סכימת הצבת רכיבים לרסיבר NAD 7225PE

פורום המיועד לציוד אודיו וינטאג' על כל סוגיו וכן אודיו אנלוגי - פטיפונים, ויניל וטייפים
pfffz
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 8 פעמים

Re: סכימת הצבת רכיבים לרסיבר NAD 7225PE

נושא שלא נקרא #16 

הדרך של motronix נשמעת הכי יסודית וטובה אך לעולם ניסיתי מחשש פירוק הפוטנציומטר.
אם אתה מנסה להימנע כמוני, אני ממליץ על D100 Deoxit בנוזל, מעט יקר אבל גם בטוח יותר (ללא solvents), זו כמות גדולה שמספיקה להמון זמן, אפשר לקנות בארץ את הספריי, אבל הוא ממש יקר לדעתי.
אני מעביר מעט מהנוזל לבקבוקון כמו זה, מטפטף טיפה לתוך הפוטנציומטר ומסובב מספר פעמים, התוצאות טובות מאד.
בניקוי סוויטשים, לעיתים אני מערבב את הנוזל עם איזופרופיל 1:1, אך ממליץ להימנע מ- IPA בפוטנציומטרים, ינקה אך יסיר גם את הגריז.

yuria (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 99 פעמים
קיבל תודות: 239 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

16/03/2022 12:05  
pfffz כתב:
הדרך של motronix נשמעת הכי יסודית וטובה אך לעולם ניסיתי מחשש פירוק הפוטנציומטר.
אם אתה מנסה להימנע כמוני, אני ממליץ על D100 Deoxit בנוזל, מעט יקר אבל גם בטוח יותר (ללא solvents), זו כמות גדולה שמספיקה להמון זמן, אפשר לקנות בארץ את הספריי, אבל הוא ממש יקר לדעתי.
אני מעביר מעט מהנוזל לבקבוקון כמו זה, מטפטף טיפה לתוך הפוטנציומטר ומסובב מספר פעמים, התוצאות טובות מאד.
בניקוי סוויטשים, לעיתים אני מערבב את הנוזל עם איזופרופיל 1:1, אך ממליץ להימנע מ- IPA בפוטנציומטרים, ינקה אך יסיר גם את הגריז.
...
לעיניי הדרך שלך הכי טובה ופרקטית. גם אני חושש שאפרק את הפוטנציומטר בזמן הניקוי היותר יסודי.
ומפסקים איך אתה מנקה עם אותו נוזל שהצעתה?
מסך אולד LG65C8.
רסיבר Marantz SR7015
רמקולים פולק אודיו S20+S30.
סראונד ביפולר מוניטור אודיו.

pfffz
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #18 

כן, גם במפסקים, טיפה אחת או שתיים למפסק ומפעיל אותו 10-20 חזרות כמו בפוטנציומטרים.
אני משתמש בנוזל כמעט לכל רכיב שמצריך מגע/חיבור עם אוקסידציה (וגם בלי כדי למנוע).
אם הרכיב נגיש, בדרכ משתמש במברשת שיניים כדי לשים את הנוזל (טיפה אחת על המברשת מספיקה), מחכה מספר שעות או לילה' מנגב את הלכלוך עם נייר או qtip ושם שוב להגנה.

yuria (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #19 

השמן שבנוזל לא מפריע למגעי המפסקים לבצע את המיתוג?
מסך אולד LG65C8.
רסיבר Marantz SR7015

motronix
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 17 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

תשמע הכל מזיק למפסקים וגם לפוטנציומטרים. אני מכבד כל יועץ כזה או אחר פה במיוחד אלו המקצועיים שעובדים בזה שנים כמוני. אבל כמו שיש 100 דעות וגישות שונות של רופאים אני פה אומר לך חד וחלק. כל נוזל / ספריי שתשתמש יהיה "אקמול" לפרק זמן קצר ואחכ אתה תסבול הרבה יותר במיוחד בגלל כל הספריים (המחורבנים האלו).
אני משער שאתה לא טכנאי בתחום וזה כמו שאם אתה לא מכונאי מקצוען אתה תלפף צינור ברכב עם איזולירבנד בשביל להפסיק נזילה אבל אתה יודע שזה רק עניין של זמן שהכל יתפורר לך ואז גם הנזקים יהיו גדולים יותר. לעשות טיפול מקצועי לרסיברים או כל מוצרי האודיו אתה חייב להחליף את החלק לחדש או "לשפץ" אותו ברמה גבוהה. כל מי שעושה החלפת קבלים נגדים טרנזיסטורים ושאר הרכיבים במוצר אודיו יוצא טמבל ענק! למה? כי הבעיה הכי גדולה זה החלקים המכאנים כמו מפסקים פוטנציומטרים וכו'. תחליף את כל הרכיבים ועדיין המגבר ישמיע קירקושים וערוצים "יעלמו" וגם יהיה חוסר איזון בעוצמה עקב מגעים רופפים.
קח בחשבון שכל "מומחה" פה שיגיד לך מה לעשות או יתן לך עצה יתכן שיגרום לך לנזקים קשים יותר ממה שהיו לך!

pfffz
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #21 

לפי היצרן המוצר מיועד בדיוק למטרה הזו ואפילו טוען שמשפר מוליכות.
לא נתקלתי בבעיות שנוצרו כתוצאה מזה, אני משתדל להשאיר את הנוזל לילה שלם כדי שיהיה אפקטיבי, אבל גם כשהדלקתי את היחידה פחות משעה אחרי שימוש בו לא היו בעיות.
השתמשתי בו עד היום לניקוי מספר קטן של רסיברים ישנים, הראשון בניהם כבר עובד למעלה משנתיים.

