מאיפה מומלץ לקנות ומאיפה כדאי להתרחק והאם כדאי לפזול לחו''ל(NEWEGG ו AMAZON)

פורום לדיון על נושאים הקשורים לפן המסחרי ו/או השירותי של התחום (איפה קונים? כמה עולה? מי הייבואן? המלצות על חנות? ענייני ייבוא/מכס וכו').
Yasur19 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: יעקב א
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

מאיפה מומלץ לקנות ומאיפה כדאי להתרחק והאם כדאי לפזול לחו''ל(NEWEGG ו AMAZON)

נושא שלא נקרא #1 

אהלן

מתכנן לבנות מחשב ולשם כך אני צריך לקנות את רכיבי החומרה, בזמן האחרון ככל שאני בודק יותר אני שומע מלא חוות דעת על חנויות בארץ ורשתות מוכרות וכך הגעתי למצב שלא יודע על מי לסמוך והיכן לקנות ואולי עדיף ללכת על NEWEGG או AMAZON.

אשמח לשמוע על חוות דעת של אנשים פה מחנויות שונות בארץ שקיבלו שורות וממי כדאי להתרחק אם אסור לכתוב פה שם של חנות או רשת אשמח שתאמרו לי בפרטי

תודה על העזרה

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 541 פעמים

Re: מאיפה מומלץ לקנות ומאיפה כדאי להתרחק והאם כדאי לפזול לחו''ל(NEWEGG ו AMAZON)

נושא שלא נקרא #2 

לא הבנתי אם אתה מתכנן לבנות לבד או שאתה מחפש חנות שתרכיב לך. אם אתה בונה לבד ואמזון זו אופציה מבחינתך, אז תוכל לחסוך כסף בקניה מאמזון. ל-NE היו לא מזמן תאקלים מתוקשרים מאד עם גיימרס נקסוס וכדאי לקרוא על זה.
יכול מאד להיות שדברים מסויימים יהיה דווקא משתלם לקנות בארץ, בעיקר מארז בגלל הנפח. במצב כזה הייתי פשוט מחפש מי הכי זול (ניחוש שלי KSP).
אם אתה מחפש הרכבה אז TMS.

Yasur19 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

Re: מאיפה מומלץ לקנות ומאיפה כדאי להתרחק והאם כדאי לפזול לחו''ל(NEWEGG ו AMAZON)

נושא שלא נקרא #3 

הבנתי שמבחינת אחריות ושירות לקוח שניהם לא משהו ומבחינת בניה העדפתי שיבנו כי אין לי כח לשרוף על זה זמן אבל הבנתי שהאיכות בנייה בTMS ירודה, השאלה איך עובד עניין האחריות בAMAZON

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 451 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אם אתה לא מרכיב לבד אמזון יורד מהפרק אז מה רלבנטי עניין האחריות ?

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 541 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אני הזמנתי כמה מחשבים מ-tms נתניה ותמיד הורכבו יפה ומסודר. אף תלונה. להפך.
במקרה אחד, אחרי שנה בערך הייתי צריך מתאם ל-nvme ללוח אם שככל הנראה היה בקופסא שזרקתי. חיפשתי לקנות בכל מיני מקומות ולא מצאתי. יצרתי איתם קשר והם שלחו לי את זה עם שליח עד הבית ללא עלות !

Yasur19 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #6 

22/03/2022 7:53  
Borderline1 כתב:
אם אתה לא מרכיב לבד אמזון יורד מהפרק אז מה רלבנטי עניין האחריות ?
...
אני יכול להרכיב לבד, העדפתי שירכיבו לי כדי לחסוך זמן וכו', השאלה אם החברות הללו נותנות אחריות בינלאומית זה מה שלא הצלחתי לגלות

Yasur19 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #7 

22/03/2022 9:10  
ChinggisKhan כתב:
אני הזמנתי כמה מחשבים מ-tms נתניה ותמיד הורכבו יפה ומסודר. אף תלונה. להפך.
במקרה אחד, אחרי שנה בערך הייתי צריך מתאם ל-nvme ללוח אם שככל הנראה היה בקופסא שזרקתי. חיפשתי לקנות בכל מיני מקומות ולא מצאתי. יצרתי איתם קשר והם שלחו לי את זה עם שליח עד הבית ללא עלות !
...
שמח שיצא לך ככה, פשוט שמעתי שכדאי להתרחק מהחנויות הגדולות והרשתות

Yasur19 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #8 

חשבתי לעשות משהו אחר פשוט לבנות לבד, וכל חלק לקנות במקום שבו הוא הכי זול, השאלה אם השירות של אותה חנות הוא טוב ולא מזעזע

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

כל השאלות שלך על שירות (במיוחד ניואג) מקבלות מענה פה:

viewtopic.php?f=41&t=317360&hilit=%D7%A ... 7%99%D7%9D

Yasur19 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #10 

22/03/2022 12:06  
Huber כתב:
כל השאלות שלך על שירות (במיוחד ניואג) מקבלות מענה פה:

viewtopic.php?f=41&t=317360&hilit=%D7%A ... 7%99%D7%9D
...
תודה קראתי והבנתי שאם ללכת על קניה בחול אז מומלץ יותר מאמזון הדבר היחיד שאני לא מצליח להבין היא האחריות של המוצרים , לא של המשלוח אלא של המוצר עצמו כמו פה בארץ נגיד יש אחריות לכרטיס מסך או מעבד לשנתיים לדוגמה, שם אני צריך לבדוק אם אינטל והחברת כרטיס מסך מספקים אחראיות בינלאומית?

