מהי הסדרה האחרונה בה צפיתם?

המלצה על סרטים ותוכניות טלויזיה, פורמטים, חוויות ועוד.
oris74
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 886 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

Re: מהי הסדרה האחרונה בה צפיתם?

הודעה שלא נקראה #1141 

Archer - נטפליקס

בשנים האחרונות לא התחברתי לסדרות קומדיה מצוירות (אפילו איש משפחה הפסיקה לעניין) אבל הבן הגדול שלי התחיל לצפות אז ישבתי לראות במה מדובר ופשוט התמכרתי.
מדובר על סוכנות ריגול לכאורה בשנות ה60 בניו-יורק (שנהנית מטכנולוגיות עדכניות כמו טלפונים סלולרים...) ועל עלילות הסוכן הראשי ארצ'ר ועוד כמה דמויות הזויות בחברה.
הומור גס, בוטה ושנון - לא בטוח שכולם יתחברו אבל אותי זה ממש מצחיק.

9

Kondo10
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום סרטים וטלויזיה
נתן תודות: 343 פעמים
קיבל תודות: 749 פעמים

הודעה שלא נקראה #1142 

Sharp Objects
(מיני סדרה)

לאחר רצח מחריד של ילדה והיעלמותם של ילדות אחרת, מחזירים עיתונאית בעל כורחה לעיר הולדתה לחקור את הפשעים.
עליה להתעמת על השדים הפנימיים שלה בפגישה המחודשת עם התושבים ובמיוחד עם הוריה העשירים. המפגש יותר התנגשות
בינה ובין הסביבה המנוכרת, כי זה לא מונע ממנה לחשוף אמת קשה, ופרשת רציחות מסתורית. מבוססת על רב המכר באותו שם
של גיליאן פלין ("נעלמת")

מותחן פשע בכיכובה של Amy Adams שללא ספק שחקנית טובה. העלילה מתנהלת לאט שלאורכה עולים פלאשבקים מעברה המסובך
כולל טרגדיות שהיא חוותה בילדותה. הוריה נראים מנותקים מהסביבה, אימא אוהב בדרך המוזרה שלה, האב אודיופיל מדופלם מאזין למוזיקה איכותית
על מערכת היי אנד יוקרתית (זיהיתי את המותג תוך שנייה) וגם מנותק מהסביבה. הסיפור מלא בחידות לא פתורות שמתחברות לאט לסיפור שלם.
גיבורת העלילה מיוסרת רוב זמנה ושותה כמויות של אלכוהול שהיו מפילות פיל תוך רבע שעה, והיא משום מה עומדת איתנה בניגוד לכל היגיון.
האופנה של שתייה אלכוהול בכל סדרה ידוע ולא מהיום, בסדרה הלכו כמה צעדים קדימה עם כמויות שעל פניו מנסה להעביר דמות טרגית
בסופו של דבר הם עשו את ההפך, וגרמו להרגשת דחייה מהדמות הראשית - על אף שככה נכתב התסריט. ראויה לציין Eliza Scanlen
ילדה עם עתיד מבטיח. Patricia Clarkson ("עמוק באדמה") שחקנית טובה שמוסיפה מעט עומק לעלילה. Chris Messina מרשים.

קאסט שחקנים מרשימים במיוחד איימי אדמס שזהו תפקידה הראשון בסדרה טלוויזיונית משחקת היטב, אבל קשה ליצור קשר רגשי לדמות שהיא מגלמת, הסיפור פחות מסתורי מאשר הוא מנסה להציג, אפשר לנחש מי החשודים, לזכותם -לא את הסוף. אבל גם שזה מגיע כמו רעם ביום בהיר
לא ניתן להתעלם מתסריט לא מושלם, שלוקח את הדמות הראשית למקומות קשים עד בלתי מתקבלים על הדעת, שבהחלקה הגדול נמרחת ללא התקדמות משמעותית - כי 50% מהזמן היא שתויה, ובשאר הזמן יש הרהורים ללא מהות, ובזמן שנותר הסיפור לא משכנע ולא מרתק במיוחד.

