חוות דעת נוספות למודעות מכירת פטפונים יד 2

פורום המיועד לציוד אודיו וינטאג' על כל סוגיו וכן אודיו אנלוגי - פטיפונים, ויניל וטייפים
tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 619 פעמים
קיבל תודות: 1299 פעמים

עידכונים... מכרזים טריים שהסתיימו ב-eBay

נושא שלא נקרא #61 

כמה עדכונים קצרים בקשר לתוצאות מכרזי eBay שצצו כאן בהקשרים שונים:
  • Lenco L-133 נמכר ב-$20 (המחיר הנקוב ירד מ-700 ל-500 ש"ח)
  • Dual 720 נמכר ב-$123.50 ב-eBay (המחיר הנקוב 400 ש"ח)
  • Dual CS-505 נמכר מקומית ב-500 ש"ח (המחיר הנקוב 550 ש"ח)
  • Thorens TD-145 נמכר ב-eBay במצב לא ידוע ב-$64 לעומתו, נמכר Mk-II תקין לחלוטין במצב שמור בקופסה ב-$510 בתום מכרז בן 8 הצעות. שמור בקופסה או NOS תמיד משיג מחירים מטורפים. במקרה הזה נמכר עם ראש MC של אורטופון ושנאי סטפאפ תואם MC20/MCA76 בשווי... 'ים בה' (יותר מהפטפון) (מחיר נקוב 1350 ש"ח)
  • Thorens TD-160 - ידע כללי... מכרז eBay הסתיים ב-$272.87.
  • Dual 1237 מוצע למכירה קשיחה ב-$125 (מחיר נקוב 750 ש"ח)
  • Lenco L-62 פלטה הוצעה למכרז ב-eBay. מחיר פתיחה $79.99
  • Sony PS-212 הוצע למכירה במכרז eBay מחיר פתיחה $17.13 (מחיר נקוב 700 ש"ח)
  • BIC 960 עדיין מוצע למכרז במחיר פתיחה של $40. (מחיר נקוב 800 ש"ח)
  • Marantz 6100 מכרז חדש - עומד כרגע על $46 (מחיר נקוב 600)
אני מסב את תשומת לבכם לתוצאות המכרזים משום ש... זה מעניין מאוד אבל... זו גם דרך לוודא שהערכות המחיר בחוו"דים בשרשור הזה נשארות מדויקות (או לפחות בסביבה הנכונה). בקיצור... תבדקו אותי. (f)

nkorah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 452 פעמים
קיבל תודות: 600 פעמים

נושא שלא נקרא #62 

ננסה אחד אני?

:wink:

פטיפון Lenco L75

תוכן: פטיפון לינקו L 75 משנות ה 70 במצב כמו חדש מחט נוספת מצורפת. במצב מושלם.
אזור מכירה: בת ים
איש קשר: מוז

חוות דעת:

לפני שאני מביע את דעתי, בואו נדבר טיפה על Lenco

Lenco AG of Oberburg היא חברה שווייצרית שפעלה עד אמצע שנות ה- 80 ועיקר תפארתה היתה בפטיפונים שייצרה.

חשוב להבחין בינה לבין השם Lenco שמופיע מידי פעם על שלל מוצרי אלקטרוניקה זולים, שאין לו שם קשר ליצרנית הפטיפונים עליה אני כותב.

חשוב גם לדעת ש- Lenco ייצרה את הפטיפונים שלה כ- יצרנית OEM עבור סדרה די גדולה של מותגים אחרים, הידועים שבהם: Goldring ו- Bogen. בניגוד ליצרניות OEM אחרות מאותם הימים (טומי פירט כאן לפני על BIC ועל CEC שהן דוגמאות טובות), Lenco מעולם לא התפשרה על איכות הייצור, ו- L75 הממותג "Lenco" זהה לחלוטין לזה הממותג "Goldring" וכיו"ב.

ככלל, החברה יצרה שני סוגים של פטיפונים: מונעי רצועה ומונעי גלגל (Idler). יש המחלקים את הפטיפונים של Lenco לאלו כבדי הצלחת ואלו הקלים, שזו חלוקה למעשה זהה.

אפשר באותה המידה לחלק אותם לפטיפונים נחשקים ובלתי נחשקים, ועדיין מדובר באותה חלוקה :D

עוד רגע טכני: ככלל, ניתן לחלק את עולם הפטיפונים לשלוש קבוצות:
  • הנעה ישירה
  • הנעת רצועה
  • הנעת גלגל (Idler)

קטונתי מלשפוט מה עדיף. אני יכול לומר שה"הסטוריה" מספרת שהנעת הרצועה "נצחה" במובן זה שרוב הפטיפונים בעולם, ובוודאי רובם המוחלט של הפטיפונים ה"אודיופילים" הם מונעי רצועה עוד משנות ה- 50. אני יכול גם לומר שהתנסיתי אישית בפטיפונים מעולים מכל שלוש הדיסציפלינות, ושהחביבים עלי הם האידלרים.

רובם המוחלט של האידלרים כוללים מנוע המסובב גלגל אופקי, שבתורו מסובב את צלחת הפטיפון על ידי מגע בשפת הצלחת הפנימית. הנה כך עושה זאת ה- Thorens TD124:

Lenco נגשה לתכנון האידלר בצורה שונה, וכל הפטיפונים שלה מהסוג כוללים גלגל אידלר אנכי המסובב את הצלחת מתחתיתה ומונע על-ידי המנוע באמצעות ציר קוני. יש לכך שני יתרונות מרכזיים:
  • ניתוק יעיל יותר של המנוע מהפלטה ומשלדת הפטיפון
  • קשת מהירויות תמסורת לינארית, וכפועל יוצא יכולת כוונון מדוייקת מאוד של מהירות סיבוב הצלחת.