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #11 

Yasur19 - כן. אמזון לרב המוצרים נותנים לך 30 יום יכולת החזרה ללא שאלות אבל לא אחריות. אני אסייג ואומר שאצלי בהרבה מקרים גם כשהתקלקלו מוצרים כמה חודשים אחרי (למשל שואב אבק שהסמנתי מאמזון UK) קיבלתי זיכויים מלאים, אבל שוב - זה לא מובטח בשום מקום. אז או שקונים מיצרן שיש לו אחריות בנלאומית (בכרטיסי מסך למשל EVGA) ואז ניתן לשלוח את המוצר ליצרן למימוש אחריות או שמחפשים מוצרים שהיבואנים שלהם נותנים אחריות בארץ (למשל DELL או אסוס בניידים).

המלצה שלי? לקחת בחשבון שאין אחריות וזהו. אם זה דיל ברייקר מבחינתך עדיף לרכוש בארץ. מצד שני לפעמים ההפרשי מחירים כ"כ גבוהים (בזיכרונות למשל או בכונני SSD) שאפילו אם אין אחריות והתקלקל - לרכוש 2 יעלה כמעט כמו לרכוש אחד בארץ. בנוסף יש מוצרים שרמת התקלות שלהם כ"כ נמוכה שאחריות פחות רלוונטית (שוב זיכרונות כדגומא מצויינת, מעבדים, כונני SSD ועוד).

אין תשובה פשוטה - צריך לקחת הכל בחשבון, בסופו של היום זה לשלם פחות אבל לקחת את הסיכון, השאלה מה אתה קונה וכמה אתה חוסך.

אני כבר שנים קונה את הרב המוחלט של רכיבי המחשב שלי באמזון וחסכתי כך ה מ ו ן כסף מה שבמקביל עזר לי לשדרג לעיתים יותר קרובות. לי אישית לא היה עד היום צורך לממש אחריות על אף מרכיבי המחשב הללו.

ahersko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 346 פעמים
קיבל תודות: 584 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

22/03/2022 12:03  
Yasur19 כתב:
חשבתי לעשות משהו אחר פשוט לבנות לבד, וכל חלק לקנות במקום שבו הוא הכי זול, השאלה אם השירות של אותה חנות הוא טוב ולא מזעזע
...
ואז שמשהו לא יעבוד תתחיל להתרוצץ בין המוכרים ואחד יאשים את השני...?

איך אמר רפול? נחסוך יעלה כמה שיעלה

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #13 

ahersko - הגישה הזו נכונה רק למי שיודע לבנות לבד ולבודד בעיות לבד, לשאר כמובן שזה לא מתאים וחייב להיות תלוי בחסדי החנויות בארץ. למי שכן - החיסכון יכול להגיע לעשרות אחוזים, לא כסף כיס.

לדוגמא, כונן SSD 1TB GEN 4, בארץ 869 ש"ח, באמזון כ 577 ש"ח!

viewtopic.php?f=107&t=370329&hilit=SN850

https://ksp.co.il/web/item/138055

bilbog
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 38 פעמים
קיבל תודות: 54 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

רכשתי ב 2020 נייד של HP מ NEWEGG (בארץ-מעל 8K שח. עלה 4600 שח כולל מיסים ומשלוח עד הבית). המכשיר הגיע עם לחצן מקלדת לא תקין. נגשתי למעבדה הראשית של HP בראשל''צ והחליפו לי את המקלדת בחדשה בהתאם לאחריות בינ''ל של היצרן, וגם פינקו בכבל חשמל ישראלי.

בנוגע ל NEWEGG , אישית הייתי רוכש רק מוצר שמציין בפירוש שהוא sold by and shipped by newegg ע''מ לא להתעסק עם מוכרים צד ג'.

לפני כחצי שנה רכשתי נייד נוסף מ B&H , של חברת MSI, עם אותו הפרש מחירים כנ''ל. עובד מצויין.

ללמדך שהרכישה היא: תלות מותג + חנות + אחריות בינ''ל. עם כאלו הפרשי מחירים, לא הייתי חושב פעמיים ומזמין מאתר מהימן בחו''ל.
Gravity cannot be held responsible for people falling in love

שלח תגובה

חזור אל “ייבוא, תמחור ושירות”