שירות שקם אלקטריק ויבואן KARCHER בשם ''תמוז'' - אזהרה !

פורום לדיון על נושאים הקשורים לפן המסחרי ו/או השירותי של התחום (איפה קונים? כמה עולה? מי הייבואן? המלצות על חנות? ענייני ייבוא/מכס וכו').
Arie10
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 177 פעמים

Re: שירות שקם אלקטריק ויבואן KARCHER בשם ''תמוז'' - אזהרה !

נושא שלא נקרא #16 

25/03/2022 12:41  
gildmor כתב:
הם אמורים להיות נותני השירות ולא נתנו שירות.
בלי קשר אתם מתווכחים על קטנות, זה עולה אותו דבר והמאמץ בהגשת התביעה אותו דבר...
בגלל זה אם כבר הולכים על תביעה אז בגדול, לדרוש פיצוי לדוגמה כי אולי יש כאן הפרה מהותית ואפילו את הסכום המקסימלי ולתת לשופט אפשרות ללמד אותם לקח עם 10,000 ש"ח פיצוי. לא להתפשר איתם מחוץ לבית המשפט.
אז אם יש ספק מי מעורב\קשור עדיף להוסיף לתביעה מאשר להצטער אחר כך כשהנתבע יגלגל את האחריות אל מישהו אחר שלא נוכח במשפט.
ובפן "החינוכי" זה מאלץ את שניהם להגיע למשפט ולהשקיע משאבים שיכאיבו להם לכיס יותר מהפיצוי שאולי יתנו בסוף.
...
צודק ב 100%.
מצטרף לכל מילה שלך !!!
חייבים לתבוע את כל הצדדים.
שהם יריבו ביניהם מי קשור ומי לא.

איינשטיין
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 401 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

25/03/2022 12:41  
gildmor כתב:
בגלל זה אם כבר הולכים על תביעה אז בגדול, לדרוש פיצוי לדוגמה כי אולי יש כאן הפרה מהותית ואפילו את הסכום המקסימלי ולתת לשופט אפשרות ללמד אותם לקח עם 10,000 ש"ח פיצוי. לא להתפשר איתם מחוץ לבית המשפט.
אז אם יש ספק מי מעורב\קשור עדיף להוסיף לתביעה מאשר להצטער אחר כך כשהנתבע יגלגל את האחריות אל מישהו אחר שלא נוכח במשפט.
ובפן "החינוכי" זה מאלץ את שניהם להגיע למשפט ולהשקיע משאבים שיכאיבו להם לכיס יותר מהפיצוי שאולי יתנו בסוף.
...
אתה אופטימי עם הציפייה לפיצוי לדוגמה. כנראה שאינך מבין איך בפועל מתנהלת מערכת המשפט אצלנו.
חיים פעם אחת, נצלו כל רגע להנות מהם!

ahersko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 346 פעמים
קיבל תודות: 584 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

איך אתם יודעים שהם נותן השרות?
אולי זה מוצר שהגיע ביבוא אפור ושקם סתם צירפה חתיכת נייר.
אתם עדיין רוצים לתבוע אותם?
את העסקה שלך עשית עם שקם, תמורת קיבלת מוצר והתחייבות לשרות.
משההתחייבות הופרה, תיתבע את מי שנתן לך אותה.

Moshe984
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 195 פעמים
קיבל תודות: 161 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

מוצרי חשמל קטנים כנס לאמזון גרמניה ותתחדש בלי כאב ראש אחריות שם זו אחריות לא חירטוט..

jtk
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 454 פעמים
קיבל תודות: 533 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

25/03/2022 17:56  
ahersko כתב:
אתם עדיין רוצים לתבוע אותם?
...
כן, כנראה עדיף לתבוע גם אותם.

לא נשמע שהיבואן היו מאוד תקשורתיים, אז קשה להגיד אם זו הטענה שלהם.
הכי פשוט שיגידו ויוכיחו כל טענה שלהם בבימ"ש, אחרת יש סיכוי מסוים שהחנות תפיל זאת עליהם.

לא חושב שבתביעה קטנה נפוץ שאנשים עושים תיקון תביעה כדי להוסיף נתבעים, וזה גם סתם סיבוך.
אם יש ליבואן טענות שהחנות הציגה אחריות לא נכונה, שיתבעו הם את החנות.

עם כל זאת, אני לא חושב שצריך למהר לתבוע, ועדיף לנסות קודם דיאלוג כמו שהפות"ש עושה.

ahersko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #21 

עדיף לדעתך האישית או המקצועית?

כי עדיף זה לא המינוח אלא מה נכון לעשות

b2k
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 234 פעמים
קיבל תודות: 856 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

25/03/2022 17:56  
ahersko כתב:
...
אז יש פה עבירה פלילית וגם תמוז ישמחו לתבוע את שקם אלקטריק.

