אין חברה שנותנת טלפוניה VOIP בלי להחליף לי את ראוטר?

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
hometheaterless
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 0

Re: ניוד מ Zadarma בחזרה לספק בארץ

נושא שלא נקרא #151 

dima_vy כתב:
...
...
·התייחס רק חלק מהדברים. כל העניין של חשוד או לא, זה בעניי המתבונן. ולי באופן אישי אין בעיה עם זה. במקרה, ולמרות ש-Zadarma היא חברה רוסית במקור, התשלום מתבצעה וחשבוניות מתקבלות מול חברת -Zadarma בבולגריה, וזאת כי הם עובדים בשוק האירופאי, אז יש גם רגולציה אירופאית בהתאם.
אתה יכול לראות כאן דרישות, ואתה יכול לראות ברכישת איזה מספרים באיזה מדינות נדרש העתק דרכון. DIDWW זה אחד הספקים הגדולים של שירות מספרי טלפון. גם שירות didinstantnumber דורש צילום דרכון כאשר מזמינים ניוד של מספר ישראלי. אתה יכול לראות כאן רשימת מסמכים הנדרשים. נראה לי עם הזמן הנושא רק יחמיר... לאט לאט, אבל אנחנו בדרך ל-"1984" בנושאים מסויימים...
לעניין המחיר (ה-3600 ש"ח בשנה) - לפי הצעות מחיר שקיבלתי בתוספת שיחות ושיחות לחו"ל שמתבצעות אצלי במשרד הייתי מגיע לתשלום של כ-400 ש"ח בחודש. במהלך שנתיים החארונות ההוצאה שלי עומדת על כ-90 ש"ח לחודש. פער של כ-300 ש"ח בחודש, וזה מביא אותנו ל-3600 ש"ח בשנה.
השיקול שלי לעבוד דווקא עם Zadarma נובע מכך שאצלם אני מקבל שירות מרכזיה ללא תשלומים נוספים. בפועל אני משלם רק על מספרי טלפון ועל השיחות שמתבצעות בפועל.

לגבי נושא ההצפנה - לא יודע, לא בדקתי, בגדול גם לא כל כך מעניין אותי, כל עוד לא פורצים לי את החשבון ולא גונבים שיחות.

אבל בכל מקרה, כתבת שיש לך בעיה להשתמש בשירותים שהם מבוססים בחו"ל, אז על שירות בארץ צריך לשלם :) ולא מעט. רק תחשוב כמה עולה עסקת עובדים בארץ :)) במקרה אני יודע, חלק מהעבודה שלי :)
...
·
@dima_vy
אוף, סליחה שנעלמתי, רק עכשיו התפנה לי שוב זמן לנושא (ועדיין משלוח המתאם כנראה יגיע בעוד הרבהההההההה זמן, לול...).

אני רואה שעדכנת ותודה, בצורך הספצפי היום זה באמת עוזר לי אבל אני אגיב להודעה הקודמת כי ברמת העיקרון זה עדיין %$#!

1) גאד דמיט! אתה צודק לגמרי בקשר ל didinstantnumber, ממש פספסתי וחבל. אחרי ZADARMA זו בחירה השניה (מחירים נוחים).

2) "בדרך" היה לפני עשור בפנים מסוימים. ככל שאני נובר יותר אני רואה שהיום יש להם יכולות באספקטים מסוימים שלא היו חולמים עליהם בשנות ה40. :קיבינימט:
ימח שמם.

3) בכנות? עכשיו, אם זה NON ISUUE, זה קצת איבד מהרלוונטיות,אבל אתה מתכוון לGDPR?
לא שאני מומחה גדול אבל ממה שזכור לי בזמנו (כל מיני אתרי טכנולוגיה לגיקים), במילא GDPR לא ממש רלוונטי לא לחששות מחברה בגלל שהיא רוסית ולא לחששות משחקן שהוא זדוני. מקסימום זה עוזר נגד חברות לא מאורגנות ונגד חברות ללא *שום אבטחה* וגם זה נגד חברות גדולות. הבנתי שאין כל כך פיקוח (או לפחות זה היה אחד הטיעונים נגד לפני שנה).

4) בעניין המחיר- השם ישמור. תודה, זה מידע מועיל.

5) האמת שאני יותר חשבתי על ציטוט לשיחות ומידע עסקי כי זה הכל עובר באינטרנט הפתוח, אבל אוקיי, תודה.

