מוכר ב ebay יכול לבטל עסקה ככה סתם אחרי תשלום?

פורום לדיון על נושאים הקשורים לפן המסחרי ו/או השירותי של התחום (איפה קונים? כמה עולה? מי הייבואן? המלצות על חנות? ענייני ייבוא/מכס וכו').
Ezra.T (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: עזרא
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

מוכר ב ebay יכול לבטל עסקה ככה סתם אחרי תשלום?

נושא שלא נקרא #1 

כבר מזמן (כמו כולם) די נטשתי את ebay כי כידוע המחירי משלוח שם הזויים... כמעט כמו תחשיבי המס שלהם, על כל חבילה שבטעות עוברת את ה 75 דולר.

אבל מידי פעם אני עדיין קונה שם.

לאחרונה קניתי מוצר ב ebay. שילמתי דרך פייפאל... ואחרי כמה ימים - במקום לקבל מייל שהחבילה יצאה לדרכה, אני מקבל הודעה שהמוכר ביטל את המכירה.
ויוענק החזר כספי.

בלי למה בלי מדוע בלי סיבה בלי מילה אחת של הסבר או דרישה.
שלחתי הודעה למוכר. הוא לא עונה.

ניסיתי לפנות לשירות לקוחות של ebay. אחרי הרבה קליקים על הבוט המטופש שלהם הגעתי לטופס שליחת פניה לנציג אנושי.

-אחרי ששלחתי מכתב תלונה לדרישה להסבר... אחרי שאני לוחץ send - מופיעה לי הודעה שהם קיבלו את הפניה, אבל הם לא עונים ולא יחזרו אליי, פשוט כי אין להם זמן ולא עניין להשיב לפניות.

מה זה?

lasik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 265 פעמים

Re: מוכר ב ebay יכול לבטל עסקה ככה סתם אחרי תשלום?

נושא שלא נקרא #2 

הי,
בודאי שיכול.
זה אמנם יעלה לו בניקוד שלילי על עסקה שלא מומשה, אבל בפועל מותר לו.
שווה שתפנה אליו ותשאל מדוע זה קרה. יכול להיות שהתבלבל בהגדרות המכירה ולא התכוון לשלוח לישראל, ויתכן שפשוט המכירה לא כידאית לו.

b2k
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 234 פעמים
קיבל תודות: 856 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

א. כן. יכול לבטל ותקבל זיכוי

ב. זה בטח דרופ שיפר שלא מצא את המוצר שהזמנת במחיר שהוא יכול להרוויח

ג. תתלונן. עוד כמה תלונות ואולי יסגרו לו את החשבון

jtk
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 454 פעמים
קיבל תודות: 533 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אם אתה רוצה לנסות, יש לאיביי שירות לקוחות בצ'ט. פחות יעיל מאמזון, אבל שיפור לעומת איביי בעבר.

amitbak
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 117 פעמים
קיבל תודות: 212 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

היה לי מקרה כזה בעליאקספרס!
שבוע אחרי ההזמנה בוטלה העסקה.
ללא שום הסבר!

Ezra.T (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #6 

תודה למגיבים.
מאז שאמזון ספרד ביטלו לי 2 עסקאות שונות לפני איזה שנה (דבר שחשבתי שהוא בכלל לא יתכן בעולמנו), אני כבר לא מתרגש מכלום.
ולא מתכוון לרדוף אחרי אף אחד ושום דבר.

כואב לי רק על איך ebay התדרדרו.
והמוכרים בebay.
להתלכלך ככה -לא להוציא לפועל עסקה כזו זולה ופשוטה??? (מוצר בשווי 30 ליש"ט שבאמאזון הוא הרבה יותר זול, אגב. משלוח 20 ליש"ט). -אפילו אם איך שהוא תמצא את עצמך פה בהפסד של כמה גרושים... לא שווה לשמור על המוניטין ועל השם שלך?
ואח"כ לתקן את ה listing?

אני זוכר פעם ימים אחרים - גם כן מוכר מאנגליה ב ebay. קניתי ממנו איזה משחת פוליש יוקרתית. משהו באזור ה 50-60 ליש"ט, רק שווי המוצר. ובמהלך המשלוח הקופסא התפוצצה ונשפך החוצה בערך 10 אחוז מהתכולה.
לא נעים אבל לא קריטי.