הנה תמונה:

ככלל, Lenco ייצרו שתי סדרות של אידלרים, או פטיפונים עם פלטה כבדה:
  • סדרה L – L70, L75, L76, L77, L78
  • סדרה B - B51,B52,B55,L58

נומר כך: אם רוצים להשתמש בפטיפון במצבו המקורי, צריך למצא L75, L78 (זהה ל- 75 + מנגנון הרמה אוטומטית לזרוע בסוף התקליט) או L76 (זהה ל- 75 רק יוצר באיטליה). פשוט, בשאר הדגמים הזרוע לא עומדת בשום קנה מידה מודרני לאיכות צליל.

אם רוצים את הפטיפון כבסיס לפרויקט, כל האידלרים טובים באותה המידה. הם כוללים צלחת כבדה, מנגנון אידלר שכמעט ולא השתנה לאורך השנים, ואת השאר ממילא בונים מחדש, או מחליפים.

אם יוצא לכם למצא L77 תתעלמו ממנו (ותספרו לי מייד) – הוא כולל את זרוע ה- P77, ואני מוכן לנהל דיון רציני בטענה שזו הזרוע הטובה אי פעם...

אה כן, הזרוע...

הבעיה הראשית של Lenco היא הזרוע המקורית. האמת, היא לא כזאת גרועה – טובה יותר, לדוגמא מה- TP11/16 של Thorens, או רבות מהזרועות המקוריות של אותם הימים. אני אפילו לא משוכנע שהיא נופלת מה- Linn Basic הראשונות. הבעיה היא שהיא לא משתמרת לאורך זמן. הזרוע בנויה מציר להב, הממוקם בתוך שתי קוביות גומי קשיחות עם חריץ V (אלו ה- V blocks הידועות לשמצה). בנוסף, הזרוע מורכבת משני חלקים המחוברים יחד באזור הציר. בפועל, לאורך השנים ה- V blocks, כולן ללא יוצא מהכלל, התייבשו ונשחקו, והחיבורים בין חלקי הזרוע נחלשו גם הם. התוצאה היא שזרועות שחלקן האחורי שקוע, והן נוטות על צידן היו הכלל, ולא היוצא ממנו, ונשמעות כפי שהן נראות. עד לפני כחמש שנים, לא היה לכך שום פתרון. לאחרונה, ולאור הביקוש הרב לפטיפון, שוב מיוצרים V blocks מחומרים מודרניים יותר ועמידים יותר, ומאפשרים להחזיר זרועות Lenco לזיו עלומיהן מאוד בקלות ובזול (כ- 15$). והשקיעה של חלקה האחורי של הזרוע? לא אסטטי, אבל גם לא משפיע כלל על איכות הצליל, אם לא מופרז (ולרוב אין בעיה).

הנה תמונה:

אם מעניין אותכם מידע נוסף קראו כאן - http://www.lencoheaven.net/forum או כאן - http://www.vinylengine.com/library/lenco.shtml

אז מה נשאר לנו?

אני מאוד אוהב Lenco. הם נשמעים נהדר אפילו במצבם המקורי (ובתנאי שהזרוע עברה החלפת V-blocks). לשם כך צריך לשמן את הצירים היטב (בעיקר את הציר הראשי) ולשחק עם המתלים של המנוע כדי לבודד אותו ביעילות מהשלדה של הפטיפון (לרוב תקין מלכתחילה). אם משקיעים את המאמץ, ה- Lenco במצבו המקורי, יודע להיות מאוד שקט, גם בהשוואה לטובי (ויקרי) הפטיפונים המודרניים.

ואז קיימת האפשרות לשדרג אותו! אפשר לבצע פרויקט די זול (קצת עץ, חיווט חדש ובעיקר זרוע חדשה – נניח 700-1000$ כולל הכל?) ולקבל איכות מדהימה. אפשר להשקיע הרבה יותר ולקבל פטיפון מהטובים בעולם (כך!) או שלא...

פרויקטים הם לא לכל אחד.

מחירים:

לפני 5 שנים אנשים התחננו שתקח מהם את ה- Lenco. הפטיפונים נמכרו בעשרות דולרים בודדים, או הושלכו לפח (כך מצאתי את ה- L75 שלי, את ה- L78 קנו הורי J ). היום פטיפונים בכלל, ו- Lenco בפרט הפכו לפרטי אספנות מאוד מבוקשים והמחירים עלו מאוד.

אני לא עוקב אחרי מכירות כמו טומי, אבל Lenco L75/78 במצב מקורי וטוב נמכרים בד"כ בטווח של 800-1200 ₪. יותר, אם הם כוללים זרוע חליפית, עוד יותר אם הם משודרגים ממש.