6) לא, יש לי בעיה לתת פרטים לחו"ל (האמת שגם בארץ אף פעם לא אהבתי), אבל אתה צודק הפרשי המחירים הם מטורפים, בגלל זה מחפשים דרכים... חלופיות... מבלי לתת פרטים. :)

בכל מקרה תודה.

dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 135 פעמים
קיבל תודות: 298 פעמים

נושא שלא נקרא #152 

@hometheaterless
·לגבי zadarma ספציפית, הם מתנהלים לחברה בולגרית, החשבוניות יוצאות מחברה שלהם בבולגריה, על כך הם כן נדרשים לנושא של GDPR והם אומרים זאת במפורש.
לעניין הפרטיות ומסירת מידע לחברות בחול - אני, כמו הרבה מאוד אנשים החברות משתמש בשירותים כאלה ואחרים של Google או Microsoft, כך שבכל מקרה מידע שמור בחברות זרות כולל כרטיסי אשראי. וכולם התחילו לחברות קטנות פעם. אז אין לי בעיה עם זה😊

hometheaterless
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #153 

dima_vy כתב:@hometheaterless
·לגבי zadarma ספציפית, הם מתנהלים לחברה בולגרית, החשבוניות יוצאות מחברה שלהם בבולגריה, על כך הם כן נדרשים לנושא של GDPR והם אומרים זאת במפורש.
...
אה, אז אכן התכוונת ל GDPR .
כן כן, אני מבין פשוט ה GDPR עצמו זה... מהרבה בחינות (בכללם שחקנים זדוניים (והרי למה עוד הקישור הספציפי ל"רוסיה"?) ) יעיל רק כפרסומת.
( כמובן חוץ מהטיעונים הרגילים לדוגמא:
·https://www.theguardian.com/commentisfr ... -dont-work
)

לעניין הפרטיות ומסירת מידע לחברות בחול - אני, כמו הרבה מאוד אנשים החברות משתמש בשירותים כאלה ואחרים של Google או Microsoft, כך שבכל מקרה מידע שמור בחברות זרות כולל כרטיסי אשראי. וכולם התחילו לחברות קטנות פעם. אז אין לי בעיה עם זה😊
...
האמת שדווקא כרטיסי אשראי אין לי בעיה לתת כי מקסימום מאבדים קצת כסף... אבל לחלוק פרטים אישיים אפילו עם גוגל ומייקרוסופט?...
טוב ידידי, אני מניח שבנקודה הזו ניאלץ להסכים שלא להסכים, מבחינתי לתת פרטי זהות אמיתיים לחברות האלו זה בל יעבור ולכן משתמש רק בחוצצים (VCC או פייפאל(כבר יותר בעיה)).

אה, ותודה. :)

dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #154 

hometheaterless כתב:
...
...
האמת שדווקא כרטיסי אשראי אין לי בעיה לתת כי מקסימום מאבדים קצת כסף... אבל לחלוק פרטים אישיים אפילו עם גוגל ומייקרוסופט?...
טוב ידידי, אני מניח שבנקודה הזו ניאלץ להסכים שלא להסכים, מבחינתי לתת פרטי זהות אמיתיים לחברות האלו זה בל יעבור ולכן משתמש רק בחוצצים (VCC או פייפאל(כבר יותר בעיה)).

אה, ותודה. :)
...
·כן, אין לי שום בעיה עם נסכים לא להסכים :) כל אחד ודעותיו :)

Jaaz
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 33 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים

נושא שלא נקרא #155 

היי חברים, איזה יופי לראות שרשור בן 6 שנים שמציג אבולוציה באפשרויות שעומדות לרשותינו. חבל רק שחברות בארץ לא מסתנכרנות עם הקדמה.

שאלה בבקשה:
נניח שארצה לרכוש קו מספק VOIP כפי שציינתם. האם אני באמת חייב מתאם שיחות לשם כך?
המחשבה שלי היא להשתמש במחשב (PC, תמיד כאן ועובד) עם מודם, שיזין את כלל רשת הטלפוניה בבית.
האם יש מניעה טכנית לעשות זאת? תוכנות שאתם מכירים שיאפשרו לעשות זאת?

תודה

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

נושא שלא נקרא #156 

@Jaaz
·

אין בעיה להשתמש ב-voip מהמחשב (דרך מיקרופון, אוזניות, רמקולים וכו'), אם אני זוכר נכון בדקתי ככה את הקו שלי לפני שהזמנתי מתאם השיחות (לא זוכר באיזה תוכנה השתמשתי אבל לדעתי יש הרבה).

