השפעת חלקי הפטיפון על התוצאה הכללית - סאונד

פורום המיועד לציוד אודיו וינטאג' על כל סוגיו וכן אודיו אנלוגי - פטיפונים, ויניל וטייפים
yuvalb
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 6 פעמים

נושא שלא נקרא #76 

מסטרמיקס,
אחסוך לך את הנסיעה.
הטכניקס בצורתו המקורית ממש לא כוחות מול הנוטינגהם (ויש לי טכניקס - אמנם הוא כבר לא בצורתו המקורית),
חבל שתטלטל אותו אלא אם זה סתם לשם השעשוע.

(Y)

Eyal_W (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 17 פעמים

נושא שלא נקרא #77 

יובל .. חבל שאתה כזה נחרץ .
אגב לגבי הערתך הקודמת בהשוואה בין ה TAYA לפטיפון היקר התוצאות שהתקבלו משתי הפטיפונים מדהימים .
המטרה הינה להנות ממוסיקה המערכת הינה רק האמצעי.

: Amarra Dealer

http://www.sonicstudio.com/amarra
פרטים

yuvalb
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #78 

Eyal_W כתב:יובל .. חבל שאתה כזה נחרץ .
אגב לגבי הערתך הקודמת בהשוואה בין ה TAYA לפטיפון היקר התוצאות שהתקבלו משתי הפטיפונים מדהימים .
...
בדרך כלל אני לא נחרץ בתגובות שלי אלא אם אני לא משוכנע שדברי נאמרים מניסיון.
במקרה הספציפי הזה, ההערה שלי נובעת מנטו ניסיון עם הפטיפון, יש לי כזה וכבר הספקתי אפילו לחקור אותו לעומק כולל החלפת זרועות רגליות, מייסבים והתעסקות במעגלים הפנימיים.

הפטיפון הזה מסוגל להרבה והפוטנציאל שלו הוא גבוה מאוד.
עם זאת, אני מאמין שאי אילו שיפורים (שאני עובד עליהם) יכולים בהחלט להביא אותו למצב שהוא (עם זרוע אחרת) ינגן שווה בשווה מול הנוטינגהם, אבל שוב, לא בצורה המקורית שלו...

אילפור
עוסק בתחום
עוסק בתחום
קיבל תודות: 13 פעמים

אמונה

נושא שלא נקרא #79 

אמונה היא דבר חשוב, ופר הגדרה אינה קשורה למציאות.
איל פור

truejoker
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 72 פעמים
קיבל תודות: 52 פעמים

נושא שלא נקרא #80 

Eyal_W כתב:יובל .. חבל שאתה כזה נחרץ .
...
ומה זה אומר ? שאתה חושב שפטיפון הוא יותר טוב מדיגיטאל ? :lol: :lol: או שאתה טוען שטאיה שווה לנוטינגהאם או לVPI או לכול פטיפון יקר שנמכר בחוץ ?
אני אבשר לך בשורה קטנה הטכניקס המדובר(ללא שיפורים ) נבדק בזמנו מול טורנס עם אותו ראש , ואני חשבתי שהטכניקס הוא יותר טוב , אבל לומר שהטכניקס הוא בר השוואה לנוטינגהאם לא נראה לי . אולי אם מישהו יפרק את המכשיר ויעשה עבודה על שיפורו (אני לא יודע איך ומה לעשות ויש לי ידיים שמאליות :lol: ), הוא יכול להגיע לזה , למרות שאני מסופק , אבל לבוא ולומר שהטאיה משתווה , אם הייתי עם כושר תנועה מלא הייתי מזמין את עצמי לבחינה פשוט כדי לראות איך טאיה עובר נוטינגהאם :lol:

chalmh
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 67 פעמים

נושא שלא נקרא #81 

אני לא חושב שאייל מתכוון לזה שה-TAYA משתווה ממש לנוטינגהאם. אלא מאי? ההבדל שהוא ועוד שני אנשים שמעו הוא לא משמעותי ברמה המצדיקה את היחס או ההפרש במחיר (שני סדרי גודל). אני גם נוטה להניח שמי שקונה פטפון בערך של 5 ספרות ומעלה לעולם לא יודה ב"טעות" קניה גם אם מוצר פונקציונלי דומה בערך עלוב משתווה לו. למה הוא צריך להראות "פרייר"? לא תמיד "גודל" המחיר קובע והיו דברים מעולם.
חנן,

מערכת מנצחת תלוייה בטיב המחט ואפשר גם אפשר לחברה למחרשה.
תחי המחרשה !!!