מה צריך לבדוק:
  • ציר ראשי! אסור שיחרוק, או יהיו בו נקודות "קשות". באופן נורמאלי, אם מפעילים את המנוע ואז מפסיקים אותו, הצלחת צריכה להמשיך ולהסתובב, מכח האינרציה, בין 13 סיבובים (לערך ) לציר במצב מעולה ומשומן לאחרונה, ל- 6-7 לציר תקין אבל מוזנח ועם שמן יבש כנגב. אם פחות – לא לקנות, או להוריד מחיר.
  • אידלר – חיבור המנוע צריך להעשות בלי שום חריקות/רעשים. אם מצליחים להרים את הצלחת (לפעמים תקועה) כדאי לבדוק אם האידלר עשוי ממתכת (לרוב) או פלסטיק. במקרה האחרון – לדבר על המחיר.
  • זרוע – במידה ומעוניינים להשתמש בפטיפון במצב המקורי, לבדוק שהזרוע מסתובבת באופן חפשי לגמרי על הצירים, אינה נוטה ימינה או שמאלה, ושחלקה האחורי לא שקוע מדי. נחמד גם שמשקולת האנטי סקייטינג תהיה מצורפת, אבל אותה קל להחליף.

מחיר נקוב: 1700 ש"ח (לאחר הוזלה לאחרונה!)
מחיר הולם הוא נראה בתמונות במצב מצויין קוסמטית. בהנחה שכך, נניח 1200 ₪
מדד הלימות: 0.7
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור
נערך לאחרונה על ידי nkorah ב 19/01/2015 7:49, נערך פעם 1 בסך הכל.

nkorah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 452 פעמים
קיבל תודות: 600 פעמים

נושא שלא נקרא #63 

אני לא מצליח לשלב נכון את התמונות...

:cry:

efi1965
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: efi1965
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 54 פעמים

נושא שלא נקרא #64 

ברח לך טורנס שובב צמוד ללנקו .............. :)
אבל שאפו על ההשקעה ......... (Y)

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #65 

(Y) חוות דעת מדהימה. עשתה לי חשק לשלוף את ה-L-75 המעופש שלי משק היוטה שעוטף אותו ולבחון מחדש פרוייקט 'לא טורנס'. אני חושש שבגרוטאה שלי הזרוע אינה שמישה ולכן לא יתאפשר לי לבחון את ההנחות לגבי איכותה.

למה זה צריך תמיד להיות 'טורנס' נגד 'משהו'... הם לא יכולים לחיות בשלום שני היצרנים השוויצרים האלה והחסידים שלהם? :עצוב:

ה-TD-124 הוא חיה קצת יותר מורכבת ממה שנהוג להתייחס אליו בשם הכולל 'מונעי גלגל'. למעשה, הוא 'נהנה' משני עולמות. הוא גם מונע רצועה וגם עושה שימוש באיידלר. הרעיון הוא הפרדת המנוע מהשלדה באמצעות רצועה שאותה מניע פולי המורכב על המנוע. זו מניעה בתורה גלגל נוסף שמניע את האיידלר. כך נוצרת שכבת שיכוך (damping) נוספת בין מקור הוויברציות (מנוע ובסיס) לבין החלקים הרגישים (ציר, פלטה, זרוע).
[left]
Turntable design theory is like an unwanted erection in class: The more you think about it the harder it gets!
[/left]
...
דעתי היא, שבפטפונים האייקוניים האלה, מערכת ההינע היתה יכולה להסתכם בהנעת רצועה. טורנס ולנקו עשו את זה גם עם רצועות - ולא פחות טוב. האיכות האמתית של הפטפונים האלה מתבטאת במסה האדירה של הפלטה, באמינות והשקט של המנוע, (במקרה של הלנקו גם במסיביות של המנוע), בשלדות שלא חסכו בהן מאום ובאיכות החריטה של הצירים שהיא בגדר אמנות שעברה מהעולם (אולי חרשי המתכת האיטלקים עוד יודעים איך עושים זאת).

האיידלר היא דרך נוספת להשיג יתרון של Torque (מומנט). זה כלל לא פשוט להתגבר על חלק מהמכשלות ההנדסיות ששיטת ההינע הזו מציבה מבחינה הנדסית. כל מי שנאלץ 'ליישר' גומי של איידלר ולשייף אותו - יודע איזה 'נאחס' מייצר איידלר פגום או מלוכלך. כל מי שנתקל בגלגלי הפלסטיק בפטפונים של Bogen והחליף אותם בגלגלי 'מגנזיום' של Lenco - שם לב לעובדה שהעסק עלול גם 'לא לדפוק כמו שצריך' (משחק מילים מכוון).

בכל מקרה... המון תודה ל-nkorah על ההשקעה והרקע המרתק! (f)
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

wr1
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #66 

מדהים! פשוט פרוייקט מדהים!
כל כך הרבה ידע ומידע מועיל במקום אחד..
פשוט תענוג להיות כאן. 👍
תודה לך טומי על הרעיון, הלהט והביצוע!

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #67 

לא לא... לא אני הפעם! התודות ל-nkorah (f)

zxaura
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 88 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים

Re: עידכונים... מכרזים טריים שהסתיימו ב-eBay

נושא שלא נקרא #68 

מה קרה לSL1200 של דימה?
·

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #69 

zxaura כתב:מה קרה לSL1200 של דימה?
·
...
SL פנוי זה כמו הבלונדינית המטופחת בפינה של הבר, עם המחשוף הנדיב, והמיני הקצרצר. באיזשהו שלב זה 'נעלם' כי מישהו 'חטף'. :שובב:

zxaura
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #70 

אז, אם מותר לשאול (אני מבין שמדובר במוצר חדש) מה דעתך על האחות הצעירה (והחקיינית) ה-
·pioneer plx 1000 ?
שווה לשאוף לכיוון?