בכל מקרה פניתי אליו אחרי שהחבילה הגיעה, ואמרתי לו שהקופסא הגיעה מפוצצת ונשפך קצת החוצה: נתן לי מייד החזר כספי מלא על המוצר.
ואחרי שבועיים אני הולך לדואר רואה שהוא בנוסף גם שלח לי שוב, על חשבונו, מוצר חדש.

העברתי לו שוב הודעה ושאלתי אותו למה עשה זאת. -ענה לי משפט אחד: "לא אוהב לראות שלקוחות שלי לא מרוצים".

Needless to say שמאותו יום את כל המוצרים שהייתי צריך ושהיו לו בחנות ebay, קניתי רק ממנו.

Arie10
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 177 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

EBAY לא התדרדרו...פשוט יש להם תחרות מטורפת מאמזון !
אבל עדיין ישנם מוצרים שתמצא רק ב EBAY ואין שום סיכוי למצוא אותם באמזון או בכל מקום אחר. EBAY מבינים את זה ומרכזים את המאמצים במקומות שיש להם עליונות.

אז יש חנות לכל מוצר שאתה רוצה...לפעמים EBAY ולפעמים אמזון וכמובן יש את הסינים.

בכל אופן אפשר לפתוח תלונה על כל דבר, גם על זה שביטלו לך את הקניה. זה ממש פשוט.
המוכר יקבל "נזיפה". זה מוריד לו מה"ניקוד". אף מוכר לא רוצה שה"ניקוד" שלו ירד. זה מפריע מאוד לעסקים.

נ.ב.
ממש לא כולם עזבו את EBAY...ההיפך הוא הנכון !
רק להמחשה, תסתכל על המניה שלהם ובמיוחד מאז תחילת הקורונה. כנראה שהם עושים משהו נכון.
אמנם בחצי שנה האחרונה המניה מזייפת...אבל זה כל הסקטור שבו היא נמצאת...ולא בגלל ביצועים כאלה או אחרים.

Ezra.T (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #8 

תודה על חוות הדעת. יש לך דוגמאות למוצרים/קטגוריות שניתן למצוא רק ב ebay ? שיש להם עליונות כפי שקראת לזה?

אם להיות כנה - אני אישית, דברים שאני "לא מוצא באמזון" זה דברים שלא נשלחים ישירות לישראל... ואז אני משתמש בשירות (הגרוע) של יושופס או דיל טס.

אגב, כל הרכישה הכושלת הנ"ל שעשיתי לאחרונה בebay, עשיתי אותה כי לפני כן עברתי חווית קניה גרועה מאוד מ-יושופס אנגליה. אז החלטתי ללכת לחפש את המוצר ב ebay.

Arie10
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #9 

יש אינסוף כאלה !
נתחיל מכל קטגוריית ה"אספנות". זה המקום היחיד לדברים כאלה. יש אינסוף תתי קטגוריות לזה...לא יודע מאיפה להתחיל.

כל נושא ציוד תעשייתי. השוק של זה אינסופי. זה אמנם תחום שקצת פחות שפונה ללקוח הפרטי, אבל חברות קונות ב EBAY דברים שפשוט לא ניתן למצוא בשום מקום אחר.
אם בגלל פריטים שיצאו מיצור (EOL), או בגלל שרק ב EBAY ניתן לקבל את המוצר מיד ולא להמתין להזמנה מהחברה עצמה. בשנתיים האחרונות זה הפך להיות תופעה !!! חברות פונות לחפש ציוד ב EBAY ומזמינות במחיר מלא כל מיני עודפים שנשארו למישהו ולו רק בשביל לקבל את הפריט מיד ולא להמתין לו חודשים רבים בהמזנה מהיצרן המקורי.

נושא האופנה מאוד מפותח שם, ובמיוחד יד2 ומותגים יוקרתיים. אם כי חייבים להזהר מזיופים (יוקרתיים). שוק מטורף.

חלקי חילוף לרכבים. יש אמנם גם באמזון. אבל הם לא מדגדגים את EBAY.

ובכלל כל נושא יד2 בכל קטגוריה אפשרית !!!
לא מכיר מקום טוב יותר למצוא פשוט כל דבר שעולה על רוחך בכל טווחי המחירים.

