חברות שילוח - האם הפטור ממסים על חבילות בשווי 75$ כולל את עלות השילוח המקומי של החנות המקורית?

פורום לדיון על נושאים הקשורים לפן המסחרי ו/או השירותי של התחום (איפה קונים? כמה עולה? מי הייבואן? המלצות על חנות? ענייני ייבוא/מכס וכו').
t0xin (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 41 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

חברות שילוח - האם הפטור ממסים על חבילות בשווי 75$ כולל את עלות השילוח המקומי של החנות המקורית?

נושא שלא נקרא #1 

כדי להבהיר את השאלה, אתן דוגמה.
נניח שאני מזמין מחנות בארה"ב מוצר לכתובת של המחסן של USHOPS בארה"ב בעלות הבאה:
  • עלות מוצר = 70$
  • מיסים מקומיים = 4$
  • עלות משלוח פנימי\מקומי מהחנות למחסן של USHOPS בתוך ארה"ב = 10$
לפי ההבנה שלי, תקרת ה-75$ מבוססת על עלות המוצר והמיסים המקומיים בלבד, קרי 74$ במקרה הזה - כלומר לא אשלם מיסים (17% מע"מ ליתר דיוק). זאת למרות שלחנות האמריקאית עצמה אשלם בפועל 84$, כי 10$ מתוכם הם עבור משלוח שאינו מחושב לטובת תקרת המס האמורה (כמובן שלסכום זה אוסיף את עלות השילוח של USHOPS עצמם, אבל זו לא הנקודה בשאלה כאן).

האם ההבנה שלי נכונה? ויותר חשוב, האם זה מה שקורה בפועל? מישהו כאן הזמין ב USHOPS\דילטס או חברה דומה ויכול לאשר שעלות המשלוח הפנימי בתוך ארה"ב (נניח) לא חושבה לטובת התקרה (בעוד המס המקומי כן חושב)?

תודה :)

t0xin (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

Re: חברות שילוח - האם הפטור ממסים על חבילות בשווי 75$ כולל את עלות השילוח המקומי של החנות המקורית?

נושא שלא נקרא #3 

תודה, תוכל לפרט בבקשה? ההבנה שלי מבוססת על:
1. הודעה כאן בפורום לפני כמה שנים מאת @deepspace:https://htmag.co.il/phpbb/viewtopic.php ... 6#p2643546

2. מדריך המיסים של דילטס:
https://www.dealtas.com/index/page/customs
איך המיסים מחושבים? - במידה ושווי התכולה + מס מקומי קטן או שווה ל-$75 - החבילה לא תהיה חייבת במיסים. במידה ושווי החבילה + מס מקומי גדול או שווה ל-$75.01 - החבילה תהיה חייבת במיסים לפי חישוב של שווי התכולה + מס ושילוח מקומי + חלק מעלות השילוח ($5 לכל ק״ג לחיוב).
...
היות ובפירוש יש כאן התייחסות לעלות השילוח המקומי (במקרה של 75.01 ומעלה), בעוד אין התייחסות אליה (אבל כן למס מקומי) במקרה של עד 75$, נראה שלכך הכוונה.

@Borderline1 אני מבין שיש לך נסיון אישי עם אחת החברות, בו שיקללו לך את עלות המשלוח המקומי לטובת תקרת הפטור ממס? ליתר דיוק, שילמת מס רק בגלל עלות השילוח המקומי, ואילו היא הייתה 0 לא היית מגיע לתקרה ולא משלם מס? האם ניסית לערער על חישוב זה בהתאם לאמור לעיל?

t0xin (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

Re: חברות שילוח - האם הפטור ממסים על חבילות בשווי 75$ כולל את עלות השילוח המקומי של החנות המקורית?

נושא שלא נקרא #4 

דיברתי עכשיו עם USHOPS בטלפון (אחרי 23 דקות של המתנה :roll: ) והם אישרו את ההבנה שלי בדיוק כפי שציינתי מעלה.
קרי, משלוח פנימי לא מחושב לצורך תקרת הפטור ממסים. אזמין ונקווה שכך יהיה...

mp3lll
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 134 פעמים
קיבל תודות: 1006 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אתה אכן צודק, כל עוד זה מתחת ל75$ ואז מגיע המשלוח, זה לא נכלל במיסים.

שלח תגובה

חזור אל “ייבוא, תמחור ושירות”