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #71 

אתה מכיר את השיר הזה של מתי כספי על נוח שבנה את התיבה והכניס לשם את החיות בצו אלוהי? יש פירוט של דרי התיבה: "האריה והממותה, הגמל והשיבוטה". עד ש-Pioneer לא חשפו את ה-PLX-1000 בשמו, והתעקשו במהלך השנה לקרוא לו 'קונספט', אני דווקא חשבתי שבמקום 'קונספט' ראוי לקרוא לו 'שיבוטה'. עכשיו, כשסוף סוף יש לו שם אמתי, התגלה שה'קונספט' הוא לפחות בן 40 ושיש לפחות עוד 40 יצרנים שמוכנים להישבע שזה גם הקונספט שלהם. נשאלת השאלה, אם כן, במה שונה ה'שיבוטה' הזו מכל ה'שיבוטות' האחרות.

Pioneer PLX-1000

תמונה

אז מסתבר שיש עליה מדבקה ושטיחון של Pioneer, שזה כמובן חשוב מאוד בייחוס של 'שיבוטות'. היא גם יקרה יותר ומתומחרת ב-$699. זהו טריק כניסה ידוע. המחיר ירד מהר מאוד להערכתי לסביבות ה-$300 כדי שהקונים הפוטנציאליים ירגישו ברי מזל. כשזה יקרה, והילת הזוהר תתפוגג מסביב לפטפון ה'קונספט', עלול להסתבר למי שקודם לכן סונוור מתג המחיר, שאת ה'שיבוטה' הזו, אולי עוד לא ראינו אבל היא דומה באופן קצת חשוד ל'שיבוטות' האחרות.

Pioneer מציגה את פטפון ה'Concept' המסתורי החדש שלה בתערוכת Musikmesse 2014 בפרנקפורט:

מבחינת ביצועים של הדגם, ראינו פטפונים דומים מאוד במראם, שגם היו, שוב, דומים מאוד בביצועיהם. Stanton ST-150 לדוגמה, כמו גם Reloop 7000, שהמחיר שלהם, אגב, גם הוא התייצב באזור ה-$300 לאחר שנתנו את הופעת הבכורה החגיגית שלהם בקול ששון ותרועה בשנים קודמות. כמעט אין צורך לציין ששני הדגמים שהזכרתי, מיוצרים למעשה באותו מפעל בטיוואן הקרוי 'חנפין'. המפעל מייצר עבור מיטב היצרנים את אותם דגמי פטפון מאותו קטלוג (שנראה כאילו לא עודכן מאז 2009).

Stanton ST-150 - משודרג עם בסיס עץ

תמונה

אם לשפוט על-פי ניסיון העבר (אין לכך כל אישור רשמי), גם ה-PLX-1000 הוא ווריאציה של מוצר גנרי כלשהו מהקטלוג של היצרן הטוויאני ש-Pioneer 'קיסטמו' לצורכיהם. רוב חיקויי הטכניקס לאחרונה - יוצרו באותה רמה בדיוק, ככל הנראה בגלל שהם ירדו בדיוק מאותו פס ייצור באותו מפעל. הגיוני להניח, במידה סבירה של וודאות, שזהו המקרה גם כאן.

פטפון גנרי DJ-3560 מתוצרת 'חנפין'. מוצר מדבקה - ללא המדבקה

תמונה

הנתונים הטכניים הסוניים (כפי שהם מפורסמים ע"י היצרן) של החיקויים של ה-SL-1200, אינם זהים כלל לביצועי ה-SLים המקוריים. ואם מנסים לשפוט ע"פ נתונים בלבד, עבור DJ לדוגמה, יתכן שמומנט (Torque) הוא פרמטר חשוב יותר מנתוני ה-Wow & Flutter (שינויים מטה ומעלה במהירות). ואכן, חלק מהדגמים מציעים מומנט חזק מזה של המקור. זה לא רע בכלל. אפילו מצוין! אבל כשבוחנים את הנתונים הסוניים כמו למשל Rumble או מידת ה-SNR בתדרים הנמוכים (רעש מכני) ואת הנתונים שתכ'לס נוגעים לאיכות הפלט - הם לא ברמה של ה-SL-1200 של טכניקס. אפילו לא בסביבה!

הנה לדוגמה נתוני ה-SL-1200 Mk-II:
  • Wow & Flutter של 0.01% WRMS
  • Rumble של 78dB- לפי IEC (שקול)
  • מומנט התחלתי 1.5kg-cm
  • 0.7 שניות מעמידה ל-33.3 סל"ד
הנתונים של PLX-1000 לעומת זאת:
  • Wow & Flutter פחות מ-0.1% WRMS JIS WTD
  • ו-Rumble של 70dB- לפי DIN-B
  • מומנט התחלתי 4.5kg-cm או יותר
  • 0.3 שניות מעמידה ל-33.3 סל"ד
הנתונים של Statnon ST-150 הם:
  • Wow & Flutter פחות מ-0.1% WRMS JIS WTD
  • ו-Rumble של 60dB- לפי DIN-B
  • מומנט התחלתי 4.5kg-cm או יותר
  • -- לא צויין --
ראוי לשים לב לדמיון בין נתוני ה-PLX-1000 לנתוני ה-ST-150 שמהווים רמז כלשהו לגבי זהות היצרן. ראוי גם לשים לב שנתוני ייצוב המהירות של ה-SL המקורי מצביעים על דיוק שהוא עד פי 10 עדיף. עכשיו נשאר לך להחליט אם אתה רוצה 'שיבוטה' שחורה ב-$699, 'שיבוטה' כחולה ב-$270 או 'שיבוטה' אחרת בצבע אחר, מדבקה אחרת, ומחיר אחר.