pfffz
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #22 

@motronixלא טענתי שאני מומחה, זה אולי הזמן להבהיר שההפך הוא הנכון, אני בסך הכל משתף מנסיוני, אין לי כוונה לגרום נזק לאף אחד, והאחריות היא על המשתמש בלבד.
אין ספק שאתה צודק לגבי בעית הרכיבים המכאניים במכשירים ישנים, מבחינתי פוטנציאל הנזק גדול יותר בפירוק וחידוש הפוטנציומטר (שללא ספק טוב יותר מניקוי בנוזל) דווקא בגלל חוסר הניסיון שלי, אני מרוצה מהתוצאות והציוד שלי חשוב לי.
חוץ מזה, אתה כבר ציינת שהחלפת חלק ישן בחדש לא אפשרית משום שגם מפסק NOS לא באמת יהיה חדש אחרי עשרות שנים, האלטרנטיבה שאתה מציע היא לפרק החלמה של כ- 10-20 פוטנציומטרים/סוויטשים לפתוח כל אחד, לחדש, להרכיב ולהלחים מחדש? גם אם היה לי את הניסיון והידע, לא פרקטי לדעתי.

yuria (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #23 

אין צורך לכעוס על אנשים שמגיבים בפורום זה. זה המטרה של הפורום. לשתף ידע וניסיון.
מסך אולד LG65C8.
רסיבר Marantz SR7015

motronix
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #24 

אני חייב להבהיר אני לא כועס על אף אחד. ממש לא.
אני מיידע את הנעזרים פה בדבר מאד חשוב וזה אחריות היועץ 😂 אני באופן אישי לא אמליץ לאנשים לעשות דברים שאני יודע בוודאות שהם מזיקים ולא אתן המלצות לדברים שיכולים לגרום למפח נפש. לך יש 100 אחוז הצלחה עם הניסיון שלך אני מאחר ואני עוסק בזה כלכך הרבה שנים אני אומר לך יש לי 70 אחוז של תוצאות רעות מהספריים הללו. ואני אגלה לך עוד דבר. מאחר ואני מעבדת 3 יבואנים בתחום האודיו לרכב לא תמצא אצלי אף פעם תיקון עם "קומבינות" ספריים וכד' זה גורם לי לעבודה קשה ולא פעם מאד מסובכת אבל הלקוח קצה (אני לא עובד מול לקוחות פרטיים) לא יקבל מוצר מתיקון עם פתרונות זולים. יש מפסק בעייתי? אני מפרק את כל המוצר בשביל מפסק מחורבן קטן 😄
לשורש העניין פה אני שוב חוזר ואומר שבמידה ואותו בחור נחמד ישתמש בספריי וידפק לו המפסק לחלוטין או הפוטנציומטר לא בא לי שהוא יקלל אותך או אותי 😅 שלא לדבר על נזק שיכול להיות בלתי הפיך (כן זה קורה).
מידי פעם פונים אלי חברים עם כל מיני מוצרי אודיו ישנים (טובים ואיכותיים) שהם רוצים שאני אחזיר את המוצר למצב מפעל אני עושה שמיניות להשיג את החלקים המקוריים או המתאימים מכאנית למוצר ורק ככה התוצאה יוצאת להם מדהימה!
אני עונה פה לא בעצבים 😂

yuria (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #25 

לדעתי עדיף ופשוט יותר להחליף חלקים מיכאניים מאשר לנסות לנקות בצורה יסודית כמו שאתה מציע.
מסך אולד LG65C8.
רסיבר Marantz SR7015

motronix
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #26 

ברור 😄

yuria (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #27 

ישנם תקלות נוספות ברסיבר הזה-מפסק ON/OFF לפעמים לא מתפקד.
איך מוציאים מק"ט מתאים למפסק זה ?
מסך אולד LG65C8.
רסיבר Marantz SR7015

motronix
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #28 

תנסה לאתר משהו דומה ב Aliexpress

yuria (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #29 

הזמנתי מפסק On/Off דרך אלי אקספרס.
הזמנתי דרך אמזון את Caig Laboratories Contact Cleaner, Bottle, 59Ml - D100L-2.
טרימרים ופוט' אנקה עם הנוזל ומפסקים/ממסרים החליף לחדשים.
מסך אולד LG65C8.
רסיבר Marantz SR7015

JD9002
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 461 פעמים
קיבל תודות: 638 פעמים

נושא שלא נקרא #30 

כולם גם צודקים וגם (לפעמים) טועים או מטעים. 😃
מכיוון שבווינטאג' עסקינן אז לך תמצא פריטים אלקטרומכניים וותיקים תקינים (מפסקים , פוטנציומטרים ) היכן שהוא.
ניתן למצוא ב-EBAY מפירוק.
בטח לא באליאקפרס אשר שם נמצאות חלופות חיוורות / גרועות / לא מתאימות / מזוייפות.
לגבי ממסרים ? - נו טוב.... טרנזיסטורי הספק ? - לא ולא - אבוי!
אז לפעמים / לעיתים כאשר אין ברירה... DEOXIT בשמו המקצועי יעזור. ונכון שחומר כימי כזה או אחר גורם לנזקים לאורך זמן ולפעמים אפילו מיידית. אבל העניין הינו עלות תועלת. או כשלים ואופציות. וזו האופציה הזמינה המהירה. וכמובן שאסור להגזים....
וינטאג'מניה !!!
מקבל וקונה ציוד לשיפוץ.

שלח תגובה

חזור אל “וינטאג' ואנלוגי”