אם אף אחד מהם לא לוקח אחריות על המוצר ומתכחשים לדף עם האחריות שיש באריזה.
תבע את שניהם והם כבר יגיעו להסכמה איך הגיעה לשם הדף. בנוסף אליך גם אחד מהצדדים יתבע את השני...

ahersko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #23 

אין פה עבירה פלילית

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

25/03/2022 16:01  
איינשטיין כתב:
אתה אופטימי עם הציפייה לפיצוי לדוגמה. כנראה שאינך מבין איך בפועל מתנהלת מערכת המשפט אצלנו.
...
להיפך, בגלל שאני יודע איך זה עובד אני פרקטי.
מה שלא מבקשים בתביעה לא מקבלים, לא ריבית והצמדה, לא פיצוי לדוגמה לא החזר ימי עבודה, כלום אפס.

מצד שני, אם מבקשים יש סיכוי כלשהו שהשופט יחליט שהמקרה עומד בדרישות החוק ויפסוק פיצוי שכזה. עצם האפשרות שזה עלול לקרות ימנע מצב שהם יחשבו לעצמם שלא שווה להם את הטרחה בכלל להגיע לבית משפט. הרי רק ההתעסקות ושליחת נציג לבית משפט תעלה להם יותר מעלות המוצר פלוס פיצוי סמלי שזה המקסימום שיחטפו אפילו אם יתעלמו ולא יגישו אפילו כתב הגנה.
זה קצת עוזר להפוך את שיטת מצליח לפחות משתלמת.

ahersko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #25 

בעוולה צרכנית, לא מקבלים עוגמת נפש והפסד ימי עבודה.
במקרה הטוב יורה בית המשפט על ביטול עיסקה.
במקרה הממש טוב יפסוק לך הוצאות של 200 ש"ח.

Arie10
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #26 

26/03/2022 1:14  
gildmor כתב:
להיפך, בגלל שאני יודע איך זה עובד אני פרקטי.
מה שלא מבקשים בתביעה לא מקבלים, לא ריבית והצמדה, לא פיצוי לדוגמה לא החזר ימי עבודה, כלום אפס.

מצד שני, אם מבקשים יש סיכוי כלשהו שהשופט יחליט שהמקרה עומד בדרישות החוק ויפסוק פיצוי שכזה. עצם האפשרות שזה עלול לקרות ימנע מצב שהם יחשבו לעצמם שלא שווה להם את הטרחה בכלל להגיע לבית משפט. הרי רק ההתעסקות ושליחת נציג לבית משפט תעלה להם יותר מעלות המוצר פלוס פיצוי סמלי שזה המקסימום שיחטפו אפילו אם יתעלמו ולא יגישו אפילו כתב הגנה.
זה קצת עוזר להפוך את שיטת מצליח לפחות משתלמת.
...
אתה טועה !
יש להם אנשים שזה כל מה שהם עושים כל היום. מטיילים בין בתי המשפט. ממש כך !
ראיתי את זה לא פעם ולא פעמיים.
יש לי גם חבר שעבד ברשת מרפאות שיניים גדולה מאוד. באופן קבוע היה מטייל בבתי משפט עם עו"ד, כמעט על בסיס שבועי.
בזמנו תבעתי יבואן גדול מאוד ונציג שלהם הגיע לבית משפט והכיר את השופט...עוד מעט היו מתחבקים ושותים קפה. ראו שהוא לקוח קבוע שם.
אי הגעה של ההגנה לבית משפט מביאה באופן אוטומטי לפסיקת כל התביעה לתובע וגם זה כבר קרה לי פעמיים. כמובן שלפעמים ההגנה יכולה לבקש דיון נוסף, אבל זה דורש מהם סיבה ממש טובה.
בקיצור, זו ממש חובה לתבוע את נותני השירות (כמובן שרק במקרה שאתה מרגיש שהצדק איתך). רק ככה אפשר לקבל פיצוי וללמד אותם לקח. שכן הם עובדים ברובם בשיטת מצליח. הרוב הרי לא תובעים !!!

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #27 

26/03/2022 10:33  
Arie10 כתב:
אתה טועה !
יש להם אנשים שזה כל מה שהם עושים כל היום. מטיילים בין בתי המשפט. ממש כך !
ראיתי את זה לא פעם ולא פעמיים.
יש לי גם חבר שעבד ברשת מרפאות שיניים גדולה מאוד. באופן קבוע היה מטייל בבתי משפט עם עו"ד, כמעט על בסיס שבועי.
בזמנו תבעתי יבואן גדול מאוד ונציג שלהם הגיע לבית משפט והכיר את השופט...עוד מעט היו מתחבקים ושותים קפה. ראו שהוא לקוח קבוע שם.
אי הגעה של ההגנה לבית משפט מביאה באופן אוטומטי לפסיקת כל התביעה לתובע וגם זה כבר קרה לי פעמיים. כמובן שלפעמים ההגנה יכולה לבקש דיון נוסף, אבל זה דורש מהם סיבה ממש טובה.
בקיצור, זו ממש חובה לתבוע את נותני השירות (כמובן שרק במקרה שאתה מרגיש שהצדק איתך). רק ככה אפשר לקבל פיצוי וללמד אותם לקח. שכן הם עובדים ברובם בשיטת מצליח. הרוב הרי לא תובעים !!!
...
ידוע שיש פרילנסרים שמסתובבים קבוע בבתי משפט ומייצגים חברות שונות. זה לא סותר כלום ממה שאמרתי ובטח שלא מצדיק קביעה שאני טועה ...
כי בעצם חזרת על רוב מה שאמרתי (תקרא שוב)
ולמה אתה חושב שקרה לך שלא הגיעו? כי אולי כמו במקרה הזה לא מזיז להם להפסיד אלפיה ויותר זול מאשר להפעיל את המחלקה המשפטית שלהם ושכירת אותו נציגים או שליחת נציג שלהם לייצג אותם, אף אחד מהם לא עובד חינם.