אם אני הייתי DJ, באופן תאורטי, הייתי בולע את הכבוד המקצועי, משלים עם העובדה שקשה למצוא SL במחיר הולם, והולך על ה'שיבוטה' של Stanton למשל. אותו מומנט בפחות כסף עם הבדלי ביצועים שממש לא ישנו לקהל הלקוחות שלי. הרי ממילא כל ה'שיבוטות' מתופעלות בדיוק אותו הדבר, בדיוק כפי שתופעל ה-SL לפני 40 שנים, וממילא איכות הבנייה דומה מאוד אם לא זהה, אז מה הטעם להשקיע? גם הייתי צריך לפחות שניים. אז הנה פתרון כלכלי הולם. לזכות הבחירה הזו עומדים גם פיצ'רים חדשים כמו כפתור רוורס וכפתור הפעלה כפול במיקומים מנוגדים, לסידור נוח על קונסולת ה-DJ.

לעומת זאת, בבית שלי, בתור לקוח פרטי, לשם האזנה בשעות הפנאי, הייתי מחפש משהו עם רקורד אמינות שכבר הוכח, משהו שאני יודע בוודאות שיכול לשמור על מהירות גם לאחר מועד פקיעת האחריות, משהו שנותן לי את מקסימום הביצועים הסוניים, לפחות על פניו, בנתונים. אם מדובר בתג מחיר של $699 תמורת 'שיבוטה' חדשה, כנראה שהמקור על רקורד האמינות המשובח שלו, במקרה הזה, עדיף על החיקוי, ולו מבחינת מחירו ב-eBay בלבד. אם המחיר ירד לרמות סבירות, אולי יהיה כאן שיקול משתלם כלכלית. מי יודע?

מצד שני, כשחברה כמו Pioneer שמה את כל יהבה במוצר חדש, אין ספק שהם יעשו הכל כדי לרצות לקוחות במידה וייתקלו בבעיות לא ידועות של דגם חדש. ההימור די בטוח כאן, מכל הבחינות.

הבחירה - היא שלך בהתאם למחיר, לצו האפנה ולצורכך. לי נראה כאילו הכל עבר הומוגניזציה וכל ה'שיבוטות' החדשות הן בעצם שיבוטים של אותו דבר. :מבולבל:

הבהרה: שאלת אותי - עניתי. הדברים הם חוות דעתי האישית. פרשנותי של הנתונים הטכניים היא פרשנותי שלי בלבד. אין לי Pioneer PLX-1000. אני גם לא סבור שיהיה. לעומת זאת יש לי טכניקס 1210Mk-II ו-1200 ו-Stanton ST-150. למרות שנורא רציתי - לא הצלחתי להבדיל בין הפלט של ה-Stanton לפלט של ה-SL'ים. מצטער! נתונים לחוד והאוזניים הזקנות שלי לחוד.

zxaura
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

plx1000

נושא שלא נקרא #72 

תודה על תשובתך המפורטת והעינינית (שיבוטה=שיבוט= CLONING?)
אכן הדעות על הפיוניר החדש נשמעות מתלהבות - לכאורה נקנו הפטנטים של טכניקס (פנסוניק) ושולבו כאן.
אולם לאחר קריאת הפוסט שלך, גם לי יש את הרושם שהמוצר נוצר במפעל הרגיל בסין.
רק ימים יגידו אם הפלקס 1000 יהיה היורש הראוי לפטיפון המיתולוגי אותו הוא מחקה, אבל בינתיים, הרגעתי את הדיגדוג בכרטיס האשראי.
שוב תודה

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

Onkyo CP 1012F מודעת יד 2 מיום 23/09/2014

נושא שלא נקרא #73 

פטפון Onkyo CP 1012F מודעה מיום 23/09/2014
  • תוכן: ONKYO CP 1012F עם שני ראשים אחדAUDIO TECHNICA AT95E, השניהSHURE M44E.אוטומטי מלא.ומחט נוסף לראש AT95E.וגם רצועה חדשה!
  • אזור מכירה: באר שבע והסביבה
  • איש קשר: מריאנה
  • חוות דעת: חבל שאין משהו אחר לסיים איתו את השנה. הנה הוא 'המאסטר פיס' המפואר שנמכר כאן ב-1300 ש"ח.

Onkyo CP 1012F

תמונה

1981 - 1983, תוצרת יפן, מונע רצועה, מנוע DC Servo, שתי מהירויות עשוי לתפארת מפלסטיק יצוק ונקרא כאן בפורום... 'מח___ת פלס___'. השלימו את החסר (חידה לחג). רמז: באנגלית קוראים לזה 'Plastic Fantastic'. למה? כי זה נראה כך:

מבט שני

תמונה

אני חושב שבשלב הזה הבנתם את הרעיון הכללי וגם, כפי ששמתם לב, ממש אין לי חשק להרחיב על הפטפון הזה. פשוט אין מה להרחיב. רוב הפטפונים האלה - בנויים אותו דבר. אותם טרימרים חצי פתוחים, אותם רכיבים אלקט' שנרכשו במאות אלפים במכרז מהספקים היפנים המוכרים. השנים מדברות בעד עצמן, (תחילת שנות השמונים - זוכרים?), התוצרת היפנית הפופולרית של השנים האלה נראתה ברובה כמו ה'דוגמן' הזה, וחומר הגלם האיכותי - כבר רואים בתמונות... מי צריך יותר מזה?

