אשכול מרוכז למיזם האינטרנט Unlimited

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 135 פעמים
קיבל תודות: 298 פעמים

Re: אשכול מרוכז למיזם האינטרנט Unlimited

נושא שלא נקרא #3211 

@רןכהן, אם אני מבין נכון את המפה שלהם, אפשר לראות גם כמה מנויים יש בבניין שמחובר

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

נושא שלא נקרא #3212 

26/11/2020 17:49  
dima_vy כתב:
@רןכהן, אם אני מבין נכון את המפה שלהם, אפשר לראות גם כמה מנויים יש בבניין שמחובר
...
איך אתה רואה כמה מנויים יש בבניין?

dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 135 פעמים
קיבל תודות: 298 פעמים

נושא שלא נקרא #3213 

26/11/2020 21:33  
eran405 כתב:
26/11/2020 17:49  
dima_vy כתב:
...
איך אתה רואה כמה מנויים יש בבניין?
...
יש מצב שטעיתי :( וזה א מספר מנויים אלא מספר בניינים מחוברים במידה לא נעשתה הגדלה של מפה

רןכהן
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

נושא שלא נקרא #3214 

הפתעה
החל מהיום גם ספקית האינטרנט רימון התחברה לסיבים האופטיים של אנלימיטד לטובת הלקוחות גם ש לא עסקי שלה,
כל ספקית אינטרנט שנותנת גם ללקוחות הפרטיים שלה חיבור של אינטרנט סיבים אופטיים, זה טוב מאוד,

מי לדעתכם תהי הספקית אינטרנט הבאה שתתן שירות כזה?
בזק בינלאומי? הוט נט? טריפל סי? אקספון? 012? נטוויזן?

[/quote]
יש מצב שטעיתי :( וזה א מספר מנויים אלא מספר בניינים מחוברים במידה לא נעשתה הגדלה של מפה
[/quote]
בינתים המספר מנויים זה המספר הכולל של לקוחות מיזם אנלימיטד, ומספר הבניינים המחוברים
אני לא הייתי חבר כנסת

Fish72
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 956 פעמים
קיבל תודות: 335 פעמים

נושא שלא נקרא #3215 

אני מתגורר בצפון הישן של ת"א, והייתי מחובר בשנה האחרונה לאנלימיטד עם ספק 015 בחבילת 200/200. רוב החודשים האינטרנט עבד בצורה יציבה ורציפה,
אך בחודשיים האחרונים היו 2 ניתוקים כלל איזוריים של מספר שעות, ובחודש האחרון החלו ניתוקים מקומיים של הבנין והבניינים הסמוכים שמחוברים אל אותו ארון התקשורת.
בשבוע האחרון היו די הרבה ניתוקים והיה צורך ב"הפלת" החשמל בארון התקשורת כדי להחזיר את האינטרנט לחיים.
במספר פניות שלי אל השירות של אנלימיטד הם מתרצים את הבעיה כבעיית חשמל בבניין, מה שבוודאות אינו נכון, ואינם שולחים מישהו לבדיקה/טיפול בבעיה.
יש לי הרגשה שמשהו לא טוב קורה בחברה. סלקום עכשיו משתמשים בתשתית אנלימיטד בת"א ונותנים UPLOAD נמוך יותר, כך שאני לא מבין מדוע אין להם מוטיבציה לטיפול בבעיה, במיוחד שגם סלקום עלולה להפגע מנושא זה.
לאור ההתייחסות הלא רצינית של החברה לפניותיי בקשתי להתנתק מהם והזמנתי חיבור 100 מגה של תשתית בזק/ספק בזק בינלאומי (לא בשוק הסיטונאי), מאחר ואני זקוק לאינטרנט רציף ויציב כשאני עובד מהבית.
אני אחכה שפרטנר/בזק סיבים (לפני כחודש ביצעו הכנה של תשתית סיבים של בזק בחצר ביתי) יגיעו לשכונה, בתקווה שאפשר יהיה לקבל מהם חבילה סבירה במחיר סביר בחודשים הקרובים.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 718 פעמים

נושא שלא נקרא #3216 

זו היא אחת מן הסיבות הרבות שבגללן בזק כלל לא מחשיבה את החברות אלה עם הסיבים שלהם כמתחרים וגם מתמחרת את הקווי DSL של עד 100MB שלה יותר יקר ממה שהחברות אלה מתמחרים את הקווים של עד 1G .
וזו גם אחת מן הסיבות הרבות שבגללן בזק לא הולכת בשנים הבאות לספק את החיבורים של סיבים אופטיים ללקוחות הפרטיים, כל עוד אין לה תחרות בתחום זה.