6.8/10

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
נתן תודות: 512 פעמים
קיבל תודות: 3946 פעמים

הודעה שלא נקראה #1143 

Lupin

גנב מקצועי ממדל את כל חייו אחרי גנב ג׳נטלמן מסדרת ספרים צרפתיים. מתחיל חזק אבל ככל שהסדרה מתקדמת כך הדמוץ שלו הופכת מעט טיפשה יותר עד כדי שימוש באלימות (שנראה לי שזה נוגד את הפואנטה של הספרים).

העונה הראשונה מסתיימת עם קליף האנגר מעט צפוי.

7.5/10

Kondo10
סמל אישי של משתמש
נתן תודות: 343 פעמים
קיבל תודות: 749 פעמים

הודעה שלא נקראה #1144 

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

בשנת 1985 רחובות סן פרנסיסקו ולוס אנג'לס זוהרים ומלאים באנשים שמחים. מתחת למעטה הזה מנמצא ריצ'רד רמירז רוצח חסר רחמים
שהשליט טרור ואימה ברחובות. הוא לא בחל במין או זיל הקורבנות, נשים, גברים, ילדים מבוגרים כצעירים כולם היו קורבנות של איש אכזרי.
שני בלשים שונים ומנוגדים בהשקפת עולמם אחראים על חקירת הרוצח הסדרתי שזוכה לכינוי "הצייד הלילי" כשברקע אנשים מפוחדים.

דוקו על אחד הרוצחים הסדרתיים האכזריים שהיה. צריך הרבה אומץ לראות את המראות האלה, גם למי שמאומן בסרטי אימה מפחידים
לא יעמוד מול אכזריות כזו. לפעמים לקחתי פסק זמן לעכל את הדברים (אם זה בכלל אפשרי) או לתת למוח מעט מנוחה מאדם שכל כולו אכזריות
ואמונה בשטן שנבעה מחינוך וערכים לא טובים. לא צריך הרבה דמיון בשביל לחוש זעזוע מסדרת הרציחות וההתעללות שהוא ביצע בקורבנות.
לא היה מגזר אחד שהוא לא פגע מהם. זה לא רק נשים צעירים שעברו אונס והתעללות קשה, זה גם גברים, נשים בגיל מבוגר שיכולות להיות
האימא שלנו, חוות רצח של הבעל מול עיניהם, על ידי חניקה, אקדח, או סכינים שחתכו כל איבר בפנים ובגוף, כאשר האישה רואה את הכל
ולפני שהיא מתאוששת -היא עוברת סדרת התעללות קשה כולל אונס ברוטלי של נשים בגיל 60/70. אם זה לא מספיק מזעזע, גם ילדות בנות
6/7 עברו את אותו תהליך של אונס, ורק שהוא השאיר אותן בחיים (בחלקם) שיישארו עם צלקת שלא תגליד לעולם.

חשבנו שראינו הכל בסרטים, מסתבר שהמציאות חזקה ואכזרית יותר. דוקו שהצליח לזעזע את קהל הצופים שדרשו לצנזר חלק מהסצנות הקשות
ולא אתפלא אם זה מה שיקרה. התיאורים הגרפיות והברוטליות גרמו לצופים לפחד בלילה, לתחושת אי נוחות מטרידה, וכמובן לעצור את הצפייה כמוני.
אני עדיין מנסה לעכל את מה שראיתי, וככל שאני מנסה להיכנס לרגעים האחרונים של הקורבנות, לנסות לחוש את תחושה האימה של הרגעים
האחרונים של חייהם, זה הופך להיות מטלה כבדה עלי נפשית. אני בדרך ככל לא מזדעזע מהר למרות שאני רגיש, זה היה הגבול ששבר אותי.

שלח תגובה

חזור אל “סרטים וטלויזיה”