MASTERMIX
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #82 

יש לי את כל הסיבות להופיע במבחן
1-מתוך עניין רב לתחום
2-לא ניראה לי ש-TAYA יבייש את מעמדו
3-יכול להיות נחמד לשמוע את דעתם של אחרים לגבי SL-1210MK2 ומה הם חושבים\לחלופין מאזינים.
4-כטכנאי מעניין אותו מידת ההשוואה האודיופילית בינייהם
5-השוואה לנוטינגהם - מבחן לא קל לפטיפונים הסובבים "בתחרות" (בכל אופן דעה על פי רוכשים שבידים הכלי)
6-יצא לי להאזין באופן אישי לפני כשנה+ בערך לנוטינהגם עם סט לא מבייש בכלל, אך שוב בהעדר SL-1210MK2
כל הסיבות שוות הצצה מהצד ! , וכמובן חוות דעה עצמית בנושא כמבקר.

yuvalb

אני לא חושב שכל כך מהר כדאי לך להחליט ולחשוב דווקא ש-SL1210MK2 עם ראש AT-440MLA הוא מבזה את המבחן הנ"ל עם נוטינגהם!.
לבל נשכח שהוא חדש, ולא ישן שנעשה בו קומבינציית שידרוגים אילו או אחרים. (i)

אם יש משהו שלוקח אותי מיבנה ומחזיר אותי אני בא . (f)
דווקא את מה שהכי קרוב אלינו - אנחנו לא מצליחים לראות.. .

http://mastermix-production.blogspot.com/

המשך גלישה נעימה .. (f)

yuvalb
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

Re: אמונה

נושא שלא נקרא #83 

אילפור כתב:אמונה היא דבר חשוב, ופר הגדרה אינה קשורה למציאות.
...
על איזה "מציאות" אתה מדבר? על מציאות "אובייקטיבית" של יבואנים מירושלים?

כל אחד פה חי את המציאות כפי שמתחשק לו, לא? :D
תתפלא לדעת, שהמציאות שלי, שנובעת מניסיון אישי ומהתעניינות רבת שנים בתחום האנלוגי (מה לעשות, בגלל אי היכולת לשנע ולשמוע לפני קנייה יש גם הרבה קריאה שעשיתי) ויצא לי להתקל לא מעט בתגובות ברשת על כך שאנשים העיפו Spacedeck (ואפילו פטיפונים הרבה יותר "נחשבים") , בשביל טכניקס SP10/בשביל Lenco L75 replinth או בשביל Thorens TD124/125 - היו אפילו כאלו שהעיפו פטיפונים רציניים בשביל KAB fully modified Technics SL1200mk2.

גם תתפלא לשמוע כי היו כאלו שהחליפו מנוע ל Spacedeck ושמו לו מנוע של scheu או Teres והרגישו עליית מדרגה עצומה, מה שאומר משהו על המנועים של הנוטינגאם (שאינם נחשבים בקרב החבר'ה הרציניים למוצלחים ביותר).
עם זאת, אני מאוד מעריך את החברה הזו ולדעתי המוצרים שלה כ package מצויינים ולא מזמן אפילו התעניינתי בפטיפון כזה שיש/שהיה אצלך ביד-שניה.

אבל לא צריך לזלזל באופציות, נוטינגאם זה סה"כ פטיפון שמבין המודרניים הוא די טוב למחירו (בחו"ל).
למרות זאת, אנשי ה DIY יכולים להגיע לתוצאות מעולות ואולי איכותיות יותר ע"י אלטרנטיבות "קלאסיות" זולות בהרבה.

שיהיה יום טוב,
יובל
נערך לאחרונה על ידי yuvalb ב 13/08/2009 14:48, נערך 2 פעמים בסך הכל.

yuvalb
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #84 

MASTERMIX כתב:

yuvalb

אני לא חושב שכל כך מהר כדאי לך להחליט ולחשוב דווקא ש-SL1210MK2 עם ראש AT-440MLA הוא מבזה את המבחן הנ"ל עם נוטינגהם!.
לבל נשכח שהוא חדש, ולא ישן שנעשה בו קומבינציית שידרוגים אילו או אחרים. (i)