Fish72
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 956 פעמים
קיבל תודות: 335 פעמים

נושא שלא נקרא #3217 

29/12/2020 20:36  
sys_admin כתב:
זו היא אחת מן הסיבות הרבות שבגללן בזק כלל לא מחשיבה את החברות אלה עם הסיבים שלהם כמתחרים וגם מתמחרת את הקווי DSL של עד 100MB שלה יותר יקר ממה שהחברות אלה מתמחרים את הקווים של עד 1G .
וזו גם אחת מן הסיבות הרבות שבגללן בזק לא הולכת בשנים הבאות לספק את החיבורים של סיבים אופטיים ללקוחות הפרטיים, כל עוד אין לה תחרות בתחום זה.
...
אני ראיתי במו עיני פריסת סיבים אופטים של בזק בחצר ביתי לפני כחודש ואין באיזורי שום לקוח עסקי של ממש מלבד חנויות פרטיות. אני לא חושב שהשקיעו בהכנה ובהגעה סתמית של סיבים אופטים לאיזור של בתי מגורים, ואני משער שבזק יציעו בחודשים הקרובים חבילות בסיבים האופטים. יכול להיות שזאת לא תהיה חבילה משתלמת במיוחד או שתחייב שימוש בנתב BE שהבנתי שיש לו כניסה לסיב אופטי, אבל לא נראה לי שהפריסה הייתה לשם שמיים.
בסה"כ הייתי מרוצה מאנלימיטד לאורך רוב השנה מלבד השבוע האחרון, ואני חושב שאם תהיה חבילה עם אפלאוד של 100 מגה עם תשתית יציבה ברמת מחיר של 100 שח לחודש, לא אחשוב פעמיים ומיד אעבור אליה. לא משנה לי אם זה סלקום/פרטנר/בזק כל עוד זה לא יחייב רכישת/השכרה של ציוד ייעודי.

רןכהן
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

נושא שלא נקרא #3218 

29/12/2020 22:34  
Fish72 כתב:
sys_admin כתב:
...
אני ראיתי במו עיני פריסת סיבים אופטים של בזק בחצר ביתי לפני כחודש ואין באיזורי שום לקוח עסקי של ממש מלבד חנויות פרטיות. אני לא חושב שהשקיעו בהכנה ובהגעה סתמית של סיבים אופטים לאיזור של בתי מגורים, ואני משער שבזק יציעו בחודשים הקרובים חבילות בסיבים האופטים. יכול להיות שזאת לא תהיה חבילה משתלמת במיוחד או שתחייב שימוש בנתב BE שהבנתי שיש לו כניסה לסיב אופטי, אבל לא נראה לי שהפריסה הייתה לשם שמיים.
בסה"כ הייתי מרוצה מאנלימיטד לאורך רוב השנה מלבד השבוע האחרון, ואני חושב שאם תהיה חבילה עם אפלאוד של 100 מגה עם תשתית יציבה ברמת מחיר של 100 שח לחודש, לא אחשוב פעמיים ומיד אעבור אליה. לא משנה לי אם זה סלקום/פרטנר/בזק כל עוד זה לא יחייב רכישת/השכרה של ציוד ייעודי.
...
1, הסיבה שאני לא תמיד מגיב בקהילת הפורום שפה זה כי לא תמיד יש לי מה להגיב,
2, בקשר להודעה שלך אני בדעה, שאם לא יצא לך קודם לדעת, שבגלל שמשרד התקשורת מקשה על בזק בכי הוא דורש ממנה להוזיל את המחירים של שיחות טלפון קווי, אז שזה יכול לעקב את הפעלת הסיבים האופטיים ללקוחות פרטיים מצד חברת בזק, אני מקווה שיהיה נס ושבכל זאת חברת בזק לפחות עד כמה שהיא מעדיפה שהיא תסכים מרצונה החופשי להפעיל ללקוחות הפרטיים שלה את האינטרנט של הסיבים האופטיים.
אני לא הייתי חבר כנסת

