עליו, הוא פשוט נראה ממש יקר.

ThePrince
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #14 

יצא לי 225 דולר.
נכון, זה יקר אבל הכיסוי שלו נראה הכי טוב יחסית לאחרים.
לפי מה שמצאתי באחד האתרים - הכיסוי שלו הוא בסביבות ה370 מטר ריבועי.
אם זה לא ייתן לי פתרון ל2 הקומות - אני לא בטוח מה יצליח (במכשיר אחד - ללא מגברים).

היום יש לי מגבר והוא לא באמת נותן מענה טוב....

יש למישהו נסיון אחר?

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 327 פעמים
קיבל תודות: 743 פעמים

הודעה שלא נקראה #15 

@ThePrince
·

יש פה קצת בילבול של דברים. אתה מדבר פה על 3-4 דברים שהם לא באמת קשורים אחד לשני: המהירות שאתה מקבל מהתשתית של unlimited, המהירות ב-fast.com שזה תלוי בעיקר בספק 015, המהירות שאתה מקבל בחיבור אלחוטי והכיסוי של הרשת האלחוטית (שתי הנקודות האחרונות כן קשורות כי שתיהם קשורות לציוד תקשורת שאתה מתקין אצלך בבית אבל הם נקודות שונות).

לפני שנתחיל, גילוי נאות: אצלנו עדיין בשלבי התקנה של unlimited אז עוד אין לי ניסיון אישי, אני כותב ממה שקראתי/שמעתי + הניסיון שלי מתשתיות בזק/הוט.

נעבור אחד אחד:

א. מהירות של התשתית של unlimited:
אתה מקבל סה"כ קצבים יפים ב-speedtest, אל אף שבבדיקה בארץ הייתי מצפה לראות 200/200 ולא 200/150. תוודא שאתה בודק בחיבור קווי, ללא כל מכשיר תוכנה אחרת שמשתמשים באינטרנט. שווה לנסות גם עם האפליקציה של speedtest ל-desktop (אם אתה לא עושה זאת עדיין). לבסוף תבדוק שרתים שונים בארץ, במיוחד במהיריות כאילו הרבה פעמים זה פשוט השרת שלא עומד בקצב.

ב. מהירות ב-fast.com:
בהנחה שאתה מקבל קצב טוב ב-speedtest, הסיבה לתוצאה הירודה ב-fast.com זה הספק 015. יש את השירשור הזה שמדבר על הנושא בהרחבה. אתה יכול לבדוק לאן fast.com מנותב אצלך כמו שמוסבר בפוסט כאן, אני מנחש שאתה מנותב לארה"ב ובגלל זה הקצב הנמוך.
אם חשוב לך הקצב ל-fast.com/netflix אני חושב שהאופציה היחידה שלך היא לעבור ל-018 ולחיות עם ה-NAT שלהם או לשלם על ip קבוע בשביל לצאת ממנו. שם לב של-018 יש שרת netflix מקומי אז אתה אמור לקבל ב-fast.com את המקסימום של התשתית (200 מגה במקרה שלך).

ג. המהירות שאתה מקבל באלחוטי והכיסוי שאתה מקבל בחיבור אלחוטי (שני דברים שונים):
בשביל מהירות באלחוטי אתה צריך ציוד שתומך בתקן העדכני של AC, גם ראוטר/AP וגם ציוד קצה. לפחות באופן כללי, החלפת הראוטר למשהו יותר איכותי/חזק לא באמת משפרת את הכיסוי אלא רק את הקצב והיציבות. מאד בתיאוריה יכול להיות שה-ZTE שיש לך כרגע משדר מאד חלש והמצב יהיה יותר טוב עם ציוד אחר, אני לא מכיר אותו אז אני לא יכול להגיד.

בשביל פתרון אמיתי לכיסוי אתה צריך לפרוס מספר APs לפי הצורך בחיבור קווי. נקודה.
את החלק של להתקין עוד APs אי-אפשר לעקוף. אם ממש אין לך אופציה לחיבור בכבל רשת (בין ה-APs), תשקול פתרונות אחרים כמו מתאמים על רשת הטלויזיה (moca), או על רשת החשמל. האופציה הכי פחות יציבה היא פתרונות אלחוטיים כמו מגדילי טווח או פתרונות mesh (עדיף כמובן פתרונות mesh).

באופן מעשי, בהנחה שאתה יכול להרשות לעצמך, הייתי מתחיל מלהחליף את הראוטר של unlimited לציוד פרטי איכותי. תתחיל מראוטר בודד ותראה איך הכיסוי שלו. תתחשוב מראש על האופציה שתצטרך להוסיף APs נוספים בשביל להגדיל את הכיסוי (לדוגמא אם חשוב לך roaming אתה צריך לחקור את הנושא לפני שאתה קונה את הראוטר הראשון כי רק שילובים מסויימים של מכשירים יתמכו בזה).

ד. מבחינת איזה ראוטר לקנות, יש המון דעות ושירשורים בנושא כאן בפורמים (וגם באינטרנט בכלל). לדעתי בסופו של דבר הכי שווה לקנות ראוטר מוביל של חברה כמו asus/netgear/linksys מאחד האמזונים באירופה (אמזון ארה"ב אפילו יותר טוב אבל לדעתי הם לא שולחים היום לארץ). לדעתי ה-R7800 הוא קצת overkill ומספיק ראוטר AC1900 (או אפילו AC1750), נגיד ה-R7000 אם אתה רוצה משהו של netgear. תשמור את הכסף להוסיף AP נוסף במקרה הצורך.

שירשורים נוספים רלוונטים שהצלחתי למצוא במהירות:
https://www.hometheater.co.il/vt297686.html
https://www.hometheater.co.il/vt297670.html
https://www.hometheater.co.il/vt298628.html
https://www.hometheater.co.il/vp2791578#2791578
https://www.hometheater.co.il/vp2788991#2788991

שלח תגובה

חזור אל “אינטרנט - ספקים, תשתית, fiber”