מותו של פורמט ה3D קרב ובא?

המלצה על סרטים ותוכניות טלויזיה, פורמטים, חוויות ועוד.
bariko
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1449 פעמים
קיבל תודות: 347 פעמים

נושא שלא נקרא #46 

עופר,

אין ספק שהיה פוטנציאל גדול .
שום מסך רגיל, לא יכול להעביר את העומק ותחושת המציאות הגלומה בתלת מימד.
ציינתי קודם את "שומרי הגלקסיה 2", אך הסרט שהרשים אותי ביותר מהבחינה הזו היה gravity, שאלמלא ה-3D היה סתם עוד סרט משעמם.
פשוט המשקפיים האלה מאוד העיקו עליי, עד כדי כך שמדי פעם נאלצתי להסיר אותם למספק דקות.

מקווה שבעתיד הטכנולוגיה אכן תחזור בצורה משופרת.

Huber

אקטיבי אפילו לא ניסיתי.
התייחסתי אך ורק לתלת הפסיבי, שבבתי הקולנוע...

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 783 פעמים
קיבל תודות: 1182 פעמים

נושא שלא נקרא #47 

גם אני מזיל דמעה על מות הפורמט. (בטרם עת לדעתי)
בדיוק כשהגיעו למצב בו יכולים לספק את החוויה המושלמת בתלת מימד בסלון הביתי - ירדו מזה.

מה שמעצבן אותי זו הגישה של היצרנים. מילא, החלטתם שזה כבר לא זה ושזה לא פופולרי - לגיטימי. אבל למה להוריד את ההיצע במכה אחת מכל דגמי הליינאפ? כל כך קשה להמשיך את הפורמט "על אש קטנה" עבור חובבי הז'אנר? יש ל-LG פאקינג 5 דגמי OLED. אי אפשר להציע תלת מימד בתוספת מחיר לפחות באחד מהם?? קחו מסך אחד שימו עליו פילטר קיטוב אור ולסמטק - יש לכם מסך עם תלת בהיצע. (את המשקפיים עצמן אפשר להציע כאופצייה לרכישה בנפרד).

חובבי תלת מימד הם כנראה מיעוט, אבל הם עדיין מהווים פלח שוק לא זניח. (והם גם יהיו מוכנים לשלם על התחביב הזה).
מעל 11,000 איש חתמו על עצומה שפונה אל LG בבקשה לחדש את היצע תלת המימד בדגמים של השנה הבאה או בהמשך הדרך. הסיכוי שמישהו בחברה ייחס לעצומה כזו חשיבות שואס לאפס, אבל זה עדיין נותן איזשהי אינדיקציה על תשוקת החובבים.

דבר נוסף הוא שאמנם בארה"ב (ובכלל במערב) יש דעיכה ב- 7 שנים האחרונות בתחום התלת המימד בקולנוע, אך באסיה (בעיקר בסין) המצב שונה לחלוטין.
https://qz.com/940399/americans-are-ove ... -the-memo/
אין צורך לצטט כדי להגיב. בשביל זה יש "הגב".

Balance
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 82 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #48 

@jacko-il
·

על איזו חוויה מושלמת מדובר, על הרכבת משקפיים? על הצורך בלהטעין אותם מה שלעיתים מבטל ספונטניות בצפיה?

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #49 

@Balance
·
אני בכל מקרה מרכיב משקפיי ראיה כשאני צופה בטלויזיה.
כל מה שנשאר לי לעשות זה רק להצמיד להם את אלו: (ולהנות מהסרט)
[imgbig]https://www.wentronic.de/media/image/31986.jpg[/imgbig]

*הטענת סוללות ומשקפיים מסורבלים שייכים לעולם האקטיבי. מחוויית האקטיבי אני ממליץ להימנע ככל שניתן - פשוט סיוט של סרבול, ריצודים, תמונה כהה וכאבי ראש.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #50 

שחר, אפשר לינק לרכישה של המוצר הזה? נראה לי להיט למשקפופרים כמוני :wink:

ומסכים לגמרי לגבי התגובה שלך, בהחלט מגוחך שעכשיו שזה הבשיל ירדו מזה ולא נתנו שום אופציה לזהה בשום דגם. גם אני חתמתי על העצומה (כרגע יש כמעט 12000 חתימות), למרות העובדה שכנראה זה לא ישנה כלום.
נערך לאחרונה על ידי Huber ב 26/06/2017 8:26, נערך פעם 1 בסך הכל.

Balance
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 82 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #51 

כל התלת במקרנים ובמסכים הנו אקטיבי, לא?
כלומר זו לא חוויה מושלמת...

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #52 

Balance - במסכי OLED הוא פאסיבי (משקפיים קלים ללא בטריה, אין CROSSTALK וכו), לגבי השאר לא בדקתי ולכן לא יכול לענות.