וזה רק על קצה המזלג...

יש לי חשבון EBAY מעל 20 שנה ואני קונה שם על בסיס קבוע.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

eBay זוהי בסך הכל הפלטפורמה שמאחוריה עומדים אנשים בשר ודם. יש מוכרים שמבטלים, אחרים ששולחים, יש מוכרים אמינים ואחרים מפוקפקים, אין קשר לפלטפורמה עצמה לכן לומר משהו כמו שהפלטפורמה התדרדרה, זה לא נכון, כי אתה משליך ממעשים של אדם פרטי אחד על כל הפלטפורמה.

Arie10
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #11 

03/04/2022 7:41  
ziv_r כתב:
eBay זוהי בסך הכל הפלטפורמה שמאחוריה עומדים אנשים בשר ודם. יש מוכרים שמבטלים, אחרים ששולחים, יש מוכרים אמינים ואחרים מפוקפקים, אין קשר לפלטפורמה עצמה לכן לומר משהו כמו שהפלטפורמה התדרדרה, זה לא נכון, כי אתה משליך ממעשים של אדם פרטי אחד על כל הפלטפורמה.
...
הטיעונים שלך לא מדויקים...ולמה...
במשך השנים EBAY שינו את ההתייחסות שלהם למוכרים/קונים כמה פעמים.
היו תקופות, שבהן המוכרים היו אלו שהועדפו בצורה קיצונית על פני הקונים. לאחר מכן זה התהפך.
כל זה גרם להתייחסות שונה כלפי המוכרים/קונים, ע"י הפלטפורמה של EBAY !
בשנים האחרונות רואים העדפה ברורה של הקונה ! רוב הכללים הם לטובתם. המוכרים די סובלים, יחסית לשנים עברו.
מוכרים שמתעללים בקונה- מוצאים את עצמם די מהר מחוץ לפלטפורמה, או "נענשים" כספית דבר שלא היה קיים (בצורה כל כך קיצונית) בעבר.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #12 

Arie10,
אתה רושם שהטעונים שלי לא מדויקים ואז בכלל כותב דברים על היחסים של eBay למוכרים ולקונים, משהו שלא הגבתי עליו בכלל. אם משהו לא מדויק במה שכתבתי, תגיד מה בדיוק.

בכל מקרה, אם אתה טוען שיש שינוי גישה, אתה יכול להציג דברים שיתמכו בדברים שלך, כמו ה- Seller Update שהם מוציאים כל רבעון ולהצביע על הסעיפים שמציגים את השינוי בגישה. אם הדברים שלך נאמרים בגלל חוויה אישית, צריך להתייחס אליהם בדיוק בצורה המתאימה - חוויה אישית.

Arie10
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #13 

אתה כתבת ש"אין קשר לפלטפורמה עצמה" ואני רשמתי שישנו דוקא קשר כזה.
הקשר מתבטא ביחסי הפלטפורמה, לאורך השנים, כלפי הקונים/מוכרים.
היחסים הללו שינו התנהגויות לאורך השנים.

אם פעם המוכרים יכלו להתעלל בקונים, אז בשנים האחרונות זה די התהפך...
התופעה הזאת משנה התנהגויות של כל מי שמעורב בפלטפורמה...גם הקונים וגם המוכרים.

אני מדבר על הכל מידע מעמיק מאוד (אלפים רבים של פידבקים גם בתור קונה, אבל לא פחות בתור המוכר).

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #14 

בתור אחד שאומר שיש לו מידע מעמיק מאוד, אין לך בעיה להצביע על הסעיפים המדויקים שהשתנו לטובת אחד הצדדים ואז השתנו כלפי הצד השני כפי שביקשתי, נכון?

ועדיין לא הצבעת על מה שרשמתי שהוא לא מדויק.

Arie10
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #15 

אתה מצפה ממני להביא לך לינקים לשינויים הללו לאורך השנים ? אתה מרגיש טוב ? בדקת חום הבוקר ?

את מה שלא מדויק- רשמתי לך כבר פעמיים. אם אתה לא מבחין בזה- אין לי איך לעזור לך כאן !

שלח תגובה

חזור אל “ייבוא, תמחור ושירות”