השאלה איך אתה מתכוון לחבר את הטלפוניה למחשב? אם התכוונת שאפשר לעשות זאת דרך המודם אז אני די בטוח שלא. מודם מיועד לאפנן תקשורת מחשבים מעל קו טלפון ואין לו את החומרה הנדרשת בשביל לספק שירותי טלפוניה מהמחשב (שזה יותר קרוב לכרטיס קול). גם אם יש כרטיסי voip למחשב, ונגיד שאתה מוצא אחד במחיר זול כמו מתאם שיחות פשוט, אני עדיין הייתי מעדיף מתאם שיחות בנפרד שפועל ללא תלות במחשב.

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אריה רוטמן
נתן תודות: 412 פעמים
קיבל תודות: 359 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #157 

@Jaaz
·כל עוד שאתה משתמש בתוכנה במחשב למשל:
https://www.counterpath.com/x-lite-download/
או אפליקצית VOIP לסלולארי למשל :
https://play.google.com/store/search?q= ... s&hl=en_US
אז אתה מסודר.

הכי זול זה לרכוש מתאם שיחות כזה למשל :
https://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=HT802
ולרכוש קו טלפון VOIP עם מספר ושרותי מרכזיה מעשרות חברות שמספקות קוי VOIP בעלות חודשית.
אני מכיר בעיקר שרותי מרכזיה לעסקים אבל מניח שאם מישהוא רוצה ניתן לרכוש לבית.
יש כאן השוואה בין הספקים הרגילים שחלקם דורשים חיבור אינטרנט דרכם וגם מתאם שיחות
https://www.kamaze.co.il/Compare/12/Pho ... d6EALw_wcB

dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #158 

Jaaz כתב:היי חברים, איזה יופי לראות שרשור בן 6 שנים שמציג אבולוציה באפשרויות שעומדות לרשותינו. חבל רק שחברות בארץ לא מסתנכרנות עם הקדמה.

שאלה בבקשה:
נניח שארצה לרכוש קו מספק VOIP כפי שציינתם. האם אני באמת חייב מתאם שיחות לשם כך?
המחשבה שלי היא להשתמש במחשב (PC, תמיד כאן ועובד) עם מודם, שיזין את כלל רשת הטלפוניה בבית.
האם יש מניעה טכנית לעשות זאת? תוכנות שאתם מכירים שיאפשרו לעשות זאת?

תודה
...
·את המתאם שיחות אתה צריך רק במקרה ואתה מעוניין לחבר מכשיר טלפון אנלוגי רגיל לקו voip. מעבר לזה אין בו צורך.
במידה וכן תרצה, חפש ב-ebay מתאם של linksys. הוא עולה סביבות 70 שקל ועושה אחלה עבודה. יש לי כזה גם בבית וגם בעבודה.
לגבי אפליקציות - יש המון, נסה את zoiper לדוגמה. כמו כן, חלק מספקי שירותי voip מספקים גם אפליקציות.

Jaaz
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #159 

תודה לכולם! אכן, כוונתי היתה להזין רשת טלפונים קווים אנלוגיים באמצעות המחשב, בדיוק כפי שמתאם שיחות עושה. מחשבה שעלתה לי אח"כ היא עניין של master-slave: ככל הנראה מתאם השיחות הוא master, ואילו טלפונים (ובכלל זה גם מודם אנלוגי) הם slaves. כך שסביר שמודם רגיל לא ידע להגיב לכך ש"המרתי שפופרת" בטלפון אחר שמחובר על רשת הטלפון הביתית שלי.

אם כך אז מתאם שיחות!

מבין חברות ה VIOP בחו"ל, היש פה קונצנזוס לגבי חברה מסויימת שנותנת יחס עלות תועלת טוב במיוחד?

dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #160 

Jaaz כתב:תודה לכולם! אכן, כוונתי היתה להזין רשת טלפונים קווים אנלוגיים באמצעות המחשב, בדיוק כפי שמתאם שיחות עושה. מחשבה שעלתה לי אח"כ היא עניין של master-slave: ככל הנראה מתאם השיחות הוא master, ואילו טלפונים (ובכלל זה גם מודם אנלוגי) הם slaves. כך שסביר שמודם רגיל לא ידע להגיב לכך ש"המרתי שפופרת" בטלפון אחר שמחובר על רשת הטלפון הביתית שלי.

אם כך אז מתאם שיחות!