הנה מאמר שמסביר למה 3D על 4K פאסיבי יותר איכותי/בשל:

https://www.cnet.com/news/4k-tvs-with-p ... se-pixels/

ופה אתה יכול לראות איך ה 3D בדגמי ה OLED 4K מקבל ציון כמעט מושלם:

http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/e6

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #53 

ערן, פשוט חפש באיביי 3D CLIP ON
תקבל את כל האופציות בעולם, מכמה שקלים בודדים למשהו סיני פשוט ועד כמה עשרות שקלים לכאלה מקוריים מ- LG עצמם.

http://www.ebay.com/itm/Clip-On-Passive ... SwMVFXIdKX

http://www.ebay.com/itm/New-LG-Clip-On- ... Sw8oFXzvYp

אבל, חפש לבד, תראה מחירים וכו', אלו רק כדוגמא.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #54 

לחפש באיביי גם אני יודע, אבל כפי שציינתי אקבל מבחר רחב בלי יכולת לדעת מי נוח/איכותי ומי לא, לכן ביקשתי ממך המלצה על מה שאתה רכשת מתוך הנחה שאתה מרוצה מהם :wink:

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #55 

@Huber
·
אלו מה שיש לי:
https://www.hometheater.co.il/vp2168443

עלו לי הרבה בזמנו (כ- 70 ש"ח). היום כאמור המוצרים האלה עולים משמעותית פחות כפי שראית בקישורים. לעולם לא הייתי קונה אותם שוב עבור ה- 70 ש"ח האלה. מוצר כזה שווה היום גג עשרה שקלים.
כולם פחות או יותר מייצרים את אותו הדבר, זה פילם קיטוב פולרי (מעגלי) די פשוט וזול.
כיום כנראה הייתי הולך על אלו של LG, הם לא כאלה יקרים גם ככה.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #56 

תודה, הוזמנו המקוריים ליתר בטיחות (Y)

IGAL4d
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 423 פעמים
קיבל תודות: 116 פעמים

נושא שלא נקרא #57 

לדעתי עניין ה3d בזמנו תפס הרבה רעש שיווקי, הציבור לא התחבר לזה בגדול בעיקר בשל חוסר הנוחות של המשקפיים וכל מה שמסביב (ללכת למגירה, להוציא את המשקפיים, ללחוץ על כפתור ההפעלה..לבן אדם מהיישוב אלו הן פעולות מיגעות..במיוחד אם אתה בטטה בערב על הכורסה שבסלון) ..יש כמה סרטים שווים, כולל זה עם סנדרה בולוק בחלל ששכחתי את השם...אבל בגדול, ה3D לא מת אלא הפך לעוד איזה פיצ'ר, כמו אפשרות לאפקט אולם תיאטרון באחד מסגנונות הסאונד- רוצה תשים, לא רוצה אל תשים, לא משהו מיוחד שצריך להחשיב.

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 636 פעמים

נושא שלא נקרא #58 

הכותרת קצת מטעה, כי אני מבין שכרגע מדובר רק על טלויזיות, לא בתי קולנוע או מקרנים ביתיים. בנוסף יש עדיין סרטי בלו ריי שיוצאים בתלת מימד.
אני לפעמים צופה בתלת בטלויזיה 55 , יש סרטים שנראים טוב וזה משדרג קצת את החוויה. כמובן שרצוי מסך מה שיותר גדול, ופה אולי הבעיה.
אני יכול להבין את היצרנים. אם מדובר בהוצאה גבוהה לעומת תכנים יחסית מועטים (כמה סרטים בשנה יוצאים בת"מ וגם שווים צפיה ? ) ולקוחות שלא את כולם מעניין הפורמט, ויותר חשוב להם 4K ומעלה ושם היצרנים רוצים להשפיע. כנראה תלת זה משהו שהוא יותר נישה למקרנים מבחינת בידור ביתי.

Lior_M
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 404 פעמים
קיבל תודות: 390 פעמים

נושא שלא נקרא #59 

mulder כתב:הכותרת קצת מטעה, כי אני מבין שכרגע מדובר רק על טלויזיות, לא בתי קולנוע או מקרנים ביתיים. בנוסף יש עדיין סרטי בלו ריי שיוצאים בתלת מימד.
אני לפעמים צופה בתלת בטלויזיה 55 , יש סרטים שנראים טוב וזה משדרג קצת את החוויה. כמובן שרצוי מסך מה שיותר גדול, ופה אולי הבעיה.
אני יכול להבין את היצרנים. אם מדובר בהוצאה גבוהה לעומת תכנים יחסית מועטים (כמה סרטים בשנה יוצאים בת"מ וגם שווים צפיה ? ) ולקוחות שלא את כולם מעניין הפורמט, ויותר חשוב להם 4K ומעלה ושם היצרנים רוצים להשפיע. כנראה תלת זה משהו שהוא יותר נישה למקרנים מבחינת בידור ביתי.
...
·

הכותרת היא מ 2013 ולכן בהכרח אינה מדוייקת, אבל בכל מקרה ההיפ ללא בפק ירד ועבור רוב האנשים זה הפך לגימיק נחמד ותו לא.
לראות סרט שלם עם משקפי 3d זה ממש לא זה.
בעבר טכנאי סאונד באולפני טריטון כיום עוסק בתחום ההי-טק.
הקולנוע שלי

acc800
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 17 פעמים

נושא שלא נקרא #60 

mulder כתב:הכותרת קצת מטעה, כי אני מבין שכרגע מדובר רק על טלויזיות, לא בתי קולנוע או מקרנים ביתיים. בנוסף יש עדיין סרטי בלו ריי שיוצאים בתלת מימד.
...
·
ממש לא מדויק. האולפנים יורדים מזה רשמית כך שבקרוב מאוד זה כבר לא יהיה בבתי הקולנוע ומן הסתם גם לא במקרנים ביתיים. ישאר זכרון נחמד עד שבבוא היום ימציאו את זה מחדש רק סביר להניח שהפעם בלי המשקפיים.

שלח תגובה

חזור אל “סרטים וטלויזיה”