חווית קנייה מtaobao + שילוח צד ג' מסין

פורום לדיון על נושאים הקשורים לפן המסחרי ו/או השירותי של התחום (איפה קונים? כמה עולה? מי הייבואן? המלצות על חנות? ענייני ייבוא/מכס וכו').
osh78 (פותח השרשור)
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 235 פעמים
קיבל תודות: 183 פעמים

חווית קנייה מtaobao + שילוח צד ג' מסין

נושא שלא נקרא #1 

רציתי לשתף בחווית קנייה מtaobao ושילוח דרך צד ג' מסין.

taobao הוא אתר בבעלות קבוצת Alibaba (הבעלים של אלי אקספרס) ובעצם הוא מעין אלי אקספרס לסינים. כמובן שמומלץ לקנות באלי אקספרס ולא בטאובאו, אבל במקרה שלי המוצר שחיפשתי (מסכות KN95 מאוד נוחות מסוג מאוד מסויים מתוצרת סינית שיובאו לארץ ע"י יבואן פרטי עד לפני שנה) לא נמכר בשום מקום חוץ מטאובאו.

האתר כולו בסינית, מה שמצריך כמובן שימוש בגוגל כרום+טרנסלייט. הכניסה הפשוטה לאתר נעשית ע"י שליחת סמס לטלפון, כולל ישראלי עם קוד משתנה (תאוריית הקונספירציה אצלי לא עבדו שעות נוספות במקרה הזה). יש אופציה להירשם לאתר עם אימייל וסיסמה אבל לא ניסיתי אותה.

הכתובת למשלוח שמזינים באתר היא של חברת השילוח (יפורט למטה). התשלום נעשה במטבע מקומי (יואן) באמצעות Alipay בתוספת עמלה בשיעור של 3% של אליפיי. במקרה שלי אני משלם שער יציג של היואן ללא עמלה המרה, אבל ברוב כרטיסי האשראי בארץ יש לשלם גם עמלת המרה נוספת של בערך 3% (תלוי בכרטיס אשראי) מיואן לשקלים.

המשלוח לחברת השילוח לוקח בערך שבוע וקיים מספר מעקב. המשלוח המקומי לא היה חינם אבל בעלות זניחה בסך 5 יואן (בערך 3 שקלים).

חברת השילוח שהשתמשתי בה היא טיפטרנס www.tiptrans.com. החברה שולחת חבילות מסין, כמו גם מצ'כיה, אנגליה, הונג קונג וגרמניה. המחירים מאירופה לא כאלה אטרקטיבים יחסית לחברות שילוח אחרות, אבל מסין לא מצאתי חברה אחרת. האתר כולו באנגלית ומאוד ידידותי.

טיפטרנס מספקת כתובת והוראות ברורות איך לרשום את הכתובת באתרים סיניים. בטאובאו למשל צריך לבחור את הפרובינציה/מחוז/עיר/שכונה מתוך רשימה, מה שמצריך שימת לב לכיתוב הסיני, כל שדה כזה הוא בעל שתי אותיות סיניות כך שזה לא כזה קשה לביצוע, אבל דורש זמן ובקרה שוב ושוב לוודא שזו הכתובת הנכונה. ההוראות כוללות משפט שצריך להוסיף בהערות לאתרים הסיניים ("נא לרשום את מספר תיבת הדואר הייחודית של הנמען"). במקרה שלי הוספתי את המשפט בהערות אבל טאובאו לא הוסיפו אותו בתווית השילוח לכן לא קיבלתי אינדיקציה מטיפטרנס שהחבילה הגיעה. יצרתי איתם קשר באימייל ודי מהר הם זיהו את החבילה שלי ע"פ מספר המעקב והפרטים האחרים. הצהרת המכס ממולאת ע"י הקונה כך שיכולתי למלא מה שרציתי.

לאחר שהחבילה היתה בכרטיס שלי באתר, בחרתי בשילוח דרך China Post (25-40 days) בפועל מקבלים מספר מעקב של דואר הולנד (LTxxxNL). קיימות אופציות אחרות ומהירות (אך משמעותית יקרות יותר). עלות טיפול בחבילה היא 5$, עלות השילוח במקרה שלי היתה 30$ (+דמי הטיפול) עבור חבילה במשקל של 1.3 קילו. קיימים מחשבונים פשוטים וברורים לשילוח באתר.

התשלום נעשה דרך פייפל בדולר הונג קונג. עמלת התשלום בפייפל היא 5%, לכך יש להוסיף (לא במקרה שלי) עמלת המרה בכרטיס האשראי מדולר HK לשקלים.

מבחינת לוחות זמנים החבילה הוזמנה מטאובאו ב04.01, נשלחה מסין (לאחר העיכוב בקליטה בחברת השילוח) ב17.01 הגיעה לסניף הדואר שלי היום (27.02) לאחר כמה ימים בארץ. זמן המשלוח לארץ היה בטווח המצוי (25-40 ימי עסקים).

כאמור, רוב המוצרים קיימים באליאקספרס ואין טעם להזמין משם בדר"כ, אבל במקרה שלי לא היתה לי ברירה. לסיכום, למרות שלוח הזמנים היה ארוך (אך צפוי), אני מאוד מרוצה גם מטאובאו וגם מחברת השילוח.

שלח תגובה

חזור אל “ייבוא, תמחור ושירות”