או-קיי, מחירים... טוב. 'תוצרת' כזו קשה למצוא תדיר גם ב-eBay. לרוב המוכרים, יותר קל לשפוך פטפונים כאלה לצפרדע השכונתית מאשר להסתכן בתשלום עמלות ל-eBay ללא מכירה שבסופה מזומנים. האמיץ האחרון שעשה זאת בקיץ של השנה שעברה, יצא נשכר במכרז שנסגר על $45 מרשימים! :כל הכבוד:

המוכר האמיץ מתגורר ב-Michigan, לא רחוק ממיקומם לשעבר של מפעלי BIC המפורסמים. אולי כשמתרגלים למורשת של פטפונים זולים ומקרקשים - זה יותר קל. מי יודע?! בכל מקרה אומץ ומנהיגות מוציאים כנראה ממעגל הביישנות מועמדים נוספים והפלא ופלא, יש לנו מכרז עכשווי שנפתח זה עתה ב-eBay של דגם מעט מתקדם יותר אך עדיין די דומה.

נכון לעכשיו יש אפילו הצעה אחת קונקרטית, והמכרז עומד על $29.99 דולרים ירוקים. המוכר הזה תפס אומץ אבל עדיין קצת מתבייש. הוא לא סיפר לנו מהיכן הוא מתכוון לשגר את 'יצירת המופת' לזוכה המכרז המאושר. אנחנו יודעים שהוא מארה"ב אבל הוא מעדיף להישאר אנונימי בין 319 מיליון מוכרים אפשריים. צודק! אסטרטגיה נבונה לאמץ כשמוכרים פיסת אודיו משובחת שכזו לציבור הרחב.

אז מה יש לנו עד עכשיו... פטפון נהדר ששווה במקרה הטוב $45, שבעברית זה יוצא 164.82 ש"ח. אז אתם בטח שואלים את עצמכם איך הגיעה מריאנה להערכת המחיר המרשימה של 1300 ש"ח? גם אני תוהה! התשובה - בגוף המודעה. הפטפון הנפלא, כך מסתבר, לא מגיע לבדו! הוא כולל סט אודיופילי מושלם של אביזרים נלווים.

אביזרים נלווים

תמונה

ומה כוללת חבילת 'בעל הבית השתגע' המצ'פרת הזו? שני ראשים ו... 'רצועה חדשה' . :המומה:
    איזה ראשים? או, זו שאלה מצוינת! הראשון הוא Audio Technica AT95E. (הוא אפילו מגיע עם מחט ספייר). הקליק הראשון שלי על תוצאות החיפוש בגוגל, מנחית אותי על Amazon שמספרים לי שה'הי-אנד' המרשים הזה יכול להיות שלי ב-$41.51 בלבד! (152.04 ש"ח).

כמובן שלא עולה לי 152 ש"ח להקליק גם על התוצאות ב-eBay, אז חיפשתי ומצאתי 'חדש' גם ב-$35.79 (131.08 ש"ח) וזה אפילו נתון למו"ם עם המוכר. מי שרוצה מחט, יכול למצוא ממש ליד, אחת חדשה לגמרי, ב-$15.95 (58.42 ש"ח). אני די בטוח שאם הייתי ממשיך 'לחטט' גם הייתי מוצא גם ב-30% פחות. אז עד עכשיו, יש לנו פטפון בשווי של 164.82 ש"ח פלוס ראש חדש ב-131.08 ועוד מחט ספייר ב-58.42, שזה יוצא עד עכשיו 354.32 ש"ח. (זה בערך מה שמריאנה דורשת רק מעל ל-1000 ש"ח הראשונים).

AT95E - אחד הראשים הנפוצים והזולים הקיימים בשוק

תמונה

אבל עוד לא דיברנו על ה-M44E של Shure. בפורום הזה אילן (דרגון), וגם אני ואחרים, דיברנו עליו כמה פעמים. אילן אומר שהוא ראש טוב. אני דווקא פחות מתלהב מראשי MM של Shure מתחילת שנות ה-60'. לא שאני לא אוהב להתווכח עם אילן, רק שבמקרה הזה, זה פשוט חסר טעם. את הראש הזה אפשר להשיג במכרזי eBay ב-$25, כמו כאן, כולל מחט, ומי שרוצה להתנסות לבד יכול לעשות זאת ב-91 ש"ח.

האמת היא, שלא הייתי משלם $25 על ראש של Shure מדגם M44E. עשיתי זאת כבר בפחות במסגרת עסקות משולבות - אחד המוכרים פשוט שכח ראש כזה על שלה שרכשתי. אפילו ראש מסוג M95ED המתקדם יותר, אפשר להשיג ב-$40. Stanton 681EEE המעולה, נמכר יד שנייה, עם מחט ב-$49.99. איך אני יודע? המלצתי עליו כאן למישהו. לא קנה. קניתי לעצמי.