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
קיבל תודות: 718 פעמים

נושא שלא נקרא #3219 

29/12/2020 22:34  
Fish72 כתב:
sys_admin כתב:
...
...
אני ראיתי במו עיני כבר לפני עשור אנשים מכל רחבי הארץ שבמו עיניהם ראו פריסת סיבים אופטים של בזק בחצר ביתי והיו ממש בטוחים שבזק יציעו בחודשים הקרובים חבילות בסיבים האופטים. אבל מה, בניגוד לכל האנשים אלה אני פשוט הייתי נגיש לתהליך של תכנון של החברות תשתית בישראל לשנים הבאות ובגלל זה הסברתי להם אז, את מה שאני הסברתי גם בתגובה הקודמת. כך שאין שום שינוי מאז ובזק פורסים את הסיבים אלה למטרות אחרות לגמרי. ודרך אגב, החלק זה של העברת סיבים שלא מחוברים לכלום בתשתית שכבר קיימת זה דבר הכי זול ופשוט לבזק וחלקים שבאמת יקרים ומורכבים, זה חלקים אחרים לגמרי ואת זה גם הסברתי כבר לפני שנים.

osh78
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 235 פעמים
קיבל תודות: 183 פעמים

נושא שלא נקרא #3220 

מתקינים לי מחר אנלימיטד. יש לי ראוטר וואווי AX3-Pro. ביקשתי מתאם אופטי לראוטר. חבילה 200/20 דרך 015. יש משהו נוסף להגיד למתקין?

s3t
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 21 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #3221 

היום גיליתי שכל הבניינים בשכונה מחוברים לunlimited/partner. חוץ מבניין שלי (זהה לחלוטין לשאר בניינים).
מישהו נתקל בתופעה? איך להתמודד עם זה מבחינה נפשית? :)

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

נושא שלא נקרא #3222 

01/01/2021 13:39  
s3t כתב:
היום גיליתי שכל הבניינים בשכונה מחוברים לunlimited/partner. חוץ מבניין שלי (זהה לחלוטין לשאר בניינים).
...
דבר ראשון שם לב שאנלימטד/סלקום זאת תשתית אחת ופרטנר פייבר זאת תשתית אחרת (בשביל שיהיה את שתיהן צריך שתי התקנות נפרדות בבניין). יש לא מעט בניינים שיש להם את שתי התשתיות, ואם חיברו את כל הבניינים הסמוכים בתקווה אין סיבה מבחינת החברות שלא לחבר גם את הבניין שלך.

כך בחשבון שכל חיבור של הבית דורש אישור מוועד הבית, אז זאת הכתובת הראשונה לבדוק את הנושא מולו. האם הוא קיבל פניה מהחברות הנ"ל והאם הוא אישר להם לחבר את הבניין. אם הוועד מתנגד לחיבור ויש לו רב בקרב בעלי הדירות אני לא מכיר משהו שאתה יכול לעשות בנידון.

בתקווה שהוועד אישר או מוכן לאשר את החיבור של הבניין צריך לפנות לחברות הנ"ל ולבקש שיחברו את הבניין. אם אתה מצליח לקבל פרטי קשר של הגורם הרלוונטי מהוועד או דרך אחד הבניינים האחרים שחיברו זה הכי טוב. אחרת, במיוחד אם אתה לא מצליח לקדם את הנושא מול המוקד "הרגיל", הייתי שולח מייל. מניסוני בנושאים אחרים לגמרי, פניה כתובה עניינית ומנוסחת היטב, יכולה להגיע רחוק.

לגבי תשתית אנלימטד/סלקום, אני מניח שאפשר לפנות או לאנלימטד או לסלקום. התשתית אותה תשתית, אז ברגע שאחת מהן תסכים לחבר את הבניין אמור להיות אפשרי להתחבר ולעבור בצורה חופשית ביניהן. כאמור פרטנר פייבר זאת תשתית נפרדת וצריך לדבר עם פרטנר על הנושא.

בהצלחה.

s3t
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 21 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #3223 

03/01/2021 20:24  
eran405 כתב:
01/01/2021 13:39  
s3t כתב:
...
דבר ראשון שם לב שאנלימטד/סלקום זאת תשתית אחת ופרטנר פייבר זאת תשתית אחרת (בשביל שיהיה את שתיהן צריך שתי התקנות נפרדות בבניין). יש לא מעט בניינים שיש להם את שתי התשתיות, ואם חיברו את כל הבניינים הסמוכים בתקווה אין סיבה מבחינת החברות שלא לחבר גם את הבניין שלך.