מבין חברות ה VIOP בחו"ל, היש פה קונצנזוס לגבי חברה מסויימת שנותנת יחס עלות תועלת טוב במיוחד?
...
·כמו שאמרתי לפני כן, אני משתמש בלינקסיס:
https://www.ebay.com/itm/123477386963
נותן לי תמורה מלאה בכמה מקומות

Jaaz
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #161 

תודה, אבל אני שאלתי על ספק השירות :-)

ואגב, באותה הנשימה, האם שקלתם לאחרונה את זה לעומת מתאם סלולרי / קווי, כך שהמתאם עם SIM יזין את רשת הטלפוניה הביתית?
מבחינת איכות שיחות, רשתוות הסלולר בארץ יציבות ואיכותיות (ברוב המקומות). מבחינת מחיר, הסלולר בארץ תחרותי מאוד. דעתכם?

dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #162 

Jaaz כתב:תודה, אבל אני שאלתי על ספק השירות :-)

ואגב, באותה הנשימה, האם שקלתם לאחרונה את זה לעומת מתאם סלולרי / קווי, כך שהמתאם עם SIM יזין את רשת הטלפוניה הביתית?
מבחינת איכות שיחות, רשתוות הסלולר בארץ יציבות ואיכותיות (ברוב המקומות). מבחינת מחיר, הסלולר בארץ תחרותי מאוד. דעתכם?
...
·לגבי ספק שירות אני ממליץ על Zadarma. משתמש בהם כבר מספר שנים בבית ובעבודה. מאוד מרוצה.
עזרתי גם לכמה אנשים לנייד מספרים אליהם. הכל עובד בסדר בינתיים

Lyonia
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 51 פעמים

נושא שלא נקרא #163 

dima_vy כתב:
...
...
·לגבי ספק שירות אני ממליץ על Zadarma . משתמש בהם כבר מספר שנים בבית ובעבודה. מאוד מרוצה.
עזרתי גם לכמה אנשים לנייד מספרים אליהם. הכל עובד בסדר בינתיים
...
·גם אני עברתי אלהם.

Jaaz
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #164 

האם העלויות הצפויות שם הן:
2$
לחודש על החזקת קו:
https://zadarma.com/en/tariffs/numbers/

ואלו עלויות השיחות לדקה:
https://zadarma.com/en/tariffs/calls/#world-popular

?

אם כן, אז למרות החיבה ל Over IP בתור קונספט, שירותי הסלולר בארץ משתלמים יותר. אני יכול לקנות מתאם שיחות SIM לקו ביתי (אנלוגי) ולקבל קו עם 100, 200, ו 1000 דקות שיחה לחודש ב 10, 12.90, ו- 15 ש"ח לחודש (בהתאמה) במחירי אוגוסט 2020. (ראו באתר Kamaze)

לפי החישוב שלי, 100 דקות שיחה ב Zadarma יביאו אותי כבר ל 15 ש"ח.

פספסתי משהו, או שזה באמת המצב? (מתעלם בכוונה ממבצע נקודתי של חצי שנה ב 1$, אני מסתכל על הטווח הארוך)

תודה

dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #165 

Jaaz כתב:האם העלויות הצפויות שם הן:
2$
לחודש על החזקת קו:
https://zadarma.com/en/tariffs/numbers/

ואלו עלויות השיחות לדקה:
https://zadarma.com/en/tariffs/calls/#world-popular

?

אם כן, אז למרות החיבה ל Over IP בתור קונספט, שירותי הסלולר בארץ משתלמים יותר. אני יכול לקנות מתאם שיחות SIM לקו ביתי (אנלוגי) ולקבל קו עם 100, 200, ו 1000 דקות שיחה לחודש ב 10, 12.90, ו- 15 ש"ח לחודש (בהתאמה) במחירי אוגוסט 2020. (ראו באתר Kamaze)

לפי החישוב שלי, 100 דקות שיחה ב Zadarma יביאו אותי כבר ל 15 ש"ח.

פספסתי משהו, או שזה באמת המצב? (מתעלם בכוונה ממבצע נקודתי של חצי שנה ב 1$, אני מסתכל על הטווח הארוך)

תודה
...
·לא, אתה לא טועה. הכל עניין של השימושים שלך ויש מצב שדילים של 019 יותר מתאימים לך.
אני לא יודע האם אתה יכול לנייד קו נייח ל-019. אולי כן, וגם לא יודע האם זה משנה האם זה קו נייח או נייד.
ל-zadarma יש יתרונות מסויימים, אבל לא נראה לי שזה יתרון דווקא ללקוח ביתי, כמו מרכזיה וירטואלית ללא תשלום ועוד כל מיני דברים.
אבל עיקרונית אתה לא מפספס כלום. שווה לבדוק כמה באמת דקות שיחה אתה מוציא. כי זאת לא חוכמה לקנות חבילה של 1000 דק' ולדבר רבע שעה בפועל.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”