אם יש משהו שלוקח אותי מיבנה ומחזיר אותי אני בא . (f)
...
הפטיפון שלי, אמנם לא נרכש חדש אבל קניתי לו מייסבים חדשים, העפתי ממנו את הזרוע, ובעצם ניטרלתי עניינים של חדש מול ישן, הפטיפון שלי מכנית במצב חדש (וגם אלקטרונית). אפילו היה לי את הראש הספציפי שלך אז כך שאני יודע בדיוק במה מדובר. אז כך שאני יודע למה הפטיפון מסוגל - הוא בהחלט ייצג אותך בכבוד :D
אבל אלו למשל כבר ברמה אחת מעל: http://www.soundhifi.com/sl1200/index.htm

truejoker, ההשוואה של ה sl1200 היתה ל thorens 160/145/166? כי אלו הם גם אותם מסקנות שאני הגעתי אליהם אבל מול ה Thorens TD125 זה כבר לא היה כוחות, הטורנס טוב יותר.

MASTERMIX
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #85 

yuvalb
השידרוגים יתכן ייטיבו עם הכלי לפי הקישור שהעלת, להערכתי זה בגדר תמונה לא חד משמעית!
לדעתי כרגע נכון לעכשיו אני לא מרגיש צורך שהוא בשידרוג מסוג שהוא......, יתכן ואני טועה ויתכן שגם לא.

יתרה מכך אפילו הייתי שמח לכשתסיים את פרוייקט השידרוג שלך אולי נוכל לארגן מפגש ביין שניי הטכניקסים
מצד אחד - שלך
ומצד שני - שלי .
כך תוכל להגיע ליידי החלטה האם אופן השינויים שבוצעו והתוצאות היו שוות את המאמץ ?
מעבר לכך גם לך תיהיה נקודת אחיזה האם השידרוג שלך העלה את רמתו של הפטיפון לעומת מקורי חדש.
(אתה מוזמן לאולפן בסיום השידרוג) יכול להיות מאוד מעניין ...?

*מה דעתך בנושא ?
דווקא את מה שהכי קרוב אלינו - אנחנו לא מצליחים לראות.. .

http://mastermix-production.blogspot.com/

המשך גלישה נעימה .. (f)

yuvalb
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #86 

MASTERMIX כתב:yuvalb
השידרוגים יתכן ייטיבו עם הכלי לפי הקישור שהעלת, להערכתי זה בגדר תמונה לא חד משמעית!
לדעתי כרגע נכון לעכשיו אני לא מרגיש צורך שהוא בשידרוג מסוג שהוא......, יתכן ואני טועה ויתכן שגם לא.

יתרה מכך אפילו הייתי שמח לכשתסיים את פרוייקט השידרוג שלך אולי נוכל לארגן מפגש ביין שניי הטכניקסים
מצד אחד - שלך
ומצד שני - שלי .
כך תוכל להגיע ליידי החלטה האם אופן השינויים שבוצעו והתוצאות היו שוות את המאמץ ?

*מה דעתך בנושא ?
...
ספק חיצוני איכותי (לינארי במקרה הזה) וטיפול חשמלי ייטיבו עם כל פטיפון.
החלפת הזרוע לאיכותית יותר המתאימה לפטיפון גם תיטיב איתו.
ביטול נורת ה strobe תועיל גם כן.
החלפת המייסב המרכזי אצלי היתה עניין של must מאחר והפטיפון עבר לא מעט...

הפרוייקט שווה את המאמץ מאחר שהוא מסב לי הנאה באופן כללי, DIY זה כיף.

בגדול, אף אחד מהפטיפונים שלי לא הולך להיות מטולטל לצרכי השוואה. זה בטוח.
MASTERMIX כתב:yuvalb
*מה דעתך בנושא ?
...
בכיף (Y) תודה רבה על ההזמנה.
נערך לאחרונה על ידי yuvalb ב 13/08/2009 15:20, נערך פעם 1 בסך הכל.

Eyal_W (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 17 פעמים

נושא שלא נקרא #87 

chalmh כתב:אני לא חושב שאייל מתכוון לזה שה-TAYA משתווה ממש לנוטינגהאם. אלא מאי? ההבדל שהוא ועוד שני אנשים שמעו הוא לא משמעותי ברמה המצדיקה את היחס או ההפרש במחיר (שני סדרי גודל). אני גם נוטה להניח שמי שקונה פטפון בערך של 5 ספרות ומעלה לעולם לא יודה ב"טעות" קניה גם אם מוצר פונקציונלי דומה בערך עלוב משתווה לו. למה הוא צריך להראות "פרייר"? לא תמיד "גודל" המחיר קובע והיו דברים מעולם.
...