Shure M44E - ראש נחמד, קצת מיושן (שנות ה-60') שקשה למצוא לו מחט 'שווה'

תמונה

ל-Stanton לפחות אפשר להשיג מחטים חלופיות ששוות משהו בפחות מ-$100. לראשים של Shure יש מחטים גם ב-$15 אבל הן לא שוות $5. מי שרוצה להפיק מראש של Shure את מה שהוא מסוגל לתת - שישקיע במחט SAS של Jico. אחרי שהוא ישלם בין $120 ל-$150 על מחט נורמלית - הוא יבין שההתעסקות עם ראשי וינטאג' של Shure היא בעצם חרב פיפיות. אני למשל, לא מוכן יותר לקבל כאלה אפילו במתנה. הזול הוא יקררררר!

אז מה היה לנו כאן? חבילה בשווי 354.32 פלוס ראש של Shure ומחט ב-91 ש"ח... זה יוצא 445.32 סה"כ. זהו השווי הנומינלי של כל החבילה המפוארת הזו. עכשיו... אני הולך להיות קטנוני. למה? כי לדרוש 1,300 ש"ח נקובים בעבור 'חבילת הנפשה' ששווה 445.32 ש"ח, זה כבר מעבר ללא הגיוני...

עכשיו סוף ספטמבר. לחלק מהילדים עוד יש כסף מהקיץ. מסכנים! קרעו את הת*ת על הצ'יפסרים והגרילרים של מקדונלד'ס בחום יולי-אוגוסט. אלה שגם יודעים לקרוא, נתנו להם להעביר סחבה בשטח של הלקוחות. אלה שיודעים חשבון... בעצם עזבו... במקדונלד'ס יש תמונות של ביג-מק ודאבל מקרויאל על המקלדת של הקופה. לא צריך לדעת חשבון בכלל, אבל הנקודה ברורה. הם עבדו קשה והרוויחו כסף.

עד כמה זה מסובך במקדונלד'ס?

משום מה, יש להם נטייה להימשך למחרשות הפלסטיק האלה כמו פרפרים לאש. ואני שואל אתכם... הייתם מוכנים, אפילו כתרגיל מחשבתי, שהילד שלכם ירכוש ממריאנה, ב-1300 ש"ח, חבילת ניצול שכזו בשווי של 445.32 ש"ח? איך הייתם מגיבים אם זה היה קורה לכם??? אני לפחות, הייתי מתעצבן. מאוד. אפילו על הילד שלכם שאני לא מכיר. יש דברים שנוגדים את סדרי הטבע. זהו אחד מהם! ולכן... הסיפור לא נגמר ב-445.32 ש"ח.

למעשה... כל האביזרים הנלווים האלה, אינם חדשים. הצגתי כאן מחירים של מוצרים חדשים, אבל האביזרים אינם כאלה. כמו בשוק הרכב - אם יצאת עם המכונית החדשה מהמגרש של היבואן, אז אברה-קדברה! הערך שלה צנח ב-20% מידית. עכשיו היא יד שנייה. גם כאן זו יד שנייה. הראש של AT עם המחט הרזרווית, משומש ולא חדש. ולכן, בשיא הקטנוניות - אנחנו מורידים עכשיו מה-131.08 ש"ח של הראש ומה-58.42 ש"ח של המחט 20%.

יש לנו עכשיו ראש + מחט ספייר, ששווים 151.6 ש"ח. ולכן, כדי להיות דייקן עד הסוף, שווי החבילה שכוללת פטפון בשווי 164.82 ש"ח פלוס ראש חדש, פלוס מחט ספייר ב-151.6 ש"ח, פלוס ראש של Shure ב- 9 ש"ח נותנים לנו עסקה בשווי נומינלי של 407.42 ש"ח שמוצעת כך, בצהרי היום, ב-1300 ש"ח.

לפני שאני מסיים את הסאגה המעצבנת הזו - ולפני שמישהו מזכיר לי ששכחתי משלוח, מיסים, עלויות נוספות ודמי 'מצליח' - תנו לי להזכיר לכם: אין משלוח!!! כל 'עסקת החלומות' הזו ממוקמת בשלמותה בבית של מריאנה ב'באר שבע והסביבה'. היא לא שילמה משלוח והיא אפילו לא שילמה על המודעה. היא גם לא שילמה 1300 ש"ח כולל ריבית והצמדה בסה"כ המצטבר, בעבור כל המוצרים שהיא מציעה כאן למכירה בכל ימי חיי המדף שלהם. אז למה אתם צריכים?

זהו! זה המצב. מעצבן אתכם כמו שזה מעצבן אותי? בצדק! זו באמת דוגמה קיצונית. אם לומר את האמת אפשר גם להסתכל על זה אחרת... קמה בחורה בבוקר, עשתה סדר בבית לקראת החג והחליטה להיפטר מזבל'ה שהיא מצאה בבוידעם. מה היא מבינה?! יד 2... מודעה חינם... זרקה מחיר.... והנה אני כאן יורד לה לנשמה ברמות הכי קטנוניות של נקודות עשרוניות.

בשביל מה? אוטוטו חג, שנה חדשה, אופטימיות באוויר. ככל שאני יכול לנחש, מריאנה עשויה להיות מוכנה לסגור עסקה גם ב-200 ש"ח ולו בכדי שתסלקו לה את 'הפלסטיק הזה' מהבית כבר לפני החג...