כך בחשבון שכל חיבור של הבית דורש אישור מוועד הבית, אז זאת הכתובת הראשונה לבדוק את הנושא מולו. האם הוא קיבל פניה מהחברות הנ"ל והאם הוא אישר להם לחבר את הבניין. אם הוועד מתנגד לחיבור ויש לו רב בקרב בעלי הדירות אני לא מכיר משהו שאתה יכול לעשות בנידון.

בתקווה שהוועד אישר או מוכן לאשר את החיבור של הבניין צריך לפנות לחברות הנ"ל ולבקש שיחברו את הבניין. אם אתה מצליח לקבל פרטי קשר של הגורם הרלוונטי מהוועד או דרך אחד הבניינים האחרים שחיברו זה הכי טוב. אחרת, במיוחד אם אתה לא מצליח לקדם את הנושא מול המוקד "הרגיל", הייתי שולח מייל. מניסוני בנושאים אחרים לגמרי, פניה כתובה עניינית ומנוסחת היטב, יכולה להגיע רחוק.

לגבי תשתית אנלימטד/סלקום, אני מניח שאפשר לפנות או לאנלימטד או לסלקום. התשתית אותה תשתית, אז ברגע שאחת מהן תסכים לחבר את הבניין אמור להיות אפשרי להתחבר ולעבור בצורה חופשית ביניהן. כאמור פרטנר פייבר זאת תשתית נפרדת וצריך לדבר עם פרטנר על הנושא.

בהצלחה.
...
תודה רבה על פוסט מושקע!
היום תלו שאלון על לוח מודעות, כרגע 7 בעד ו4 (כולל ועד וקומה שלו) נגד - זה מסביר למה עדיין לא התחברנו, ייתכן שמישהו דרש לבצע הצבעה לאחר שגילה את מצב החריג.
עכשיו אני לחוץ על התוצאות :) לא הגיוני להגביל חיבור לאינטרנט על סמך דעת הרוב - אולי הם גם יקבעו לי באיזה אתרים לגלוש? :(

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

נושא שלא נקרא #3224 

03/01/2021 21:24  
s3t כתב:
עכשיו אני לחוץ על התוצאות :) לא הגיוני להגביל חיבור לאינטרנט על סמך דעת הרוב - אולי הם גם יקבעו לי באיזה אתרים לגלוש? :(
...
דבר ראשון תקח את הדברים שלי בעירבון מוגבל, אני ממש לא מבין בצד המשפטי. זה לא נכון להסתכל על זה כ"להגביל את החיבור לאינטרנט", כי בתוך הדירה שלך אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה. הבעיה שבשביל תשתית הפייבר בבנייין, בהנחה שהקבלן לא הכין את התשתית מראש, דרושים שינויים בשטח המשותף, כולל התקנת ציוד תקשורת חדש (במקרה של פרטנר גם לוקח כמות אמנם קטנה של חשמל אבל לא אפס), הרבה פעמים גם קידוחים ודברים כאלה בשביל להעביר את הכבלים במקומות שצריך. ממה שאני מבין מספיק אישור של הועד בית בשביל זה, אבל לדעתי ברגע שיש רב לדיירים שבעד וזה עובר בהצבעה באסיפת דיירים, גם אם מי שכרגע בתפקיד ועד הבית מתנגד הוא חייב לאשר לפי ההחלטה של הרב. כמו שאמרתי קודם אני לא מכיר מה אפשר לעשות במקרה שיש רב למתנגדים.

LexRio
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 18 פעמים
קיבל תודות: 79 פעמים

נושא שלא נקרא #3225 

רשות התחרות אישרה את המיזוג בין הוט למיזם הסיבים האופטיים IBC

המהלך צפוי להביא להאצה משמעותית בפריסת הסיבים בישראל • הוט רוכשת 23% מהמיזם ב-170 מיליון שקל • בעקבות אישור המיזוג, החברות צפויות להשלים את העסקה בימים הקרובים

https://www.globes.co.il/news/article.a ... salert%5Bb

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”