כל מה שנישאר לי להגיד לך ... תודה .
אולי הפעם זה יהיה מובן .
או שהחברים רוצים להבין רק מה שבה להם .
המטרה הינה להנות ממוסיקה המערכת הינה רק האמצעי.

: Amarra Dealer

http://www.sonicstudio.com/amarra
פרטים

Joshua_G
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: יהושע גומא
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

Re: אמונה

נושא שלא נקרא #88 

אילפור כתב:אמונה היא דבר חשוב, ופר הגדרה אינה קשורה למציאות.
...
לכן הצעתי מבחן האזנה השוואתי עיוור.
בברכה,
יהושע גומא

אילפור
עוסק בתחום
עוסק בתחום

פטיפונים

נושא שלא נקרא #89 

בשירשור הזה הוזכר השם של נוטינגהאם, אבל אני מעדיף לדבר באופן כללי לגבי השוואה של פטיפונים פשוטים זולים וישנים מול פטיפוני היי - אנד איכותיים (ויקרים).

אם היה כותב כאן מישהוא שלדעתו ולפי אמונתו המגבר המיושן שלו (נגיד סונסוי ישן ופשוט) צריך להיות לא פחות טוב מסט חדיש של מרק לוינסון או קרל, היו די צוחקים עליו.

וזה גם אם הוא "ישפץ" אותו.

אם מישהוא אחר היה כותב כאן שלדעתו הרמקולים הפשוטים והישנים שלו, נגיד CELETION DL4 , לפי אמונתו יהיו יותר טובים מהווילסון אלקסנדריה או מהרוול סטודיו, גם כאן הוא היה זוכה לחוסר פירגון.

אבל בפטיפונים - כל אמונה נלקחת ברצינות. המחרשה הכי פשוטה היא ברת השוואה לכל פטיפון שיש בשוק - כולל אלו הכי נחשבים והכי טובים שיש.

הסיבה לכך פשוטה - לרוב הכותבים כאן יש נסיון עם השוואית ושמיעת מגברים או רמקולים, אבל כמעט שום נסיון עם שמיעת מקור אנאלוגי טוב במערכת שקופה. על סמך שמיעה חטופה במערכת זו או אחרת, או כל מיני סיפורים באינטרנט, בונים כאן תילי תילים של פרשנויות.

לדעתי ההבדלים בין פטיפונים גדולים בדיוק כמו בים מגברים, קומפקטים, ורמקולים, ומי שאמונתו אחרת, שימשיך להשתמש בפטיפון הנוכחי שלו.
איל פור

Joshua_G
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: יהושע גומא
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

נושא שלא נקרא #90 

chalmh כתב: אני לא חושב שאייל מתכוון לזה שה-TAYA משתווה ממש לנוטינגהאם. אלא מאי? ההבדל שהוא ועוד שני אנשים שמעו הוא לא משמעותי ברמה המצדיקה את היחס או ההפרש במחיר (שני סדרי גודל).
...
הבדל שאינו משמעותי לאחד יכול להיות משמעותי ביותר לאחר.
יש אנשים המעדיפים CD על פני פטפון שעולה פי 50 מהפטפון שלי.
chalmh כתב: אני גם נוטה להניח שמי שקונה פטפון בערך של 5 ספרות ומעלה לעולם לא יודה ב"טעות" קניה גם אם מוצר פונקציונלי דומה בערך עלוב משתווה לו. למה הוא צריך להראות "פרייר"? לא תמיד "גודל" המחיר קובע והיו דברים מעולם.
...
בכל מה שקשור למערכת האודיו, אני פועל על פי מה ששומעות אוזניי, לא על פי אמונה כזאת או אחרת.
לכן הצעתי מבחן השוואתי עיוור. ההתייחסות תהיה אך ורק לאיכות הצליל, מבלי לדעת איזה פטפון מנגן וכמה הוא עולה.

דבר נוסף, אותו לימדו אותי החיים.
אנשים שונים בנויים שונה ומגיבים באופן שונה. יש כאלה שלא יודו בטעותם, בעוד יש כאלה שכן יודו. יש כאלה בוחרים ציוד על פי מחירו, בעוד יש כאלה הבוחרים ציוד על פי איך שהוא נשמע לאוזן.
אני מעדיף לראות איך אדם זה או אחר מגיב בפועל, במקום להאמין שהוא יגיב כך או אחרת.
בברכה,
יהושע גומא

שלח תגובה

חזור אל “וינטאג' ואנלוגי”