מה שכחתי? אה, כן! הרצועה. איזה :מבולבל: אני... ירדתי כאן לרמה של גרושים ובסוף שכחתי רצועה. טוב נו... מי שירכוש ממריאנה את החבילה הזו ב-1300 ש"ח, אני בעצמי שולח לו רצועה. עלי!
  • הערות נוספות: כל ה'טוב' הזה ב-1300 ש"ח? רק לפנק... לפנק... לפנק... שנה טובה גם לך! (f)
  • מחיר נקוב: 1300 ש"ח
  • מחיר הולם : פטפון: 200 ש"ח, אביזרים: 200 ש"ח
  • מדד הלימות: 0

dragon
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 132 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #74 

לגבי האונקיו הנ"ל, טומי, ברור שערכו האמיתי קרוב יותר למה שכתבת מאשר למה שאותה מוכרת מבקשת... עם זאת, אני רוצה לציין שבעבר הזדמן לי לבחון מכשיר דומה מאותה חברה, דגם אחר אמנם אבל הוא בפירוש הפתיע אותי לטובה. הציפיות לא היו גבוהות בהיותו פטיפון פלסטי זול וקל משקל, אבל התוצאה שהוא נתן עם ראש סטנטון (680 אם אני זוכר טוב) היתה משביעת רצון בהחלט אם דרישותיך אינן בשמיים. והוא נשמע ועבד טוב יותר ממוצרים דומים שהכרתי של סאנסוי, סקוט (זה כבר לא היה סקוט המקורי מן הסתם), היטאצ'י ואחרים, שלא לדבר על No Names למיניהם. אז במחיר הגיוני לא הייתי פוסל על הסף.

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

Plastic Fantastic האם הכל כל-כך גרוע?

נושא שלא נקרא #75 

(Y) הנקודה שנגעת בה חשובה ומעניינת וראוי להרחיב בנושא. אם הייתי צריך להמר, הייתי מוכן להסתכן ולציין כאן שהדגם שהגיע לידך הוא ככל הנראה ה-Onkyo Integra CP-1057f או אחד הדגמים מהסדרה הקרובים אליו ברמתם:

תמונה

ואכן, למרות הדמיון לפטפון הקודם (מדגם CP 1012F), מדובר בחיה אחרת לגמרי מאיכויות שונות לחלוטין. מדובר בפטפון ששוקל קרוב ל-9 ק"ג, ומציע נתוני W&F מרשימים למדי ונתוני Rumble שאפשר להתקנא בהם. הזרוע שלו היא אחת המצוינות שיוצרה ביפן בסוף שנות ה-80' ולמעשה, הוא מוגדר כ-TOTL שיש לו ביקוש בחוגים מסוימים עד עצם היום הזה.

אם כבר עלה כאן המונח הזה 'TOTL' שמשמעותו Top of the line הרי שיצרנים רבים בשנות ה-80' הציעו לציבור סדרה של מוצרים (line, כמו למשל סדרת CP של Onkyo Integra) שבה היה דמיון עיצובי בולט בין הדגמים השונים. דגמי העלית בסדרות, היו בד"כ פטפונים ראויים עם ביצועים טובים יחסית. הדגמים הנמוכים בסדרות משנות ה-80' אינם ראויים להתייחסות. יש להם מחיר הולם קבוע של כ-200 ש"ח ומי שמוכן לרכוש אחד מהדגמים האלה אמור לדעת לצפות מראש מה הוא הולך לקבל.

לצערי אלה הדגמים הנפוצים ביד 2 ואלה הם הדגמים שסוחרים ציניים מנסים לפרסם באמצעות מחירים גורדי שחקים ותיאורים נלהבים כשווים הרבה מעל ערכם האמתי. קל מאוד להתבלבל. למיטב פרשנותי זו, בראש ובראשונה, היתה מטרת היצרנים שבחרו לייצר את ה-TOTL בעיצוב דומה מאוד ל-BOTL. זריעת בלבול ומיסוך עשן לשם ערפול שיקול דעת המבקרים והטעיית ציבור הצרכנים.

אין צדיקים בעסק הזה. השיטה מוכרת - וכמעט לכולם יש פטפונים שנופלים בקטגוריית 'מחרשות הפלסטיק', אך הרפרטואר שלהם כולל, בו זמנית, גם פטפונים דומים שחורגים מהרמה המקובלת בקטגוריה הכל-כך לא מחמיאה הזו.

ישנן אין סוף דוגמאות כמו למשל פרטים מסדרת GT של Yamaha וגם אגדות כמו ה-Yamaha PF-800.

Yamaha PF-800

תמונה

ישנם פרטים לא רעים בכלל מסדרת PS של Sony כמו לדוגמה ה-PS-X70.

Sony PS-X70

תמונה

יש כמובן את סדרת SP של Technics כמו גם SL-qd22 ו-SL-qd33 וכאמור חלק מהדגמים של Pioneer Elite, ואי-אפשר לשכוח את Kenwood עם דגמים כמו KP-9010 ו-KP-1100

Kenwood KP-9010

תמונה

כמובן ישנם דגמים של Rotel RP כמו ה-850, 855 ו-955 (שנדמה לי מישהו אחר ייצר עבורם).

Rotel RP-850

תמונה

...וישנם גם דגמים של Micro Seiki שהתמחתה בייצור פטפונים עלובים למראה מפלסטיק שהיו די מפתיעים. (לא! לא ה-DD-26 מהמודעה הזו. זו באמת תחתית במחיר מופרך).

ויש כמובן רבים רבים אחרים. לא כל מה שיוצר בשנות ה-80' ותחילת ה-90' נכנס לקטגוריית 'מחרשות הפלסטיק' ואפילו חלק מהדגמים שכן, עשויים להפתיע. (f)

שלח תגובה

חזור אל “וינטאג' ואנלוגי”