לכן אם כבר תובעים אז עדיף על סכום כמה שיותר גבוה שירתיע (גם על סעיפים שאולי אין סיכוי לקבל), ובמקרה זה פיצוי לדוגמה הוא כלי מצוין לצורך העניין, פוטנציאל לפיצוי גבוה משמעותית מעלות המוצר המדובר.

Arie10
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #28 

לפי דעתי אתה דוקא הוא זה שלא קרא !
אני רשמתי, שבמקרים שלי לא הגיעו להגן על עצמם, אבל היו אלו נתבעים בעלי חברות קטנות (וכנראה לא מסודרות). לא הגיעו וחטפו חזק מאוד על הראש ! בסוף שילמו עד האגורה האחרונה, כולל ריביות והצמדות. אני מקווה שזה לימד אותם לקח.
במקרה אחר שתבעתי יבואן גדול- הוא דוקא כן הגיע. לא מלווה בעו"ד, כיון שאין לו זכות כזאת בבית משפט לתביעות קטנות.
וכמו שאמרתי, חבר קרוב שלי היה מטייל בבתי משפט על בסיס כמעט שבועי עם עו"ד צמוד שעבד אצלו בריטיינר.
לא תמיד מדובר על תביעות בסכומים זניחים ולכן אותן החברות הגדולות לא יכולות להרשות לעצמן לוותר על הגעה לבית משפט. אל תשכח שתביעה קטנה עומדת היום על מעל 30000 ש"ח. סכום לא זניח בהחלט !

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #29 

26/03/2022 13:06  
Arie10 כתב:
לפי דעתי אתה דוקא הוא זה שלא קרא !
אני רשמתי, שבמקרים שלי לא הגיעו להגן על עצמם, אבל היו אלו נתבעים בעלי חברות קטנות (וכנראה לא מסודרות). לא הגיעו וחטפו חזק מאוד על הראש ! בסוף שילמו עד האגורה האחרונה, כולל ריביות והצמדות. אני מקווה שזה לימד אותם לקח.
במקרה אחר שתבעתי יבואן גדול- הוא דוקא כן הגיע. לא מלווה בעו"ד, כיון שאין לו זכות כזאת בבית משפט לתביעות קטנות.
וכמו שאמרתי, חבר קרוב שלי היה מטייל בבתי משפט על בסיס כמעט שבועי עם עו"ד צמוד שעבד אצלו בריטיינר.
לא תמיד מדובר על תביעות בסכומים זניחים ולכן אותן החברות הגדולות לא יכולות להרשות לעצמן לוותר על הגעה לבית משפט. אל תשכח שתביעה קטנה עומדת היום על מעל 30000 ש"ח. סכום לא זניח בהחלט !
...
זה בדיוק מה שאמרתי..."לכן אם כבר תובעים אז עדיף על סכום כמה שיותר גבוה שירתיע...." = יותר סיכוי שיטריחו את עצמם להגיע למשפט.
מי שלא הגיעו במקרה שלך עדיין יכול להיות משיקולים שזה לא משתלם להם להגיע, אם הם עסק קטן הם צריכים לשכור עו"ד חיצוני שעולה עוד יותר.
ציינת הרבה פרטים נכונים רק שלא קשורים למקרה של המוצר המדובר בשרשור הזה שעלותו זניחה.

jtk
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 454 פעמים
קיבל תודות: 533 פעמים

נושא שלא נקרא #30 

26/03/2022 3:43  
ahersko כתב:
בעוולה צרכנית, לא מקבלים עוגמת נפש והפסד ימי עבודה.
במקרה הטוב יורה בית המשפט על ביטול עיסקה.
...
הרושם שלי שדווקא כן אפשרי, גם אם לא וודאי.

אגב, תביעה גם יכולה להגמר בפשרה.
מישהו לאחרונה סיפר בפורום שתבע על משחקים שעשו לו בחיבור מנוי אינטרנט, וסגר בפשרה על 450₪:
https://htmag.co.il/phpbb/viewtopic.php ... 4#p3217024

שלח תגובה

חזור אל “ייבוא, תמחור ושירות”